اخبار   
 

 تصمیم غیرمنتظره برای دلار : فروش تنها با نرخ ۴۲۰۰

با تصمیم دولت، از امروز عرضه‌ی ارز فقط با قیمت ۴۲۰۰ تومان خواهد بود. این قیمت گرچه برای تمامی گروه‌های کالایی در نظر گرفته شده است، اما تهیه‌ی آن مشروط به ارائه‌ی اسناد و مدارک لازم برای تخصیص ارز خواهد بود. ارز همراه مسافر نیز ۵۰۰ دلار است و در گیت‌های فرودگاهی تحویل داده می‌شود. خرید و فروش ارز غیر از مراکز مجاز نیز جرم خواهد بود و خرید و فروش‌های غیر‌رسمی‌ ارز به خرید و فروش مواد مخدر تشبیه شده است ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  17:40   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 مثلث نوسان‌ساز ارزی ؛ بررسی تحولات بازار دلار

روز گذشته بازار ارز در مقایسه با روز پیشین کم‌التهاب‌تر بود. موج دوم نوسان سطوح قیمت در حالی در برخی از بازه‌های زمانی منجر به عبور متغیر ارزی از سطح ۶هزار تومان شد که از زاویه‌هایی گوناگون به منشأ آن پرداخته شد. افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر را می‌توان حاصل تجمیع نیروی ناشی از عوامل ثابت در گذر زمان و شدت گرفتن آن در اثر عوامل تشدیدکننده در مقطع زمانی کنونی دانست ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  15:33   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 با سازمان‌های نظام مهندسیِ متخلف، به‌شدت برخورد می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از برخورد قاطع با افرادی خبر داد که از مهندسان ناظر درخواست دریافت ۵درصد حق‌الزحمه را می‌کنند. بر اساس ابلاغیه‌ی دی‌ماه گذشته‌ی آخوندی، دریافت این مبلغ از ۱۰ بهمن ۹۶ ممنوع شده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  15:18   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 ماجرای انتقال آب وان به دریاچه‌ی ارومیه چیست؟

سرپرست دفتر امور تالاب‌ها در سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که هنوز مطالعات مربوط به انتقال آب دریاچه‌ی وان به دریاچه‌ی ارومیه انجام نگرفته است، گفت: این طرح هنوز به‌طور رسمی در ستاد احیای دریاچه‌ی ارومیه مطرح نشده و گزارش فنی برای آن آماده نشده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه انتخاب
  14:54   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 معمارانِ ایرانی برای دوسالانه‌ی لندن برگزیده شدند

دفتر معماران کامورى براى همکارى بین‌المللی با دوسالانه‌ی طراحى لندن که در یکى از نقاط مهم لندن و با پشتیبانی صادق‌خان، شهردار این شهر برگزار می‌شود، برگزیده شد. طرح پیشنهادى این دفتر طراحى امروزى، تکنولوژی‌های پیشرفته ساخت و میراث هنرى و فرهنگى و سرشت معمارى سنتى ایرانى را در توازن با هم دربرگرفته است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  14:36   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 نوسانات ارز با مسکن چه می‌کند؟

بازار مسکن در کشور ما همواره بازاری پیش‌بینی‌ناپذیر بوده است. هم‌اکنون جهش‌های یک‌باره در رشد بازار مسکن و همچنین رکود نامنتظر در بازه‌های زمانیِ دیگر سبب افزایش ریسک سرمایه‌گذاری در این بازار شده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  13:45   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 سرپرست جدید شهرداری تهران کیست؟

سمیع‌الله حسینی مکارم، سرپرست تازه‌ی شهرداری تهران در پیشینه‌ی کاری‌اش پست‌هایی همچون معاونت مالی شهرداری و معاونت اداری و مالی و مدیرکلی بودجه و تشکیلاتِ وزارت آموزش و پرورش را در کارنامه دارد ... ادامه»

  منبع : وبگاه فرارو
  12:51   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 جشنی برای هنرمندان زاده‌ی فروردین‌ماه

آیین تجلیل از هنرمندان پیشکسوتِ زاده‌ی فروردین‌ماه با حضور بیش از ۵۰ هنرمندِ متولد این ماه برگزار شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  11:07   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 اما و اگرهای وعده‌ی آخوندی برای اصلاحات در نظام مهندسی

اگر امسال از سوی مقام رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده است، از قرار معلوم وزیر راه و شهرسازی نیز در مقیاسی کوچک‌تر، تلویحاَ امسال را برای وزارتخانه‌ی متبوعش در حوزه‌ی مسکن و شهرسازی، «سال اصلاحات در نظام مهندسی» نامیده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  14:49   دوشنبه 20 فروردین 1397  

 قیمت‌های لفظی در بازار ارز

روز گذشته فضای امنیتی بر بازار حاکم بود، که احتیاط در معاملات را بالا برد. در این فضا، معاملات به پشت خط‌های تلفن رفت. قیمت‌ها در گوش‌ها زمزمه شد و بدون معامله‌ی خاصی با قیمت‌های لفظی که لحظه‌به‌لحظه بالاتر می‌رفت، دلار از چند مرز مقاومتی گذر کرد. می‌توان گفت میزان شفافیت در بازار آزاد به کم‌ترین مقدار خود در ماه‌های اخیر رسید و در این حالت، قیمت به‌آسانی با لفظ‌های متمادی صعود کرد. برخلاف معاملات دلار، فضای بازار سکه شفاف بود و این فلز گران‌بها بیش از یکصدهزار تومان افزایش یافت ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  14:29   دوشنبه 20 فروردین 1397  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10