اخبار   
 

 بهای سیمان سفید ۳۵درصد افزایش یافت

کارگروه مدیران عامل شرکت‌های سیمان سفید، در پی افزایش قیمت تمام‌شده‌ی تولید سیمان سفید همچون مواد اولیه‌ی تولید، قطعات یدکی و همچنین هزینه‌ی حمل‌ونقل (به‌ویژه حمل‌ونقل مواد اولیه)، به منظور جلوگیری از وارد شدن زیان عمده به کارخانه‌های تولیدکننده‌ی سیمان، در چندین نشست توافق کردند که برای جبران بخشی از افزایش هزینه‌ها، قیمت فروش سیمان سفید از ابتدای سال جاری، مشمول افزایش ۳۵‌درصدی شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:09   سه شنبه 17 فروردین 1400  

 «با زمین‌لرزه‌ی ۶.۵ریشتری، ۵۰۰هزار خانه در تهران تخریب می‌شود»

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان این که زمین‌لرزه‌ی ۶.۵ریشتری به تخریب کامل ۵۰۰هزار واحد مسکونی می‌انحامد، گفت: موضوع ارتقای کیفیت سازه‌ها، افزایش دستمزد مهندسان و مبارزه با امضافروشی باید در دستور کار قرار گیرد. احمد خرم افزود: چنانچه زمین‌لرزه‌ی ۶.۵ریشتری یا بیش‌تر در تهران رخ دهد، ۵۰۰هزار واحد مسکونی ۱۰۰درصد ویران خواهد شد و بیش از ۱.۵میلیون تلفات جانی خواهیم داشت. بنابراین، باید موضوع کیفیت سازه‌ها را جدی بگیریم و حتماً از مجری صلاحیت‌دار استفاده کنیم ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:10   پنجشنبه 5 فروردین 1400  

 زمین‌لرزه‌ای شدید شمال ژاپن را لرزاند

زمین‌لرزه‌ی شدیدی روز شنبه، ۲۰ مارس، شمال ژاپن را تکان داد و در کرانه‌های شمالی این کشور، هشدار سونامی اعلام شد. آژانس هواشناسی ژاپن، قدرت این زمین‌لرزه را ۷.۲ریشتر برآورد کرد، اما بنیاد مطالعات زمین‌شناسی ایالات متحد آمریکا بزرگی آن را ۷ ریشتر اعلام کرد. شدت زمین‌لرزه به اندازه‌ای بود که در توکیو (پایتخت) نیز احساس شد و برخی ساختمان‌ها تکان خوردند ... ادامه»

  منبع : یورونیوز
  14:30   دوشنبه 2 فروردین 1400  

 ساخت موتورهای الکتریکی برای حرکت‌های خطی صنایع ساختمان‌سازی و حمل‌ونقل

پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی، شبیه‌سازی و ساخت نوعی موتور الکتریکی به‌عنوان سامانه‌ی محرکه با طول زیاد برای حرکت‌های خطی مورد نیاز در صنعت، حمل‌ونقل و ساختمان‌سازی شدند. مجری طرح می‌گوید: این پروژه که عنوانش «طراحی، شبیه‌سازی و ساخت موتور سوییچ رلوکتانس خطی بهبودیافته» است،‌ با رویکرد رفع کمبودهای به‌کارگیری یک موتور الکتریکی دوار و تجهیزات مکانیکی، مانند تسمه و قرقره برای تولید حرکت خطی، اجرایی شده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:26   یکشنبه 26 بهمن 1399  

 بازسازی سالانه ۸ تا ۱۰ پل در سطح شهر تهران

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به بازسازی سالانه ۸ تا ۱۰ پل در سطح شهر تهران، گفت: ایمنی پل‌هایی که مردم از روی آن‌ها رد می‌شوند، پیوسته کنترل می‌شود و پل ناایمن نداریم. او با بیان این که طراحی و ساخت یک پل بر پایه‌ی آیین‌نامه‌های روز جهان در بازه‌ی ساختِ آن پل انجام می‌پذیرد، افزود: اما ممکن است برخی از آیین‌نامه‌ها در طی زمان تغییراتی پیدا کنند و لازم باشد بر اساس آیین‌نامه‌های جدید، استاندارد پل‌ها بالاتر برود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایلنا
  14:52   یکشنبه 19 بهمن 1399  

