اخبار   
 

 مجلس تنها به بیطرف اعتماد نکرد

مجلس شورای اسلامی پس از ۵ روز بحث و بررسی کابینه و برنامه‌های وزیرانِ پیشنهادی، امروز برای تک‌تک وزیران رأی‌گیری انجام داد. از میان ۱۷ وزیر پیشنهادی، تنها بیطرف رأی اعتماد مجلس را نگرفت و هیأت وزیران با ۱۶ وزیر تشکیل می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  14:45   یکشنبه 29 مرداد 1396  

 ویرانگران همچنان سرگرم کارند : خانه‌ی نخستین سپهبد ایرانی تخریب شد

خانه‌ی سپهبد امیراحمدی که سال گذشته هویت آن کشف شده بود، با وجود اطلاع شهرداری، سازمان میراث فرهنگی و کمیته‌ی امداد از تاریخی بودنِ آن، تخریب شد. بهمن سال گذشته خبر رسید خانه‌‌ی هفت‌هزار متری «سپهبد امیراحمدی» در میدان حسن‌آباد، خانه‌ای تاریخی است؛ و مالک بنا را کمیته‌‌ی امداد امام اعلام کردند و پس از گذشت یک ماه اعلام شد این خانه در لیست مزایده‌‌ی املاک کمیته‌ی امداد قرار گرفته و به دنبال آن بود که نگرانی از سرنوشت این خانه، باعث انتشار هشدارهایی از سوی دوستداران میراث فرهنگی شد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی شهروند
  14:22   یکشنبه 29 مرداد 1396  

 هشدار جدی : قلب تهران در چاله‌ی‌ تاریخی بلدیه

از پروژه‌‌ی احیای میدان تاریخی به احیای یک ساختمان در میدان توپخانه‌ی تهران رسیدند؛ میدانی که یک بخش کوچکِ آن امروز گودبرداری شده و روزانه هزاران نفر از کنارش می‌گذرند، اما شورای‌شهری‌ها معتقدند هر لحظه چاله‌‌ی گودشده در میدان توپخانه می‌تواند یک فاجعه به وجود بیاورد. چندی پیش قائم‌مقام شهردار منطقه‌ی ۱۲ تهران در صفحه‌ی شخصی خود در فضای مجازی، تصاویری سه‌بعدی منتشر کرد که بر پایه‌ی توضیحات آن، به نظر می‌رسد قرار است کل محوطه‌ی میدان توپخانه را دربر بگیرد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  14:09   یکشنبه 29 مرداد 1396  

 به یاد آن شیرازیِ عرصه‌ی معماری و مرمت

«مرمت بیش از آن که یک حرفه باشد، ترضیه‌ی روح است و طلب رضای خداوند. مرمت اقدامی است که رابطه‌ی میان اثر و مرمتگر (انسان) را مشخص می‌سازد. مرمتگر انسانی است متخصص و هنرمند که نگاه عمیق به تاریخ دارد و مهم آن که امروزی است و انسان معاصر. او را عشق به تاریخ، هنر و بالاتر از همه، انسان به این کار کشانده است.» ... ادامه»

  منبع : وبگاه رویدادهای معماری
  13:54   یکشنبه 29 مرداد 1396  

 در مورد آلودگِی خاک اصفهان، حرف چه کسی را باور کنیم؟

مدت‌هاست که موضوع آلودگی خاک اصفهان همچون آلودگی هوای این شهر خبرساز شده و در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشته، اما مسئولان نظرات ضد و نقیضی درباره‌ی آلوده بودن خاک اصفهان دارند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایمنا
  12:18   یکشنبه 29 مرداد 1396  

 بهای انواع گچ در بازار مصالح ساختمانی

آنچه در پی می‌آید، جدول بهای انواع گچ در بازار مصالح ساختمانی، در هفته‌ی پایانیِ مردادماه ۹۶ است ... ادامه»

  منبع : وبگاه عصر ساختمان
  08:09   یکشنبه 29 مرداد 1396  

 دولت دکتر مصدق، پیشگامِ مبارزه با زمین‌خواری

دولت دکتر مصدق دولتی با عمر کوتاه، اما با دستاوردهای عملیِ شگفت‌انگیز و بسیار، برای مردم ایران بود. در این نوشتار کوتاه، به بهانه‌ی سالگرد کودتای ۲۸ مرداد تلاش شده یکی از این دستاوردها در زمینه‌ی موضوع کنترل توسعه و زمین تا حدی تشریح و تبیین شود. کافی‌ست به سیمای آشفته‌ی کنونیِ تهران و ناکارآمدی مدیریت شهری در بهبود شرایط زیست مردم توجه کنیم، تا اهمیت موضوع کنترل توسعه در تهرانِ زمان دکتر مصدق را دریابیم و درعین‌حال از این ۲۷ماهِ درخشان و تاریخی، درسِ امید و امکان‌پذیریِ بهبود بگیریم ... ادامه»

  منبع : وبگاه رویدادهای معماری
  19:49   شنبه 28 مرداد 1396  

 تأمین انرژی ساختمان با آجرهای خورشیدی

خانه‌های آینده را می‌توان از بلوک‌هایی ساخت که نور خورشید را به انرژی قابل استفاده تبدیل می‌کنند. پژوهشگران دانشگاه «اکستر» سرگرم مار بر روی فن‌آوریِ نوینی هستند که زمینه را فراهم می‌کند تا ساختمان‌ها انرژی مورد نیاز خود را تولید و مصرف کنند. این بلوک ها یا مربع‌های خورشیدی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توان با آن‌ها یک ساختمان کامل ساخت یا آن‌ها را برای نوسازی بخش‌هایی از ساختمان‌های قدیمی به کار برد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  19:38   شنبه 28 مرداد 1396  

 ضرورت تحکیم انضباط حرفه‌ای مهندسان

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین با تأکید بر ضرورت تحکیم انضباط حرفه‌ای در میان دارندگانِ پروانه‌ی اشتغال به کار مهندسی و با توجه به نامه‌ی معاون مسکن و ساختمانِ وزارت راه و شهرسازی، مفاد مورد نظر را برای ابلاغ اعلام کرد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  19:29   شنبه 28 مرداد 1396  

 تلاش دولت، ایجاد رونق واقعی در بازار مسکن است

معاون مسکن و ساختمانِ وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: تلاش دولت، ایجاد رونق واقعی در بازار مسکن است، نه رونق سفته‌بازانه و دخالت دولت در این بازار ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  19:20   شنبه 28 مرداد 1396  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10