اخبار   
 

 دوره‌ی مهارت‌های اجرایی اشتغال‌محور برگزار می‌شود

ششمین دوره‌ی مهارت‌های اجرایی اشتغال‌محور (ADES) با تأکید بر مبانی حضور در بازار کار و مباحث فنی، در مرکز معماری ایران برگزار می‌شود. در این نشست مباحثی چون: اجرای انواع اسکلت، تخریب و گودبرداری،اجرای المان‌های معماری، تأسیسات مکانیکی و الکتریکی و مهارت‌های ضروری حقوقی و مدیریتی بررسی خواهند شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  14:07   دوشنبه 2 مهر 1397  

 پل تازه‌ی شهر «جنوا» به دست معمار سرشناس ایتالیایی طراحی شد (+ویدئو)

«رنزو پیانو»، معمار سرشناس ایتالیایی که خود زاده‌ی شهر «جنوا» است، پل تازه‌ی شهر زادگاهش را که قرار است جایگزین سازه‌ی فروریخته و آسیب‌دیده‌ی قبلی شود، طراحی کرده است. این پل فلزی که توانایی اندوختن انرژی خورشیدی و روشن ماندن در شب را دارد، دارای چهل‌وسه تیرک عمودی است، که به یاد چهل‌وسه قربانی حادثه‌ی فروریختن پل جنوا در این سازه تعبیه شده است ... ادامه»

  منبع : یورونیوز
  13:44   دوشنبه 2 مهر 1397  

 فضای سبز کاخ مروارید نابود شد

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج گفت: متأسفانه هم بنیاد مستضعفان و هم سازمان میراث فرهنگی در نگه‌داری از فضای سبز کاخ مروارید اهمال کرده‌اند و تا کنون هم این روند را تغییر نداده‌اند ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  12:15   شنبه 31 شهریور 1397  

 آغاز حصارکشی فلزی روی سی‌وسه‌پل

نصب حصار نرده‌های فلزی بر روی سی‌‌وسه‌پل آغاز شده است. منتقدانِ این طرح بر این باور هستند که این اقدام به هویت بصری و منظر این پل تاریخی که نماد شهر اصفهان است، آسیب می‌رساند ... ادامه»

  منبع : وبگاه فرارو
  15:15   یکشنبه 4 شهریور 1397  

 آیا سی‌وسه‌پل نیک‌فرجام می‌شود؟

معاون میراث فرهنگی کشور به اصفهان رفت و فرآیند طرح بستن دهانه‌های سی‌وسه پل را پایش کرد و قول و قرارهای فنی و کارشناسانه برای نهایی شدنِ این پروژه مطرح شدند، تا شاید داستانِ سی‌وسه‌پل که نزدیک به ۴۰۰ سال پس از ساختش ایمن‌سازی می‌شود، به فرجامی نیک برسد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  20:45   شنبه 3 شهریور 1397  

 اختتامیه‌ی سومین دوسالانه‌ی معماری برگزار می‌شود

سومین دوسالانه‌ی ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران، با معرفی «معمار برتر سال ۹۷» و اعطای «نشان دکتر علی صارمی»، سه‌شنبه، ششم شهریورماه به کار خود پایان می‌دهد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  19:29   شنبه 3 شهریور 1397  

 دوره‌ی آموزشی «طراحی با آجر» برگزار می‌شود

نخستین دوره‌ی آموزشی «طراحی با آجر» توسط معمار برجسته، علیرضا مشهدی‌میرزا در پژوهشکده‌ی فرهنگ، هنر و معماری برگزار می‌شود. دوره‌ی آموزشی «طراحی با آجر»، در زیرشاخه‌های شناخت، گزینش موضوع طراحی، روش طراحی، طراحی و مدلینگ و ماکت، به سرپرستی علیرضا مشهدی‌میرزا برگزار خواهد شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  15:19   شنبه 3 شهریور 1397  

 دومین ماراتن طراحی معماری برگزار می‌شود

دومین ماراتن دانشجویی معماری با موضوع «کوچه‌ی عمودی» در مرکز معماری ایران برگزار می‌شود. ماراتن معماری به‌عنوان مسابقات معماریِ یک‌روزه و با هدف انجام یک تمرین نوآورانه در مرکز معماری ایران برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  10:18   سه شنبه 30 مرداد 1397  

 تخریب نگاره‌های آجری پل تاریخی آق‌قلا

مرمت پل تاریخی آق‌قلا در حالی به پایان رسید و با حضور مسئولان افتتاح شد که به باور فعالانِ میراث فرهنگی، بازسازیِ این پل غیراصولی بوده و متأسفانه این پل ویژگی‌های تاریخی خود، از جمله نقوش آجرکاری‌شده را از دست داده است. تزیینات آجرکاری اصیل روی پایه‌ی پل و بخش‌هایی از پله‌ها و سازه‌هایی که هنگام کاوش‌های باستان‌شناسی به دست آمده بود، تخریب شد ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  09:36   سه شنبه 30 مرداد 1397  

 سمینار شیت‌بندی برگزار می‌شود

با حمایت مرکز معماری ایران، سمینار رایگان شیت‌بندی برگزار می‌شود. شیت‌بندی یکی از مهم‌ترین مباحث در معرفی یک پروژه به شمار می‌رود. بر همین مبنا، در این سمینار، آموزش و ذکر نکات شیت‌بندی مورد توجه قرار گرفته است تا دانشجویان و علاقه‌مندانِ این حوزه بتوانند به آگاهی‌های لازم دست یابند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  16:05   پنجشنبه 25 مرداد 1397  
1
2
3
4