روزنوشت ها    
 

 پیوند ژرف مدرنیته و سنت در معماری موزه‌ی هنرهای معاصر تهران بخش معماری

5
 ندا سیستانی

ندا سیستانی موزه‌ی هنرهای معاصر تهران از جمله نمونه‌های روشنی است که به زیبایی پیوندی عمیق را میان هنر سنتی ایران و جهان مدرن امروز برقرار کرده است ... ادامه»

دوشنبه 20 فروردین 1397 ساعت 17:49 ، نظر بدهید

 راه‌کارهای بهسازی لرزه‌ای بخش عمران

5
 محمود غلاملو

محمود غلاملو در این روزنوشت، ۸ راه‌کار برای بهسازی لرزه‌ای ساختمان های موجود برشمرده شده است، که به‌راحتی و با هزینه‌ی کم قابلیت اجرای عمومی دارند و می‌توانند از خسارت‌های احتمالی زمین‌لرزه تا حدودی جلوگیری کنند ... ادامه»

دوشنبه 20 فروردین 1397 ساعت 17:29 ، نظر بدهید

 نظام مهندسی خیانتکار است بخش صنفی و حرفه‌ای

3
 هادی  بهمنی

هادی بهمنی چرا سازمان نظام مهندسی، خود برای اصلاح نظام مهندسی و متعاقب آن اصلاح چرخه‌ی معیوب نظام ساخت‌وساز پیشقدم نشد؟ ... ادامه»

دوشنبه 20 فروردین 1397 ساعت 16:50 ، نظرات(1)

 فروریزش زمین در کمین پایتخت بخش شهرسازی

3
 گروه رسانه‌ای دیرین

گروه رسانه‌ای دیرین رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحرانِ شهرداری تهران با هشدار نسبت به فرونشست و فروریزش زمین در پایتخت می‌گوید: مدام درحال رصد هستیم که در جایی با فروریزش آنی روبه‌رو نشویم.او ادامه داد: «پدیده‌ی فروریزش به علت جنس خاک تهران و اتفاقاتی است که زیر زمین می‌افتد.» ... ادامه»

دوشنبه 20 فروردین 1397 ساعت 15:18 ، نظر بدهید

 در ۲۰۲۱ چشم‌به‌راه این «جنسیس» ویژه باشید بخش دانش و فن‌آوری

5
 م افتخاری

م افتخاری مدیر ارشد «جنسیس» بر این باور است که نسخه‌ی بسیار خوبی از مدل مفهومی «اسنتیا» تا اواخر سال ۲۰۲۱ و اوایل سال ۲۰۲۲ در اختیار طرفداران این برند قرار خواهد گرفت ... ادامه»

دوشنبه 20 فروردین 1397 ساعت 14:52 ، نظر بدهید

 فیلم آموزشی ممان اینرسی حاصلضرب ـ به زبان فارسی بخش عمران

6
 سعید حیدری

سعید حیدری این فیلم مربوط به زمان دانشجویی خودم می‌باشد که برای دوستان قرار داده شد/ باتشکر ... ادامه»

پنجشنبه 24 اسفند 1396 ساعت 09:00 ، نظرات(2)

 مسجد جنجالی تهران کجاست؟! بخش معماری

5
 م افتخاری

م افتخاری به‌تازگی مسجدی در تهران ساخته شده که با مسجدهای سنتی ایران تفاوت‌های ظاهریِ چشمگیری دارد. خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» در گزارشی از تهران، به جنجال درباره‌ی معماری این مسجد پرداخت و آن را «پیشگام» توصیف کرد ... ادامه»

پنجشنبه 24 اسفند 1396 ساعت 08:10 ، نظر بدهید

 پنج پیش‌فرض از آینده‌ی شهرها بخش شهرسازی

4
 مهرداد میاندوآبی

مهرداد میاندوآبی بیش از نیمی از جمعیت جهان در شهرها می‌زیند و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۵۰ این جمعیت ۷۰درصد افزایش یابد. شهرها سهم ۸۰درصدی از تولید ناخالص داخلی جهانی دارند. این نکته را همه می‌دانند که برای دست‌یابی به پیروزی باید هزینه کرد و درباره‌ی موفقیت شهرها نیز این مورد صدق می‌کند ... ادامه»

پنجشنبه 24 اسفند 1396 ساعت 07:20 ، نظر بدهید

 سرمایه‌ی انباشته‌ی نظام مهندسی و آموزش مهندسان بخش صنفی و حرفه‌ای

5
 هادی  بهمنی

هادی بهمنی اخیراً بارها رئیس سازمان نظام مهندسی و اعضای هیأت‌مدیره‌ها گفته‌اند که سازمان از محل ۵درصد حق نظارت برای آموزش مهندسان استفاده می‌کند. ولی این ادعاها دروغی بیش نیست. راستی چرا نظام مهندسی ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه دارد؟ ... ادامه»

پنجشنبه 24 اسفند 1396 ساعت 07:02 ، نظرات(2)

 قرارداد جوینت ونچر چیست؟ بخش صنفی و حرفه‌ای

6
 فرهاد صالحی راد

فرهاد صالحی راد «جوینت ونچر» یک اصطلاح دقیق حقوقی نیست و تقریباً در هیچ‌یک ازنظام‌های حقوقی تعریف نشده است؛ با این همه، از پرکاربردترین اصطلاحات در حقوق تجارت بین‌الملل است که امروزه تقریباً در همه‌ی زبان‌های جهان وارد شده و با معانی گوناگون به کار می‌رود ... ادامه»

پنجشنبه 24 اسفند 1396 ساعت 06:39 ، نظرات(1)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10