اخبار   
 

 اعتراض کانون مهندسان معمار به مزایده‌ی «ساختمان جیپ»

کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران، در نامه‌ای به شورای شهر تهران، بابت قرار گرفتن نام «ساختمان جیپ» در لیست مزایده‌ی روزنامه اعتراض کرد. «ساختمان جیپ» از ساختمان‌هایی به شمار می‌رود که طراحی و ساختِ آن را معمار شاخص و معروف، «وارطان هوانسیان» بر عهده داشته و هم‌اکنون در تملک شرکت سایپا است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  12:45   یکشنبه 30 تیر 1398  

 «فرآیند صدور پروانه‌ی ساختمانی باید در شورای شهر تصویب شود»

رییس کمیته‌ی معماریِ شورای شهر تهران بر لزوم تصویب فرآیند صدور پروانه‌ از سوی شورای شهر تهران تأکید کرد. علی اعطا در یکصدوپنجاه‌وششمین نشست علنی شورای شهر تهران، در جریان بررسی طرح الزام شهرداری به ارائه‌ی لایحه‌ی فرآیند صدور پروانه‌ی عملیات ساختمانی و گواهی‌های پایان کار ساختمانی، گفت: این طرح در اردیبهشت سال ۱۳۹۸ با امضای ۱۶ تن از اعضای شورای شهر تقدیم هیأت رییسه شد و پس از ارجاع به کمیسیون شهرسازی، در صحن ارائه خواهد شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:15   یکشنبه 30 تیر 1398  

 ۳۰ هکتار از کشتزارها و چراگاه‌های زنجان در آتش سوخت

جانشین فرمانده‌ی انتظامی استان زنجان از رخ دادنِ آتش‌سوزی در ۳۰ هکتار از کشتزارها و چراگاه‌های روستای «دوران» شهرستان زنجان خبر داد. سرهنگ ایرج خانی‌پور گفت: به دنبال اعلام یک مورد آتش‌سوزی به پلیس، مأموران انتظامی شهرستان زنجان رهسپار محل حادثه شدند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایلنا
  11:49   یکشنبه 30 تیر 1398  

 آجرهایی که در ماه گرما و برق تولید خواهند کرد

آژانس فضایی اروپا در یک طرح مفهومیِ تازه، پرده از پروژه‌ای برداشته است که در آن آجرهایی از جنس سنگ‌پوشه و خاک ماه که در ساخت پناهگاه‌ها به کار خواهند رفت، می‌توانند همراه با فراهم کردنِ گرما، برق هم تولید کنند. به گزارش «گیزمگ»، مهندسانِ فضایی خاک مدت‌هاست روی خاک و سنگ‌پوشه ماه به‌عنوان یک ماده‌ی محلیِ در دسترس برای ساختن پایگاه روی ماه حساب باز کرده‌اند و اکنون پژوهشگرانِ آژانس فضایی اروپا (ESA) آن را به‌عنوان ماده‌ای برای اندوختنِ انرژی مورد توجه قرار داده‌اند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  11:34   یکشنبه 30 تیر 1398  

 بنیاد مستضعفان برای باغ‌های واگذارشده پول می‌خواهد/ «قرار ما این نبود»

ریییس کمیسیون معماری و شهرسازیِ شورای شهر تهران گفت: قرار نبود بنیاد مستضعفان برای واگذاری «باغ عبقری» و «باغ وثوق‌الدوله»، پولی از شهرداری بگیرد. محمد سالاری در نشست روز یک‌شنبه‌ی شورای شهر تهران گفت: ما با همکاری بنیاد مستضعفان و شخص آقای سعیدی‌کیا، گزارشی از باغ‌های در مالکیتِ این بنیاد تهیه و پیش‌بینی کرده بودیم باغ عبقری (بوستان پدر) در منطقه‌ی ۲ به فضای سبز همگانی تبدیل شود و در اختیار شهروندان قرار گیرد ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  11:09   یکشنبه 30 تیر 1398  

 «قیمت مسکن ۲۰درصد کاهش می‌یابد»

رییس کمیسیون عمرانِ مجلس اعلام کرد: مردم مطمئن باشند که قیمت مسکن به‌زودی کاهش پیدا خواهد کرد و در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد کاهش ۲۰درصدی بهای مسکن خواهیم بود. محمدرضا رضایی افزود: ما به‌تازگی طی جلساتی با وزیر راه و شهرسازی، مذاکراتی جدی در زمینه‌ی مسکن و افزایش غیرمنطقیِ قیمت‌ها داشته‌ایم و درباره‌ی نابه‌سامانی در این بازار گفت‌وگو کرده‌ایم ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  10:35   یکشنبه 30 تیر 1398  

 «بیش از این نباید اطلاعاتِ غلط به مردم داده شود»

سخنگوی شورای شهر تهران اطلاعاتِ سامانه‌ی «شفافیت» درباره‌ی تاریخ استخدام کارکنان و حقوق مدیران شهرداری را نامعتبر دانست و گفت: شورای شهر تهران با جدیت از معاونت منابع انسانی شهرداری تهران درخواست می‌کند که در اسرع وقت، اطلاعات مربوط به سامانه‌ی جامع منابع انسانی را دقیق و معتبر کند، تا بیش از این اطلاعاتِ غلط در اختیار مردم قرار نگیرد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایلنا
  09:18   یکشنبه 30 تیر 1398  

 سلطان‌ مسکن، از ادعا تا تکذیب

ادعای وجود سلطان‌های مسکن در تهران از سوی یک نمایندهd مجلس، واکنش‌هایی را به همراه داشت. در این باره وزیر راه و شهرسازی گفت: از کسی که این آمار و اطلاعات را می‌دهد، باید پرسید منبع اطلاعاتش کجاست. رییس اتحادیه‌ی املاک اما وجود مافیا و سلطان در بازار مسکن را به‌کلی رد کرد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:28   یکشنبه 30 تیر 1398  

 گودبرداریِ یک‌متری حادثه آفرید

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از تخریب یک ساختمان مسکونیِ دو و نیم‌طبقه در شهرک دانش تهران خبر داد. در مجاورت این ساختمان قدیمی، گودبرداری به ژرفای یک متر انجام گرفته بود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  07:36   یکشنبه 30 تیر 1398  

 تبدیل دو باغ تحت تملک بنیاد مستضعفان به بوستان

شهردار تهران از تبدیل باغ «وثوق‌الدوله» به بوستان همگانی در جنوب شهر تهران در آینده‌ی نزدیک خبر داد. پیروز حناچی در آیین آغاز بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری و «بوستان پدر» واقع در منطقه‌ی ۲ تهران گفت: ما قول داده بودیم جلوی تخریب باغها را بگیریم و گشایش این بوستان، امروز یکی از مصادیق پی‌گیری این قول ما بود ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  07:09   یکشنبه 30 تیر 1398  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10