اخبار   
 

 آیا نظام مهندسی قافیه را باخته است؟

تعلیق پروانه‌ی اشتغال به کار رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران واکنش‌هایی را در بدنه‌ی این سازمان به دنبال داشت؛ اما به نظر نمی‌رسد بازگشت‌پذیر باشد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:59   شنبه 8 اردیبهشت 1397  

 قربانخانی، نخستین قربانیِ اصلاحات نظام مهندسی شد

به فاصله‌ی یک هفته از زمانی که وزیر راه وشهرسازی در خلال برگزاری نخستین دیدار مشترک خود با رییسان اداره‌های راه و شهرسازی استان‌ها تهدید کرد که پروانه‌ی مهندسانی را که به بخشنامه‌های وی تمکین نکنند ابطال خواهد کرد، هفته‌ی گذشته انتشار خبر نامنتظر تعلیق پروانه‌ی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از سوی معاونت مسکن و ساختمان نشان داد که از قرار معلوم، آن تهدیدها جدی بوده و وزیر راه در این زمینه با کسی تعارف ندارد ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  08:36   شنبه 8 اردیبهشت 1397  

 «مخالفانِ آیین‌نامه‌ی جدید کنترل ساختمان، به دیوان عدالت اداری شکایت ببرند»

معاون امور مسکن و ساختمانِ وزارت راه و شهرسازی درباره‌ی آیین‌نامه‌ی جدید کنترل ساختمان و مخالفتی که برخی از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان درباره‌ی آن دارند، می‌گوید: وزارت‌ راه و شهرسازی در یک روند اصلاحیِ سه‌ساله تلاش کرده جلوی رانتِ شمار بسیاری را بگیرد و این آیین‌نامه تنها بخشی از این اقدام است ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  08:10   شنبه 8 اردیبهشت 1397  

 پروانه‌ی اشتغال رییس نظام مهندسی تهران تعلیق شد

به دنبال تمکین نکردنِ رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از بخشنامه‌های عباس آخوندی، وزارت راه و شهرسازی پروانه‌ی اشتغال به کار حسن قربان‌خانی، رییس این سازمان را تعلیق کرد. معاون مسکن و ساختمانِ وزیر راه و شهرسازی با ابلاغ نامه‌ای به مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، خواستار تعلیق پروانه‌ی اشتغال به کار حسن قربان‌خانی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  07:49   شنبه 8 اردیبهشت 1397  

 برگزیدگان دومین دوره‌ی جایزه‌ی «ساختمان سال ایران» معرفی شدند

با حضور معماران و چهره‌های شاخص این عرصه، جشن ساختمان سال، شب پنجم اردیبهشت‌ماه با اعلام برنده‌ی نهاییِ این برنامه در کاخ نیاوران به کار خود پایان داد. در آغاز این مراسم شهریار خانی‌زاد، دبیر این جایزه، با اشاره به اهمیت توجه به عرصه‌ی معماری، گفت: ما سال‌ها بود که دغدغه‌ی برگزاری مسابقه‌ای با کیفیت در حوزه‌ی معماری را داشتیم. به همین خاطر و بر اساس همین دغدغه، جایزه‌ی ساختمان سال شکل گرفت ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  07:29   شنبه 8 اردیبهشت 1397  

 حناچی : چهره‌ی زمخت و خشن تهران باید بهبود یابد‌

پیروز حناچی، یکی از هفت گزینه‌ی شورای شهر تهران برای تصدی پست شهرداری، با تشریح دغدغه‌های خود برای تهران، تأکید کرد: باید شهری بسازیم که از رنج‌ها و آلام مردم بکاهد. پیروز حناچی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که اگر اعضای شورای شهر اطمینان کنند، تا آخر فرآیند انتخاب شهردار، در صحنه خواهم ماند، گفت: تلاشمان بر این اساس خواهد بود که از آلام شهریِ مردم و چهره‌ی زمخت و خشنی که تهران پیدا کرده، بکاهیم ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  07:11   شنبه 8 اردیبهشت 1397  

 تصمیم غیرمنتظره برای دلار : فروش تنها با نرخ ۴۲۰۰

با تصمیم دولت، از امروز عرضه‌ی ارز فقط با قیمت ۴۲۰۰ تومان خواهد بود. این قیمت گرچه برای تمامی گروه‌های کالایی در نظر گرفته شده است، اما تهیه‌ی آن مشروط به ارائه‌ی اسناد و مدارک لازم برای تخصیص ارز خواهد بود. ارز همراه مسافر نیز ۵۰۰ دلار است و در گیت‌های فرودگاهی تحویل داده می‌شود. خرید و فروش ارز غیر از مراکز مجاز نیز جرم خواهد بود و خرید و فروش‌های غیر‌رسمی‌ ارز به خرید و فروش مواد مخدر تشبیه شده است ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  17:40   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 مثلث نوسان‌ساز ارزی ؛ بررسی تحولات بازار دلار

روز گذشته بازار ارز در مقایسه با روز پیشین کم‌التهاب‌تر بود. موج دوم نوسان سطوح قیمت در حالی در برخی از بازه‌های زمانی منجر به عبور متغیر ارزی از سطح ۶هزار تومان شد که از زاویه‌هایی گوناگون به منشأ آن پرداخته شد. افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر را می‌توان حاصل تجمیع نیروی ناشی از عوامل ثابت در گذر زمان و شدت گرفتن آن در اثر عوامل تشدیدکننده در مقطع زمانی کنونی دانست ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  15:33   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 با سازمان‌های نظام مهندسیِ متخلف، به‌شدت برخورد می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از برخورد قاطع با افرادی خبر داد که از مهندسان ناظر درخواست دریافت ۵درصد حق‌الزحمه را می‌کنند. بر اساس ابلاغیه‌ی دی‌ماه گذشته‌ی آخوندی، دریافت این مبلغ از ۱۰ بهمن ۹۶ ممنوع شده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  15:18   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 ماجرای انتقال آب وان به دریاچه‌ی ارومیه چیست؟

سرپرست دفتر امور تالاب‌ها در سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که هنوز مطالعات مربوط به انتقال آب دریاچه‌ی وان به دریاچه‌ی ارومیه انجام نگرفته است، گفت: این طرح هنوز به‌طور رسمی در ستاد احیای دریاچه‌ی ارومیه مطرح نشده و گزارش فنی برای آن آماده نشده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه انتخاب
  14:54   سه شنبه 21 فروردین 1397  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10