اخبار   
 

 فاجعه‌ی بزرگ در کمین صنعت ساختمان، با حذف آزمایش‌های تیرچه

رییس انجمن سازندگان مسکن و ساختمان با تأکید بر این که تنها راه افزایش ایمنی و کیفیتِ ساختمان‌ها بهره‌گیری از مجریانِ صلاحیت‌دار است، هشدار داد: حذف برخی آزمایش‌های محصولات ساختمانی باعث شده با فاجعه‌ی بزرگی در صنعت ساختمان روبه‌رو شویم ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  20:45   چهارشنبه 25 مهر 1397  

 آخرهفته‌ای رویایی برای همه‌ی مهندسان سازه : فستیوال خرید مهرماه

جمعه‌ی پیشِ رو (۲۷ مهرماه) جشنواره‌ای برای همه‌ی مهندسانِ سازه‌ی سراسر ایران برگزار می‌شود: دعوت می‌کنیم از ۰۰:۰۰ بامداد تا ۲۴:۰۰ نیمه‌شب به وبگاه Saze90.com بیایید و محصولات «گروه نرم‌افزاری سازه» را خریداری کنید. متقابلاً و با افتخار، این امتیازات ویژه را به شما می‌کنیم: ■ محصولاتِ کارآمد و حرفه‌ایِ گروه نرم‌افزاری سازه، ■ تا ۵۰درصد تخفیف در خرید محصولات، ■ تا هفت‌ملیون تومان کمک‌هزینه‌ی تحصیلی برای ۱۰ تَن از خریداران محترم، ■ و ۲ سال خدمات پس از فروشِ رایگان به ارزش یک‌ملیون تومان ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  11:00   سه شنبه 24 مهر 1397  

 جلوگیری از بی‌نظمی در ساخت‌وساز با تعیین حریم گسل‌ها

دبیر کارگروه ملی زلزله‌ی مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی گفت: تعیین حریم قانونیِ گسل‌ها از بی‌نظمی در ساخت‌وسازها که موجب احداث ساختمان‌های مهم روی خط گسل شده است، جلوگیری می‌کند و مکان‌های امن در حریم شهرها مشخص می‌شوند ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  19:02   دوشنبه 23 مهر 1397  

 فستیوال خرید مهرماه : فرصتی فوق‌العاده با امتیازهایی ویژه

جمعه‌ی آینده (۲۷ مهرماه) برای همه‌ی مهندسانِ سازه‌ی سراسر ایران جشنواره‌ای برگزار خواهد شد: دعوت می‌کنیم از ۰۰:۰۰ بامداد تا ۲۴:۰۰ نیمه‌شب به وبگاه Saze90.com بیایید و محصولات «گروه نرم‌افزاری سازه» را خریداری کنید. متقابلاً و با افتخار، این امتیازات ویژه را تقدیم شما می‌کنیم: ■ محصولات قدرتمند گروه نرم‌افزاری سازه، ■ تا ۵۰درصد تخفیف برای خرید محصولات، ■ تا هفت‌ملیون تومان کمک‌هزینه‌ی تحصیلی به قید قرعه برای ۱۰ تَن از خریداران محترم، ■ و ۲ سال خدمات پس از فروشِ رایگان به ارزش یک‌ملیون تومان ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  09:30   دوشنبه 23 مهر 1397  

 پنل‌های سه‌بعدی سیمانیِ مقاوم در برابر فجایع طبیعی (+ویدئو)

گروه سازنده‌ی مواد بازیافتی با استفاده از ساندویچ‌پنل‌های سه‌بعدی سیمانی، قالب‌هایی ساخته که به‌تازگی در ایالت متحد آمریکا مورد استفاده قرار گرفته‌اند، تا از ساختمان‌ها در برابر بلایای طبیعی محافظت کنند. به گزارش CNBC، این مواد به‌طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته بودند و به‌تازگی در آمریکا آزموده شده‌اند. با توجه به نتایج آزمایش، پنل‌های سیمانی سه‌بعدی در برابر زمین‌لرزه‌ها، آتش‌سوزی‌ها و توفان‌ها مقاوم‌اند ... ادامه»

