روزنوشت ها    
 

 آیین روز درخت‌کاری از دید یک کارتونیست بخش محیط زیست

5
 گروه رسانه‌ای دیرین

گروه رسانه‌ای دیرین نعیم تدین در کاریکاتوری که امروز در صفحه‌ی ۱۹ روزنامه‌ی «شهروند» (یا همان صفحه‌ی «شهرونگ») به چاپ رسیده، چند و چونِ برگزاریِ آیین‌های درخت‌کاری از سوی برخی مسئولان و شهروندان را مورد توجه قرار داده است ... ادامه»

سه شنبه 17 اسفند 1395 ساعت 15:00 ، نظر بدهید

 تعیین طول گیرایی میلگردهای کامپوزیت مدفون در سطح (NSM) در تقویت خمشی تیرهای بتن مسلح بخش عمران

3
 ساعد محمدپور

ساعد محمدپور در این مطالعه، چند تیر بتن مسلح با روش اجزای محدود و به کمک نرم‌افزار ABAQUS به صورت جداگانه شبیه‌سازی شدند و در هر یک از آن‌ها به منظور تقویت و مقاوم‌سازی، از میلگردهای کامپوزیت مدفون در سطح با تعداد و طول‌های مختلف استفاده گردید... ادامه»

شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 15:09 ، نظر بدهید

 بازسازی کافه ـ رستوران تارا بخش معماری

6
 ندا سیستانی

ندا سیستانی پروژه‌ی مورد نظر در خیابان شریعتی تهران در زمینی به ابعاد ۱۲ در ۳۴ قرار دارد که با تغییر عملکرد تالار به کافه ـ رستوران، بازسازی شده است. دسترسی به آن، از طریق یک دستگاه پله می‌باشد. به دلیل عرض کم ورودی، نحوه‌ی ارتباط با شهر و ایجاد کشش برای رستوران، موضوع حائز اهمیتی است... ادامه»

شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 14:43 ، نظر بدهید

 شرایط عمومی پیمان بخش عمران

3
 محمد  نادربر

محمد نادربر پیمان مجموعه‌ی اسناد و مدارکی است که در ماده‌ی ۲ موافقت‌نامه‌ی پیمان درج شده است. شرایط عمومی، مفاد همین متن است که شرایط عمومی حاکم بر پیمان را تعیین می‌کند ... ادامه»

شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 14:29 ، نظر بدهید

 آسیب شدید نمک‌پاشی راه‌ها و خیابان‌ها به محیط زیست و خودروها بخش محیط زیست

6
 امیریاشار فیلا

امیریاشار فیلا با وجود روش‌های نوین یخ‌زدایی از سطح خیابان‌ها، هنوز هم استفاده از روش‌ بسیار قدیمی شن و نمک، به خاطر ارزانی در شهرهای گوناگون به گونه‌ای گسترده کاربرد دارد. استفاده از نمک اما افزون بر گرفتاری‌های زیست‌محیطی، باعث تخریب خودروها نیز می‌شود ... ادامه»

شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 14:07 ، نظرات(1)

 برترین دانشگاه‌های مهندسی دنیا را بشناسید بخش عمومی

5
 کورش نیکزاد

کورش نیکزاد تازه‌ترین رتبه‌بندی موسسهd رتبه‌بندی شانگهای در سال ۲۰۱۶ در ۷ حوزه‌ی فنی و مهندسی منتشر شد که بر اساس آن، برترین دانشگاه‌های جهان در این زمینه‌ها معرفی شدند... ادامه»

شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 14:00 ، نظر بدهید

 عکس‌های ارسالی به مسابقه‌ی عکاسی سونی بخش عمومی

6
 م افتخاری

م افتخاری صدها هزار عکس در بزرگ‌ترین رقابت عکاسی جهان، یعنی مسابقه‌ی عکاسی سونی شرکت کرده‌اند. در این گزارش نگاهی داریم به برخی از عکس‌های شرکت‌کننده در این مسابقه... ادامه»

شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 13:49 ، نظر بدهید

 تاثیر مشخصات سقف در رفتار لرزه‌ای سازه‌های چلیکی دولایه بخش عمران

4
 شرکت فضاسازه نقش جهان

شرکت فضاسازه نقش جهان سازه‌های فضاکار به دلیل داشتن وزن کم،نسبت به سازه‌های معمولی رفتار خوبی در برابر زلزله دارند. باوجود این، برخی از انواع این سازه‌ها در برابر زمین‌لرزه آسیب‌پذیری نشان داده‌اند، که از جمله‌ی آن‌ها سازه‌های چلیکی دولایه می‌باشد... ادامه»

چهارشنبه 11 اسفند 1395 ساعت 17:18 ، نظر بدهید

 پردیس سینمایی پارک ملت بخش معماری

7
 آیدا شیرانی

آیدا شیرانی پروژه‌‌ی پردیس سینمایی پارک ملت در منطقه‌ی ۳ شهرداری تهران و در زمینی کشیده و بدون شکل مشخص به مساحت ۶هزار مترمربع در منتهی‌الیه جنوب غربی پارک ملت طرح و اجرا شده است ... ادامه»

چهارشنبه 11 اسفند 1395 ساعت 16:59 ، نظر بدهید

 آسمان‌خراشی که پنجره ندارد بخش معماری

7
 م افتخاری

م افتخاری مردمی که از کنار این ساختمان گذر می‌کنند، محو این آسمان‌خراش ترسناک می‌شوند، اما این ارتفاع ساختمان نیست که توجه آن‌ها را جلب می‌کند، بلکه ظاهر دژمانند آن است... ادامه»

چهارشنبه 11 اسفند 1395 ساعت 16:44 ، نظر بدهید
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10