دیدگاه   
 
هدیه به مهندسان: شورای مرکزی فعلاً با مدیریت رجبی اداره... 19:03 سه شنبه 7 اسفند 1397
1
 غلامرضا  رزمگیر
غلامرضا رزمگیر  اظهار نظر رئیس کمیسیون عمران علیرغم وظایف نظارتی نمایندگان مجلس فاقد وجاهت قانونی است ایشان باید نظرش را به وزارت منعکس کند. گویا از هم استانی سلفی بگیر حقارت مسرور شده است . جای تاسف دارد که یک پزشک رئیس کمیسیون عمران باشد.
انتخابات هیئت رییسه گروه های تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان... 18:16 یکشنبه 20 دی 1394
0
 غلامرضا  رزمگیر
غلامرضا رزمگیر  سلام مهندس ، پروانه ارشد از چه روشی دریافت نموده اید اگر راهنمائی بفرمایید ممنون می شم 
شرکت ایرانی کیسون در جمع 100 پیمانکار برتر جهان جای گرفت 20:24 سه شنبه 10 شهریور 1394
0
 غلامرضا  رزمگیر
غلامرضا رزمگیر برای مهندس انصاری توفیق بیشتر مسئلت داریم 
فساد عمیق در بخش نظارت ساخت و ساز 20:14 سه شنبه 10 شهریور 1394
1
 غلامرضا  رزمگیر
غلامرضا رزمگیر انشاء الله 
طرح صدور دو پروانه برای ساخت و ساز به دولت رفت 20:06 سه شنبه 10 شهریور 1394
1
 غلامرضا  رزمگیر
غلامرضا رزمگیر اینحانب به عنوان مدیر عامل شرکت حقوقی نظام مهندسی پس از اختلاف با مالک یک ساختمان 7 طبقه ورارئه گزارشات به شهرداری ، راه وشهر سازی ونظام مهندسی در یک اقدام ضربتی با پرداخت 75% نظارت فقط سازه ای نظارت حقوقی شرکت مارا حذف ونسبت به تعیین ناظرین حقیقی اقدام نمود ند و هیچونه تخریب یا ارزیابی لرزه ای ودر صورت لزوم طرح تقویت اجرا نشد وبجای آن ساختمان یک طبقه هم اضافه گردید .
یکی از مسئولین نظام مهندسی (استان ایلام) می فرمود در حیات سازمان تخت سیطره شان تا کنون دو دستور تخریت آنهم توسط رزمگیر که کارش گیر دادن است صادر شده ودر هرو بار برای رعایت اصول فنی ناظر عوض شده است.
نظام تایید کیفیت ساختمان تغییر می‌کند 16:13 سه شنبه 6 مرداد 1394
0
 غلامرضا  رزمگیر
غلامرضا رزمگیر درود بر جناب کیانی
وزیر محترم در شش ابلاغیه بحث طراحی وسهمیه را روشن نموده اند .ملاحظه بفرمایید.
تلاش می کینیم بروز باشیم .ما در حوزه مهندسی ارزش فعال وسابقه فعالیت داریم مقالاتی هم در همین زمینه در کنفرانس ها داریم .کاهش هزینه در چارچوب فرآیند مهندسی ارزش مطلوب همه است.
اما حرف ما سود جوئی است .جناب مهندس کیانی  ما بروزیم .در دانشگاه ورزن های 2015 را تدریس می کنم از سه سال قبل فولاد را بروش LRFD  تدریس می کنم .سالهاست طراحی بروش عملکرد را عمل وتدریس می کنم
. با کمال تأسف به نام سبک سازی که یک فرایند صنعتی است با دستکاری در نرم افزار واطلاعات نادرست ساختمانی با آسیب پذیری دست بساز بفروش می دهند من نمی دانم شما چه تعداد ساختمان 10 طبقه با خمشی متوسط طراحی نموده اید که متر مربعی 60 کیلو گرم را بی خریدار می دانید.
یک ساختمان 4 طبقه 30 کیلوگرم میلگرد می خواهد. ما در شهر جدید هشتگرد ساختمان اسکلت فلزی با دیوار برشی بتنی با متر مربعی 36 کیلوگرم طراحی نموده ایم (البته در فرایند مهندسی ارزش ) در هفتمین کنفرانس عمران هم مقاله اش ارائه شد.در مجموعه مقلات هفتمین کنفرانس مهندسی عمران زاهدان قابل مشاهده است.  نمونه طراحی ها اگر وقتتان اجازه داد در این آدرس ملاحظه بفرمایید.
http://razmgir-iledu.blogsky.com/
یک زن، طراح باشکوه ترین پل تهران 00:42 یکشنبه 6 اردیبهشت 1394
1
 غلامرضا  رزمگیر
غلامرضا رزمگیر ضمن تبریک به مهندس معمار به مهندس سازه وپیمانکار محترم هم خسته نباشید می گوییم .دستشان درد نکند.
