آخرین اخبار   
 

  مرمت اضطراری گنبدهای بازار «شتربان» (دَوَچی)...

مدیر پایگاه جهانی بازار تبریز از مرمت اضطراری گنبدهای بازار «شتربان» (دَوَچی) خبر داد. حسین اسمعیلی سنگری با اعلام این خبر، گفت: بازار سرپوشیده‌ی تبریز، سند باشکوه فرهنگ، هنر، تاریخ و اقتصاد ایران و آذربایجان است که با توجه به چنین جایگاهی، مرمت و سامان‌دهی این بنای تاریخی همواره در اولویت‌های کاری پایگاه جهانی بازار و اداره‌ی کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان آذربایجان شرقی بوده و هست ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  16:41   شنبه 15 شهریور 1399  

  فرهاد احمدی، معمار فضاهای فرهنگی و هنری، در...

مهندس فرهاد احمدی، پس از مدت‌ها مبارزه با سرطان، در سن ۷۰سالگی دار فانی را وداع گفت، تا یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین معمارانِ فضاهای فرهنگی کشور در چهار دهه‌ی گذشته، رخت از جهان ما بربندد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  07:29   شنبه 15 شهریور 1399  

 کاخ ثابت پاسال در فهرست آثار ملی می‌ماند

ابراهیم شقاقی، مدیرکل حقوقی وزارت میراث فرهنگی گفت: با رأی شعبه‌ی سه‌ی تجدیدنظر دیوان عدالت اداری، «کاخ ثابت پاسال» در فهرست آثار ملی می‌ماند. به گزارش هنرآنلاین، ابراهیم شقاقی افزود: ساختمان موسوم به «کاخ ثابت پاسال» در سال ۱۳۴۰ در شمال بلوار آفریقا ساخته شد و ۱۱هزار و ۵۴۳ مترمربع مساحت دارد. این خانه پیش از انقلاب گران‌ترین خانه‌ی شهر تهران بود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  14:52   سه شنبه 7 مرداد 1399  

  جایزه‌ی جهانیِ نوآورترین دفتر معماریِ مدرن،...

 آخرین مقالات   
 

 هویت‌بخشی معمارانه به مسکن روستایی

عنوان مقاله: نقش شناخت معمار از کاربر در هویت‌بخشی به طرح‌های مسکن روستایی (بررسی موردی: معماری روستایی ایلام) / نویسندگان:... ادامه»

 
آیدا شیرانی
  یکشنبه 30 شهریور 1399  

 نقاشی ایرانی در مقام منبع تاریخ معماری

نام مقاله: نقاشی ایرانی در مقام منبع تاریخ معماری ایران / پدیدآورنده: مریم حیدرخانی ... ادامه»

 
گروه رسانه‌ای دیرین
  شنبه 29 شهریور 1399  

 آسباد : تجلیگاه هنر و صنعت

عنوان مقاله: آسباد: تجلیگاه هنر و صنعت (بررسی ویژگی‌های معماری آسبادهای نشتیفان) / نویسندگان: زهره خضری، نادیه ایمانی... ادامه»

 
آیدا شیرانی
  چهارشنبه 26 شهریور 1399  

 هم‌زیستی معماری و طبیعت در پالنگان و آویهنگ

 Land Art (هنر زمینی) در منظر پایدار

 بازخوانی سازمان فضایی خانه در مدل راپاپورت

 آغازی بر فهم مزارع مسکون تاریخی در یزد

 منظر ورودی و ارتقای حس دعوت‌کنندگی

 روزنوشت ها    
 

 چالش‌های معماری ـ یادداشتی به قلم کاترین اسپریدونف، آرشیتکت بخش معماری

0
 آیدا شیرانی

آیدا شیرانی کاترین اسپریدونف معتقد است که معماری معاصر جهان، اغلب به دلیل تک‌بعدی عمل کردن به بی‌راهه کشیده شده است و برای رسیدن به نتیجه‌ی قابل‌قبول، باید دانش و هوشیاری از مسائل واقعی انسان به دست آید تا زمینه‌ساز تصمیم‌گیری‌های کاربردی گردد ... ادامه»

یکشنبه 30 شهریور 1399 ساعت 09:45 ، نظر بدهید

 دریافت رایگان کتاب الکترونیک «بازار ایرانی» بخش معماری

9
 ندا سیستانی

ندا سیستانی این کتاب حاصل طرحی تحقیقاتی است که در سال ۱۳۸۳ با هدف تهیه‌ی نقشه‌ی مستند از چند بازار و جانمایی آن‌ها در بافت شهر، از سوی وزارت مسکن و شهرسازی به جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران سفارش داده شد. در این روزنوشت، فایل پی‌دی‌اف این کتاب با حجم حدود ۷۳ مگابایت در دسترس شماست ... ادامه»

یکشنبه 16 شهریور 1399 ساعت 08:28 ، نظر بدهید

 کیت‌ و ابزار تعمیر کفپوش چوبی بخش معماری

10
 بهناز فردوسی

بهناز فردوسی با داشتن ابزار مناسب، هر نوع تعمیری آسان‌تر می‌شود. این موضوع در مورد تعمیر کفپوش‌های چوبی نیز صدق می‌کند. وقتی سخن از تعمیر کفپوش چوبی می‌شود، بیش‌تر افراد سراسیمه شده و گمان می‌کنند پروسه‌ای بزرگ پیش رو دارند. اما بسیاری از موارد تعمیر کفپوش‌ها، کوچک هستند و به ابزارهایی مشابه نیاز دارند ... ادامه»

شنبه 1 شهریور 1399 ساعت 11:43 ، نظر بدهید