اخبار   
 

 انتشار فراخوان سومین دوره‌ی جایزه‌ی ساختمان سال ایران

فراخوان سومین دوره‌ی جایزه‌ی ساختمان سال ایران ۹۷ با هدف افزایش عقلانیت در معماری معاصر ایران، با حمایت مؤسسه‌ی هنر معماری منتشر شد. جایزه‌‌ی ساختمان سال ایران، ضمن پاسداشت و احترام به دیگر جوایز و نشان‌های فرهنگ‌محورِ معماری در این سرزمین، حرکتی در راستای افزایش و ترویج و تعمیق عقلانیت در معماری معاصر ایران است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  13:26   یکشنبه 27 آبان 1397  

 در چند روز آینده چه عواملی بر قیمت طلا تأثیرگذارند

خوش‌بینی خریداران در بازار طلا با بسته شدن قیمت‌ها در محدوده‌ی مثبت، اوج گرفته است؛ با این همه، برخی تحلیلگران هشدار داده‌اند که سرمایه‌گذاران نباید چندان هیجان‌زده شوند. به گزارش «اقتصادنیوز»، شماری از تحلیلگران معتقدند سرمایه‌گذاران نباید در کوتاه‌مدت انتظار هیجان زیادی داشته باشند، زیرا معاملات این هفته به دلیل تعطیلات روز شکرگزاری آمریکا کم‌تر است ... ادامه»

  منبع : وبگاه اقتصادنیوز
  12:47   یکشنبه 27 آبان 1397  

 «لغو تعلیقِ رجبی به‌منزله‌ی بازگشت به سِمَت‌های قبلی نیست»

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران می‌گوید که بر اساس استعلامی که از وزیر راه و شهرسازی گرفته است، رفع تعلیق پروانه‌ی اشتغال‌به‌کار فرج‌الله رجبی صرفاً به معنای بازگشت اعتبار پروانه‌ی اشتغال‌به‌کار رجبی و قانونی شدنِ عضویت او در نظام مهندسی است و به‌هیچ‌وجه به معنای بازگشت به سمت‌های قبلی او نیست ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  10:00   یکشنبه 27 آبان 1397  

 جزییات دقیقِ مغایرت‌های قانونیِ لغو تعلیق پروانه‌ی اشتغال رجبی

یک وکیل پایه‌ی یک دادگستری می‌گوید: هرچند قانونگذار در ماده‌ی ۲۲ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، صدور حکم رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان را در اختیار رییس‌جمهور قرار داده است، ولیکن این‌گونه نیست که صدور حکم یادشده یک اقدام مجرد و مستقل بوده و مبتنی بر مقدماتی نباشد؛ که اگر غیر از این بود، هر آینه شخص رییس‌جمهور می‌توانست هر شخصی را که خود صلاح می‌داند، به‌عنوان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان منصوب کند. درحالی‌که قانون‌گذار چنین اختیاری به وی نداده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  09:36   یکشنبه 27 آبان 1397  

 شمار ناپدیدشدگان و قربانیان احتمالی آتش‌سوزی کالیفرنیا به ۶۰۰ تن رسید

با ادامه‌ی آتش‌سوزی مرگبار کالیفرنیا، شمار افراد ناپدیدشده و قربانیان احتمالیِ آن به ۶۰۰ تن افزایش یافته است؛ رقمی که نسبت به آنچه پیش از این برآورد می‌شد، دو برابر شده است. انتظار می‌رود که با ادامه‌ی جستجوهای تیم‌های یاری و نجات، شمار قربانیان این حادثه که به‌طور رسمی تا کنون ۵۶ نفر اعلام شده، افزایش یابد ... ادامه»

  منبع : یورونیوز فارسی
  14:25   شنبه 26 آبان 1397  

 غوغای ضدرسانه و انتخاب شهردار

عباس آخوندی که هفته‌ی پیش در فرآیند گزینش شهردار تهران تنها یک رأی کم‌تر از پیروز حناچی به دست آورد، امروز (شنبه، ۲۶ آبان) در روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد» یادداشتی نوشته که این‌گونه آغاز می‌شود: غوغای ضدرسانه در یک هفته‌ی منتهی به انتخاب شهردار تهران، از کم‌نظیرترین شانتاژهای رسانه‌ایِ پس از انقلاب در ایران یا حتی شاید از نمونه‌های برجسته‌‌ی قابل مطالعه در جهان باشد. علتش را هم می‌دانم: جمع کردنِ سفره‌های ریخت‌وپاشِ بیت‎‌المال و مبارزه با فساد پیرامون آن، خوشایندِ ذی‌نفعان نیست ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  13:54   شنبه 26 آبان 1397  

 پیش‌بینیِ بالاتر رفتن بهای جهانیِ طلا در این هفته

در نظرسنجی طلای هفتگی «کیتکونیوز»، بیش‌تر هر دو گروه کارشناسانِ وال‌استریت و سرمایه‌گذاران انتظار داشتند قیمت طلا این هفته افزایش بیابد. به گزارش ایسنا، اواخر هفته‌ی گذشته افزایش نگرانی‌های ژئوپلیتیکی در زمینه‌ی برنامه‌ی خروج انگلیس از اتحادیه‌ی اروپا (بریگزیت) باعث افزایش تقاضای خرید طلا شد. همچنین، افزایش قیمت طلا در حالی روی داد که بازارهای سهام سقوط کردند و قیمت نفت به دلیل نگرانی‌ها نسبت به اشباع عرضه‌ی جهانی و ضعف اقتصاد جهانی، به روند کاهشی ادامه داد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:06   شنبه 26 آبان 1397  

 نشست تخصصیِ آسیب‌شناسیِ برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه‌ی شهریِ تهران

نشست تخصصی «آسیب‌شناسی برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه‌ی شهری تهران» بعدازظهر امروز (شنبه، ۲۶ آبان‌ماه) به همت مرکز مطالعات شهرداری تهران و جامعه‌ی مهندسان مشاور برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  11:49   شنبه 26 آبان 1397  

 آغاز به کارِ بلندترین سد آبی جهان در تاجیکستان

تاجیکستان روز آدینه (۲۵ آبان) با حضور شماری از خبرنگاران و نمایندگانِ هیأت‌های خارجی، نخستین توربین نیروگاهی برای تولید برق در این کشور را که بر روی بلندترین سد آبی جهان نار گذاشته شده، افتتاح کرد. این سد که در منطقه‌ی «راغون» واقع شده، یکی از پروژه‌های مهم و پُرسروصدای عمرانی است که مقامات دولتی در این کشور آسیای مرکزی به‌رغم ملاحظات اقتصادی، زیست‌محیطی و ژئوپلتیک بر ساخت آن تاکید داشتند ... ادامه»

  منبع : یورونیوز فارسی
  11:25   شنبه 26 آبان 1397  

 برق‌آبی‌ها آیا زنده می‌شوند؟

برابر آخرین آمار، بارش‌های امسال نسبت به مدت همانند پارسال ۲۰۹درصد افزایش داشته، که این موضوع موجب افزایش اندوخته‌های سدهای کشور شده است. افزون بر این، بر پایه‌ی پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، پاییز و زمستان امسال پُرباران خواهد بود، که البته این به معنای پایان خشکسالی در ایران نیست ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  09:18   شنبه 26 آبان 1397  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10