اخبار   
 

 ترامپ علیه ایران، جهان علیه ترامپ

رییس‌جمهور آمریکا پس از کش‌مکش‌های فراوان و این پا و آن پا کردن‌ها و نسبت‌ دادنِ «بدترین" توافق تاریخ آمریکا» به برجام، سرانجام پس از نزدیک به ۱۰ ماه، با اعلام نکردنِ پایبندی ایران به برجام برخلاف گزارش‌های آژانس، خروج یک‌جانبه‌ی آمریکا از این توافق را کلید زد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  11:18   شنبه 22 مهر 1396  

 پشت صحنه‌ی شوی ترامپ

دونالد ترامپ شامگاه دیشب شوی برجامی خود را اجرا کرد. سخنان او گرچه با لحنی تند بیان شد، اما محتوای آن با تحلیل‌ها تضاد چندانی نداشت. ترامپ طبق پیش‌بینی‌ها پایبندی ایران به برجام را تأیید نکرد، اما به‌صراحت سخنی دال بر خروج از توافق هسته‌ای نگفت. ترامپ همچنین در سخنرانی دیشب اتهاماتی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح کرد. افزون بر این، او در جریان این سخنرانی، عبارتی مجعول را به جای «خلیج فارس» به کار بُرد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  11:07   شنبه 22 مهر 1396  

 سکه رکورد پنج‌ساله را شکست

رییس اتحادیه‌ی طلا و جواهر تهران به ارزیابی وضعیت بازار طلا و سکه در هفته‌ی گذشته پرداخت و تصریح کرد که بهای سکه با رسیدن به بیش از یک‌میلیون و ۳۰۰هزار تومان، رکورد پنج سال گذشته را شکسته است. محمد کشتی‌آرای افزود: در طول هفته‌ی گذشته برخلاف هفته‌ی پیش از آن که قیمت جهانی طلا آرام و ثابت بود، مسائل سیاسی در جهان باعث شد که قیمت جهانی طلا حدود ۱۸ دلار نوسان داشته باشد، که این نوسان به سمت افزایش بوده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  10:54   شنبه 22 مهر 1396  

 آدرس اشتباهی در نوسان دلار

روز پنج‌شنبه دلار به مدار افزایشی بازگشت، ولی دامنه‌ی نوسانات آن محدودتر شد. شاخص ارزی که روز چهارشنبه با ۱۵ تومان افت به بهای ۴هزار و ۲۵ تومان رسیده بود، در ششمین روز هفته ۱۰ تومان افزایش را به ثبت رساند و به بهای ۴هزار و ۳۵ تومان رسید. نوسان محدود دلار در شرایطی رقم خورد که در روزهای پیشین بعضاً نوسانات به بالای ۶۰ تومان رسیده بود؛ عاملی که زمینه‌ساز رسیدن بازدهی هفتگی این ارز به ۱/ ۲ درصد شد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  10:09   شنبه 22 مهر 1396  

 نوسازی مقررات ساختمانی

تحلیل‌های کارشناسی از پایان مرحله‌ی مقدماتی تخریب و نوسازیِ مقررات ساختمانی، با تهیه‌ی پیش‌نویس «آیین‌نامه‌ی کنترل ساختمان» خبر می‌دهد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  14:29   یکشنبه 16 مهر 1396  

 ۱۷۰۸ صفحه از «لوکوربوزیه» در دسترس قرار گرفت

یک مجموعه‌ی درخور اعتنا از آثار و نوشته‌های معمار برجسته‌ی مدرنیست، در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. ۱۷۰۸ صفحه از آثار کامل «لوکوربوزیه» در بازه‌ی سال‌های ۱۹۱۰ تا ۱۹۶۹ در دسترس قرار گرفته است. در این صفحات، طرح‌هایی شاخص همچون «ویلا ساووی» و برخی از مهم‌ترین نوشته‌های لوکوربوزیه را می‌توان دید و خواند ... ادامه»

  منبع : وبگاه هنرآنلاین
  13:48   یکشنبه 16 مهر 1396  

 سه راهکار وزارت راه برای نفس ‌کشیدن کرج

آمارهای روزانه‌ی تردد در جاده‌های میان‌شهری کشور نشان می‌دهد استان البرز با وجود آن که از نظر مساحت جزو استان‌های کوچک ایران به شمار می‌آید، همواره در رأس پرترافیک‌ترین مناطق کشور بوده است. موضوعی که وزارت راه تلاش می‌کند با پی‌گیریِ همزمانِ سه پروژه، برای آن راه‌حلی جدی پیدا کند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:39   یکشنبه 16 مهر 1396  

 اینترنت بالنی گوگل در «پورتوریکو»

گوگل قصد دارد پروژه‌ی اینترنت بالنی خود را برای پورتوریکو اجرا کند. به گزارش «ماشابل»، کمیته‌ی مخابرات فدرال FCC آمریکا به گوگل اجازه داد تا پروژه‌ی بالن‌های اینترنتی Loon را بر فراز پورتوریکو اجرا کند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  13:29   یکشنبه 16 مهر 1396  

 ابلاغ رئوس خط مشی سامانه‌ی مدیریت یکپارچه‌ی HSEE

وزیر صنعت،‌معدن و تجارت، رئوس خط مشی سامانه‌ی مدیریت یکپارچه‌ی محیط زیست و انرژی (HSEE) را ابلاغ کرد. محمد شریعتمداری در این ابلاغیه بر تعهد به ایجاد هم‌گرایی و هم‌افزاییِ عینی و عملیِ سیاست‌ها و راهبردهای حوزه‌ی HSEE بخش صنعت و معدن کشور با اهداف توسعه‌ی پایدار تأکید کرده است ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  13:18   یکشنبه 16 مهر 1396  

 استاد دانشگاه علم و صنعت، برنده‌ی جایزه‌ی جهانی انجمن مهندسان مکانیک

جایزه‌ی بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک در بخش ریلی در سال ۲۰۱۷ میلادی، به داوود یونسیان، عضو هیأت علمی دانشکده‌ی مهندسی راه‌آهن دانشگاه علم وصنعت ایران تعلق گرفت ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  13:11   یکشنبه 16 مهر 1396  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10