روزنوشت ها    
 

 تعریف عام و خاص از نقشه‎‌برداری صنعتی (industrial surveying) بخش نقشه برداری

3
 داود دلشاد

داود دلشاد در نقشه‌برداری صنعتی نقشه‌بردار باید توانایی نقشه‌برداری از قطعات و ماشن‌آلات صنعتی و ارائه‌ی نقشه‌ی اجرایی آن‌ها برای پیاده‌سازی در سایت با رعایت اصول و استانداردهای مربوطه را داشته باشد ... ادامه»

دوشنبه 3 اردیبهشت 1403 ساعت 11:38 ، نظر بدهید

 آمیزه‌ای از راکت استارشیپ و پیانو ـ ویدئوی ایلان ماسک از یک نوازنده‌ی ایرانی بخش عمومی

7
 امیر یاشار فیلا

امیر یاشار فیلا ایلان ماسک، مدیرعامل «اسپیس‌ایکس»، ویدئویی از یک نوازنده‌ی ایرانیِ پیانو به نام «یاسین شفیعی» در تاربرگ خود در پیام‌رسان «ایکس» منتشر کرده است که در آن، بیننده‌ی آمیزه‌ای از نواختن پیانو و پرتاب بزرگ‌ترین راکت تاریخ: استارشیپ هستیم ... ادامه»

دوشنبه 3 اردیبهشت 1403 ساعت 09:00 ، نظر بدهید

 تولید مخلوط آسفالتی برای روسازی جاده‌ها با پسماند تصفیه‌ی روغن موتور بخش عمران

8
 م. عمرانی

م. عمرانی پژوهشگران کشورمان مخلوط آسفالتی را بر پایه‌ی پسماند روغن موتور به تولید رسانده‌اند که به گفته‌ی آن‌ها بر پایه‌ی دستاوردهای آزمون‌های انجام‌گرفته، میزان نشر آلاینده‌های این محصول نهایی کم‌تر از حدود اکثر مجاز قرار گرفته است ... ادامه»

یکشنبه 2 اردیبهشت 1403 ساعت 15:15 ، نظر بدهید

 عصر پهپادها در معادلات جهانی جنگ بخش دانش و فناوری

8
 کورش نیکزاد

کورش نیکزاد هواپیماهای بدون سرنشین در اوکراین که جنگ مدرن را متحول کرده، به تهدیدی کامل برای یکی از نمادهای نظامی آمریکا ـ تانک ـ تبدیل شده است ... ادامه»

یکشنبه 2 اردیبهشت 1403 ساعت 14:59 ، نظر بدهید

 خستگی استارت‌آپی! بخش صنفی و حرفه‌ای

9
 رامتین جواهریان

رامتین جواهریان بسیاری شگفت‌زده شده‌اند که چرا دارندگان یکی از بزرگ‌ترین استارت‌آپ‌های ایران حاضر شده‌اند برای فروش اکثریت سهام خود با یک شرکت خصولتی پای میز معامله بنشینند! به گمان نویسنده، برای درک این تصمیم باید بتوانیم خود را جای آن‌ها بگذاریم. بد نیست نخست پیشینه‌ی داستان را ببینیم ... ادامه»

یکشنبه 2 اردیبهشت 1403 ساعت 14:36 ، نظر بدهید

 نواصولگرایان مخالف گشت ارشاد بخش عمومی

7
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور طرح مجدد بازگشت گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها، با مخالفت طیف وسیعی از نواصولگرایان روبه‌رو شده است. طی روزهای گذشته این طیف از اصولگرایان در فضای مجازی و در برخی رسانه‌ها به انتقاد از اجرای «طرح نور» در کشور و همزمانی آن با عملیات تنبیهی ایران علیه رژیم صهیونیستی پرداخته‌اند ... ادامه»

یکشنبه 2 اردیبهشت 1403 ساعت 10:44 ، نظر بدهید

 واکنش چهره‌های فرهنگی کشور به افزایش مهاجرت‌ ایرانی‌ها بخش عمومی

9
 امیر یاشار فیلا

امیر یاشار فیلا مشاهدات کارشناسی حاکی از بحران افزایش مهاجرت نخبگان است اما آمارهای رسمی، به گفته‌ی مسئولان، مؤید وجود چنین بحرانی نیست. در سه ـ چهار سال گذشته جدلی دامنه‌دار میان این دو گروه شکل گرفته و هر بار با اظهار‌نظری تازه در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفته است ... ادامه»

یکشنبه 2 اردیبهشت 1403 ساعت 09:45 ، نظر بدهید

 نقش گردشگری در توسعه‌ی روستایی ـ نگاهی به روستای گرمه بخش معماری

6
 زهرا ویس پور

زهرا ویس پور صنعت گردشگری یکی از بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین مباحث در حوزه‌ی اقتصاد به شمار می‌آید، که با انواع جاذبه‌های گردشگری، موجب رشد و توسعه در عوامل اقتصادی، اجتماعی و محیط زیست شده است و از غنی‌ترین، جذاب‌ترین و پردرآمدترین بخش‌ها در توسعه‌ی پایدار قلمداد می‌شود ... ادامه»

دوشنبه 27 فروردین 1403 ساعت 08:10 ، نظر بدهید

 تیپ‏‏‌های تصمیم‌گیری پنج‏‏‌گانه، از کارآگاه تا ماجراجو بخش عمومی

10
 کورش نیکزاد

کورش نیکزاد خوشتان بیاید یا نه، شما اندک‌اندک سبک تصمیم‌گیری خودتان را پیدا کرده‏‏‌اید که آن را آزموده‏‏‌اید و برایتان نتیجه‌بخش بوده. اما آیا روش شما بهترین روش است؟ معمولاً سبک تصمیم‌گیری و حل مساله‌ی شما، همان روشی است که به آن خو کرده‌اید و با آن راحت هستید. با این همه، ممکن است روش شما در برخی شرایط، کارساز نباشد ... ادامه»

دوشنبه 21 اسفند 1402 ساعت 07:47 ، نظر بدهید

 فروش مجله‌ی قدیمی و آکبند معماری بخش معماری

12
 کتابفروشی فروغ مهر

کتابفروشی فروغ مهر تعداد محدودی پکیج مجله‌ی نفیس و قدیمی معماری (ایرانی) با تخفیف نوروزی به فروش می‌رسد. شش شماره مجله در قالب ۵ مجلّد، مربوط به سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹، کاملاً نو و دارای وکیوم، بازنشده و برگ‌نخورده، حجمِ هر یک از مجله‌ها، ۹۵ تا ۱۲۵ صفحه، چاپ چهاررنگ بر روی مرغوب‌ترین کاغذ گلاسه ... ادامه»

یکشنبه 20 اسفند 1402 ساعت 15:39 ، نظر بدهید
1
2
3
4
5
6
7