اخبار   
 

 یک پروژه‌ی ایرانی در فهرست تقدیرشدگان جشنواره‌ی ورسای

فهرست تقدیرشدگان جشنواره‌ی ورسای فرانسه منتشر شد. کمیته‌ی بین‌المللی شهر پاریس در ستاد جهانی یونسکو هر سال یک جشنواره‌ی معماری برگزار می‌کند و به چند بنای برتر سال جایزه می‌دهد ... ادامه»

  منبع : وبگاه هنرآنلاین
  19:29   شنبه 3 تیر 1396  

 کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت‌وساز شهری

کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک نقش مهندسی مکانیک در ساخت‌وساز شهری، ۳ و ۴ مردادماه امسال در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  18:27   شنبه 3 تیر 1396  

 درخواست اشد مجازات برای آتش‌افروزانِ عمدیِ جنگل‌ها و مراتع

سازمان حفاظت محیط زیست در اطلاعیه‌ای خواستار اشد مجازات برای آتش‌افروزانِ جنگل‌ها و مراتع به‌صورت عمد از قضات شد. در متن اطلاعیه‌ی سازمان حفاظت محیط زیست آمده است: عرصه‌های طبیعی اعم از جنگل، مرتع، بیشه‌زار، پارک‌های ملی، مناطق حفاظت‌شده و ... در زمره‌ی سرمایه‌های ملی و خدادادی کشور است، که به‌لحاظ اهمیت زیست‌محیطی متعلق به تمامی نسل‌ها است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  18:14   شنبه 3 تیر 1396  

 «فیروز بهرام» ماندگار شد

بر پایه‌ی گزارش کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، دبیرستان «فیروز بهرام» به عنوان دبیرستان ماندگار شناخته شد ... ادامه»

  منبع : وبگاه هنرآنلاین
  18:09   شنبه 3 تیر 1396  

 «ثابت پاسال» ثبت ملی شد

بر پایه‌ی آنچه معاون رییس‌جمهور در صفحه‌ی شخصی خود اعلام کرده، مراتب ثبت ملی «خانه‌ی ثابت‌ پاسال» طی نامه‌ای به استاندار تهران ابلاغ شده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:15   شنبه 3 تیر 1396  

 تفاوت تهران و توکیو در افتتاح مترو

گزارش یک سفر با خط هفت مترو تهران یک هفته پس از افتتاح رسمی، حاکی از تناقض میان وضع موجود این خط با اطلاعاتی است که در زمان افتتاح آن در اختیار عموم مردم قرار گرفته است. سرفاصله‌ی حرکت قطار در ایستگاه‌های این خط تقریباً دو برابر میزان اعلام‌شده از سوی مدیران شهری در روز افتتاح است و از سوی دیگر، بر خلاف آنچه مدیریت شهری اعلام کرد، این خط فعلاً تنها پنج ایستگاه فعال دارد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  14:52   دوشنبه 29 خرداد 1396  

 عملیات غیرکارشناسی شهرداری تهران برای مرمت آتشکده‌ی آدریان متوقف شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از توقف عملیات بازسازی و مرمت جداره و بخشی از دیوارهای بنای تاریخی آتشکده‌ی آدریان پایتخت که به‌صورت غیرکارشناسی از سوی شهرداری در دست انجام بود، خبر داد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایرنا
  14:36   دوشنبه 29 خرداد 1396  

 ایرانیزه شدن مهندسی در آزادراه تهران ـ شمال

«پروژه‌ی آزادراه تهران ـ شمال یکی از افتخارات مهندسی ایران است و مردم ایران باید توانمندی مهندسی کشور را باور کنند». این، سخنان معاون‌اول رییس‌جمهوری، هنگام بازدید از این پروژه‌ی عظیم و افتتاح آغاز به کار قطعه‌ی ۲ آن بود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایرنا
  13:45   دوشنبه 29 خرداد 1396  

 نام‌نویسی بیش از ۴۱۹هزار تن در آزمون ارشد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به پایان مهلت انتخاب رشته‌ی آزمون ورودیِ دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۶ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی (به‌جز دانشگاه آزاد اسلامی) از نام‌نویسی بیش از ۴۱۹ هزار و ۲۸۶ داوطلب برای شرکت در این آزمون خبر داد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:37   دوشنبه 29 خرداد 1396  

 طرح جامع معماری پارسه تهیه می‌شود

مسعود رضایی منفرد، مدیر سایت جهانی تخت‌جمشید، روز ۲۸ خرداد با اعلام خبر تهیه‌ی طرح جامع معماری پارسه، گفت: با توجه به این که هدف از این طرح، هماهنگی میان طرح‌های معماری است، در این طرح جامع معماری، بسته و پکیجی از طرح‌های معماری نقش رستم، شهر استخر و نقش رجب نیز دیده شده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه هنرآنلاین
  13:29   دوشنبه 29 خرداد 1396  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10