اخبار   
 

 شماره‌ی تازه‌ی مجله‌ی «آرشیتکت» به معماری ایران اختصاص یافت

شماره‌ی تازه‌ی مجله‌ی «آرشیتکت» که در امارات متحد عربی منتشر می‌شود، به معماری ایران اختصاص یافته است. در بخش قابل‌توجهی از شماره‌‌ی اخیر این مجله‌ی چاپ امارات به معماران ایرانی پرداخته شده است. این توجه به دلیل درخشش معماران ایرانی در مسابقه‌ی جایزه‌ی خاورمیانه‌ی امسال رخ داده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه هنرآنلاین
  18:18   سه شنبه 21 آذر 1396  

 تکذیب شایعه‌ی بنزین ۱۵۰۰ تومانی

تکذیب شایعه‌ی بنزین ۱۵۰۰ تومانی بی‌گمان مهم‌ترین خبر اقتصادی امروز بود. به گزارش ایسنا، امروز شایعه‌ی افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان از آغاز دی‌ماه، نقل محافل و البته شبکه‌های اجتماعی بود، که البته با تکذیب مقامات مسئول همراه شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  17:54   سه شنبه 21 آذر 1396  

 ۱۰ معیار طراحی پایدار در ساختمان‌های سبز

رییس دانشکده‌ی عمران، معماری و هنر دانشگاه علوم و تحقیقات، ضمن تشریح ۱۰ معیار طراحیِ پایدار در ساختمان‌های سبز، گفت: ۲۸درصد کل گاز‌های گلخانه‌ای از زنجیره‌ی صنعت ساختمان وارد محیط زیست می‌شود. به همین دلیل، ساختِ ساختمان‌های سبز باید در دستور کار قرار بگیرد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  16:44   سه شنبه 21 آذر 1396  

 پیگرد قضایی ویرانگران خانه‌ی تاریخی در اراک

پس از گذشت هفت روز از تخریب بخشی از خانه‌ی تاریخی «حاجی‌باشی» در اراک، مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی از برخورد قضایی با تخریب‌کنندگانِ این بنای تاریخی خبر می‌دهد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  16:09   سه شنبه 21 آذر 1396  

 کج‌سلیقگی در اطراف دریاچه‌ی چیتگر

شهردار تهران از کج‌سلیقگی در مکان‌یابی و طراحی پارکینگ طبقاتیِ ساخته‌شده در ضلع شمالی دریاچه‌ی چیتگر که به دریاچه مشرف شده و به چشم‌انداز این مکان تفرجی آسیب زده است، انتقاد کرد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  15:48   سه شنبه 21 آذر 1396  

 نشست «حقوق در معماری» : یک‌شنبه‌ی آینده

آزمایشگاه محیط و ساختمانِ دانشگاه علم و صنعت ایران با همکاری انجمن علمی دانشکده‌ی معماری و شهرسازی همایشی با عنوان «حقوق در معماری» برگزار می‌کند؛ که طی آن، درباره‌ی موضوعات حقوقیِ مورد نیاز یک مهندس معمار سخنرانی خواهد شد ... ادامه»

  منبع : وبگاه معمارنیوز
  15:33   سه شنبه 21 آذر 1396  

 ایمنی ساخت‌وساز در کشاکش دولت و مجلس

با رخ دادنِ هر زمین‌لرزه‌ی مرگبار در هر مقطعی، عموماً پُرتکرارترین جمله‌ای که شنیده می‌شود، توصیه به درس گرفتن از زلزله برای ایمن‌سازی واحدهای مسکونی است، اما ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  15:19   سه شنبه 21 آذر 1396  

 فسادزدایی به شیوه‌ی بخش خصوصی

بخش‌خصوصی برای مبارزه با فساد پیش‌قدم شده و این امر را از بنگاه‌های بخش‌خصوصی آغاز کرده است. به سخن دیگر، پارلمان بخش‌خصوصی، دست به خودارزیابی زده تا برای مبارزه با این پدیده، در ابتدا عیار بنگاه‌های این بخش را بسنجد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  15:09   سه شنبه 21 آذر 1396  

 چرا «گروه نرم‌افزاری سازه» را انتخاب می‌کنم؟ (+ویدئو)

کاربران محصولات گروه نرم‌افزاری سازه، برای ارتباط تجاری با این شرکت دلایلی ویژه دارند. آن‌ها محصولات شرکت را خریداری نمی‌کنند، بلکه معانی نهفته در پشت تولید این محصولات را خریداری می‌کنند! در ویدئوهای کوتاهی که تقدیم می‌گردد، تلاش می‌کنیم بگوییم این معانی کدام‌اند ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  20:30   دوشنبه 20 آذر 1396  

 دیوارها از نظر میزان اتلاف انرژی رده‌بندی می‌شوند

عضو هیأت مدیره‌ی انجمن تولیدکنندگان محصولات سبک و عایق ساختمانی با انتقاد از اتلاف انرژی در کشور گفت: در شرایط کنونی اتلاف انرژی در کشور به ‌قدری از حد و اندازه گذشته، که بی‎توجهی به این موضوع بی‌مبالاتی است ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  18:09   دوشنبه 20 آذر 1396  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10