اخبار   
 

 بررسی ابعاد حقوقی بی‌توجهی بنیاد مستضعفان به آثار تاریخی تحت نظارتش

امروز (سه‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۶) شادی مکی، گزارشگر روزنامه‌ی «قانون»، به بهانه‌ی وضعیت نامعلوم کاخ گچسر و چند نمونه‌ی مشابه با این بنای ثبت‌شده، در گزارشی با عنوان «بنیاد تخریب آثار ملی»، ابعاد حقوقی بی‌توجهی بنیاد مستضعفان به آثار تاریخی تحت نظارتش را بررسی کرده است؛ که دعوت می‌کنیم مخاطبان ارجمند iiiwe.com حتماً این گزارش را در بخش «گزارش»های وبگاه مطالعه بفرمایند ... ادامه»

  منبع : بخش گزارش‌های iiiwe
  12:27   سه شنبه 2 خرداد 1396  

 وقت چرخیدن چرخ اقتصاد است

برخی از نامزدهای ریاست جمهوری برای کسب رای در انتخابات از هیچ‌گونه تلاشی برای عوام‌فریبی فروگذاری نکردند و همواره سیاست‌های کلان اقتصادی دولت یازدهم را مورد نقد قرار می‌دادند ... ادامه»

  منبع : پایگاه خبری قانون
  05:17   سه شنبه 2 خرداد 1396  

 زمین‌لرزه‌ی بجنورد اگر چند ثانیه بیش‌تر بود، فاجعه می‌آفرید

رییس مرکز تحقیقات و مطالعاتِ راه، مسکن و شهرسازی از تشکیل کارگروهی ویژه و تخصصی برای تعیین پهنه‌ی گسل‌های اصلی شهر مشهد خبر داد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  04:45   سه شنبه 2 خرداد 1396  

 فراخوان مسابقه‌ی معماری داخلی دُلچه‌ویتا

شرکت «دُلچه‌ویتا» برای ایجاد رقابت سالم میان متخصصانِ حوزه‌ی معماری و رشته‌های مرتبط و علاقه‌مندان، و در راستای یافتن راهکارهایی برای ارتقای سطح طراحی و درعین‌حال آشناییِ آن متخصصان با محصولات متنوع و ویژه‌ی شرکت «دُلچه‌ویتا» و کاربرد این محصولات در رنگ‌ها و مدل‌های گوناگون و از سوی دیگر، آشنایی آن شرکت با نظرات و سلایق معماران، مسابقه‌ی معماری داخلی برگزار می‌کند ... ادامه»

  منبع : وبگاه معمارنیوز
  02:07   سه شنبه 2 خرداد 1396  

 هفده پروژه، برگزیده‌ی جایزه‌ی معماران بریتانیا شدند

جایزه‌ی سلطنتی معماری بریتانیا (RIBA) هفده پروژه‌ی برگزیده‌ی سال ۲۰۱۷ را معرفی کرد. این هفده پروژه در بخش «ریبا شرق» مفتخر به دریافت این نشان شده‌اند. مرکز مراقبه و بودیسم «واجارسانا» با طراحی بنیاد والترز و کوهن در صدر این فهرست جای گرفته‌اند و پروژه‌ی مرکز دانشگاهی «آنجیا»، همچنین عمارت «سنت‌آلبانز» به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند ... ادامه»

  منبع : وبگاه هنرآنلاین
  02:00   سه شنبه 2 خرداد 1396  

 تأثیر گزینش شهردار آینده‌ی تهران بر مدیریت شهرسازی در پایتخت

همزمان با پیروزیِ لیست امید در شوراهای شهر بیش‌تر کلان‌شهرها از جمله تهران، گمانه‌زنی‌ها نیز برای گزینش شهردار افزایش یافته است. محسن هاشمی رفسنجانی، عباس آخوندی، غلامحسین کرباسچی، حسین مرعشی، محسن مهرعلیزاده و پیروز حناچی از نام‌هایی هستند که این روزها به‌عنوان گزینه‌های احتمالی شهرداری تهران مطرح می‌شوند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  01:36   سه شنبه 2 خرداد 1396  

 گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی جایگزین شهردار تهران

انتخابات شورای شهر و روستا یک چرخش ١٨٠درجه‌ای در ترکیب شورای پنجم در بسیاری از شهرها بود و اکنون اصلاح‌طلبانِ لیست امید، نه‌تنها در تهران، اصفهان، شیراز، کرمان، یزد، سمنان، قزوین، تبریز و اردبیل، که حتی در مشهد هم توانسته‌اند بیش‌ترین آرای مردم را به خود جلب کنند و شنیده‌ها از کرج و اهواز هم تقریباً همین وضعیت را تأیید می‌کند ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  01:27   سه شنبه 2 خرداد 1396  

 زمزمه‌های دنباله‌دار برای گزینش شهردار تهران

بحث شهردار آینده‌ی تهران، در روزهای گذشته موضوع بسیاری از اخبار و تحلیل‌های رسانه‌های مختلف بوده و از «اسحاق جهانگیری»، «عباس آخوندی»، «محسن صفایی‌فراهانی»، «محسن مهرعلیزاده»، «حبیب‌الله بی‌طرف»، «پرویز حناچی»، «حسین مرعشی»، «مرتضی حاجی» و حتی «محسن‌ هاشمی» و «مرتضی الویری» و «مصطفی سلیمی» و «علی عبدالعلی‌زاده» هم به‌عنوان گزینه‌های احتمالی شهرداری تهران نام برده شده است ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی شهروند
  01:18   سه شنبه 2 خرداد 1396  

 فساد، فروش شهر و رانت‌خواری، رویکرد تهرانی‌ها را تغییر داد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در واکنش به ناکامی اصول‌گرایانِ کنونی شورای شهر تهران در راه‌یابی به شورای پنجم، گفت: مردم به مسائلی همچون فساد، رانت‌خواری و فروش شهر در مدیریت شهری حساس شده بودند و این موارد باعث شد تا مردم از رویکرد اصول‌گرایی به رویکرد دیگری روی بیاورند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایلنا
  01:11   سه شنبه 2 خرداد 1396  

 شهرداری انتخاب کنید که نظارت‌پذیر باشد، نه نظارت‌گریز

یک عضو هیات رییسه‌ی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با مخاطب قرار دادنِ اعضای جدید شورای شهر تهران، تأکید کرد: قدردان این اعتماد مردم و مراقب سرمایه‌ی جریان اصلاحات باشید. فاطمه سعیدی افزود: با توجه به این که اولین دستور کار شما انتخاب شهردار جدید تهران است، درخواستم به عنوان یک شهروند، انتخاب شهرداری نظارت‌پذیر و نه نظارت‌گریز است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  01:00   سه شنبه 2 خرداد 1396  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10