روزنوشت ها    
 

 نگاهی به گذشته، حال، آینده و ساختار گروه نرم‌افزاری سازه ـ بخش دوم بخش عمران

4
 مدیر وبگاه

مدیر وبگاه گروه نرم‌افزاری سازه با تیم پرشمار خود سالانه ۳۰.۰۰۰ نفر ـ ساعت کار بیش‌تر روی این نرم‌افزار انجام می‌دهد و قدیمی‌ترین شرکت فعال و مبدع اتوماسیون در ترسیم نقشه‌های سازه‌های بتنی است. از همین رو، قصد داریم در چند روزنوشت مروری کنیم بر گذشته، حال، آینده و ساختار گروه سازه و نگرش حاکم بر فعالیت‌های آن ... ادامه»

سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 18:45 ، نظر بدهید

 فراخوان مقاله برای کتاب‌های «مستندنگاری میراث معماری مدرن و معاصر ایران» بخش معماری

3
 ندا سیستانی

ندا سیستانی «دوکومومو» ایران قصد دارد ‌کتاب‌هایی را با هدف شناسایی و معرفی میراث معماری مدرن و معاصر ایران منتشر می‌نماید. بر این اساس از پژوهشگران، استادان، دانشجویان و دوستداران میراث معماری معاصر ایران برای معرفی پژوهش‌ها و مستندنگاری‌های علمی خود در این حوزه دعوت به عمل می‌آید ... ادامه»

سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 12:24 ، نظر بدهید

 تخم اژدها روی دماوند؟! بخش محیط زیست

4
 ایرج شاهسون

ایرج شاهسون یک گوی سبزرنگ در ارتفاع بالای ۴۲۰۰متری دماوند دیده می‌شود. کوهنوردان خارجی که پیش‌تر به کوه دماوند آمده‌اند، آن را به تخم‌اژدهایی سبزرنگ تشبیه کرده‌اند. در تصاویر تازه‌منتشرشده از کوه دماوند دیده می‌شود، یک گوی فلزی دیگر همردیف با نمونه‌ی قدیمی‌تر درحال ساخت است ... ادامه»

سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 10:53 ، نظر بدهید

 شعری پاییزی از زنده‌یاد پروین اعتصامی بخش عمومی

4
 امیریاشار فیلا

امیریاشار فیلا «رخشنده اعتصامی»، ناموَر به پروین اعتصامی، ۲۵ اسفندماه ۱۲۸۵ خورشیدی در تبریز زاده شد. او از همان کودکی زیر نظر استادانی همچون دهخدا و ملک‌الشعرای بهار، سرودن شعر را آغاز کرد. در این روزنوشت به بهانه‌ی فرارسیدن پاییز، شعر «برگِ گریزان» او را با هم می‌خوانیم ... ادامه»

سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 09:00 ، نظر بدهید

 جهان در هفته‌ای که گذشت به روایت تصویر بخش عمومی

3
 گروه رسانه‌ای دیرین

گروه رسانه‌ای دیرین نشریه‌‌ی «گاردین» در قالب گزارشی مجموعه‌ای از تصاویر به‌ثبت‌رسیده از سوی آژانس‌های خبری گوناگون طی هفته‌ی گذشته را منتشر کرد. تصاویری از پناه‌جویان کمپ «ماریو» در یونان و مهاجران سوار بر قایق در دریا، از تصاویر هفته‌ی اخیر به گزینش نشریه‌ی «گاردین» هستند که در این روزنوشت شماری از آن‌ها را می‌بینید ... ادامه»

سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 08:28 ، نظر بدهید

 نگاهی به گذشته، حال، آینده و ساختار گروه نرم‌افزاری سازه ـ بخش نخست بخش عمران

8
 مدیر وبگاه

مدیر وبگاه گروه نرم‌افزاری سازه با تیم پرشمار خود سالانه ۳۰.۰۰۰ نفر ـ ساعت کار بیش‌تر روی این نرم‌افزار انجام می‌دهد و قدیمی‌ترین شرکت فعال و مبدع اتوماسیون در ترسیم نقشه‌های سازه‌های بتنی است. از همین رو، قصد داریم در چند روزنوشت مروری کنیم بر گذشته، حال، آینده و ساختار گروه سازه و نگرش حاکم بر فعالیت‌های آن ... ادامه»

یکشنبه 30 شهریور 1399 ساعت 15:00 ، نظر بدهید

 چالش‌های معماری ـ یادداشتی به قلم کاترین اسپریدونف، آرشیتکت بخش معماری

7
 آیدا شیرانی

آیدا شیرانی کاترین اسپریدونف معتقد است که معماری معاصر جهان، اغلب به دلیل تک‌بعدی عمل کردن به بی‌راهه کشیده شده است و برای رسیدن به نتیجه‌ی قابل‌قبول، باید دانش و هوشیاری از مسائل واقعی انسان به دست آید تا زمینه‌ساز تصمیم‌گیری‌های کاربردی گردد ... ادامه»

یکشنبه 30 شهریور 1399 ساعت 09:45 ، نظر بدهید

 بایدها و نبایدهای «واکسن آنفلوآنزا» بخش عمومی

7
 کورش نیکزاد

کورش نیکزاد دکتر حمید سلطان‌علیان، متخصص کودکان و فوق تخصص نوزادان، در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به واکسیناسیون کودکان بر علیه بیماری آنفلوآنزا، درباره‌ی چگونگی و بهترین زمان تزریق این واکسن و بایدها و نبایدهای آن توضیح داد ... ادامه»

یکشنبه 30 شهریور 1399 ساعت 08:19 ، نظر بدهید

 پایه‌گذار لکسوس را بشناسید بخش عمومی

8
 رامتین جواهریان

رامتین جواهریان «ایجی تویودا»، صنعتگر، کارآفرین و مهندس مکانیک ژاپنی بود که در ۱۹۸۹ شرکت لکسوس را بنیان گذاشت. او بیش از هر چیز به دلیل افزایش سود شرکت تویوتاموتور و توسعه‌ی فعالیت‌های آن در سطح جهان در دوران ریاست و مدیرعاملی خود شهرت دارد ... ادامه»

یکشنبه 30 شهریور 1399 ساعت 07:11 ، نظر بدهید

 گذر دو سیارک از کنار زمین طی دو هفته‌ی آینده بخش دانش و فن‌آوری

8
 امیریاشار فیلا

امیریاشار فیلا قرار است طی دو هفته‌ی آینده، دو سیارک از کنار زمین بگذرند. به گزارش «نیوزویک»، به گفته‌ی دانشمندان حوزه‌ی نجوم، این دو سیارکِ بزرگ اندازه‌های متفاوتی دارند؛ یکی از آن‌ها ۴۲۶ فوت قطر دارد و قطر دیگری به ۶۵۶ فوت می‌رسد. به این ترتیب، می‌توان اندازه‌ی آن را با هرم بزرگ جیزه در مصر مقایسه کرد که ۴۵۵ فوت طول دارد ... ادامه»

یکشنبه 30 شهریور 1399 ساعت 07:02 ، نظر بدهید
1
2
3
4
5
6
7
8
9