دیدگاه   
 
۶ ابلاغیه جدید آخوندی به سازمان نظام مهندسی 07:24 سه شنبه 30 دی 1393
0
 علی اکبر صحافی پور
علی اکبر صحافی پور بسمه تعالی
قدردانی از اقدام شایسته جناب آقای دکتر آخوندی، ابتدا می بایست وضعیت سازمان نظام مهندسی مشخص شود که آیا یک سازمان دولتی ، صنفی ، سندیکا ، غیرانتفاعی ، مردم نهاد و یا یک اتحادیه است؟ و آیا پاسخگویی سازمان بازرسی است و یا نهادی دیگر؟ تکلیف وجوه کلان متعلق به اعضاء نزد سازمان چیست؟
برخورد با ناظران متخلف ساختمان‌سازی 19:22 سه شنبه 13 آبان 1393
1
 علی اکبر صحافی پور
علی اکبر صحافی پور بسمه تعالی
بهتر است اول جایگاه سازمان نظام مهندسی مشخص شود بدین معنی که آیا یک سازمان دولتی است ؟ صنفی است ؟ مردم نهاد است؟ غیر انتفاعی است ؟ انتفاعی است ؟ پاسخگو و مسئول است؟ و ...
فعلا که در حد دخالت در پروانه های ساختمانی و شهرداری ها تنزل مقام داده شده است !!
سوال در مورد نحوه پرداخت حق نظارت در شهرهای مختلف 19:02 یکشنبه 2 شهریور 1393
3
 علی اکبر صحافی پور
علی اکبر صحافی پور با سلام  دستورالعمل ها و بخشنامه های سازمان نظام مهندسی را می بایست با قانون مهم تر و بالا تر پاسخ داد .
بند 4 از اصل 43 قانون اساسی : رعایت آزادی انتخاب شغل و عدم اجبار افراد به کار معین و جلوگیری از بهره کشی از کار دیگری .
بنابر این اجبار در معرفی کاری مشخص و معین به کارفرما و مهندس ناظر به لحاظ کمی ، کیفی ، شکلی و محتوایی و همچنین بهره کشی از کار دیگران (نگهداری وجوه متعلق به مهندسین و خوردن سود توسط بانک عامل همراه با کاهش ارزش پول مهندسین و افزایش مسئولیت آنها) طبق قانون اساسی مجاز نمی باشد.
برداشت اشتباه از نظام نامه ارجاع کار 01:41 دوشنبه 2 تیر 1393
0
 علی اکبر صحافی پور
علی اکبر صحافی پور جناب مهندس پرهیزکاری   با سلام
لطفا متن تومار را از ابتدا تا انتها مطالعه فرمایید مخصوصا مقدمه و بند 4 از اصل 43 قانون اساسی .
مشکلات سازمان نظام مهندسی که معلوم نیست یک سازمان دولتی است یا صنفی ، ریشه ای و اساسی است . درباره ارجاع نظارت با چه منطقی به یک مهندس تحصیل کرده با سابقه و آماده به کار می توانید بگویید در خانه بخواب تا  شاید چند سال دیگر قرعه بنام شما بیفتد!؟ و به کارفرما هم بگویید شما نمی توانید از مهندسین عضو سازمان دارای مدرک، پایه ، رتبه و ذیصلاح به دلخواه انتخاب نمایید ! آیا اینها توهین به کارفرما و جامعه مهندسی نیست؟!
برداشت اشتباه از نظام نامه ارجاع کار 10:28 پنجشنبه 29 خرداد 1393
0
 علی اکبر صحافی پور
علی اکبر صحافی پور همکار محترم جناب مهندس گنجی
بحث مهندسین ناظر منتخب کارفرما ، با بحث نظارت عالیه و کنترل توسط نظام مهندسی دو مقوله کاملا مجزاست . نظارت عالیه و کنترل توسط نظام مهندسی در حد همان 5% سهم سازمان است.
برداشت اشتباه از نظام نامه ارجاع کار 09:41 سه شنبه 27 خرداد 1393
0
 علی اکبر صحافی پور
علی اکبر صحافی پور دوستان گرامی مباحث مطرح شده در تومار را چندین بار با دقت مطالعه فرمایید موضوع ارجاع نظارت بخشی از مباحث مطرح شده در تومار است که اجرای آن بدون تردید در آینده نزدیک متوقف و شکست خواهد خورد . در ضمن کلمات و عناوین دلالی ، به خطر افتادن منافع ، عدالت در توزیع کار ، اقتصاد سوسیالیستی ، عرضه و تقاضا ، قبضه کردن کارها و ... در این تومار به چشم نمی خورد. با توهین وافترا به همکاران مشکلات حل نمی شود.
کوچکترین پل بین المللی دنیا 20:16 پنجشنبه 7 دی 1391
0
 علی اکبر صحافی پور
علی اکبر صحافی پور سلام دوستان تصویر فوق مربوط به منطقه 1000 جزیره در شرق دریاچه ontario جنوب kingstone رودخانه (Saint Lawrence ) می باشد در این منطقه به طول 80km نزدیک به 1864 جزیره وجود دارد که کوچکترین آنها تنها 0.093m2 به مساحت یک درخت است . مالکیت تعدادی از این جزایر متعلق به امریکا و تعدادی متعلق به کاناداست .
فرودگاهی روی دره/تصویر 13:26 آدینه 19 آبان 1391
0
 علی اکبر صحافی پور
علی اکبر صحافی پور ارتفاع ستونها هفتاد متر نیست.ممکن است با ارتفاع شمعها هفتاد متر باشد .!
برداشت اشتباه از نظام نامه ارجاع کار 21:01 دوشنبه 26 خرداد 1393
0
 علی اکبر صحافی پور
علی اکبر صحافی پور خبرگزاری محترم صما
با سلام
کلمه به کلمه این تومار دارای نکات قانونی ، شرعی ، حقوقی و در جهت حفظ شئونات علمی و مهندسی است و عملکرد کلی سازمان نظام مهندسی ساختمان را به چالش کشیده و باانتقادات جدی مواجه نموده است. نگرش سطحی و عامیانه در مورد این تومار ساده لوحانه است و در ضمن این کارشناسان گمنام چه کسانی هستند و در کجا تشکیل جلسه دادند و نتیجه را اعلام نمودند !؟ همچنین اعلام یکطرفه اجرای عدالت در مورد ارجاع عادلانه عدالت دروغ محض است.
1
2
3
4
5
6