گزارش ها   
 

 کاخ بزرگ پادشاهی در بانکوک

مجموعه‌ای از ساختمان‌های سلطنتی، در بانکوک (پایتخت تایلند) که از قرن هجدهم میلادی تا کنون، محل اقامت رسمی پادشاهان آن کشور بوده‌ از شاهکارهای معماری این کشور به حساب می‌آید...

تاریخ ارسال: دوشنبه 25 آبان 1394
کاخ بزرگ پادشاهی در بانکوک

مجموعه‌ای از ساختمان‌های سلطنتی، در بانکوک (پایتخت تایلند) که از قرن هجدهم میلادی تا کنون، محل اقامت رسمی پادشاهان آن کشور بوده‌ از شاهکارهای معماری این کشور به حساب می‌آید.کاخ پادشاهی بانکوک در واقع مجموعه‌ای از ساختمان‌های مختلف است که از اواخر قرن ۱۸ تا نیمه های قرن ۲۰ محل سکونت تمامی پادشاهان تایلند بوده‌اند.

ساخت این کاخ با چوب در سال ۱۷۸۲ آغاز شد و در دوران تاجگذاری رامای اول به پایان رسید و این پادشاه در طول سلطنت خود آن را تبدیل به امارتی مستحکم‌تر کرد. نقشه اولیه این کاخ از دوره آیوتایا Ayutthaya گرفته شده، ابتدا مساحت آن حدود ۵۱۰ کیلومترمربع بوده و در زمان سلطنت رامای دوم به اندازه کنونی خود یعنی ۶۰۰ کیلومترمربع رسیده است.

ساختمان‌های متعدد این کاخ در دوران رامای اول ساخته شده اما پادشاهان بعدی بخش‌هایی از آن را تغییر داده، نوسازی کرده یا به منظور ساخت بناهای جدیدتر، تخریب کرده‌اند.

این کاخ در ساحل غربی رودخانه بانکوک واقع شده و گرداگرد آن را دیواری به طول ۱۹۰۰ متر فراگرفته است. آن سوی دیوار هم کانالی قرار دارد که در گذشته به منظور حفاظت از کاخ در برابر دشمنان ساخته شده و منطقه اطراف کاخ را به صورت جزیره در آورده است.منبع: هنرآنلاین