  منبع : وبگاه آرل
  18:45   یکشنبه 22 مهر 1397  

 فستیوال خرید مهرماه : همه‌ی جزییاتِ خرید جمعه‌ی آینده

در جشنواره‌ای که جمعه‌ی آینده (۲۷ مهرماه) برای همه‌ی مهندسانِ سازه‌ی سراسر ایران برگزار خواهد شد، از ۰۰:۰۰ بامداد تا ۲۴:۰۰ نیمه‌شب به وبگاه Saze90.com بیایید و محصولات «گروه نرم‌افزاری سازه» را خریداری کنید. متقابلاً و با افتخار، این امتیازات ویژه را تقدیم شما می‌کنیم: ■ محصولات قدرتمند گروه نرم‌افزاری سازه، ■ تا ۵۰درصد تخفیف برای خرید محصولات، ■ تا هفت‌میلیون تومان کمک‌هزینه‌ی تحصیلی به قید قرعه برای ۱۰ تَن از خریداران محترم، ■ و ۲ سال خدمات پس از فروشِ رایگان به ارزش یک‌میلیون تومان ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  08:00   یکشنبه 22 مهر 1397  

 مطالعات ایران و روسیه برای شناسایی گسل‌های بخش جنوبی دریای کاسپین

سازمان زمین‌شناسی ایران و متخصصان روسیه، پروژه‌ی مشترکی را برای شناسایی شواهد گسل‌های پویا و لرزا در رسوبات سطحی بستر و تغییرات تراز آب بخش جنوبی دریای کاسپین در حدود ۲میلیون سال گذشته، اجرایی می‌کنند. بخش جنوبی دریای کاسپین که تماماً در محدوده‌ی دریای سرزمینی ایران قرار دارد، فاقد اطلاعات مناسب عمقی زمین‌شناسی است و مطالعاتی که تا کنون در این دریا انجام گرفته، در راستای اهداف اکتشاف نفت و تا عمق‌های مشخص بوده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:06   دوشنبه 16 مهر 1397  

 «گسل اردل» با طول ۱۵۰ کیلومتر، مسبب زمین‌لرزه‌ی امروز

مدیر بخش زمین‌لرزه‌ی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، با بیان این که زمین‌لرزه‌ی امروز اردل در استان چهارمحال و بختیاری در امتداد گسل بزرگ و اصلی "جوان زاگرس" قرار دارد، گفت: در این گستره، قطعه‌ای از سامانه‌ی اصلی گسلی زاگرس، بنام «گسل اردل» قرار دارد، ضمن آن که ۵ روستا نیز در پیرامون این گسل واقع شده‌اند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  09:18   سه شنبه 10 مهر 1397  

 اصلاح فرمت قدیمی گزارش‌های مرحله‌ایِ نظارتِ مهندسان

با پی‌گیری‌های انجام‌گرفته، از این پس مهندسان ناظر می‌توانند بدون حضور در دفاتر خدمات الکترونیک برای ارائه‌ی گزارش‌های کاغذی، گزارش‌های مرحله‌ایِ نظارت را بی محدودیتِ زمانی ثبت کنند ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  15:33   یکشنبه 8 مهر 1397  

 بهرام‌غفاری: کنترل ساخت بر عهده‌ی شهرداری است، نه نظام مهندسی

یکی از مؤسسان سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: وظیفه‌ی کنترل ساخت‌وساز شهری بر عهده‌ی شهرداری‌هاست، که به‌اشتباه آن را به نظام مهندسی ساختمان واگذار کرده‌اند ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  16:41   دوشنبه 2 مهر 1397  
1
2
3
4
5