اخبار   
 

 سه گام تا «آلارم ۱۰ثانیه‌ای» زمین‌لرزه‌ی تهران

حلقه‌ی اولیه‌ی هشدار سریع زلزله در اطراف پایتخت تکمیل شد. با نصب ۲۲ ایستگاه شتاب‌نگار مربوط به سامانه‌ی هشدار سریع زمین‌لرزه در محیط پایتخت (دورتادور حریم شهر تهران)، شمار ایستگاه‌های شتاب‌نگار به ۲۶ عدد رسید. اما پرسش این است که «نصب این تعداد شتاب‌نگار، آیا شهروندان تهرانی را از وقوع زمین‌لرزه خبر می‌کند؟» ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  07:29   دوشنبه 26 آبان 1399  

 یک خرید ویژه، در یک روز ویژه : ۹۹/۹/۹

همان‌گونه که سه‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته (۲۰ آبان) نیز به آگاهی شما کاربران ارجمند و بازدیدکنندگان محترم رساندیم، از ویژه‌روز یک‌شنبه، ۹۹/۹/۹ جشنواره‌ای به مدت ۳ روز (۹، ۱۰ و ۱۱ آذرماه ۹۹) برگزار خواهد شد و شما می‌توانید با شرایط استثنایی در www.SAZE90.com خرید کنید. در این جشنواره‌ی خریدِ محصولات گروه نرم‌افزاری سازه، شرایط ویژه‌ای برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، مانند بهره‌مندی از ۱۰ تا ۴۰درصد تخفیفِ ویژه و برخورداری از یک سال خدمات پشتیبانی SUM رایگان ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  18:30   شنبه 24 آبان 1399  

 یک روز ویژه : ۹۹/۹/۹

با آرزوی تندرسـتی برای شـما کاربران گرامی، بازدیدکنندگان محترم و خانواده‌ها‌ی ارجـمندتان در این روزهـا، به آگاهی می‌رسانیم: از ویژه‌روز یک‌شنبه، ۹۹/۹/۹ به مدت ۳ روز (۹، ۱۰ و ۱۱ آذرماه ۹۹) شما می‌توانید با شرایط استثنایی در SAZE90.COM خرید کنید. در این جشنواره‌ی خرید، شرایط ویژه‌ای برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، مانند بهره‌مندی از ۱۰ تا ۴۰درصد تخفیف ویژه و برخورداری از یک سال خدمات پشتیبانی SUM رایگان ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  09:36   سه شنبه 20 آبان 1399  

 تاثیر قیمت سیمان بر بهای مسکن

عباس حسینی، مدیرعامل شرکت سیمان تهران، امروز در یادداشتی در روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد» نوشته: بر پایه‌ی نگرشی عامیانه به تأثیر قیمت زمین، مصالح ساختمانی و دیگر عوامل هزینه‌بر ساخت‌وساز در مقایسه با قیمت تمام‌شده‌ی مسکن، برای ساخت هر خانه، ۶۰درصد قیمتِ تمام‌شده‌ی هر خانه‌ی نوساز مربوط به زمین و هزینه‌های مرتبط با صدور پروانه‌ی ساختمانی است و ۲۰درصد هزینه مربوط به کارگر و نیروی انسانی است و تنها ۲۰ و حتی ۱۵درصد از هزینه‌ها مربوط به مصالح ساختمانیِ به‌کاررفته است ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  09:09   یکشنبه 30 شهریور 1399  

 راه‌اندازی ایستگاه لرزه‌نگاری باند پهن شیروان

ایستگاه لرزه‌نگاری باند پهن شیروان در استان خراسان شمالی، از سوی مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه‌ی ژئوفیزیک دانشگاه تهران راه‌اندازی شد. به گزارش ایسنا، مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه‌ی ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در راستای لزوم توسعه‌ی ایستگاه‌های لرزه‌نگاری برای پوشش مناسب‌تر مناطق لرزه‌خیز کشور، با پشتیبانی استانداری و مدیریت بحران استان خراسان شمالی، شهریور ۱۳۹۹ ایستگاه لرزه‌نگاری دائمی باند پهن در این استان راه‌اندازی کرد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:33   سه شنبه 25 شهریور 1399  

