اخبار   
 

 آیا سرنوشت خانه‌ی «سپهبد امیر احمدی» هم مانند خانه‌ی «ملکه توران» خواهد بود؟

کمیته‌ی امداد امام خمینی آگهی عمومی خانه‌ی تاریخی سپهبد امیراحمدی را منتشر کرد، تا بار دیگر یکی از آثار تاریخی پایتخت به حراج گذاشته شود و در انتظار تخریب برای تبدیل به مجتمع‌های تجاری باشد. به گزارش ایسنا، هنوز خبر کشف خانه‌ی بزرگ هفت‌هزار متری «سپهبد امیر احمدی» در رسانه‌ها دیده نشده، که این‌بار خبر از آغاز مزایده‌ی این خانه‌ی تاریخی می‌رسد؛ خبری که می‌تواند به آسانی ذهن‌ها را به سوی سرنوشت خانه‌ی‌ «ملکه توران» ببرد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  14:36   دوشنبه 2 اسفند 1395  

 هفدهمین نشست «کاربست تاب آوری شهری» برگزار می‌شود

هفدهمین نشست از رشته نشست‌های راهبردی شهرسازی و معماری با موضوع «کاربست تاب آوری شهری» فردا (سه‌شنبه) در کتابخانه‌ی مرکزی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایمنا
  14:22   دوشنبه 2 اسفند 1395  

 ۴۹۰۰ ساختمان پُرخطر در تهران

رییس کمیته‌ی عمران شورای اسلامی شهر با بیان این که ساختمان‌های پُرخطر شهر تهران اولویت‌بندی شدند، گفت: بر اساس این گزارش، ۴۹۰۰ ساختمان اعم از مسکونی، تجاری و اداری در اولویتِ یک قرار دارند که بیش‌ترین تعداد این ساختمان‌ها در مناطق ۱۲ و ۱۵ هستند ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  14:00   دوشنبه 2 اسفند 1395  

 جزییات و چند و چونِ سومین اعتماد به دکتر آخوندی

سومین رأی اعتماد مجلسی‌ها، عباس آخوندی را در وزارت راهِ دولت دکتر روحانی ماندگار کرد. او اکنون بی‌شک پدیده‌ی این کابینه است؛ وزیری که رکورد استیضاح از دو مجلس را در کارنامه دارد و در هر دو استیضاح، مخالفانِ خود را با ناکامی روبه‌رو کرد. عباس آخوندی دیروز توانست رای اعتمادِ بیش از ۶۹درصد از نمایندگان مجلس دهم را به دست آورد؛ نمایندگانی که با ۱۷۶ رأی در مخالفت با استیضاح او، در برابر آرای ۷۴ تن از موافقانِ استیضاح، آخوندی را در صدر وزارت راه ابقا کردند ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  13:49   دوشنبه 2 اسفند 1395  

 تأکید دکتر حناچی بر ضرورت ایمن‌سازی ساختمان‌های موجود

معاون شهرسازی و معماریِ وزارت راه وشهرسازی با بیان این که حادثه‌ی «پلاسکو» اگرچه سخت و تکان‌دهنده بود، دربردارنده‌ی درس‌های بسیاری برای عبرت‌آموزی بود، افزود: ابتدایی‌ترین درسی که از حادثه‌ی پلاسکو می‌توانیم بگیریم، این است که تا زمانی که از آمادگی دفاعی لازم و تجهیزات آتش‌نشانی برخودار نیستیم، به بلندمرتبه‌سازی دامن نزنیم و همچنین در نظام مدیریت شهری ایمن‌سازی ساختمان‌های موجود را در دستور کار قرار دهیم ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  12:22   دوشنبه 2 اسفند 1395  

 لزوم تجهیز ساختمان‌ها در ایران به سامانه‌ی هوشمندسازی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران می‌گوید اگر ساختمان پلاسکو به سیستم هوشمندسازی و امنیت ساختمان مجهز بود، هیچگاه فرونمی‌ریخت و خسارت‌های میلیاردی سنگین به وجود نمی‌آمد. مجید تهرانیان افزود: کنترل مصرف انرژی و بهینه کردنِ آن در ساختمان‌ها یک امر ضروری است و با توجه به ناپایداری و برگشت‌ناپذیری انرژی‌هایی چون نفت و گاز، باید به سوی بهینه‌سازی مصرف انرژی برویم ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:06   دوشنبه 2 اسفند 1395  

 پنج کتاب پرفروش «نشر چشمه» د­­ر هفته‌ی اخیر کدام‌اند؟

کتاب «سه قصه» اثر ایرج طهماسب پرفروش ترین کتاب نشر چشمه در یک هفته اخیر بود... ادامه»

  منبع : وبگاه عصرایران
  12:03   دوشنبه 2 اسفند 1395  

 رییس‌جمهور : امیدوارم حاصل این اعتماد دوباره، هماهنگی بیش‌تر میان دو قوه باشد

رییس‌جمهور از رییس، هیأت رییسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که با اعتماد مجدد به وزیر راه و شهرسازی استمرار خدمات ارزنده‌ای را که در این وزارت انجام گرفته است، فراهم نمودند، سپاسگزاری کرد و اعضای دولت را به تقویت ارتباط و تعامل گسترده‌تر با نمایندگان ملت توصیه نمود ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  10:00   دوشنبه 2 اسفند 1395  

 اعتماد دیگربار نمایندگان ملت به وزیر راه و شهرسازی

رأی اعتماد روز گذشته‌ی نمایندگان مجلس به وزیر راه و شهرسازی، پاسخی روشن به هجمه‌ی شدید مخالفان علیه وزیر کاربلد دولت اعتدال بود؛ پاسخ معناداری که نظر روزنامه‌های امروز (دوم اسفند ۹۵) را به خود جلب کرد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  09:45   دوشنبه 2 اسفند 1395  

 تکلیف دادستانی برای ساختمان‌های ناامن

عضو شورای شهر تهران با اشاره به نخستین نشست مشترک دادستانی تهران، شهرداران مناطق و سازمان آتش‌نشانی برای احصای ایمنی ساختمان‌های پر خطر، گفت: بر این اساس، ساختمان‌های پر خطر شهر تهران اولویت‌بندی شدند و مالکانی که ساختمانشان در اولویت اول قرار دارند، موظف هستند ظرف مهلت مقرر اعلام شده از سوی دادستانی نسبت به ایمن‌سازی اقدام کنند ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  09:30   دوشنبه 2 اسفند 1395  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10