روزنوشت ها    
 

 ‌۳۰درصد تخفیف در تمدید خدمات کاربران محصولات گروه نرم‌افزاری سازه بخش عمران

11
 گروه نرم‌افزاری سازه

گروه نرم‌افزاری سازه مادرمان، ایران، امروز بیش‌تر از هر زمان دیگری به همدلی و همراهی همه‌ی ما نیاز دارد؛ ما نیز در گروه‌ نرم‌افزاری سازه عهد بسته‌ایم که تا پایان این مسیرِ متلاطم، در کنارتان بمانیم. از ۱۶ تا ۲۶ خرداد می‌توانید خدمات خود را با ۳۰٪ تخفیف شارژ کنید. خدمات ۵ تن از شرکت‌کنندگان در این طرح نیز به قید قرعه، تا سال ۱۴۰۷ شارژ خواهد شد ... ادامه»

سه شنبه 16 خرداد 1402 ساعت 00:09 ، نظر بدهید

 ازدحام در محیط‌های شهری ـ یادداشتی از شقایق طاهرخانی بخش شهرسازی

11
 آیدا شیرانی

آیدا شیرانی شقایق طاهرخانی، معمار و پژوهشگر، در یادداشتی به بررسی ازدحام در محیط‌های شهری پرداخته است. در این یادداشت آمده: امروزه با افزایش نگرانی درباره‌ی کیفیت زندگی در شهرهای بزرگ، موضوع ازدحام انسان و روند سریع افزایش شهرنشینی در سطح جهانی به مسئله‌ای نگران‌کننده تبدیل شده است ... ادامه»

شنبه 13 خرداد 1402 ساعت 13:26 ، نظر بدهید

 تکه‌ی مهمی از تهران کم شد ـ به یاد «اصغر لطیفی» بخش عمومی

11
 امیر یاشار فیلا

امیر یاشار فیلا عالیجناب «اصغر لطیفی» از این جهان رخت بربست و به جهان بهتر رفت. البته برای او که چُنین عاشقانه زیست و از خود، خاطره و تأثیرهای فراوان بر حوزه‌ی فرهنگ و هنر بر جا گذاشت، غصه خوردن، کم کردن از تمامی ارزش‌های این انسان دوست‌داشتنی‌ است ... ادامه»

چهارشنبه 10 خرداد 1402 ساعت 14:54 ، نظر بدهید

 چه می‌شود کرد؟ ... بخش عمومی

1
 babak hoseinpoor

babak hoseinpoor دلنوشته‌ای با یادی از فروغ ... ادامه»

یکشنبه 27 فروردین 1402 ساعت 09:49 ، نظر بدهید

 یادی از درگذشتگان جامعه‌ی معماری در سال ۱۴۰۱ بخش معماری

11
 ندا سیستانی

ندا سیستانی آغاز سال نو فرصتی است برای یاد کردن از معمارانی که تا چندی پیش در کنار ما حضور داشتند و با فعالیت‌های خود بخشی از رویای معماری را محقق می‌کردند؛ و سپس چشم از جهان فروبستند، تا این آثارشان باشد که جای آنان را در دل دوستدارانشان همواره زنده نگه دارد ... ادامه»

دوشنبه 14 فروردین 1402 ساعت 16:50 ، نظر بدهید

 تمدید طرح فروش گروه نرم‌افزاری سازه تا ۲۶ اسفندماه بخش عمران

13
 گروه نرم‌افزاری سازه

گروه نرم‌افزاری سازه بر زمستان صبر باید طالب نوروز را ... برای جبران اختلال در فرآیند خرید، ناشی از قطع تلفن‌های شرکت در چند روز گذشته، زمان طرح فروش را تا آدینه، ۲۶ اسفندماه تمدید کرده‌ایم. به صفحه‌ی خرید بروید و همه‌ی محصولات ما را تقریباً رایگان بخرید! سال نو را با این هدیه از طرف ما آغاز کنید ... ادامه»

یکشنبه 21 اسفند 1401 ساعت 09:00 ، نظر بدهید

 ۱۰ شهر برتر جهان در زمینه‌ی برقراری تعادل میان کار و زندگی کدام‌اند؟ بخش عمومی

11
 کورش نیکزاد

کورش نیکزاد کدام شهرها بهترین تعادل را میان کار و زندگی برقرار کرده‌اند؟ فوربس مطالعه‌ای را انجام داده و بیش از ۱۲۰ شهر در سراسر جهان را بررسی کرده تا مشخص شود کدام شهرها در ۱۰ عامل مختلف همچون شادی، برابری جنسیتی، میانگین ساعت کار و... صاحب بیشترین امتیاز می‌شوند ... ادامه»

یکشنبه 21 اسفند 1401 ساعت 08:00 ، نظر بدهید

 بافت تاریخی شیراز در کشاکش مرگ و زندگی ـ یادداشتی از ترانه یلدا بخش شهرسازی

11
 آیدا شیرانی

آیدا شیرانی دکتر ترانه یلدا، دانش‌آموخته‌ی معماری و شهرسازی از دانشگاه پلی‌تکنیک تورینو و دانشگاه پاریس، در یادداشتی که دیروز در روزنامه‌ی «شرق» منتشر شد، نکاتی درخور تأمل را درباره‌ی تخریب‌های اخیر در بافت تاریخی شیراز برشمرده است ... ادامه»

دوشنبه 15 اسفند 1401 ساعت 13:54 ، نظر بدهید

 آیا ماشین‌ها ریاضیات را تغییر می‌دهند؟ بخش دانش و فناوری

12
 امیر یاشار فیلا

امیر یاشار فیلا آیا ماشین‌ها ریاضیات را تغییر می‌دهند؟ یک کارگاه آموزشی در دانشگاه کالیفرنیا ـ در لس‌آنجلس (UCLA) ـ هفته‌ی پیش این پرسش را با هدف ایجاد پل‌هایی میان ریاضی‌دانان و دانشمندان رایانه بررسی کرد ... ادامه»

سه شنبه 9 اسفند 1401 ساعت 12:51 ، نظر بدهید

 قابلیت «ترسیم اتوماتیک مقاطع در تیرها» به سازه۹۰ افزوده شد ـ به‌روزرسانی بخش عمران

17
 گروه نرم‌افزاری سازه

گروه نرم‌افزاری سازه آپدیت مربوط به ترسیم اتوماتیک مقاطع در تیرها منتشر شد. با نصب این آپدیت، می‌توانید با تنظیم پارامترهای مربوطه و با یک کلیک، تیرهای مورد نظر را انتخاب و مقاطع عرضی همه‌ی آن‌ها را به‌صورت خودکار ترسیم کنید ... ادامه»

شنبه 6 اسفند 1401 ساعت 10:30 ، نظر بدهید
1
2
3
4
5
6
7