روزنوشت ها    
 

 آموزش ساخت پرلین و سینه‌بند در تکلا بخش عمران

0
 سهراب شیروانی‌فر

سهراب شیروانی‌فر یک سوله شامل عناصر مختلف و متفاوتی است، از جمله پوشش سقف آن که شامل پرلین و ساگرود و … . در این آموزش تکنیک‌های مدل کردن این‌گونه عناصر آموزش داده می‌شود ... ادامه»

شنبه 3 تیر 1396 ساعت 15:28 ، نظر بدهید

 شیک‌ترین طراحی‌ها برای در ورودی ساختمان بخش معماری

0
  محمدباقر نجاری

محمدباقر نجاری در ورودی ساختمان یکی از نخستین چیزهایی است که هنگام وارد شدن به یک خانه می‌بینیم. طرح در ورودی ساختمان با این که شکاف کوچکی در نمای خارجی خانه به نظر می‌رسد، تأثیری فوق‌العاده بر طراحی دکوراسیون دارد ... ادامه»

شنبه 3 تیر 1396 ساعت 15:06 ، نظر بدهید

 آموزش ترازیابی دوسطح با شلنگ تراز بخش نقشه برداری

0
 محمد اسفیدنی

محمد اسفیدنی شلنگ تراز، شلنگی است نازک به قطر یک سانتی‌متر که آن را از آب پر می‌کنند و برای ترازیابی از آن استفاده می‌کنند. این روش بر قانون فیزیک که فشار آب در نقاط هم‌سطح یکسان است، استوار می‌باشد ... ادامه»

شنبه 3 تیر 1396 ساعت 14:29 ، نظر بدهید

 برای ۲۰۰سالگی دوچرخه بخش محیط زیست

0
 امیریاشار فیلا

امیریاشار فیلا ۲۰۰ سال پیش در چنین روزهایی «دوچرخه» به دنیا آمد؛ « تولدت مبارک!» ... دوچرخه در سال ۱۸۱۷ در شهر کوچکی در جنوب شرقی آلمان به دنیا آمد و با این که راندنِ آن امروز از معمولی‌ترین کارهایی است که بچه‌ها یاد می‌گیرند، در روزهای نخست آن‌قدرها هم آسان نبود ... ادامه»

شنبه 3 تیر 1396 ساعت 14:07 ، نظر بدهید

 شش نشانه‌ی افسردگی مالیخولیایی بخش عمومی

0
 م افتخاری

م افتخاری افسردگی مالیخولیایی زمانی خود به عنوان یک بیماری روانی در نظر گرفته می‌شد، اما اکنون زیرگروهی از اختلال افسردگی اساسی (MDD) است. افسردگی مالیخولیایی می‌تواند زندگی شخصی و کاری یک فرد را به شدت تحت تأثیر قرار دهد ... ادامه»

شنبه 3 تیر 1396 ساعت 12:59 ، نظر بدهید

 ماجراجویی زوج سوییسی ـ آلمانی در ایران + تصاویر بخش عمومی

0
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور درست در روزهایی که جهان ملتهب از اخبار جنگ و حمله‌های پی‌درپی تروریست‌ها است، یک زوج سوییسی ـ آلمانی سوار بر یکی از سریع‌ترین خودروهای برقی جهان، راه ایران را پیش گرفتند و پس از رسیدن به دل آسیا، قصد دارند از روسیه به خانه‌شان در سوییس بازگردند ... ادامه»

شنبه 3 تیر 1396 ساعت 12:49 ، نظر بدهید

 تهیه‌ی نسخه‌ی دیجیتالی شناسنامه‌ی فنی و ملکی ساختمان با بهره‌گیری از رویکرد BIM بخش عمران

6
 سعید خلیلی قمی

سعید خلیلی قمی شناسنامه‌ی فنی و ملکی ساختمان سندی است که حاوی اطلاعات فنی و ملکی ساختمان است و در کلیه‌ی نقل و انتقالات ساختمانی همراه با نقشه‌های چون‌ساخت (ازبیلت)، تحویل خریداران می‌گردد تا از مشخصات ساختمانی که خریداری می‌کنند، آگاه شوند... ادامه»

چهارشنبه 31 خرداد 1396 ساعت 11:43 ، نظر بدهید

 تهران، زیستن برای بازگفتن بخش شهرسازی

6
 امیریاشار فیلا

امیریاشار فیلا اگر می‌خواهیم شهری توسعه‌یافته و قابل زیست داشته باشیم، شهروندان باید به شهر خود حس تعلق داشته باشند. در سال‌های اخیر حس تعلق تهرانی‌ها به پایتخت کم‌تر شده است. بیش‌تر تهرانی‌ها این شهر را تنها‌ خوابگاه یا جایی برایکسب درآمد می‌بینند، نه محلی برای شاد و شکوفا زیستن ... ادامه»

چهارشنبه 31 خرداد 1396 ساعت 11:39 ، نظر بدهید

 آجرکاری تالار شهر سینت‌سالو، از آلوار آلتو بخش معماری

6
 آیدا شیرانی

آیدا شیرانی ساختمان‌های آلتو به‌مثابه‌ی گنج‌های ملی شناخته می‌شوند، ولی همان‌قدر محلی هستند و در مکان خود ریشه دارند. این قضیه را در تالار شهر سِینت‌سالو به‌خوبی می‌توان دید، که هم مدنی است و هم بومی. ایجاد حیاطی در ارتفاع برای شهروندان، «کوریا‌ها»ی رومی را به یاد می‌آورد و بر همین ایده، آلتو نام پروژه را کوریا گذاشت ... ادامه»

چهارشنبه 31 خرداد 1396 ساعت 11:29 ، نظر بدهید

 توان مهندسی کشور به روایت یک کارتونیست بخش عمومی

6
 گروه رسانه‌ای دیرین

گروه رسانه‌ای دیرین محمدرضا ثقفی، امروز در «شهرونگ» (صفحه‌ی طنز و کاریکاتور روزنامه‌ی «شهروند») سختوان مهندسی کشور به روایت یک کارتونیستن چند روز پیش معاون‌اول رییس‌جمهور را که گفته بود «مردم باید به توان مهندسی کشور افتخار کنند»، دست‌مایه‌ی ترسیم طرحی کارتونی قرار داده است ... ادامه»

چهارشنبه 31 خرداد 1396 ساعت 11:07 ، نظر بدهید
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10