اخبار   
 

 پوشش‌های نانویی برای نمای ساختمان، در کشور تولید شد

نانوذرات اکسید تیتانیوم از محصولات یکی از شرکت‌های فناور است که به دلیل دارا بودن ویژگی‌هایی همچون آسان‌پاک‌شوندگی و آب‌گریزی، در نمای ساختمان به کار می‌رود. محمد ضرغامی، عضو هیأت مدیره‌ی این شرکت تولیدی گفت: پوشش‌های نانوساختار آسان‌پاک‌شونده و آب‌گریز از نانوذرات اکسید تیتانیوم تولید شده‌اند و برای رویه‌های جذبی با خواص جلوگیری از نفوذ آب به درون مصالح کاربرد دارند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:26   دوشنبه 26 مهر 1400  

 در آستانه‌ی رونق صنعت ساختمان

آیا شما هم زمزمه‌های خبرِ خوشِ آغازِ دوباره‌ی رونق بازار مسکن را شنیده‌اید؟ این رونق می‌تواند تحولی بزرگ در کسب‌وکار شما پدید آورد و در این شرایط، کسانی برنده‌اند که بتوانند در مدت‌زمان کم، پروژه‌های بیش‌تری را به سرانجام برسانند. آیا برای چنین شرایطی آماده‌اید؟ پس برای آن که با دست پُر به سراغ پروژه‌های این بازار داغ بروید، پیشنهاد می‌کنیم یکی از استثنایی‌ترین فرصت‌های خرید در گروه نرم‌افزاری سازه را از دست ندهید و ۳ و ۴ و ۵ آبان، نرم‌افزارهای مورد نیاز خودتان را با ۶۰درصد تخفیف ویژه بخرید ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  07:29   دوشنبه 26 مهر 1400  

 سه گَجِتِ بی‌نظیر از سازندگان SAZE90

آیا با ضریب ρ و دردسرهایش در آیین‌نامه‌ی ۲۸۰۰ آشنا هستید؟ از کنترل موارد فنیِ مربوط به این ضریب در سازه‌هایی که طراحی می‌کنید، چقدر مطمئن هستید؟ آیا می‌دانید با لازم‌الاجرا شدنِ پیوست ۶ آیین‌نامه‌ی ۲۸۰۰، شما به‌عنوان یه مهندس محاسب باید المان‌های غیر‌سازه‌ای را هم طراحی کنید؟ آیا در پی راهی برای کاهش زمانِ طراحیِ دیوارهای برشی هستید؟ برای شما خبرهای خوبی داریم و دعوت می‌کنیم طی سه وبینار با قابلیت‌های فوق‌العاده‌ی سه گَجِتِ بی‌نظیر از سازندگان SAZE90 آشنا بشوید ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  18:00   چهارشنبه 21 مهر 1400  

 برافراشتن سازه‌ای بتنی در دل بافت تاریخی یزد زیر چتر قانون!

این روزها شاهد سر برآوردن ساختمانی بتنی و ناهمگون با بافت تاریخی یزد در دل این بافت و در مجاورت کتابخانه‌ی مرکزی هستیم و این در حابی است که بنا به گفته‌ی متولیان این حوزه، مجوز قانونی دوره‌های قبل را دارد. یزد ثبت جهانی شده و امروز یکی از مهم‌ترین مسائلی که در شهرسازی و توسعه‌ی شهری درباره‌ی یزد مطرح می‌‎شود، توسعه‌ی حفاظت‌محور است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:09   چهارشنبه 21 مهر 1400  

 هوشمندسازی خانه‌ها شتاب گرفت؛ حمایت از تولید ۳۱ محصول فناورانه

برای توسعه‌ی فناوری خانه‌ی هوشمند در کشور، ۳۱ محصول مبتنی بر اینترنت اشیا تولید شد و مورد حمایت قرار گرفت. به گزارش ایسنا، شاید شبکه‌سازی میان وسائل خانه واقعی‌ترین و گویاترین تعریف برای خانه‌های هوشمند باشد؛ این که همه‌ی وسایل در خانه‌های هوشمند به یکدیگر متصل هستند و با یک دستگاه مرکزی کنترل می‌شوند. در این مدل از چهاردیواری‌های هوشمند، کنترل آب و هوا، چراغ‌ها، لوازم، قفل‌ها و انواع مختلفی از دوربین‌ها و مانتیورها برای ساکنان آن میسر است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:37   چهارشنبه 21 مهر 1400  