 خطر فرونشست زمین در مسیر خط آهن تهران ـ بندرعباس جدی است

مدیرکل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی استان اصفهان گفت: یکی از خطرات جدیِ فرونشست زمین، در منطقه‌ی اردستان در بخش خط راه‌آهن بندرعباس به تهران است. رضا اسلامی، امروز (چهارشنبه، ۱۰ دی) در کارگروه بررسی پدیده‌ی فرونشست زمین در بخشداری زواره افزود: در استان اصفهان از مجموع ۳۵ دشتی که داریم، ۲۷ دشت «بحرانی» و ۸ دشت آن «بحرانی ممنوعه» است، که ۲ دشت آن در شهرستان اردستان قرار دارد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  14:54   چهارشنبه 10 دی 1399  

 «نظام‌‌‌ مهندسی و شهرداری‌ها در موضوع تاب‌‌آوری اندک ساختمان‌ها پاسخگو باشند»

رییس سازمان مدیریت بحران کشور بر مقاوم‌‌سازی ساختمان‌‌های موجود تأکید کرد و گفت: میزان واحدهای ساخته‌‌شده بر روی گسل‌‌های خطرناک، زیاد است و همین امر برای تهران و دیگر شهرها یک هشدار به شمار می‌‌رود. بنابراین، سازمان‌های نظام مهندسی و شهرداری‌ها باید در قبال موضوعِ تاب‌‌‌آوریِ اندکِ ساختمان‌‌ها پاسخگو باشند ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  15:51   شنبه 6 دی 1399  

 به رسم دیرین و همیشگیِ مهندسانِ سازه ...

همان‌گونه که هفته‌ی پیش هم به آگاهی شما مهندسان و همراهان ارجمند رساندیم، «گروه نرم‌افزاری سازه» در حال نو شدن است! در این زمینه، نظرات و دیدگاه‌های شما، برای ما بی‌اندازه مهم هستند. از همین رو، یک نظرسنجی طراحی کرده‌ایم که خواهشمندیم با شرکت در آن و پاسخ‌گویی به پرسش‌ها، ما را از دیدگاه‌های ارزشمند خود آگاه و در بهبود بخشیدن به کارکردهای گروه و کارآمدتر نمودنِ محصولات، یاری کنید ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  16:00   چهارشنبه 3 دی 1399  

 راستی‌آزمایی «احتمال زمین‌لرزه»

اظهارنظر یک مسئول درباره‌‌ی زمین‌لرزه‌ی پایتخت، از سوی یک زلزله‌شناس راستی‌آزمایی شد. به‌دنبال زمین‌لرزه‌ی ۴ ریشتری در بامداد ۲۹ آذر اعلام شد: «لرزش‌های مکرر، احتمال زلزله‌‌ی بزرگ را تقویت کرده است.» این پیش‌بینی اگر با استناد به روند زلزله‌های گذشته ـ ارتباط معنادار فعالیت گسل‌ها ـ باشد، پذیرفتنی ارزیابی می‌شود؛ اما پیشینه و کارنامه‌ی ۱۵ساله‌ی زمین‌لرزه‌ها، پاسخ دیگری می‌دهد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  15:29   چهارشنبه 3 دی 1399  

 این رسم مهندسانِ سازه است : احترام و مسئولیت‌پذیری

با احترام و عرض ادب، به آگاهی شما همراهان و کاربران ارجمند می‌رسانیم: «گروه نرم‌افزاری سازه» در حال نو شدن است! در این زمینه، نظرات و دیدگاه‌های شما برای ما بی‌اندازه مهم هستند. در همین راستا، یک نظرسنجی طراحی کرده‌ایم که خواهشمندیم با شرکت در این نظرسنجی ما را از دیدگاه‌های ارزشمند خود آگاه کنید ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  09:00   چهارشنبه 26 آذر 1399  
1
2