اخبار   
 

 بیش از ۲۰۰هزار مهندس عضو نظام مهندسی شغل مضاعف دارند

وزیر راه تصریح کرد: بیش از ۲۰۰هزار مهندس در دستگاه‌ها شغل مضاعف دارند؛ یعنی مهندس در بخش خصوصی است که نمی‌تواند در دولت هم باشد و دو طرف میز باشد. این کار اگر یک مقدار اشکال داشت، دیوان عدالت اداری رد می‌کرد. من فکر می‌کنم که به این اتفاق که رخ داده دقت کنیم و بگوییم چه اتفاق بزرگی در حوزه مهندسی رخ داده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  17:49   پنجشنبه 24 اسفند 1396  

 یک جمعه‌ی خاص

جمعه، ۲۵ اسفندماه، از ۱۲:۰۰ بامداد تا ۲۴:۰۰ نیمه‌شب، یک جمعه‌ی خاص برای خریداران محصولات «گروه نرم‌افزاری سازه» است. در آخرین جمعه‌ی سال (Black Friday) هیجان خرید را در SAZE۹۰.COM تجربه خواهید کرد. جمعه، ۲۵ اسفندماه، همه‌ی مهندسانِ طراح سازه به وبگاه گروه نرم‌افزاری سازه سر می‌زنند و حتماً دست پر برمی‌گردند ... ادامه»

  منبع : گروه نرم‌افزاری سازه
  16:00   سه شنبه 22 اسفند 1396  

 انضباط شهری و لزوم تفکیک نظارت از بازرسی ساخت

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در یادداشتی نوشته است: بی‌گمان شهرهای موجود ایران، خوب و یا بد تا حد گسترده‌ای متاثر از کار ما مهندسان‌اند. یکی از ریشه‌های شلختگی شهریِ موجود، خلط مبحث مسئولیت کنترل ساختمان است، که آیا بر عهده‌ی مهندس ناظر است یا آن که وظیفه‌ی شهرداری‌هاست. امروز یک نظریه‌ی قانونی در این باره اعلام کردم. از آن رو که این نظر بر زندگی شهری ایران به‌طور وسیعی اثر می‌گذارد، نیاز به توضیح و روشنگری است ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  07:29   سه شنبه 15 اسفند 1396  

 کنفرانس ملی زلزله و مدیریت ریسک

کنفرانس ملی زلزله و مدیریت ریسک به دبیریِ مهدی زارع، مدیر پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی، ۱۴ و ۱۵ اسفندماه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  06:21   شنبه 12 اسفند 1396  

 ساخت ۱۰۰ برج در تهران متوقف شد

مدیرکل اداره‌ی استاندارد استان تهران با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ی همکاریِ آن اداره‌ی کل با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، گفت: در راستای این همکاری، از ساخت‌وساز صد پروژه‌ی ساختمانی در پایتخت جلوگیری شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری تسنیم
  08:19   سه شنبه 24 بهمن 1396  

 پایان امضافروشی مهندسان

تحلیلگران معتقدند که نبود مرز میان مسئولیت در دستگاه‌های نُه‌گانه و فعالیت در امور ساخت‌وساز، باعث خدشه و اختلال در وظایف ذاتی، نظارتی و کنترلیِ دستگاه‌های مسئولِ حُسن اجرای مقررات ساختمانی شده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری خبرآنلاین
  07:54   سه شنبه 24 بهمن 1396  

 سرعتِ باورنکردنیِِ ساختِ سازه‌های غول‌پیکر (ویدئو)

تصور می‌کنید یک برج ۵۷طبقه، یک هتل ۱۵طبقه یا یک ایستگاه قطار ظرف چند روز ساخته می‌شود؟ چینی‌ها تلقی ما از زمان اجرای یک پروژه‌ی عمرانی و ساختمان‌سازی را تغییر داده‌اند. آن‌ها تنها طی چند روز می‌توانند سازه‌های غول‌پیکر را بسازند. اگر باور نمی‌کنید، این ویدئو را ببینید ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  18:12   سه شنبه 17 بهمن 1396  

 نخستین جشنواره‌ی نشان تعالی HSE همزمان با روز مهندس

نخستین جشنواره‌ی نشان تعالی HSE از ۵ تا ۷ اسفندماه امسال در ۹ محور با تأکید بر ترویج مقررات ملی ساختمان در تهران برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  18:59   شنبه 14 بهمن 1396  

 نوسان علم و شبه‌علم در زلزله‌شناسی

رییس مرکز پیش‌بینی زمین‌لرزه‌ی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، با گفتن این که در زلزله‌شناسی علم و شبه‌علم نوسان دارند، گفت: هر پیش ‌ینی و ادعایی نیاز به راستی‌آزمایی دارد. دکتر محمد مختاری همچنین با بیان این که آنچه بیش از رخ دادن زمین‌لرزه برای ما مهم است، به‌طور عمده تأثیر آن بر روی سازه‌های دست‌ساز بشر است، افزود: زمین‌لرزه به خودیِ خود کشنده نیست، زلزله گاز سمی نیست که با انتشار آن در فضا به افراد آسیب برساند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  18:49   شنبه 14 بهمن 1396  

 خطراتِ رخ دادن زمین‌لرزه در تهران و اقدامات ضروری برای رویارویی با آن

عضو هیأت علمی جهاد دانشگاهی با گفتن این که نزدیک به ۷۶درصد شهرهای ایران در پهنه‌ی لرزه‌خیز قرار دارند، تنها راه برای ‏رویارویی با آسیب‌های زمین‌لرزه و آمادگی در برابر آن را مقاوم‌‏سازی دانست و افزود: در نقشه‌ی خطر زلزله‏‌خیزیِ شهرهای ایران، تهران در دامنه‌ی جنوبی البرز در منطقه‌ی با خطر زلزله‏‌خیزی بالا و بسیار بالا واقع است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  18:30   شنبه 14 بهمن 1396  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10