اخبار   
 

 کارگاه‌های «آفرینش یک ایده» نگاهی عمل‌گرا در هنر را دنبال می‌کند

مدیرعامل زنجیره‌ی فرهنگی ایوان درباره‌ی برگزاری کارگاه‌های «آفرینش یک ایده» که با همکاری دانشگاه باوهاوس وایمار برگزار می‌شود، گفت: نگاه اصلی ما، تعامل با فضای بین‌المللی و بهره‌مندی از تجربیات جهانی در این عرصه است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  07:20   شنبه 21 اردیبهشت 1398  

 یکصدسالگی دانشگاه باوهاوس، در اصفهان جشن گرفته می‌شود

همزمان با ۷ کشور جهان، جشن صدسالگی دانشگاه باوهاوس، در اصفهان با برگزاری رشته کارگاه‌هایی با عنوان «آفرینش یک ایده» برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  15:33   سه شنبه 17 اردیبهشت 1398  

 «در احیای چهارباغ، از معماران تجربی اصفهان بهره بجویید»

نیما آتش، عضو گروه مطالعات فرهنگی و اجتماعیِ طرح تجدید حیات، بهسازی و نوسازی چهارباغ عباسی، امروز در یادداشتی نوشته است: گرچه شاید بخشی از اقدامات انجام‌گرفته در چهارباغ عباسی درست باشد، مسلم است که سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اصفهان هنوز رفتار مدنی را در فرآیند اجرا نیاموخته و حتا از کریدور درستی به این پروژه گام ننهاده است. در روزهای اخیر، عملیات عمرانی محور میانی پیاده‌راه چهارباغ عباسی آغاز شده و باز هم حاشیه‌سازی کرده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:45   سه شنبه 10 اردیبهشت 1398  

 مونسان نمی‌گذارد قدمِ کجی برای «بزرگ‌ترین خانه‌ی تهران» بردارند

می‌گویند «بزرگ‌ترین خانه‌ی تهران» است، اما به اندازه‌ای که عظمت دارد، برایش ارزش قائل نیستند. چون هر گاه از یادش غافل می‌شوند، شایعه‌های گوناگونی درباره‌ی خروج از ثبت، تخریب یا تهیه‌ی طرح‌هایی تازه که می‌تواند به‌راحتی عرصه و حریم این بنای نفیس در تهران را از بین ببرد، منتشر می‌شود؛ مانند آخرین زمزمه‌ها مبنی بر احتمال خروج از ثبت خانه‌ی «ثابت پاسال» ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  16:32   سه شنبه 21 اسفند 1397  

 پایان ساخت مستند «ساختمان سال»

مبین شعبانی‌زاده، درباره‌ی ساخت مستند «جایزه‌ی ساختمان سال» به رسانه‌ها گفت: با توجه به این که رشته‌ی تحصیلی‌ام معماری است و سال‌هاست که در کنار پدرم کار مستندسازی نیز انجام می‌دهم، تصمیم گرفتم که بر روی پروژه‌ی «ساختمان سال»، به‌عنوان یکی از جوایز معتبر و اثرگذار ملی در حوزه‌ی معماری کار کنم؛ زیرا باور دارم که رویدادهای این جایزه باید در تاریخ ثبت شوند، که البته با استقبال برگزارکنندگانِ این رویداد نیز روبه‌رو شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  10:44   سه شنبه 21 اسفند 1397  

 جایزه‌ی پریتزکر ۲۰۱۹ به معمار ژاپنی رسید

«آراتا ایسوزاکی»، معمار و نگره‌پرداز ۸۷ساله‌ی ژاپنی توانست جایزه‌ی پریتزکر سال ۲۰۱۹ را که مهم‌ترین جایزه‌ی معماری به شمار می‌رود و از آن با عنوان «نوبل معماری» یاد می‌شود، از آنِ خود کند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  11:43   چهارشنبه 15 اسفند 1397  

 آغاز پخش برنامه‌ی معماری از رسانه‌های اینترنتی

محمدرضا قانعی، معمار پیشکسوت و مدیر شرکت مهندسی «پلشیر» از اجرای برنامه‌ای رسانه‌ای در راستای ارائه‌ی تعریفی تازه از معماری خبر داد و در این باره به «هنرآنلاین» گفت: با توجه به تجربه‌ی چهل‌ساله‌ای که در زمینه‌ی معماری، هم در حوزه‌ی آکادمیک و هم در حوزه‌ی اجرا داشته‌ام. هم‌اکنون به این نتیجه رسیده‌ام که متأسفانه با معمار و هنر معماری درست رفتار نمی‌شود. زیرا بستر و الگوی درستی برای معماران وجود ندارد. این مسئله همیشه دغدغه‌ی من بوده و هست و به آن می‌اندیشم ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  12:31   یکشنبه 12 اسفند 1397  

 سامان‌دهی ساخت‌وسازهای عمومی و دولتی، در دستور کار کمیته‌ی اعتلای معماری

معاون معماری و شهرسازیِ وزیر با اعلام این که نشست‌های کمیته‌ی اعتلای معماری به روال پیشین پی گرفته خواهد شد، از احتمال تغییر در برخی از اعضای آن کمیته که البته مصوبه‌ی شورای عالی شهرسازی و معماری را نیز ندارد، خبر داد و گفت: کمیته‌ی اعتلای معماری، هم در سیاست‌گذاری، هم در محتوا و هم در رویه، سامان‌دهیِ ساختمان‌های عمومی و دولتی را در دستور کار قرار می‌دهد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  21:18   شنبه 11 اسفند 1397  

 مسابقه‌ی طراحی سردر مرکز علوم مغز و اعصاب ایران

مؤسسه‌ی خیریه‌ی «متوسلین به امام رضا» از طریق فراخوان همگانی، طراحی سردر مجموعه‌ی یادشده را به مسابقه گذاشت. بیمارستان و مرکز بین‌المللی تحقیقاتی مغز و اعصاب ایران در زمین‌های شمالی منطقه‌ی ۲۲ تهران و در سایتی مشرف به دریاچه‌ی خلیج‌فارس واقع شده است. طراحی مجموعه در سال ۱۳۸۹ انجام گرفت و عملیات اجرایی ساخت آن از سال ۱۳۹۰ آغاز شد. هم‌اکنون عملیات سفت‌کاری و اجرای نمای ساختمان‌های اصلی به پایان رسیده و نازک‌کاری بخش‌های داخلی ساختمان‌ها رو به پایان است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  07:29   شنبه 4 اسفند 1397  

 «میراث فرهنگی اصفهان را جدی نمی‌گیریم»

اجرای طرح‌های توسعه‌ی شهری بی‌توجه به میراث فرهنگی، آثار نامطلوبی برجا می‌گذارد و سازمان میراث فرهنگی هم به‌عنوان متولی اصلی این حوزه، در این زمینه انفعالی برخورد می‌‎کند. علی بختیار، نماینده‌ی مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در سال‌های گذشته مسائل زیست‌محیطی جدی گرفته نشده و امروز شهر اصفهان دچار آسیب‌های فراوانی شده، می‌گوید: امروز هم موضوع میراث فرهنگی اصفهان را که بسیار گران‌بهاست، جدی نمی‌گیریم ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  10:54   سه شنبه 23 بهمن 1397  
1
2
3
4