روزنوشت ها    
 

 «معماری به روایت فرهاد احمدی»، موضوع تازه‌ترین شماره‌ی مجله‌ی «معمار» بخش معماری

5
 ندا سیستانی

ندا سیستانی موضوع شماره‌ی ۱۲۵ دوماهنامه‌ی «معمار» (بهمن و اسفند ۱۳۹۹) که با بهای ۴۰۰۰۰ تومان منتشر شده است، «معماری به روایت فرهاد احمدی» است. در این پرونده، نوشته‌هایی از حسین شیخ‌زین‌الدین، محمد بهشتی، کامبیز مشتاق گوهری، علی کیافر و... درباره‌ی زنده‌یاد مهندس فرهاد احمدی را هم می‌خوانیم ... ادامه»

چهارشنبه 18 فروردین 1400 ساعت 14:52 ، نظر بدهید

 تغییر اقلیم و زلزله ـ یادداشتی از پروفسور مهدی زارع بخش عمران

6
 م. عمرانی

م. عمرانی دیروز (سه‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹) سرمقاله‌ی روزنامه‌ی «پیام ما» به موضوع مهم ارتباط تغییر اقلیم با زمین‌لرزه اختصاص یافته بود. در این روزنوشت، این یادداشت به قلم پروفسور مهدی زارع، زلزله‌شناس نامدار و رییس شاخه‌ی زمین‌شناسی فرهنگستان علوم پیش روی شماست ... ادامه»

چهارشنبه 18 فروردین 1400 ساعت 13:18 ، نظر بدهید

 چند توصیه‌ی خوراکی برای تندرستی زنان ـ داده‌نگار (اینفوگرافیک) بخش عمومی

6
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور پس از ۴۰سالگی در شرایط بدن زنان تغییرات بسیاری ره می‌دهد و مشکلات متابولیسمی و هورمونی در این زمان افزایش می‌یابد. از همین رو، توجه به تندرستی در این دوره اهمیت خاصی دارد. در این روزنوشت، چند توصیه در زمینه‌ی مواد خوراکی مناسب برای تندرستی زنان ارائه شده است ... ادامه»

چهارشنبه 18 فروردین 1400 ساعت 11:16 ، نظر بدهید

 «برای نوشیدن قهوه صدایش کرد، اما درگذشته بود» ـ به یاد محمدعلی فردین بخش عمومی

7
 امیریاشار فیلا

امیریاشار فیلا محمدعلی فردین از محبوب‌ترین بازیگران تاریخ سینمای ایران است. او ۱۵ بهمن‌ماه سال ۱۳۰۹ در تهران دیده به چهان گشود و ۲۱ سال پیش درحالی‌که ۶۹ سال داشت، بر اثر ایست قلبی در خانه‌اش در تهران درگذشت ... ادامه»

چهارشنبه 18 فروردین 1400 ساعت 09:18 ، نظر بدهید

 برندگان جوایز جهانی عکاسی سونی ۲۰۲۱ در بخش آزاد بخش عمومی

6
 گروه رسانه‌ای دیرین

گروه رسانه‌ای دیرین سازمان جهانی عکاسی برندگانِ بخش آزاد و رده‌های گوناگونِ جوایز جهانی عکاسی سونی را اعلام کرد. در چهاردهمین همکاری سونی و سازمان عکاسی جهانی، آثار برخی از با استعدادترین عکاسان حرفه‌ای، آماتور و جوانان جهان به نمایش گذاشته شده است ... ادامه»

چهارشنبه 18 فروردین 1400 ساعت 08:28 ، نظر بدهید

 نوروز روی کاسه‌ی قاجاری بخش عمومی

11
 امیریاشار فیلا

امیریاشار فیلا کاسه‌ای به‌جامانده از دوره‌ی قاجار که اکنون در موزه‌ی ملی ایران نگه‌داری می‌شود، داستان چگونگی برپایی جشن نوروز در یک سده‌ی پیشِ ایران را بازمی‌گوید. روی این قدح سفالیِ بدل چینی نگاره‌های زیبایی به تصویر کشیده شده که روایتگر رسوم و فرهنگ مردم ایران در دوره‌ی قاجار، از جمله نوروز است ... ادامه»

شنبه 7 فروردین 1400 ساعت 14:43 ، نظر بدهید

 حکایت نوروز و دست‌های خالی بخش عمومی

11
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور در جمع کارگران روزمزدی که حقوق و مزایای ثابت ندارند و همه‌گیری کرونا هم نان و روزی اندک‌شان را آجر کرده، سخن گفتن از جشن نوروز و سال نو، آسان نیست. برای آن‌ها کفت‌وکو درباره‌ی جنب‌وجوش نوروز، فقط یادآور حسرت فرزندان‌شان برای رخت عید و سفره‌ی خالی شب نوروز است ... ادامه»

سه شنبه 3 فروردین 1400 ساعت 16:50 ، نظر بدهید

 سال ۱۴۰۰، همه‌چیز از نو ـ سال نو مبارک بخش عمومی

11
 محمدرضا جمشیدیان

محمدرضا جمشیدیان به پاسِ آیین‌های ژرف و الهام‌بخشِ نیاکانی و به رسم دیرین، فرارسیدن نوروز و نوبهار را از طرف خودم و همه‌ی همکارانم در «گروه نرم‌افزاری سازه» به شما عزیزان شادباش می‌گویم و از پروردگار توانا برای تک‌تک شما و خانواده‌های محترمتان تندرستی و سالی نیکو و خوشایند، آراسته به تجربه‌ی دلپذیرِ شکفتن آرزو می‌کنم ... ادامه»

شنبه 30 اسفند 1399 ساعت 09:00 ، نظر بدهید

 آیا «بیل گیتس» ناجی زمین است؟ بخش محیط زیست

12
 امیریاشار فیلا

امیریاشار فیلا چهارمین فرد ثروتمند جهان، برنامه‌ای برای نجات سیاره‌ی زمین از تغییرات فاجعه‌بار آب‌وهوایی دارد که بسیار ارزان‌تر از تصورهاست. «بیل گیتس» می‌خواهد شما دو عدد را در نظر داشته باشید: ۵۱میلیارد و صفر؛ اولی برحسب تن میزان گازهای گلخانه‌ای تولیدی‌مان در هر سال است و دومی میزانی است که باید تا سال ۲۰۵۰ به آن برسیم ... ادامه»

پنجشنبه 28 اسفند 1399 ساعت 18:30 ، نظر بدهید

 آموزه‌هایی‌هایی از «رهبری سازمانی» در سالی که گذشت بخش عمومی

10
 گروه رسانه‌ای دیرین

گروه رسانه‌ای دیرین هنگامی که به روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ نزدیک می‌شدیم، بسیاری از مردم در انتظار پایانِ زودتر آن بودند. با این همه، سال ۲۰۲۰ بسیاری از موضوعات سیستمی را که افراد و شرکت‌ها در سراسر جهان با آن روبه‌رو هستند، روشن ساخته است؛ که اگر نتوانیم از آن‌ها برای آینده درس بگیریم، بسیار ناامیدکننده خواهد بود ... ادامه»

پنجشنبه 28 اسفند 1399 ساعت 09:00 ، نظر بدهید
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10