اخبار   
 

 ثبت‌نام برای «سازه‌مینار» اصفهان، همچنان ادامه دارد ...

همان‌گونه که پیش‌تر به آگاهی همکاران ارجمند رساندیم، با توجه به همزمانی مجمع عمومی سالیانه‌ی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان با «سازه‌مینار اصفهان» و بر اساس نظرسنجی از عزیزانِ ثبت‌نام‌کننده در SAZEMINAR.COM، زمان برگزاریِ سازه‌مینار اصفهان تغییر کرد و به ۲۸ بهمن‌ماه، ساعت ۳ بعدازظهر موکول شد. ثبت‌نام برای سازه‌مینار اصفهان، همچنان ادامه دارد ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  19:30   چهارشنبه 29 دی 1395  

 مسیر طرح انتقال آب از خلیج‌فارس تغییر می‌کند

«به منظور حفظ آثار میراث‌ فرهنگی، مسیر باقیمانده‌ی خط انتقال آب از خلیج‌فارس به فلات مرکزی، مورد بررسی‌های باستان‌شناسی قرار می‌گیرد و در صورت نیاز، تغییر مسیر می‌دهد. حمیده چوبک، رییس پژوهشکده‌ی باستان‌شناسی با اعلام این خبر، طرح «انتقال آب از خلیج فارس به صنایع جنوب شرق و استان یزد» را یک طرح ملی اعلام کرد که افزون بر بُعد صنعتی آن، آب آشامیدنی و کشاورزی منطقه را نیز تأمین می‌کند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  18:59   چهارشنبه 29 دی 1395  

 پژوهشی برای شناسایی مقصر رشد فیزیکی شهرها

بزرگ شدنِ شهرها و رشد بی‌برنامه‌ی آن‌ها، می‌تواند لطمه‌های جبران‌ناپذیر اجتماعی و اقتصادی به همراه داشته باشد. پژوهشگران مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر این پدیده را در پروژه‌ای علمی‌ ـ پژوهشی مورد بررسی و ارزیابی قرار داده‌اند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری سینا
  18:39   چهارشنبه 29 دی 1395  

 لزوم بهره‌مندی عادلانه‌ از طبیعت در نظام ساخت‌وساز

رییس سومین کنفرانس بناهای بلند و رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی، با تقدیر از عزمی که در شفافیت موضوعات مرتبط با شهرسازی و معماری پدید آمده است، گفت: در زمینه‌ی فنون و دانش مهندسی، مهندسان دانش خود را به‌روز کردند، اما در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، بحث و گفت‌وگو در زمینه‌ی ابعاد ساخت ساختمان‌های بلند مورد غفلت واقع شده است ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  16:14   چهارشنبه 29 دی 1395  

 شش پیام بودجه‌ی ۹۶ پایتخت

آخرین لایحه‌ی بودجه‌ی شهرداری تهران در دوره‌ی کنونی مدیریت شهری، دیروز تحویل شورای شهر شد. محتوای آنچه برای «دخل و خرج پایتخت در سال ۹۶» تدارک دیده شده، از شش تغییر در فرآیند اقتصادی و مالی اداره‌ی تهران طی سال آینده حکایت دارد و رشد ناچیز ۳.۴درصدی منابع شهرداری، انقباض حداکثری بودجه‌ی سال آینده را نشان می‌دهد؛ اما فرضیه‌هایی درباره‌ی آن مطرح است مبنی بر این که فرصت احیای دو عوارض پایدار در تهران فراهم شده است ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  16:09   چهارشنبه 29 دی 1395  

 چالش‌های ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی

تأمین ایمنی جزو حقوق اساسی همه‌ی افرادی است که به‌نحوی با کارگاه‌های ساختمانی مرتبط هستند و در مجاورت این کارگاه‌ها عبور و مرور، زندگی و کار می‌کنند. در این میان، با وجود ضوابط کافی در این حوزه، وضعیت ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی چندان رضایت‌بخش نیست و هرچند انگشت‌شماری از کارفرمایان به این موضوع مهم توجه دارو آن را رعایت می‌کنند، در بیش‌تر این کارگاه‌ها الزامات ایمنی نادیده گرفته می‌شوند ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  16:05   چهارشنبه 29 دی 1395  

 هزینه‌های برج‌سازی برای تهران

وزیر راه و شهرسازی هزینه‌های ناشی از بلندمرتبه‌سازی‌های بی‌ضابطه را برای آینده‌ی شهر تهران تشریح کرد و «مرتفع‌سازی در کریدورهای هوایی پایتخت» را مهم‌ترین چالش حل‌نشدنی در برابر بهبود وضعیت زیست‌محیطی در این کلان‌شهر خواند. دکتر آخوندی همچنین با انتقاد از شهرداری‌ها، تأکید کرد: مدیریت شهری و سرمایه‌گذاران ساختمانی این مجوز را ندارند که به بهای سلب آسایش، آرامش و رفاه شهروندان، اقدام به صدور پروانه‌ی ساخت و بلندمرتبه‌سازی‌های بی‌ضابطه در نقاط گوناگون شهر کنند ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  15:06   چهارشنبه 29 دی 1395  

 ساخت ربات نقشه‌بردار در دانشگاه خواجه‌نصیر

رییس دانشکده‌ی نقشه‌برداری دانشگاه خواجه‌نصیر توسی از طراحی و پیاده‌سازی یک ربات نقشه‌بردار در این دانشگاه خبر داد و گفت: افزون بر آن، موفق به طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های داده‌های مکانی برای شرکت‌های توانیر، شرکت ملی صنایع مس ایران، شهرداری‌ها و وزارتخانه‌های راه و صنعت، معدن و تجارت شده‌ایم ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  14:49   چهارشنبه 29 دی 1395  

 یک مهندس پیشکسوت : دریغ است ایران که ویران شود ...

علی‌اکبر معین‌فر، نخستین وزیر نفتِ پس از انقلاب در گشایش سومین کنفرانس بناهای بلند و در هنگام تقدیری که از سوی وزیر راه و شهرسازی از این پیشکسوت به عمل آمد، گفت: بنده سزاوار این همه لطف نیستم، زیرا خدمات چندانی انجام نداده‌ام تا شایسته‌ی این تقدیر باشم؛ اما اگر کمکی هم انجام داده‌ام، برای اعتلای کشور و آینده‌ی جوانان این مرز و بوم و برای کسانی بوده که جایگزین ما خواهند شد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  14:43   چهارشنبه 29 دی 1395  

 نورمن فاستر بلندترین برج لهستان را می‌سازد

بلندترین برج لهستان با ارتفاع ۳۱۰ متر در پایتخت این کشور ساخته می‌شود. دفتر طراحی نورمن فاستر، معمار نامدار، این برج را در مرکز شهر «ورشو» خواهد ساخت و این، بلندترین آسمان‌خراش لهستان خواهد بود. بام سبزی نیز برای بخشهای بالایی برج طراحی شده، که جایی مناسب برای برقراری تعاملات اجتماعی کاربران به شمار می‌رود و از دید و چشم‌اندازِ پانوراما به شهر برخوردار خواهد بود ... ادامه»

  منبع : وبگاه هنرآنلاین
  14:39   چهارشنبه 29 دی 1395  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10