اخبار   
 

 دکتر فیروز نادری، دانشمند ایرانی درگذشت

دکتر «فیروز نادری»، دانشمند ایرانی و از مدیران پیشین ناسا، که به‌تازگی در بیمارستانی در آمریکا بستری شده بود، درگذشت. وی هفته‌ی پیش در شبکه‌ی اجتماعی فیس‌بوک با انتشار عکسی از خودش بر تخت بیمارستانی، نوشته بود که به علت افت ناگهانی تپش قلب، از حال رفته و در پی برخورد سرش به دیوار و جابه‌جایی مهره گردن، نخاعش آسیب دیده است، که این باعث شده او از گردن به پایین فلج شود ...

دکتر فیروز نادری، دانشمند ایرانی درگذشت

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

دکتر «فیروز نادری»، دانشمند ایرانی و از مدیران پیشین ناسا، که به‌تازگی در بیمارستانی در آمریکا بستری شده بود، درگذشت. وی هفته‌ی پیش در شبکه‌ی اجتماعی فیس‌بوک با انتشار عکسی از خودش بر تخت بیمارستانی، نوشته بود که به علت افت ناگهانی تپش قلب، از حال رفته و در پی برخورد سرش به دیوار و جابه‌جایی مهره گردن، نخاعش آسیب دیده است، که این باعث شده او از گردن به پایین فلج شود.

بنابر اخبار دریافت شده، در بیانیه‌ای که روز جمعه به زبان انگلیسی در حساب‌های توییتری و ایسنتاگرام دکتر نادری منتشر شده آمده است: «با نهایت اندوه، درگذشت دکتر فیروز نادری در روز جمعه نهم ژوئن را اعلام می‌کنیم. «فیروز» در ساعات آخر زندگی، مثل باقی زندگی، از عشق و ستایش عزیزانش برخوردار بود. اطلاعات درباره مراسم یادبود زندگی فوق‌العاده او در زمان مناسب اعلام خواهد شد.»

مرحوم دکتر نادری متولد شیراز و ۷۷ ساله بود. وی که به عنوان یکی از مدیران ارشد سازمان فضایی ناسا، نقشی کلیدی در تعیین راهبردها و نظارت بر کل طرح‌ها و ماموریت‌های یکی از مهمترین مراکز فضایی این سازمان بر عهده داشته در سال ۱۳۲۵ در شیراز متولد شده و تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌اش را در شیراز و تهران گذرانده بود. وی در سال ۱۹۶۴ به آمریکا رفت و تحصیلات کارشناسی خود را در دانشگاه ایالتی "آیوا" و کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی الکترونیک را در دانشگاه "کالیفرنیای جنوبی" پشت سرگذاشت.


با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : وبگاه تابناک
  08:54   شنبه 20 خرداد 1402  
 نظرات