روزنوشت ها    
 

 کلاهی ایمنی برای خنک نگه‌داشتن کارگران کارگاه‌های ساختمانی + ویدئو بخش عمران

0
 کورش نیکزاد

کورش نیکزاد کلاه ایمنی برای خنک نگه‌داشتن سر کارگران ساختمانی در قطر ساخته شده است. به گزارش رویترز، قطر تصمیم دارد تا ۲۰۲۲ میلادی استادیومی برای برگزاری جام جهانی فوتبال بسازد. اما کار کردن در گرمای طاقت‌فرسای قطر شرایط دشواری برای کارگران ایجاد کرده است. درهمین راستا... ادامه»

چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 19:18 ، نظر بدهید

 سرستون میدان ولیعصر شیراز جابه‌جا می‌شود بخش شهرسازی

0
 ندا سیستانی

ندا سیستانی عملیات انتقال سرستون میدان ولیعصر شیراز به عنوان یکی از نمادهای قدیمی و خاطره انگیز مردم شیراز از چند روز آینده آغاز می شود. به گزارش میراث فرهنگی فارس، این ستون غیرتاریخی در سال ۱۳۵۲ توسط شرکت چکش با بهره‌گیری از معماری دوره‌ی هخامشی به صورت یادمانی در میدان ولیعصر شیراز قرار جانمایی شد... ادامه»

چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 19:14 ، نظر بدهید

 نمایش معماری با ساده‌ترین عناصر تصویری: مجموعه‌ی آرکی‌لاین از فدریکو بابینا بخش معماری

0
 آیدا شیرانی

آیدا شیرانی برونو موناری، طراح میلانی روزی گفت: پیچدگی آسان است و ساده بودن دشوار. برای ساده کردن، شما باید چیزهایی را حذف کنید و برای کنار گذاشتن آن‌ها باید بدانید که کدام‌یک بیهوده‌تر است. با تمرکز بر پیدا کردن عناصر ابتدایی طرح های معماری، فدریکو بابینا مجموعه‌ای طراحی و ارائه نموده است... ادامه»

چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 19:11 ، نظر بدهید

 کشاورزی و امنیت خوراکی جهان در سال ۲۰۵۰ ـ داده‌نگاره (اینفوگرافیک) بخش محیط زیست

0
 گروه رسانه‌ای دیرین

گروه رسانه‌ای دیرین گرمایش زمین و بحران‌های گوناگونِ اقلیمی و زیست‌محیطی سبب شده‌اند که کشاورزی و در پی آن، امنیت خوراکی در جهان به‌شدت آسیب ببیند. در این بسته‌ی رسانه‌ای داده‌نگاره‌ای ارائه شده است که در آن، به برخی از پیامدهای این روند در سال ۲۰۵۰ نگاهی انداخته شده است ... ادامه»

چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 19:02 ، نظر بدهید

 چه‌گونه یک کتاب پرفروش می‌شود؟ بخش عمومی

0
 امیریاشار فیلا

امیریاشار فیلا پژوهشگران با انجام پژوهشی در میان نویسندگان انگلیسی، به این پرسش پاسخ داده‌اند که چه ویژگیهایی باعث پرفروش شدنِ یک کتاب می‌شود. «گاردین» نوشت: بنیاد «نیلسن» با معرفی ۵۰ کتاب پرفروش قرن بیست‌ویکم در انگلیس،‌ دلیل پرفروش‌ شدن این آثار در بازار جهانی را شرح داده است ... ادامه»

چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 18:54 ، نظر بدهید

 مکان‌هایی که زمستان‌هایی بسیار زیبا دارند بخش عمومی

0
 مجتبی محمدی

مجتبی محمدی اگر شما فصل زمستان را دوست دارید، دیدن چشم‌انداز زمستانی این مناطق حتما برایتان جالب خواهد بود. Col de la Thurn، سوئیس Martello، ایتالیا رودخانه Tadami، ژاپن دریاچه Peyto، کانادا قلعه Segovia، اسپانیا پارک ملی بنف... ادامه»

چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 18:30 ، نظر بدهید

 بهینه‌یابی هندسی سازه‌ی فضاکار تخت بر اساس زاویه‌ی اعضا در محل گره بخش عمران

0
 شرکت فضاسازه نقش جهان

شرکت فضاسازه نقش جهان بهینه‌یابی هندسی سازه‌ی فضاکار تخت برای به دست آوردن سازه‌ای متناسب با شرایط محل نصب یکی از روش‌های متداول در طراحی است که از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی ازسیستم‌های ساخت و اجرای سازه‌ی فضاکار تخت دولایه، استفاده از نیم‌گوی میان‌تهی به‌عنوان گره و عناصر لوله‌ای است... ادامه»

چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 06:50 ، نظر بدهید

 بتن‌ریزی در هوای بارانی و مشکلات آن بخش عمران

3
 حمید  بناپورغفاری

حمید بناپورغفاری بتن‌ریزی زیر باران توصیه نمی‌شود. در صورتی که احتمال بارندگی حین بتن‌ریزی می‌رود، لازم است تمهیدات لازم برای قطع بتن‌ریزی و رفع اثرات باران بر بتن‌ریزی قبلا پیش‌بینی شود. اگر بتن‌ریزی در باران ادامه می‌یابد، کلیه‌ی پیش‌بینی‌های لازم برای ادامه‌ی کار می‌باید ملاحظه گردد... ادامه»

سه شنبه 28 دی 1395 ساعت 19:29 ، نظر بدهید

 خانه‌ی میوه‌های باربد، گرگان بخش معماری

3
 آیدا شیرانی

آیدا شیرانی طراحان: محمدرضا قدوسی، پارسا اردم / محل اجرا:کوی افسران، افسران ۲، کوچه‌ی دوم سمت راست، خانه‌ی ششم، سمت چپ / کارفرما:احمد علی‌آبادی / سازه: احمد علی‌آبادی / تاسیسات: اکبر اصغرزاده / اجرا: حسن کلانتری،حمید علی‌آبادی / مساحت زمین: ۱۸۰ مترمربع / زیربنا:۱۲۰ مترمربع... ادامه»

سه شنبه 28 دی 1395 ساعت 19:20 ، نظر بدهید

 احداث پارک مینیاتوری در خرم‌آباد بخش معماری

2
  مسلم اسدی

مسلم اسدی قرار است پارکی مینیاتوری در خرم‌آباد ساخته شود که بزرگ‌ترین پارک مینیاتوری در کشور خواهد بود و یکی از جاذبه‌های گردشگری مناسب در این شهر به شمار خواهد رفت... ادامه»

سه شنبه 28 دی 1395 ساعت 19:00 ، نظر بدهید
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10