روزنوشت ها    
 

 سازنده‌ی فتوشاپ به معماری رو می‌آورد بخش معماری

1
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور پروژه‌ی وکسن به مساحت ۲۰۰هزار مترمربع در نزدیکی بزرگراه ملی بمبئی با هدف شرکت لیگ‌های مدرسه‌ای و کسب‌وکار مختلف ساخته شده است. این پروژه در کسب رتبه‌ی برتر آموزشی و پرورشی کوشا بوده و در استاندارد تدریس و خلاقیت در سطح جهانی زبانزد خاص و عام شده است... ادامه»

یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 ساعت 19:45 ، نظر بدهید

 بتن‌ریزی در هوای گرم بخش عمران

1
 پویا نجفی فر

پویا نجفی فر بتن‌ریزی در هوای گرم می‌تواند به بروز مشکلاتی در بتن تازه و سخت‌شده بینجامد. معمولاً در چنین شرایطی باید بتن‌ریزی متوقف گردد و در صورت نیاز به انجام عملیات بتن‌ریزی باید تدابیر خاصی اندیشیده شود تا خسارت‌های وارده به حداقل برسد ... ادامه»

یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 ساعت 19:29 ، نظر بدهید

 ۲۰ نکته‌ای که باید برای نوشتن یک پایان‌نامه‌ی خوب بدانید بخش دانش و فن‌آوری

2
 علی  مجیدى

علی مجیدى سال تحصیلی ۹۵ ـ ۹۶، چند هفته‌ی دیگر به پایان می‌رسد و میلیون‌ها دانشجوی ایرانی در هزاران مقصد تحصیلی سراسر کشور، خود را برای شرکت در آزمون پایان ترم آماده می‌کنند ... ادامه»

یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 ساعت 19:02 ، نظر بدهید

 بچه‌های ما آدم هستند؛ چرخ گوشت را متوقف کنید بخش عمومی

2
 م افتخاری

م افتخاری فضای حاکم بر نظام آموزشی ایران آمیزه‌ای است از استرس، اضطراب، تحقیر، تولید حس ناتوانی در بچه‌ها، ایجاد ارزش‌های کاذب در دانش‌آموزان و خانواده‌ها؛ فضایی که نه‌تنها بچه‌ها قربانیِ بی‌چون‌وچرای آن‌اند، که خود معلمان نیز در این فضای مندرس، در رنجی همیشگی‌اند... ادامه»

یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 ساعت 18:45 ، نظر بدهید

 متن مناظره‌ی روحانی و قالیباف لو رفت ـ طنز بخش عمومی

0
 کورش نیکزاد

کورش نیکزاد پس از اعلام ستاد انتخابات کشور مبنی بر زنده نبودن مناظره‌های انتخابات ریاست‌جمهوری تمام ظرفیت کشور به کار گرفته شد که این مناظره‌ها زنده پخش شوند. یعنی از میان مسئولان کشوری و لشکری فقط علیرضا منصوریان،‌ علی دایی و خداداد عزیزی بودند که بیانیه ندادند و اعلام مخالفت نکردند ... ادامه»

یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 ساعت 18:30 ، نظر بدهید

 زمین تهران اگر بلرزد، این خانه‌ها تله‌ی مرگ خواهند شد بخش عمران

4
 امیریاشار فیلا

امیریاشار فیلا چندی پیش دکتر فریبرز ناطقی‌الهی، معاون پژوهشی پیشین پژوهشگاه بین‌المللی زلزله و رییس پژوهشکده‌ی مهندسی سازه، از پیامدهای زمین‌لرزه‌ی تهران گفته بود. در این باره رابطه چندین بار رسانه‌های خارجی هم هشدار داده‌اند ... ادامه»

شنبه 2 اردیبهشت 1396 ساعت 17:29 ، نظر بدهید

 Autodesk 3ds Max 2017 SP3 طراحی سه‌بعدی، همراه با فعال‌سازی بخش معماری

4
 میثم تقی زاده

میثم تقی زاده نرم‌افزار Autodesk 3ds Max 2017 SP3 محصولی از شرکت Autodesk است که یکی از نیرومندترین و پیشرفته‌ترین برنامه‌ها در زمینه‌ی طراحی سه‌بعدی و انیمیشن‌سازی به شمار می‌رود. این برنامه به مدد داشتن ابزارهای کارآ و قدرتمند، در بسیاری از صنایع بسیار پرکاربرد است ... ادامه»

شنبه 2 اردیبهشت 1396 ساعت 16:59 ، نظر بدهید

 پدیده‌ی Water Hammering بخش عمران

2
 محمد کرد سنگانی

محمد کرد سنگانی جریان غیر ماندگار، جریانی است که خصوصیات سیال در هر نقطه آن با زمان تغییر کند. معروف‌ترین حالت جریان غیر ماندگار در لوله‌ها، چکش آبی (Water Hammer) است. چکش آبی یا ضربه‌ی قوچ، نوعی جریان غیرماندگار است که به تغییر ناگهانی سرعت در جریان سیال در داخل مجرا اطلاق می گردد... ادامه»

شنبه 2 اردیبهشت 1396 ساعت 16:44 ، نظر بدهید

 چه‌گونه شهرمان را اداره کنیم؟ بخش شهرسازی

4
 گروه رسانه‌ای دیرین

گروه رسانه‌ای دیرین شورای شهر یکی از نیازهای بنیادینِ هر شهر است که غالباً با رأی مردم برگزیده می‌شود. شهری که اعضای شورای آن به‌ترین‌ها باشند، به‌طور حتم پیشرفت می‌کند و شهروندانش در به‌ترین شرایط زندگی می‌کنند. در این روزنوشت نگاهی انداخته‌ایم به شیوه‌ی انتخابات شهردار و شورای شهر در کشورهای گوناگون جهان ... ادامه»

شنبه 2 اردیبهشت 1396 ساعت 12:33 ، نظر بدهید

 بهترین فضای درونی خودروهای ۲۰۱۷ بخش عمومی

3
 م افتخاری

م افتخاری در سال ۲۰۱۷ از میان ۱۰ خودرو با فضای داخلی برتر، ۷ خودروساز برای نخستین بار وارد این فهرست شده‌اند ... ادامه»

شنبه 2 اردیبهشت 1396 ساعت 11:54 ، نظر بدهید
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10