 ۵۰درصد تخفیف در فروش ویژه‌ی آخرین جلدهای باقی‌مانده‌ی کتاب ETABS2016 + SAZE90

از ۱۰۰۰ جلد تیراژ کتاب ETABS2016 + SAZE90 که چند ماه پیش به‌عنوان نخستین محصول انتشاراتی گروه سازه منتشر شد، تنها حدود ۳۰۰ جلد باقی مانده است. هم‌اکنون و به مناسبت روز صنعت چاپ طرح فروش ویژه‌ای برای فروش آخرین جلدهای باقی‌مانده‌ی کتاب با ۵۰% تخفیف در حال برگزاری است، که دعوت می کنیم با بهره‌مندی از این فرصت، این کتاب ارزشمند را به کلکسیون کتاب‌های خود بیفزایید ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  09:45   دوشنبه 24 شهریور 1399  

 بالاترین میزان فرونشست زمین در «رهنان» استان اصفهان ثبت شده است

مدیرکل دفتر بررسی مخاطرات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات ‌معدنی کشور، استان اصفهان را نماد کشور در زمینه‌ی فرونشست زمین دانست و گفت: فرونشست زمین در مناطقی مانند فرودگاه اصفهان دیده نمی‌شود، اما در مناطقی مثل کوهستان‌ها و کوهپایه‌ها که تغذیه‌ی آب زیر زمینی را انجام می‌دهند، اُفت شدید قابل مشاهده است. رضا شهبازی افزود: امروز با مخاطرات طبیعی متعددی در کشور روبه‌رو هستیم، اما مهم‌ترین و بزرگ‌ترین چالش استان اصفهان، فرونشست زمین است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:19   یکشنبه 16 شهریور 1399  

 مبحث نهم جدید و ۵۰درصد تخفیفِ خدمات SUM برای کاربران نرم‌افزارهای گروه سازه

امروز با افتخار ارائه‌ی ۵۰هزارمین خدمت گروه نرم‌افزاری سازه به شما را جشن می‌گیریم. طی سال‌های گذشته همکاران ما از طریق سامانه‌های تیکتینگ، تلفن، چت و ایمیل، ده‌ها هزار ساعت پاسخگوی نیازهای شما عزیزان بوده‌اند. همچنین، با ارائه‌ی محصولات و آپدیت‌های به‌جا به نیازهای شما پاسخ داده‌اند. به‌زودی آپدیت‌های مهمی در خصوص تطبیق با مبحث جدید مقررات ملی ساختمان و +SAZE90 در راه است که با خدمات SUM فعال می‌توانید این آپدیت‌ها را رایگان دریافت نمایید ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  18:30   دوشنبه 6 مرداد 1399  

 راه‌اندازی ایستگاه لرزه‌نگاری باند پهن در کردستان

ایستگاه لرزه‌نگاری باند پهن سنندج در استان کردستان، از سوی مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه‌ی ژئوفیزیک دانشگاه تهران، راه‌اندازی شد. برای پوشش مناسب‌تر و کامل‌تر فعالیت‌های لرزه‌ایِ زمین در غرب کشور، ایستگاه لرزه‌نگاری دائمی باند پهن جدید در استان کردستان، شهر سنندج، توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به بنیاد ژئوفیزیک دانشگاه تهران راه‌اندازی شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  11:34   یکشنبه 25 خرداد 1399  

 پژوهشگر ایرانی و همکارانش، آسفالتِ کاهش‌دهنده‌ی مصرف سوخت ابداع کردند

مصرف بالای سوخت، به‌ویژه در کامیون‌ها همیشه چالشی مهم بوده و پژوهشگری ایرانی با ابداع نوعی آسفالتِ نوین به حل این مشکل کمک کرده است. به گزارش «نیواطلس»، وزنِ بالای کامیون‌ها معمولاً باعث می‌شود حرکت مداوم آن‌ها بر روی آسفالت جاده‌ها، به سطح آن آسیب بزند و پستی و بلندی‌ها و ترک‌های فراوانی را در آسفالت پدید آورد، که همین امر باعث افزایش مصرف سوخت کامیون‌ها می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  07:54   یکشنبه 25 خرداد 1399  
1
2