اخبار   
 

 سال نو مبارک ـ زنده باد امید!

برآمدن سال ۱۳۹۸ را به همه‌ی شما، کاربران نرم‌افزارها و بازدیدکنندگان وبگاه‌های «گروه نرم‌افزاری سازه» تبریک و شادباش می‌گوییم. امیدواریم این سال برای شما سرشار از کامیابی، تندرستی، برکت و همراه با تغییرات مثبت و بزرگ در زندگی شخصی و اجتماعی باشد. دعوت می‌کنیم ویدئوی نوروزیِ «گروه نرم‌افزاری سازه» را تماشا و از طریق لینکِ ارائه‌شده، یادبودهای نوروزیِ «گروه نرم‌افزاری سازه» را نیز دریافت بفرمایید ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  05:04   آدینه 2 فروردین 1398  

 تقریباً رایگان: همه‌ی محصولات در بلک‌فرایدی!

امسال باز هم در آخرین جمعه‌ی سال، شاهد چهره‌ای متفاوت از گروه نرم‌افزاری سازه خواهید بود. دو رخداد مهم در آدینه، ۲۴ اسفندماه برای خریدارانِ محصولاتِ ما عبارت‌اند از: ■ کلیه‌ی محصولات گروه نرم‌افزاری سازه فقط برای یک روز، تقریباً رایگان است! ■ جمعه، ۲۴ اسفندماه آخرین فرصتی است که می‌توانید کتاب ETABS2016+SAZE90 را با قیمتِ ویژه و با تخفیف تهیه کنید ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  17:49   سه شنبه 21 اسفند 1397  

 مونسان نمی‌گذارد قدمِ کجی برای «بزرگ‌ترین خانه‌ی تهران» بردارند

می‌گویند «بزرگ‌ترین خانه‌ی تهران» است، اما به اندازه‌ای که عظمت دارد، برایش ارزش قائل نیستند. چون هر گاه از یادش غافل می‌شوند، شایعه‌های گوناگونی درباره‌ی خروج از ثبت، تخریب یا تهیه‌ی طرح‌هایی تازه که می‌تواند به‌راحتی عرصه و حریم این بنای نفیس در تهران را از بین ببرد، منتشر می‌شود؛ مانند آخرین زمزمه‌ها مبنی بر احتمال خروج از ثبت خانه‌ی «ثابت پاسال» ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  16:32   سه شنبه 21 اسفند 1397  

 تعیین تکلیف ۵۸ گود پرخطر پایتخت

مدیرکل معماری و ساختمانِ شهرداری تهران از سامان‌دهی و تعیین تکلیف ۵۸ گود پایتخت در یک سال گذشته خبر داد. مهدی صالحی با اشاره به آخرین وضعیت گودهای تهران گفت: شورای شهر تهران در آذرماه سال ۹۶ معاونت شهرسازی را مکلف به شناسایی و تعیین تکلیف گودهای فاقد عملیات عمرانی شهر تهران کرد و در بهمن‌ماه همان سال، ۲۷۹ گود شناسایی شد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  15:27   سه شنبه 21 اسفند 1397  

 باغ‌کُشی در تهران با متری یک‌میلیون

۲هزار و ۹۲ درخت در ۱۲ منطقه‌ی پایتخت، با موافقت نهایی مدیریت شهری برای تغییر کاربریِ ۶۲ قطعه زمین سبز، از محیط زیست تهران حذف می‌شود. جزییات مجوزی که اخیراً به شکل کلی برای احداث «برج‌باغ»‌ها در اراضی مشجر صادر شده است، نشان می‌دهد شهرداری تهران در ازای صدور پروانه‌ی ساختمانی روی ۱۶ هکتار از ذخایر سبز شهر ـ که در حالت بهینه باید از هر نوع ساخت‌وساز به نفع منافع آتی شهر و شهروندان محافظت شوند ـ درآمدی کم‌تر از یک درصد بودجه‌ی سالانه‌ی اداره‌ی پایتخت به دست آورده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  14:52   سه شنبه 21 اسفند 1397  

