اخبار   
 

 سومین دوسالانه‌ی ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران

سومین دوسالانه‌ی ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران باعنوان «مسابقه‌ی طراحی معماری اکوکمپ آموزشی ـ تفریحی» به همت بنیاد فرهنگی ـ هنریِ «هنر معماری» برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  08:45   یکشنبه 27 خرداد 1397  

 گزارشی از نمایشگاه دکوراسیون داخلی «طلوع تمدن» در ایتالیا

«طلوع تمدن» عنوان نمایشگاه سمانه رستمی است که با تلفیق معماری مدرن و تمدن کهن ایرانی در ایتالیا برگزار شد. سمانه رستمی هنرمند جوانی است که با الهام از تمدن کهن ایرانی و پیوند آن با مدرنیته، کوشیده دریچه‌ای تازه به جهان دکوراسیون با هویت ایرانی بگشاید. استقبال مخاطبان از نمایشگاه دکوراسیون «طلوع تمدن» در ایتالیا، بیانگر جذابیت فرهنگ و هنری است که از دل تمدنی هزاران‌ساله برآمده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  10:36   سه شنبه 22 خرداد 1397  

 ورزشگاهی که نصفش زیر زمین است: جام جهانی ۲۰۱۸

ورزشگاه «کاسموس آرنا» یا «سامارا» یکی از جایگاه‌های میزبانی روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه می‌باشد. این ورزشگاه در شهر «سامارا»ی روسیه واقع است و به استادیوم ورزشی سامارا هم مشهور است. تاریخ گشایش این ورزشگاه هم مانند افتتاحیه‌ی مسابقات جام جهانی نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود. این مجموعه‌ی ورزشی شباهت انکارناپذیری به ستاره‌ی مرکز فیلم‌های جنگ ستارگان دارد ... ادامه»

  منبع : وبگاه آرل
  10:18   یکشنبه 20 خرداد 1397  

 برگزیدگان دومین دوره‌ی جایزه‌ی «ساختمان سال ایران» معرفی شدند

با حضور معماران و چهره‌های شاخص این عرصه، جشن ساختمان سال، شب پنجم اردیبهشت‌ماه با اعلام برنده‌ی نهاییِ این برنامه در کاخ نیاوران به کار خود پایان داد. در آغاز این مراسم شهریار خانی‌زاد، دبیر این جایزه، با اشاره به اهمیت توجه به عرصه‌ی معماری، گفت: ما سال‌ها بود که دغدغه‌ی برگزاری مسابقه‌ای با کیفیت در حوزه‌ی معماری را داشتیم. به همین خاطر و بر اساس همین دغدغه، جایزه‌ی ساختمان سال شکل گرفت ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  07:29   شنبه 8 اردیبهشت 1397  

 معمارانِ ایرانی برای دوسالانه‌ی لندن برگزیده شدند

دفتر معماران کامورى براى همکارى بین‌المللی با دوسالانه‌ی طراحى لندن که در یکى از نقاط مهم لندن و با پشتیبانی صادق‌خان، شهردار این شهر برگزار می‌شود، برگزیده شد. طرح پیشنهادى این دفتر طراحى امروزى، تکنولوژی‌های پیشرفته ساخت و میراث هنرى و فرهنگى و سرشت معمارى سنتى ایرانى را در توازن با هم دربرگرفته است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  14:36   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 شست‌وشوی نماد تهران پس از هشت سال

برج آزادی تهران در آستانه‌ی سال نو شسته شد. نعمت‌اله پایان، رییس مجموعه‌ی فرهنگی ـ هنری برج آزادی گفت: شست‌وشوی برج آزادی که همه‌ی سال‌ها در عید نوروز یکی از مقاصد گردشگران و تهران‌گردی‌های شهروندان تهرانی است، از هفته‌ی گذشته به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی آغاز شده و این هفته به پایان می‌رسد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  16:50   پنجشنبه 24 اسفند 1396  

 مونیخ آلمان میزبان کنفرانس معماری منظر دیجیتالی ٢٠١٨ شد

کنفرانس معماری منظر دیجیتال به عنوان معتبرترین گردهم‌آیی معماران، از ۳۰ می (۹ خرداد) تا ۱۲ خردادماه در مونیخ برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  16:14   پنجشنبه 24 اسفند 1396  

 «دیوید چیپرفیلد» بلندترین آسمان‌خراش هامبورگ را می‌سازد

«دیوید چیپرفیلد»، معمار برجسته‌ی بریتانیایی، بلندترین آسمان‌خراش هامبورگ را خواهد ساخت. این برج شامل ۱۰۴۰۰۰ مترمربع فضای قابل استفاده است که در نمای آن آلومینیوم براق به کار خواهد رفت. این متریال جدا از نقش حفاظت در برابر خورشید، خود جذابیت برج را به جهت ایجاد اثر موثر بیش از پیش خواهد کرد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  08:30   شنبه 12 اسفند 1396  

 فراخوان نخستین جشنواره‌ی بین‌المللی طراحی «گنسای»

نخستین جشنواره‌ی بین‌المللی طراحی «گنسای» که به ایده‌پردازی و طراحی محصول به منظور کاهش خسارات پس از سوانح طبیعی اختصاص دارد، فراخوان داد. نخستین دوره‌ی این جشنواره از ۶ تا ۸ اسفند ۱۳۹۶ برگزار می‌شود. «گنسای» واژه‌ای ژاپنی به معنای کاهش خسارات پس از سوانح طبیعی است. «گنسای دیزاین»، ﻧﺨﺴﺘﻴﻦ ﺑﺎر پس از زمین‌لرزه‌ی شدید «هانشین ـ آواجی» در سال ۱۹۹۵، در کشور ژاپن پدید آمد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  02:54   سه شنبه 24 بهمن 1396  

 دومین همکاری فیس‌بوک و معمار کانادایی

شرکت فیس‌بوک برای دومین بار طراحی پروژه‌ی توسعه‌ی دفترهای خود را به «فرانک گری»، معمار سرشناس کانادایی سپرده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  18:27   دوشنبه 23 بهمن 1396  
1
2
3
4
5
6