 تولید «بتن سبز» از مواد بازیافتی با قابلیت جذب دی‌اکسیدکربن هوا

بتن از پرکاربردترین مصالح ساختمانی در جهان است، اما تولید آن هزینه‌ی زیست‌محیطی بالایی دارد. اکنون مهندسان ژاپنی روش نوینی برای تولید بتن پیشنهاد کرده‌اند که در آن، از بازیافت پسماند بتن‌ها و ترکیب آن‌ها با دی‌اکسید کربن، بتن تازه تولید می‌شود. به گزارش «نیواطلس»، برآورد می‌شود که تا هشت‌درصدِ انتشار دی‌اکسید کربن جهان ناشی از تولید بتن باشد، که بخش عمده‌ی آن ناشی از گرم کردنِ سنگ آهک برای ایجاد کلسیم است که یکی از اجزای اصلی واکنش تولید بتن است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:17   دوشنبه 19 مهر 1400  

 «انتقال آب راهکار تاب‌آوری اصفهان نیست»

رییس کمیته‌ی محیط زیست در کرسی سلامت اجتماعی یونسکو گفت: اصفهان برای تاب‌آوری، به جای سرمایه‌گذاری در طرح‌های انتقال آب، روی ظرفیت‌های گردشگری و استحصال انرژی خورشیدی برنامه‌ریزی کند. محمد درویش با بیان این که اصفهان یکی از قطب‌های راهبردی کشور است، افزود: همه‌ی ایرانیان فارغ از این‌که چه تعلق‌خاطری به چه بخشی از کشور داشته باشند، برای تاب‌آوری اصفهان باید تلاش کنند ... ادامه»

  منبع : اسکان‌نیوز
  11:52   یکشنبه 18 مهر 1400  

 دلار تابستانی چند؟

برابر اعلام بانک مرکزی، بهای دلار در پایان مردادماه امسال با ۳.۴درصد افزایش در مقایسه با پایان سال گذشته، به ۲۵هزار و ۵۳۰ تومان رسیده است. بانک مرکزی در گزارشی نرخ فروش دلار در بازار بین‌بانکی و بازار آزاد در دو ماه نخست تابستان امسال را اعلام کرد که طبق آن، در تیرماه دلار در بازار بین‌بانکی معادل ۴۲۰۰ تومان فروخته می‌شد و در همین ماه این نوع ارز در بازار آزاد به قیمت ۲۴هزار و ۵۱۸ تومان به فروش می‌رسید ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  10:35   یکشنبه 18 مهر 1400  

 هفتمین کنفرانس بین‌المللی آموزش مهندسی دو هفته‌ی دیگر برگزار می‌شود

هفتمین کنفرانس بین‌المللی آموزش مهندسی با موضوع «آموزش مهندسی، گذشته، حال و آینده» و با هدف بررسی چالش‌های آموزش مهندسی در ایران و ارائه راهکارهای بهبود کیفیت آن، ۳ تا ۶ آبان‌ماه برگزار می‌شود. محورهای اصلی این کنفرانس عبارت‌اند از: بازطراحی و انعطاف‌پذیری در برنامه‌های آموزش مهندسی، چالش‌­ها و چشم‌اندازهای آموزش الکترونیک در آموزش مهندسی، ارتباط صنعت و آموزش مهندسی و بررسی موانع ارتقای کیفیت آموزش مهندسی و ارائه‌ی راهکار برای غلبه بر آن‌ها ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  09:18   یکشنبه 18 مهر 1400  

 مالیات ۱.۳میلیون خانه‌ی خالی، قطعی است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مالیات یک‌میلیون و ۳۰۰هزار خانه‌ی خالی که تا کنون شناسایی شده‌اند، قطعی است؛ اما واحدهایی که برابر اصلاحیه‌ی قانون آذرماه ۱۳۹۹ شناسایی خواهند شد، هنوز بررسی نشده و نام‌نویسی تا پایان همین ماه ادامه دارد. محمود محمودزاده افزود: واحدهای خالی از سکنه به دو بخش تقسیم می‌شوند: گروه نخست یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار واحد است که شهریورماه پارسال شناسایی و به سازمان امور مالیاتی معرفی شدند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:10   یکشنبه 18 مهر 1400  
1
2
3
4
5
6
7
8