روزنوشت ها    
 

 طراحی پوشش نانوکامپوزیتی مقاوم به سایش و خوردگی منیزیم بخش عمران

2
 سهراب شیروانی‌فر

سهراب شیروانی‌فر محققی ایرانی توانست پوشش نانوکامپوزیتی برای افزایش مقاومت به سایش و خوردگی منیزیم طراحی کند. وی می‌گوید: توانستم رساله‌ی خود را با موضوع بررسی خواص سایشی و خوردگی پوشش نانو کامپوزیتی SIC بر روی آلیاژ منیزیم AZ۳۱ ایجادشده به روش اکسیدان پلاسمایی الکترولیتی ارائه کنم... ادامه»

سه شنبه 2 خرداد 1396 ساعت 10:49 ، نظر بدهید

 آسمان‌خراش‌های چوبی زمین را نجات می‌دهند بخش محیط زیست

2
 مهرداد میاندوآبی

مهرداد میاندوآبی «نیچر» می‌نویسد: سازه‌های مرتفع‌تر، ایمن‌تر و قدرتمندتری از چوب در سراسر جهان ساخته می‌شوند. دانشمندان به آن‌ها به عنوان راه‌حلی برای کند کردنِ روند گرمایش زمین می‌نگرند ... ادامه»

سه شنبه 2 خرداد 1396 ساعت 10:44 ، نظر بدهید

 شورای یکدست خوب است یا بد؟ بخش شهرسازی

2
 امیریاشار فیلا

امیریاشار فیلا کاوه حسین‌زاده (دکتر در علوم سیاسی) معتقد است: وجود شورایی کاملاً یکدست شاید چندان هم مطلوب نباشد؛ زیرا در جایی که پای منفعت در میان است و گروه‌های مختلف در حال نزاع با یکدیگرند، بودنِ نیروهای معارض و داشتن اقلیت، می‌تواند کنترل و موازنه‌ای پدید آورد که حاصل آن، کاهش فساد باشد ... ادامه»

سه شنبه 2 خرداد 1396 ساعت 10:36 ، نظر بدهید

 یک طنزنوشته و یک طنزسروده ! بخش عمومی

2
 گروه رسانه‌ای دیرین

گروه رسانه‌ای دیرین آن معاون اول بامرام، آن حرفش ختم کلام، آن دماغش چاق و چله، آن رقبا را کرده ذله، آن زیبای خفته، آن نگفتنی‌ها را گفته، آن بی‌نیاز از «را»ی مفعولی، آن گوگولی مگولی، در خبر است که شب‌ها با حسن پیامک‌بازی می‌کرد. حسن می‌‌نوشت: «گل زدن مهم نیست؛ گل شدن مهم است. تقدیم به سرور گل‌ها» ... ادامه»

سه شنبه 2 خرداد 1396 ساعت 09:18 ، نظر بدهید

 جاده‌هایی که خودروی شما را شارژ می‌کنند بخش دانش و فن‌آوری

2
 م افتخاری

م افتخاری این طرح می‌تواند در آینده مرزهای تحرک شهری را متحول کند. البته هنوز آشکار نیست که آیا جاده‌های الکتریکی در آینده‌ی نزدیک فراگیر خواهند شد، یا باید منتظر دهه‌های بعدی برای استفاده از آن‌ها باشیم ... ادامه»

سه شنبه 2 خرداد 1396 ساعت 08:54 ، نظر بدهید

 گفت‌وگو با یک فعال امور کارآفرینی زنان بخش عمومی

1
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان به عنوان یک سازمان غیردولتی و غیر انتفاعی در سال ۱۳۸۴ با همت تعدادی از کارآفرینان و مدیران تشکیل شده و ماموریت اصلیآن توسعه فرهنگ کارآفرینی و ترویج تفکر خلاق و فعالیت مولد درمیان زنان و جوانان و زمینه سازی برای کشف، پرورش و باروری استعدادهای خلاق کارآفرینانه در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی... ادامه»

سه شنبه 2 خرداد 1396 ساعت 08:45 ، نظر بدهید

 آیین‌نامه‌ی اجرایی قانون معادن بخش عمران

3
 محمدرضا  آب راهه

محمدرضا آب راهه طبق بند «ت» آیین‌نامه‌ی اجرایی قانون معادن، فعالیت‌های معدنی عباذت‌اند از عملیات پی‌جویی برای یافتن کانسارها و اکتشاف و استخراج معادن و کانه‌آرایی کانسنگ و فرآوری مواد معدنی و متالورژی استخراجی... ادامه»

دوشنبه 1 خرداد 1396 ساعت 03:51 ، نظر بدهید

 آیین بزرگداشت استاد پرویز کلانتری برگزار شد بخش معماری

3
 آیدا شیرانی

آیدا شیرانی مراسم نکوداشت استاد پرویز کلانتری همزمان با نخستین سالگرد درگذشت این هنرمند معمار، نقاش، گرافیست و نویسنده، شنبه، ۳۰ اردیبهشت در تالار استاد شهناز خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار شد. همزمان، نمایشگاهی هم از نقاشی‌های این هنرمند فقید در لابی خانه‌ی هنرمندان ایران برپا شد ... ادامه»

دوشنبه 1 خرداد 1396 ساعت 02:49 ، نظر بدهید

 سیما تیرانداز : تئاتر امکان تجربه‌گرایی به بازیگر می‌دهد بخش عمومی

2
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور سیما تیرانداز بازیگر نمایش «پاره‌های ساده» به کارگردانی علی هاشمی، درباره‌ی الویت خود برای حضور در تئاتر یا تلویزیون گفت: «تئاتر همیشه به من امکان تجربه‌گرایی بیش‌تری می‌دهد و نقش‌های متنوع‌تری برای زنان در این حوزه نوشته می‌شود.» ... ادامه»

دوشنبه 1 خرداد 1396 ساعت 02:34 ، نظر بدهید

 اگر بیل گیتس جوان می‌شد چه رشته‌هایی را می‌خواند؟ بخش عمومی

5
 ایرج شاهسون

ایرج شاهسون بنیادگذار مایکروسافت در حساب کاربری توییتر خود توصیه‌هایی را اعلام کرد مبنی بر این که اگر امروز دانشجو بود چه رشته‌هایی را پیش می‌گرفت ... ادامه»

دوشنبه 1 خرداد 1396 ساعت 01:32 ، نظر بدهید
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10