اخبار   
 

 تجربه‌ی شکست‌خورده‌ی «شهر»داری

مدیران و کارشناسان در «دومین کنفرانس جامع مدیریت شهری ایران» از شیوه‌های مدیریت شهری در کشور انتقاد کردند. «دومین کنفرانس جامع مدیریت شهری با موضوع هم‌اندیشی لایحه‌ی مدیریت شهری؛ زیرساخت‌ها و ظرفیت‌سازی» نام همایشی بود که دیروز وزیر راه و شهرسازی، شماری از نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر تهران و تعدادی از کارشناسان شهری را گرد هم آورد، تا انتقاداتِ بی‌سابقه‌ای از شیوه‌ی مدیریت شهری و همچنین مدیریتِ چندساله‌ی تهران مطرح شود ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی شهروند
  14:22   سه شنبه 17 اسفند 1395  

 ساخت‌وسازهای دونقشه‌ای و برنامه‌ی شهرداری برای جریمه‌ی تخلفات ساختمانی

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با تأکید بر این که دونقشه‌ای بودن در ساخت‌وساز موضوع تازه‌ای نیست، افزود: بر پایه‌ی آمارهای اعلام‌شده از سوی شهرداری تهران، حدود ۵۰درصد درآمد شهرداری قرار است از فروش تراکم و جریمه‌ی تخلفات ساختمانی تأمین شود ... ادامه»

  منبع : وبگاه عصر ساختمان
  19:29   شنبه 14 اسفند 1395  

 شماره‌ی پانزدهم دوهفته‌نامه‌ی «طراح امروز» منتشر شد

پانزدهمین شماره از دوهفته‌نامه‌ی تحلیلی/ خبری/ آموزشی «طراح امروز» در زمینه‌ی طراحی و معماری، در ۱۶ صفحه منتشر شد و با توزیع در سراسر کشور، روی پیشخوان دکه‌های فروش مطبوعات قرار گرفت ... ادامه»

  منبع : وبگاه معمارنیوز
  19:02   شنبه 14 اسفند 1395  

 شکایت متفاوت دادستانی از میراث فرهنگی

دادستانی شهر ری به عنوان مدعی‌العموم از بی‌توجهی میراث فرهنگی نسبت به تپه‌ی‌ تاریخی «میل» که در طول یک سال، دو بار توفان‌زده شد و آسیب دید، شکایت کرد. به گزارش ایسنا، ۲۹ تیرماه سال ۹۴ حفاظ‌های «تپه‌ی میل» شهر ری به دنبال رخ دادنِ توفان ویران شد و پس از آن در ۱۵ خرداد ۹۵ بار دیگر توفان پوشش داربستی «آتشکده‌ی ری» (تپه‌ی میل) را از جا کند و بخش‌هایی از این محوطه‌ی تاریخی آسیب دید ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  18:49   شنبه 14 اسفند 1395  

 برگزاری آزمون ورود به حرفه‌ی مهندسان در استان قم

سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان اداره‌ی کل راه و شهرسازی استان قم گفت: آزمون ورود به حرفه‌ی مهندسان، نوزدهم و بیستم اسفندماه برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  18:30   شنبه 14 اسفند 1395  

 نشست «تبیین نظام هندسه‌ی سازه‌ای در منطقه‌ی انتقال گنبدهای ایرانی»

انجمن علمی مرمت بنا و بافت‌های تاریخی، پس‌فردا (دوشنبه) نشست «تبیین نظام هندسه سازه ای در منطقه انتقال گنبدهای ایرانی» را در محل پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار می‌کند ... ادامه»

  منبع : وبگاه معمارنیوز
  18:12   شنبه 14 اسفند 1395  

 «آب»، کابوس بی‌پایان تونل توحید

تنها هفت سال از افتتاح تونل توحید می‌گذرد، اما بیش‌تر از شمار سال‌های عمرش، آب‌گرفتگی به خود دیده و اکنون باز هم موضوع زه‌کشی و عایق‌بندی این تونل خبرساز شده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:33   شنبه 14 اسفند 1395  

 مباحث ۲۲گانه‌ی مقررات ملی ساختمان به‌طور کامل اجرا نمی‌شوند

رییس دانشگاه تربیت مدرس و رییس شورای تدوین مقررات ملی ساختمان با تأکید بر این که ضعف جدی در سامانه‌ی نظارت، کنترل و پذیرش مسئولیت نسبت به صنعت ساختمان در کشور وجود دارد، مقررات فنی موجود را قوانینی به‌روز دانست و گفت: تهیه‌ی‌ نقشه‌ی کار اجرایی و نظام کنترلی ساختمان، اولویت درجه‌ی یک کشور است، اما گره کور همان اجرا نشدن قوانین و مقررات ملی ساختمان به‌طور جامع و کامل است ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  15:24   شنبه 14 اسفند 1395  

 گسل تازه‌ی تهران، میان بزرگراه‌های همت و حکیم

درحالی‌که در شهر تهران نسبت به مدیریت ریسک مخاطرات زمین بی‌توجهی شده و ساختمان‌های بلندمرتبه و سازه‌های حساس در اطراف گسل‌ها ساخته شده است، رییس پژوهشکده‌ی علوم زمین از شناسایی گسلی تازه در میان بزرگراه‌های حکیم و همت با توان لرزه‎زایی بالا خبر می‌دهد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:09   شنبه 14 اسفند 1395  

 کدام فعالان عمرانی در سال ۹۵ بیش‌ترین آسیب را دیدند؟

امسال به لحاظ رکود بازار مسکن و ساخت‌وساز، گروه‌های متعددی از فعالان ساختمانی شامل انبوه‌سازان و سازندگان مسکن، مهندسان، شرکت‌های فنی و مهندسی درگیر چالش‌‌های بسیار شدند، اما یکی از گروه‌هایی که شاید حتی بیش از دیگران با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کردند، پیمانکاران بودند ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  14:54   شنبه 14 اسفند 1395  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10