واکنش نظام مهندسی به انتخاب مهندس ناظر توسط کارفرما 15:49 سه شنبه 6 مرداد 1394
0
 غلامرضا  رزمگیر
غلامرضا رزمگیر  در صورت رعایت اخلاق حرفه ای که شاید امری قریب به محال باشد انتخاب ناظر توسط مالک یا سازمان تأثیری ندارد.اما مشکل از همین عدم مراعات اخلاق حرفه ای است.مگر نظارت ها در چارچوب است ؟ ما که خود به عنوان مهندس مشاور دارای صلاحیت سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کار می کنیم کم مشکل داریم .چندی پیش توسط نماینده یکی از پیمانکارانی که قرارداد نظارت  با کارفرمای محترمش داشتیم تا مرحله بازداشت آنهم بواسطه درخواست رعایت نظام فنی واجرائی رفتم قاضی محترم جوان 20 وچند ساله ای که سنش به اندازه سابقه کار من نیست ، در برابر استدلال اینجانب مبنی بر اینکه مهندس مشاور قائم وجاتنشین کارفرما در نظارت است ، بهانه کهنه همه در برابر قانون مساوی هستند(خدا می داندهمه مساوی هستند یا نه ) را بهانه کرد وقرار صادر کرد .پیمانکار با تهدید کارفرما در خصوص عدم دعوت به مناقصه های جدید  راضی به پس گرفتن شکایت شد.
همه را ....در این فضای مجازی هم خود سانسوری گریباگیر ماست همه چیز را نمی شود گفت ، به قول حضرت آیت الله جنتی بیدادی در قوه قضائیه بی داد می کند.این بیدادی اگر من بگویم تشویش اذهان است.
نظام تایید کیفیت ساختمان تغییر می‌کند 23:04 شنبه 3 مرداد 1394
1
 غلامرضا  رزمگیر
غلامرضا رزمگیر فاتحه:
 جناب آقای وزیر ایده آل فکر می کنید .همین الان کسی طراحی به من رزمگیر نمی دهد چون رزمگیر در طراحی اصول را در نظر میگیرد ، الزامات را مراعات می کند پس در بنائی که طراحی می کند میلگرد یا آهن آلات بیشتری منظور شده است .مافیائی به نام سبک سازی در حال حاضر هم بیداد می کند.از این پس مهندس با سواد کسی است که ساختمان 10 طبقه با قاب خمشی را  با 30 کیلوگرم میلگرد طراحی می کند مالک مگر دیوانه است که طراحیش را به رزمگیر دیوانه بدهد ومترمربعی 55الی 65  کیلوگرم میگرد در محاسباتش منظور کند.
سلام بر شما مهندس اقتصاددان ،وزیر راه وشاید شهر سازی .دست مریزاد
15 سوال مهم از اکبر ترکان! 23:33 شنبه 2 اسفند 1393
1
 غلامرضا  رزمگیر
غلامرضا رزمگیر با سلام
بدون اینکه بخواهیم به این سئوالات پاسخ داده شود ،راهکار درست
انجام فرایند نظارت در چارچوب شرح خدمات مهندسان مشاور وحضور مهندس ناظر مقیم است این نظارت در
محدوده صلاحیت ومتناسب با زمان اجرای ساختمان لازم است .هزینه ها  بصورت ماهیانه
محاسبه وپرداخت (دریافت ) می گردد.بنا براین هزینه سالانه و بی مورد دریافت نخواهد شد  وحقی هم از
طرفین ضایع نمی گردد. نظام مهندسی هم به وظیفه قانونی ترویج ونظارت
بپردازد.
  برای جلوگیری از فساد ناشی از انباشت پول (حق الزحمه مهندسان ) سهم
سازمان نظام مهندسی (5%) از دریافتی  ماهیانه مهندس (مهندسان مشاور)اخذ گردد.مسئولیت تضامنی مدیر عامل مهندسین مشاور ومهندس ناظر مقیم هم کماکان پابرجاست.
تصور عامه از مهندس ناظر دریافت ناحق حق الزحمه ی  نظارت است.این تصور بواسطه عدم حضور یا حضور کم ویا بی موقع مهندسان ناظر است ومتاسفانه در بیشتر موارد حق با مالک است.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10