اخبار   
 

 مرمت برج و باروی شهر یزد

برج و باوری تاریخی یزد مرمت می‌شود. به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌ی کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، علی اصغر صمدیانی با اعلام این خبر گفت: یکی از شاخصه‌های شهر یزد، برج و باروی محله‌ی فهادان و کوشک‌نو است. این برج و بارو دربرگیرنده‌ی بخشی از گستره‌ی بافت تاریخی و ثبتی یزد است، که ساخت آن در سال ۴۳۲ هجری و به دستور ابومنصور دیلمی انجام گرفته است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  08:19   دوشنبه 24 شهریور 1399  

 انتشار فراخوان جایزه‌ی معماری تهران با موضوع جایگاه نما در معماری و شهر

فراخوان جایزه‌ی معماری تهران و نمایشگاه ایده‌های نما منتشر شد. منظر شهری به‌دلیل ماهیت عینی خود به گونه‌ای مستقیم با حواس انسان درگیر است و از آن رو که شهر به بازار ساخت‌وساز تبدیل شده و بیش‌تر ساختمان‌ها به‌صورت انفرادی و بر پایه‌ی سلیقه‌های شخصی طراحی می‌شوند، کم‌تر مجالی برای ارائه‌ی‌ کیفیت‌ معمارانه در بناها و سیمای شهری فراهم است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  07:38   یکشنبه 16 شهریور 1399  

 مرمت اضطراری گنبدهای بازار «شتربان» (دَوَچی) تبریز

مدیر پایگاه جهانی بازار تبریز از مرمت اضطراری گنبدهای بازار «شتربان» (دَوَچی) خبر داد. حسین اسمعیلی سنگری با اعلام این خبر، گفت: بازار سرپوشیده‌ی تبریز، سند باشکوه فرهنگ، هنر، تاریخ و اقتصاد ایران و آذربایجان است که با توجه به چنین جایگاهی، مرمت و سامان‌دهی این بنای تاریخی همواره در اولویت‌های کاری پایگاه جهانی بازار و اداره‌ی کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان آذربایجان شرقی بوده و هست ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  16:41   شنبه 15 شهریور 1399  

 فرهاد احمدی، معمار فضاهای فرهنگی و هنری، در قطعه‌ی هنرمندان آرمید

مهندس فرهاد احمدی، پس از مدت‌ها مبارزه با سرطان، در سن ۷۰سالگی دار فانی را وداع گفت، تا یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین معمارانِ فضاهای فرهنگی کشور در چهار دهه‌ی گذشته، رخت از جهان ما بربندد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  07:29   شنبه 15 شهریور 1399  

 کاخ ثابت پاسال در فهرست آثار ملی می‌ماند

ابراهیم شقاقی، مدیرکل حقوقی وزارت میراث فرهنگی گفت: با رأی شعبه‌ی سه‌ی تجدیدنظر دیوان عدالت اداری، «کاخ ثابت پاسال» در فهرست آثار ملی می‌ماند. به گزارش هنرآنلاین، ابراهیم شقاقی افزود: ساختمان موسوم به «کاخ ثابت پاسال» در سال ۱۳۴۰ در شمال بلوار آفریقا ساخته شد و ۱۱هزار و ۵۴۳ مترمربع مساحت دارد. این خانه پیش از انقلاب گران‌ترین خانه‌ی شهر تهران بود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  14:52   سه شنبه 7 مرداد 1399  

 جایزه‌ی جهانیِ نوآورترین دفتر معماریِ مدرن، به سه پروژه از ایران تعلق گرفت

جایزه‌ی حهانی نوآورترین دفتر معماری مدرن به سه پروژه‌ی «اُرسی‌خانه»، «پردیس‌خانه» و «کاشی‌خانه» اختصاص یافت. به گزارش هنرآنلاین، نیما و سینا کیوانی، امسال توانستند جایزه‌ی «نوآورترین دفتر معماری مدرن»‌ ( Most Innovative Modern Architecture Studio) در سال ٢٠٢٠ را از آنِ خود کنند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  12:36   دوشنبه 6 مرداد 1399  

 اعلام خروج خانه‌ی تاریخی از فهرست آثار ملی با نصب بنر !

احتمالاً درخواست‌های پرشمار برای دیدنِ فضای خانه‌ای که زیبایی بیرونی‌اش هوش از ذهن رهگذران می‌برد، شاید هم ترس از جلوگیری از هر گامی که تمایل داشته‌اند برای خانه بردارند و ملی بودنش اجازه‌ی آن را نمی‌داده، باعث شده تا دو سال پس از صدور حکم دیوان عدالت اداری، اکنون مالکان با بنری زردرنگ خروج خانه از فهرست ثبت ملی را به آگاهی همه برسانند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  07:29   شنبه 10 خرداد 1399  

 نشست «مروری بر تجربیاتِ حرفه‌ایِ علیرضا تغابنی» در یزد

نشست «مروری بر تجربیاتِ حرفه‌ایِ علیرضا تغابنی» در شهر یزد برگزار می‌شود. به گزارش هنرآنلاین، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با همکاری انجمن صنفی مهندسان معمار یزد و انجمن علمی تالار دانشگاه یزد در چهارمین برنامه از رشته نشست‌های معماری و شهرسازی معاصر یزد، مروری بر تجربیات حرفه‌ایِ علیرضا تغابنی، معمار، خواهد داشت ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  11:25   دوشنبه 5 اسفند 1398  

 نشست «گفت‌وگو با بزرگانِ هنر و معماری و شهرسازی؛ اصغر ساعد سمیعی»

به گزارش هنرآنلاین، یکصدوچهل‌ویکمین نشست تخصصی هنر، معماری و شهرسازیِ شرکت مهندسان مشاور هرم‌پی که یکم اسفندماه برگزار می‌شود، به گفت‌وگو با اصغر ساعد سمیعی اختصاص دارد. در این نشست که با موضوع گفت‌وگو با بزرگانِ هنر و معماری و شهرسازی برنامه‌ریزی شده است، محمدمهدی محمودی، اصغر ساعد سمیعی و محمد امیر کرامت سخنرانی خواهند کرد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  09:45   چهارشنبه 30 بهمن 1398  

 نشست «چالش‌ها در فرآیند طراحی معماری» در مشهد

دانشگاه بین‌المللی امام‌ رضا‌(ع) سمینار «چالش‌ها در فرآیند طراحی معماری» را در راستای بازخوانی موضوع طراحی در معماری معاصر برگزار می‌کند. این نشست که با حضور دکتر حمید ندیمی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود، تلاش دارد چالش‌های معماران در زمینه‌ی طراحی را بازخوانی و با مخاطب آن را مطرح کند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  10:08   یکشنبه 20 بهمن 1398  
1
2