 توضیحات رییس سازمان جنگل‌ها در مورد ساخت جاده «حیران»

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور درباره‌ی ساخت جاده‌ی «حیران» و همچنین طرح بهداشتی جنگل توضیحاتی ارائه داد. به‌ گزارش ‌ایسنا، خلیل آقایی در حاشیه‌ی آیین گرامی‌داشت هفته‌‌ی «منابع طبیعی و درخت‌کاری» که امروز (۲۱ اسفند) در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با حضور محمود حجتی ـ وزیر جهاد کشاورزی ـ برگزار شد، در پاسخ به پرسشی درباره‌ی کارکرد یگان حفاظت منابع طبیعی در تعطیلات نوروز، گفت‌: در تعطیلات سال نو، یگان حفاظت منابع طبیعی به‌طور ویژه‌ مأموریت دارد و برای این کار برنامه‌ریزی شده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:06   سه شنبه 21 اسفند 1397  

 بازار کار برای مهندسان اشباع شده است

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، اجرایی شدنِ مباحث مقررات ملی ساختمان را زمینه‌ساز ایجاد اشتغال برای مهندسان دانست و گفت: با این همه، به دلیل اشباع شدن بازار کار برای مهندسان، باید به دنبال زمینه‌های شغلی دیگری برای مهندسان، همچون صادرات خدمات فنی و مهندسی باشیم ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  11:09   سه شنبه 21 اسفند 1397  

 پایان ساخت مستند «ساختمان سال»

مبین شعبانی‌زاده، درباره‌ی ساخت مستند «جایزه‌ی ساختمان سال» به رسانه‌ها گفت: با توجه به این که رشته‌ی تحصیلی‌ام معماری است و سال‌هاست که در کنار پدرم کار مستندسازی نیز انجام می‌دهم، تصمیم گرفتم که بر روی پروژه‌ی «ساختمان سال»، به‌عنوان یکی از جوایز معتبر و اثرگذار ملی در حوزه‌ی معماری کار کنم؛ زیرا باور دارم که رویدادهای این جایزه باید در تاریخ ثبت شوند، که البته با استقبال برگزارکنندگانِ این رویداد نیز روبه‌رو شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  10:44   سه شنبه 21 اسفند 1397  

 در تعطیلات نوروز چگونه زمین‌خواران را کنترل کنیم؟

در تعطیلات نوروز که معمولاً فرصت مناسبی برای سودجویان به شمار می‌رود، هم‌میهنان از طریق سامانه‌ی cppl.ir موارد مشکوک به زمین‌خواری را گزارش کنند. هر سال در آستانه‌ی نوروز و با کاهش نظارت و حفاظت‌های لازم، افراد فرصت‌طلب مبادرت به تجاوز به اراضی ملی و دولتی و تصرف در آن‌ها می‌کنند؛ که در سال‌های گذشته بحث پیشگیری از وقوع این رخداد مطرح می‌شد و پس از تعطیلات نیز با تخریب شمار زیادی ویلا و خانه‌های ساخته‌شده در اراضی ملی مواجه بودیم ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  09:54   سه شنبه 21 اسفند 1397  

 یک گام تا افزایش ۴۰۰هزار تومانی حقوق

شورای نگهبان کلیت تبصره‌ی حقوق برای افزایش ۴۰۰هزار تومانی حقوق کارکنان را تأیید کرده و تنها یک ایراد فنی است که باید رفع شود و اجرای آن را از سوی دولت الزامی کند. با این حال، به نظر می‌رسد که با وجود مخالفت‌های دولت، مصوبه‌ی مجلس مسیر اجرا را تا اندازه‌ی زیادی پیموده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  14:07   شنبه 18 اسفند 1397  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10