اخبار   
 

 نامه‌ی ۱۴ عضو شورای شهر تهران درباره‌ی وضعیت قالیباف و اموال شهرداری

۱۴ عضو شورای شهر تهران در نامه‌ای مشترک به وزیر کشور، خواستار روشن شدنِ وضعیت مرخصی قالیباف، استعفا یا مرخصیِ معاونان وی و اموال شهرداری، به‌ویژه مؤسسه‌ی «همشهری» شدند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایلنا
  16:18   یکشنبه 3 اردیبهشت 1396  

 رییس‌جمهور : تراکم‌فروشی، فروش حقوق مردم و نسل‌هاست

رییس‌جمهور با تأکید بر این که «ساختمان‌ها باید محل آرامش مردم باشند، نه ابزار سودآوری»، اظهار داشت: پیدا کردنِ منابع مشروع و سالمِ درآمدی برای شهرها ضروری است و دولت آماده‌ی همکاری و تهیه‌‌ی لوایح لازم است. دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در پنجمین اجلاس بین‌المللی مجمع جهانی شهرهای اسلامی، افزود: تأمین هزینه‌های شهر از مسیرهای نادرست مانند تراکم‌فروشی، فروش حقوق مردم و نسل‌ها است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:22   یکشنبه 3 اردیبهشت 1396  

 سونامی بلندمرتبه‌سازی از دهه‌ی ۸۰ به بعد

در شهر تهران ۷۴۵ ساختمانِ دارای بیش از ۱۲ طبقه وجود دارد که نیمی از آن‌ها در دهه‌ی ۸۰ به بعد ساخته شده‌اند و هیچ مشخصاتی از ۲۳۱ ساختمان وجود ندارد. معاونت معماری و شهرسازی از سال ۱۳۸۶ شهرداری را مکلف کرد تا ضوابط بلندمرتبه‌سازی را با تأکید بر ایمنی ارائه کند، تا بر اساس آن، ضوابطِ محل قرارگیری ساختمان‌های بلندمرتبه و مشخصاتی که باید داشته باشند (که نوعاً در مقررات ملی و کنترل ساختمان پیش بینی نشده بود) آماده شود؛ اما این کار هرگز به سرانجام نرسید ... ادامه»

  منبع : وبگاه خبرآنلاین
  15:20   یکشنبه 3 اردیبهشت 1396  

 انتقاد محسن هاشمی از «شهرفروشی» بی‌رویه در تهران

محسن هاشمی گفت: شاهد عدم جذابیت نوسازی بافت‌های فرسوده از سوی سازندگان و سرمایه‌داران به علت صدور مجوزهای بی‌رویه‌ی بلندمرتبه‌سازی و تراکم‌فروشی در مناطق شمالی هستیم. هاشمی که در انتخابات پنجم شورای شهر تهران تأیید صلاحیت شده است، در گفت‌وگو با ایسنا افزود: کیفیت نازل و پایین ساخت بنا، به‌ویژه در مناطق جنوب شهر و محروم تهران و عدم نظارت مناسب فنی موجب شده است تا ساختمان‌ها «زود فرسوده شده» یا از آغاز بدون کیفیت استاندارد ساخته شوند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:19   یکشنبه 3 اردیبهشت 1396  

 اختیاراتِ بدون مسئولیتِ شهرداران

طرح به‌روزرسانی قانون کهنه‌ی شهرداری‌ها ـ مصوب دهه‌ی ۳۰ خورشیدی ـ با نسخه‌برداری از پیش‌نویس لایحه‌ای که به‌دلیل نواقص متعدد هنوز در دولت نهایی نشده است، در دستور کار مجلس قرار گرفت ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  15:18   یکشنبه 3 اردیبهشت 1396  

 میرسلیم : به قالیباف در مورد تخلفات شهرداری تذکر دادم

نامزد حزب موتلفه در انتخابات ریاست‌جمهوری، درباره‌ی نامه‌ی خود در خصوص تخلفات شهردار تهران گفت: این در ذات من نهفته است که نمی‌توانم با تخلف کنار بیایم. موارد تخلفیِ زیادی پیش آمده که من آن‌ها را پی‌گیری کرده‌ام. در این مورد به عنوان عضوی از مجمع تشخیص مصلحت نظام موضوع را پی‌گیری کردم. در اسفند ۹۳ به شهردار تهران گفتم که چه تخلفاتی در شهرداری‌های تهران انجام می‌گیرد، که او گفت: دست روی دل من نگذار که در شهرداری‌ها واویلاست. من معتقدم که برادر دست بجنبان و با تخلفات مقابله کن ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:15   یکشنبه 3 اردیبهشت 1396  

 وزیر راه و شهرسازی : جاده‌ و ریل باید با هم آشتی کنند

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که «سرانجام باید یک آشتی میان جاده‌ و ریل صورت بگیرد»، گفت: مدیران باید به دنبال اجرای طرح و اندیشه‌ی شهرسازیِ ریل‌پایه باشند، تا ریل بخش عمده‌ای از مشکلات حمل‌ونقل درون‌شهری را حل کند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:06   یکشنبه 3 اردیبهشت 1396  

 امضاهایی که خانه‌ها را سست می‌کنند

مدیرکل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای گفت : تمامی آسیب‌های موجود در خدمات مهندسی، از امضامحور بودنِ کارها نشأت می‌گیرد. به همین علت بسیاری از همکاران در این بخش دچار آسیب شده‌اند. وی افزود: کروشیده‌ایم در آیین‌نامه‌ی کنترل ساختمان، این بخش را مسئولیت‌محور کنیم ... ادامه»

  منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
  14:29   یکشنبه 3 اردیبهشت 1396  

 اصلاحات ساختاری در قوانین و مقررات ساختمان

نخستین نشست منطقه‌ایِ هم‌اندیشی دفتر مقررات ملی ساختمان و دفاتر سازمان نظام مهندسی، با حضور مدیرکل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ایِ وزارت راه و شهرسازی، مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمانِ وزارت راه و شهرسازی و مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی، در اداره‌ی کل راه و شهرسازی در مشهد برگزار شد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  14:27   یکشنبه 3 اردیبهشت 1396  

 آیین‌نامه‌ی کنترل ساختمان، تضیعف جایگاه نظام مهندسی یا تقویت آن؟

«جایگاه سازمان نظام مهندسی ساختمان تضعیف می‌شود، اختیارات شهرداری افزایش پیدا می‌کند»؛ این‌ها کلیدی‌ترین جمله‌هایی هستند که به عنوان نقطه‌ی کور آیین‌نامه‌ی کنترل ساختمان، از سوی شماری از اعضای جامعه‌ی مهندسی در اعتراض به این آیین‌نامه، در روزهای اخیر بارها بازنشر شده‌اند ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  14:25   یکشنبه 3 اردیبهشت 1396  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10