اخبار   
 

 انتشار فراخوان سومین دوره‌ی جایزه‌ی ساختمان سال ایران

فراخوان سومین دوره‌ی جایزه‌ی ساختمان سال ایران ۹۷ با هدف افزایش عقلانیت در معماری معاصر ایران، با حمایت مؤسسه‌ی هنر معماری منتشر شد. جایزه‌‌ی ساختمان سال ایران، ضمن پاسداشت و احترام به دیگر جوایز و نشان‌های فرهنگ‌محورِ معماری در این سرزمین، حرکتی در راستای افزایش و ترویج و تعمیق عقلانیت در معماری معاصر ایران است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  13:26   یکشنبه 27 آبان 1397  

 طرح‎های شگفت‌انگیز معماران برای اَبرشهر هوشمند روسیه

گروه معماری «زاها حدید» در همکاری با معماران روسی (TPO Pride Architects) یکی از سه گروه طراحی هستند که برای طراحی مگاسیتی هوشمند مسکو برگزیده شده‌اند. روسیه نیز مانند بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته‌ی جهان برنامه‌ای عظیم برای گسترش شهر و ساخت امکانات هوشمند در مقیاس گسترده دارد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  09:00   شنبه 26 آبان 1397  

 برگزاری چهار مسابقه در کیش / سنجش خلاقیت از المان‌ها تا پل روگذر

سازمان منطقه‌ی آزاد کیش فراخوانِ ۴ مسابقه در بخش‌های المان‌های شهری، طراحی مبلمان شهری، طراحی پل روگذر و نورپردازی شهری را منتشر کرد. در توضیح مسابقه‌ی «طراحی المان‌های شهری جزیره‌ی کیش» آمده است: نشانه‌شناسی و بهره‌گیری از عناصر نشانه‌ای یکی از بنیادی‌ترین مقولاتِ موتیف‌ها، فرهنگ‌ها و تمدن‌های کهن است. نشانه‌شناسیِ شهری را می‌توان مطالعه‌ای بر نشانه‌ها و نمادها تعریف کرد، که یا به شهر تعلق دارند و یا به‌صورتی مستقیم با شهر در ارتباطند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  14:36   یکشنبه 6 آبان 1397  

 نگاهی نو به معماری نوین / بررسی پروژه‌های برتر ۲۰۱۷

با پشتیبانی انجمن علمی دانشکده‌ی فنی سمیه، چند پروژه‌ی برتر معماریِ سال ۲۰۱۷ همزمان با برگزاری نمایشگاه اسکیس از آثار دانشجویان، بررسی می‌شوند. این پروژه‌های برتر با حضور عادل خراسانی‌زاده و محسن خزدوز، دو چهره‌ی برجسته در مسابقات معماری، بررسی می‌شوند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  11:00   یکشنبه 6 آبان 1397  

 تمرکز بر معماری ایرانی در یزد

پس از هفت سال، بار دیگر همایش و مسابقه‌‌ی «طراحی مدرسه‌ی ایرانی، معماری ایرانی» برگزار می‌شود. به همت مدیریت جدید اداره‌ی کل نوسازی مدارس، بار دیگر این همایش و مسابقه با تمرکز بر معماری ایرانی پس از هفت سال وقفه و این بار به‌صورت بین‌المللی برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  13:29   چهارشنبه 2 آبان 1397  

 مروری بر معماری و شهرهای ایران در دوران مشروطه

تازه‌ترین نشست‌گفتارهای کوبه به بررسی معماری شهرهای ایران در دوران مشروطه خواهد پرداخت. در دنباله‌ی رشته نشست‌گفتارهای کوبه، نشست «جنگ روایت‌ها؛ گفت‌وگوها درباره‌ی معماری و شهرهای ایران در دوران مشروطه» برگزار می‌شود. در این نشست که چهارشنبه، ۲ آبان‌ماه برگزار خواهد شد، کامیار صلواتی، کارشناس ارشد مطالعات معماری ایران از دانشگاه تهران، به‌عنوان سخنران حضور خواهد داشت ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  11:30   سه شنبه 1 آبان 1397  

 نخستین همایش «معماری و هویت» برگزار می‌شود

با حمایت دانشکده‌ی معماری و شهرسازیِ دانشگاه شهید بهشتی، نخستین همایش «معماری و هویت» برگزار می‌شود. فراخوان ارسال مقاله برای نخستین همایش «معماری و هویت» منتشر شد. این همایش در محورهای هویت و معماری، هویت و فرهنگ و هویت و گردشگری برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  12:51   دوشنبه 30 مهر 1397  

 خانه‌های تاریخی شیراز در آستانه‌ی مزایده

۲۷ خانه‌ی تاریخی شیراز که قرار بود به شهرداریِ این شهر واگذار شوند، به دلیل به انجام نرسیدنِ تعهدات، از شهرداری پس گرفته و دوباره به مزایده گذاشته می‌شوند. هادی احمدی، مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی گفت: سال گذشته ۲۷ خانه‌ی تاریخی در بافت شیراز به شهرداری واگذار شد، اما در این یک سال کاری انجام نداده‌اند و به تعهداتشان عمل نکرده‌اند و برای مرمت این بناها اقدامی نشده است، بنابراین، قصد داریم دوباره این خانه‌ها را به مزایده بگذاریم ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  10:09   دوشنبه 30 مهر 1397  

 جایزه‌ی دانشجویی معمار ۹۷ برگزار می‌شود

فراخوان مسابقه‌ی دانشجویی معمار ۹۷، ویژه‌ی دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته‌های معماری، شهرسازی، طراحی شهری و گرافیک منتشر شد. جایزه‌ی دانشجویی معمار ۹۷ با حمایت دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس و با همکاری دفتر فنی استانداری فارس و شهرداری کنارتخته برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  08:54   یکشنبه 29 مهر 1397  

 روایت سه معمار برجسته از «معمار شدن»

در دنباله‌ی رشته نشست‌های «گفتار معمار»، سه تن از معمارانِ برجسته، چگونگی معمار شدن و معمار بودنِ خود را تشریح می‌کنند. دومین نشست از رشته نشست‌های «گفتار معمار» با پشتیبانی انجمن علمی معماری دانشگاه تهران، دوشنبه (۳۰ مهرماه) برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  09:49   شنبه 28 مهر 1397  
1
2
3
4
5