اخبار   
 

 نشست «مروری بر تجربیاتِ حرفه‌ایِ علیرضا تغابنی» در یزد

نشست «مروری بر تجربیاتِ حرفه‌ایِ علیرضا تغابنی» در شهر یزد برگزار می‌شود. به گزارش هنرآنلاین، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با همکاری انجمن صنفی مهندسان معمار یزد و انجمن علمی تالار دانشگاه یزد در چهارمین برنامه از رشته نشست‌های معماری و شهرسازی معاصر یزد، مروری بر تجربیات حرفه‌ایِ علیرضا تغابنی، معمار، خواهد داشت ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  11:25   دوشنبه 5 اسفند 1398  

 نشست «گفت‌وگو با بزرگانِ هنر و معماری و شهرسازی؛ اصغر ساعد سمیعی»

به گزارش هنرآنلاین، یکصدوچهل‌ویکمین نشست تخصصی هنر، معماری و شهرسازیِ شرکت مهندسان مشاور هرم‌پی که یکم اسفندماه برگزار می‌شود، به گفت‌وگو با اصغر ساعد سمیعی اختصاص دارد. در این نشست که با موضوع گفت‌وگو با بزرگانِ هنر و معماری و شهرسازی برنامه‌ریزی شده است، محمدمهدی محمودی، اصغر ساعد سمیعی و محمد امیر کرامت سخنرانی خواهند کرد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  09:45   چهارشنبه 30 بهمن 1398  

 نشست «چالش‌ها در فرآیند طراحی معماری» در مشهد

دانشگاه بین‌المللی امام‌ رضا‌(ع) سمینار «چالش‌ها در فرآیند طراحی معماری» را در راستای بازخوانی موضوع طراحی در معماری معاصر برگزار می‌کند. این نشست که با حضور دکتر حمید ندیمی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود، تلاش دارد چالش‌های معماران در زمینه‌ی طراحی را بازخوانی و با مخاطب آن را مطرح کند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  10:08   یکشنبه 20 بهمن 1398  

 ساخت‌وساز با محاکات از طبیعت / نگاهی به کتاب «معماری گیاهان»

کتاب «معماری گیاهان»، نمایشی از تلاش انسان برای ساخت بناهایی مدرن و زیبا با الگوبرداری و تقلید از طبیعتِ پیچیده و بی‌همتای ساخت آفریننده‌ی جهان است. به گزارش هنرآنلاین، خلق بنا با الهام از طبیعت از دوره‌های بسیار دور تاریخ، از جمله در روم و یونان باستان و ایران وجود داشته، اما معماران و طراحان سازه‌های بزرگ در دوره‌ی معاصر و به‌ویژه در دهه‌های اخیر، با این ایده آثار شگفت‌انگیز بسیاری آفریده‌اند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  09:18   یکشنبه 20 بهمن 1398  

 گرامی‌داشت استادکاران با نمایش فیلم «کارنامه‌ی حرفه‌ایِ رضا معماران بنام»

با نمایش فیلم «کارنامه‌ی حرفه‌ای و مصاحبه با استاد رضا معماران بنام (تبریزی)» در مرکز هنرپژوهی نقش‌جهان، یاد استادکارانِ گستره‌ی معماری گرامی داشته و کوشش‌هایشان ارج نهاده می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  11:16   دوشنبه 14 بهمن 1398  

 فرصتی برای طراحان جوان

دبیر فراخوان طراحى نماى بیرونیِ پردیس مهرسان، این رویداد هنری را فرصتی برای طراحان و معمارانِ جوان و خلاق دانست. فرنوش نکویى درباره‌ی فراخوان طراحی نمای پردیس فرهنگی ـ هنری مهرسان گفت: پردیس فرهنگی ـ هنری مهرسان به‌عنوان نخستین پردیس فرهنگی ـ هنری در بخش خصوصی کار خود را به‌صورت رسمی از اوایل مهرماه امسال آغاز کرده است. در چشم‌انداز این مجموعه، قرار است در چند فاز همه‌ی رشته‌هاى هنرى مدنظر قرار گیرند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  14:43   یکشنبه 6 بهمن 1398  

 ایران از نگاه معمار معاصر ایتالیایی

«فرانکو زامپِتّی»، معمار ایتالیایی ساکن فلورانس، برخی از بناهای تاریخی در شهرهای تهران، قزوین، زنجان، اصفهان، یزد و شیراز را برای جهانیان ثبت کرد و به نمایش گذاشت. به گزارش خبرگزاری مهر، «زامپِتّی» که با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در رُم به ایران سفر کرده است، از این سفر و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری ایران به نیکی یاد می‌کند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  16:50   شنبه 5 بهمن 1398  

 تذکر به وزیر جدید میراث فرهنگی درباره‌ی مسجد شیخ‌‌لطف‌الله

وزیر تازه‌ی میراث فرهنگی در نشست علنی روز چهارشنبه‌ی مجلس درباره‌ی چکونگی مرمت گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله از نماینده‌ی مردم اصفهان تذکر گرفت. به گزارش خبرنگار مهر، جلسه علنیِ ۲ بهمن مجلس شورای اسلامی با تذکر به وزیر میراث فرهنگی درباره‌ی مرمت گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله اصفهان همراه بود و ناهید تاج‌الدین، نماینده‌ی مردم اصفهان تذکر خود را درباره‌ی مرمت گنبد شیخ‌لطف‌الله اصفهان اعلام کرد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  07:29   شنبه 5 بهمن 1398  

 تقویم رویدادهای معماری ایران در بهمن‌ماه ۱۳۹۸

وبگاه خبری «معمارنیوز» به روال ماه‌های گذشته، نگاهی انداخته است به رویدادهای مرتبط با معماری و ساختمان در ماه پیش رو، یعنی بهمن‌ماه ۱۳۹۸ ... ادامه»

  منبع :
  18:27   چهارشنبه 2 بهمن 1398  

 فراخوان مسابقه‌ی طرح معماری و احیای ضلع شمال‌غربی میدان حسن‌آباد

فراخوان مسابقه‌ی «طرح معماری و احیای ضلع شمال‌غربی میدان حسن‌آباد» از سوی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران منتشر شد. میدان حسن‌آباد از جمله میدان‌های شاخص تاریخی کشور و تهران است، که متأثر از سبک معماری ابتدای دوره‌ی پهلوی ساخته شده است. این میدان در دوره‌‍‌های بعد، دستخوش تحولات بسیاری در فضا و فعالیت‌های خود شد و متحمل آسیب‌های فراوان گردید که آخرین آن‌ها، آتش‌سوزی در ضلع شمال‌غربی میدان در تابستان امسال بود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  10:09   دوشنبه 30 دی 1398  
1
2
3