روزنوشت ها    
 

 میانگین سن یائسگی زنان ایرانی / کاهش سن یائسگی در کشور بخش عمومی

7
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور به گفته‌‌ی رییس مرکز تحقیقات اندوکرینولوژی تولیدمثل، سن یائسگی زنان ایرانی به ۴۹ تا ۵۰ سال و نیم رسیده است و یائسگی زودرس و نارسایی زودرس تخمدان در یک دهه‌ی اخیر در کشور افزایش یافته است ... ادامه»

سه شنبه 15 مهر 1399 ساعت 12:09 ، نظر بدهید

 جزییات تازه‌ای از نامه‌ی اعتراضی باشگاه النصر به AFC بخش عمومی

6
 کورش نیکزاد

کورش نیکزاد به گزارش «الریاضیه»، پس از پیروزی پرسپولیس برابر النصر در لیگ قهرمانان آسیا، نماینده‌ی عربستان اعلام کرد که از پرسپولیس به AFC شکایت کرده است. باشگاه عربستانی در نامه‌ی اعتراضی به کنفدراسیون فوتبال آسیا، مدعی شده که پرسپولیس رفتار ناجوانمردانه از خود نشان داده و به همین خاطر باید محروم شود ... ادامه»

سه شنبه 15 مهر 1399 ساعت 11:52 ، نظر بدهید

 نگاهی به گذشته، حال، آینده و ساختار گروه نرم‌افزاری سازه ـ بخش دوم بخش عمران

9
 مدیر وبگاه

مدیر وبگاه گروه نرم‌افزاری سازه با تیم پرشمار خود سالانه ۳۰.۰۰۰ نفر ـ ساعت کار بیش‌تر روی این نرم‌افزار انجام می‌دهد و قدیمی‌ترین شرکت فعال و مبدع اتوماسیون در ترسیم نقشه‌های سازه‌های بتنی است. از همین رو، قصد داریم در چند روزنوشت مروری کنیم بر گذشته، حال، آینده و ساختار گروه سازه و نگرش حاکم بر فعالیت‌های آن ... ادامه»

سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 18:45 ، نظر بدهید

 فراخوان مقاله برای کتاب‌های «مستندنگاری میراث معماری مدرن و معاصر ایران» بخش معماری

9
 ندا سیستانی

ندا سیستانی «دوکومومو» ایران قصد دارد ‌کتاب‌هایی را با هدف شناسایی و معرفی میراث معماری مدرن و معاصر ایران منتشر می‌نماید. بر این اساس از پژوهشگران، استادان، دانشجویان و دوستداران میراث معماری معاصر ایران برای معرفی پژوهش‌ها و مستندنگاری‌های علمی خود در این حوزه دعوت به عمل می‌آید ... ادامه»

سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 12:24 ، نظر بدهید

 تخم اژدها روی دماوند؟! بخش محیط زیست

9
 ایرج شاهسون

ایرج شاهسون یک گوی سبزرنگ در ارتفاع بالای ۴۲۰۰متری دماوند دیده می‌شود. کوهنوردان خارجی که پیش‌تر به کوه دماوند آمده‌اند، آن را به تخم‌اژدهایی سبزرنگ تشبیه کرده‌اند. در تصاویر تازه‌منتشرشده از کوه دماوند دیده می‌شود، یک گوی فلزی دیگر همردیف با نمونه‌ی قدیمی‌تر درحال ساخت است ... ادامه»

سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 10:53 ، نظر بدهید

 شعری پاییزی از زنده‌یاد پروین اعتصامی بخش عمومی

9
 امیریاشار فیلا

امیریاشار فیلا «رخشنده اعتصامی»، ناموَر به پروین اعتصامی، ۲۵ اسفندماه ۱۲۸۵ خورشیدی در تبریز زاده شد. او از همان کودکی زیر نظر استادانی همچون دهخدا و ملک‌الشعرای بهار، سرودن شعر را آغاز کرد. در این روزنوشت به بهانه‌ی فرارسیدن پاییز، شعر «برگِ گریزان» او را با هم می‌خوانیم ... ادامه»

سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 09:00 ، نظر بدهید

 جهان در هفته‌ای که گذشت به روایت تصویر بخش عمومی

9
 گروه رسانه‌ای دیرین

گروه رسانه‌ای دیرین نشریه‌‌ی «گاردین» در قالب گزارشی مجموعه‌ای از تصاویر به‌ثبت‌رسیده از سوی آژانس‌های خبری گوناگون طی هفته‌ی گذشته را منتشر کرد. تصاویری از پناه‌جویان کمپ «ماریو» در یونان و مهاجران سوار بر قایق در دریا، از تصاویر هفته‌ی اخیر به گزینش نشریه‌ی «گاردین» هستند که در این روزنوشت شماری از آن‌ها را می‌بینید ... ادامه»

سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 08:28 ، نظر بدهید

 نگاهی به گذشته، حال، آینده و ساختار گروه نرم‌افزاری سازه ـ بخش نخست بخش عمران

10
 مدیر وبگاه

مدیر وبگاه گروه نرم‌افزاری سازه با تیم پرشمار خود سالانه ۳۰.۰۰۰ نفر ـ ساعت کار بیش‌تر روی این نرم‌افزار انجام می‌دهد و قدیمی‌ترین شرکت فعال و مبدع اتوماسیون در ترسیم نقشه‌های سازه‌های بتنی است. از همین رو، قصد داریم در چند روزنوشت مروری کنیم بر گذشته، حال، آینده و ساختار گروه سازه و نگرش حاکم بر فعالیت‌های آن ... ادامه»

یکشنبه 30 شهریور 1399 ساعت 15:00 ، نظر بدهید

 چالش‌های معماری ـ یادداشتی به قلم کاترین اسپریدونف، آرشیتکت بخش معماری

9
 آیدا شیرانی

آیدا شیرانی کاترین اسپریدونف معتقد است که معماری معاصر جهان، اغلب به دلیل تک‌بعدی عمل کردن به بی‌راهه کشیده شده است و برای رسیدن به نتیجه‌ی قابل‌قبول، باید دانش و هوشیاری از مسائل واقعی انسان به دست آید تا زمینه‌ساز تصمیم‌گیری‌های کاربردی گردد ... ادامه»

یکشنبه 30 شهریور 1399 ساعت 09:45 ، نظر بدهید

 بایدها و نبایدهای «واکسن آنفلوآنزا» بخش عمومی

9
 کورش نیکزاد

کورش نیکزاد دکتر حمید سلطان‌علیان، متخصص کودکان و فوق تخصص نوزادان، در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به واکسیناسیون کودکان بر علیه بیماری آنفلوآنزا، درباره‌ی چگونگی و بهترین زمان تزریق این واکسن و بایدها و نبایدهای آن توضیح داد ... ادامه»

یکشنبه 30 شهریور 1399 ساعت 08:19 ، نظر بدهید
1
2
3
4
5
6
7
8
9