اخبار   
 

 بی‌آسمان شدنِ شهرها در ایران

به نظر می‌رسد که در سال‌های اخیر، شهرها و شهرستان‌های ایران، تنها به خاطر منفعت و سود برخی سازندگان، رشد و توسعه یافته‌اند و در این میان، آرامش و رفاه شهروندان عنصری گمشده بیش نیست که عملاً کسی به آن نمی‌اندیشد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  09:20   یکشنبه 20 مرداد 1398  

 حامد مظاهریان معاون برنامه‌ریزیِ شهردار تهران شد

پیروز حناچی، شهردار تهران، در حکمی «حامد مظاهریان»، معاون پیشین وزیر مسکن و شهرسازی و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران را به‌عنوان معاون برنامه‌ریزی، توسعه‌ی شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه‌ی منابع انسانی منصوب کرد ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  07:11   دوشنبه 14 مرداد 1398  

 «فرآیند صدور پروانه‌ی ساختمانی باید در شورای شهر تصویب شود»

رییس کمیته‌ی معماریِ شورای شهر تهران بر لزوم تصویب فرآیند صدور پروانه‌ از سوی شورای شهر تهران تأکید کرد. علی اعطا در یکصدوپنجاه‌وششمین نشست علنی شورای شهر تهران، در جریان بررسی طرح الزام شهرداری به ارائه‌ی لایحه‌ی فرآیند صدور پروانه‌ی عملیات ساختمانی و گواهی‌های پایان کار ساختمانی، گفت: این طرح در اردیبهشت سال ۱۳۹۸ با امضای ۱۶ تن از اعضای شورای شهر تقدیم هیأت رییسه شد و پس از ارجاع به کمیسیون شهرسازی، در صحن ارائه خواهد شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:15   یکشنبه 30 تیر 1398  

 بنیاد مستضعفان برای باغ‌های واگذارشده پول می‌خواهد/ «قرار ما این نبود»

ریییس کمیسیون معماری و شهرسازیِ شورای شهر تهران گفت: قرار نبود بنیاد مستضعفان برای واگذاری «باغ عبقری» و «باغ وثوق‌الدوله»، پولی از شهرداری بگیرد. محمد سالاری در نشست روز یک‌شنبه‌ی شورای شهر تهران گفت: ما با همکاری بنیاد مستضعفان و شخص آقای سعیدی‌کیا، گزارشی از باغ‌های در مالکیتِ این بنیاد تهیه و پیش‌بینی کرده بودیم باغ عبقری (بوستان پدر) در منطقه‌ی ۲ به فضای سبز همگانی تبدیل شود و در اختیار شهروندان قرار گیرد ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  11:09   یکشنبه 30 تیر 1398  

 «بیش از این نباید اطلاعاتِ غلط به مردم داده شود»

سخنگوی شورای شهر تهران اطلاعاتِ سامانه‌ی «شفافیت» درباره‌ی تاریخ استخدام کارکنان و حقوق مدیران شهرداری را نامعتبر دانست و گفت: شورای شهر تهران با جدیت از معاونت منابع انسانی شهرداری تهران درخواست می‌کند که در اسرع وقت، اطلاعات مربوط به سامانه‌ی جامع منابع انسانی را دقیق و معتبر کند، تا بیش از این اطلاعاتِ غلط در اختیار مردم قرار نگیرد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایلنا
  09:18   یکشنبه 30 تیر 1398  

 تبدیل دو باغ تحت تملک بنیاد مستضعفان به بوستان

شهردار تهران از تبدیل باغ «وثوق‌الدوله» به بوستان همگانی در جنوب شهر تهران در آینده‌ی نزدیک خبر داد. پیروز حناچی در آیین آغاز بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری و «بوستان پدر» واقع در منطقه‌ی ۲ تهران گفت: ما قول داده بودیم جلوی تخریب باغها را بگیریم و گشایش این بوستان، امروز یکی از مصادیق پی‌گیری این قول ما بود ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  07:09   یکشنبه 30 تیر 1398  

 «تسخیرکنندگان شهرک "باستی‌هیلز" باید مشخص شوند»

نایب‌رییس کمیسیون عمران مجلس شورا با تأکید بر این که ساخت شهرک‌های لاکچری همچون «باستی‌‌هیلز» در لواسان در نظام اسلامی شگفتی‌برانگیز است، افزود: تصمیم قوه‌ی قضاییه در برچیدن حصارهای این شهرک، نقطه‌ی عطفی در تصمیم مسئولان بود. حسن علوی در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی ساخت‌وسازهای غیرقانونی یا غیرمجاز در شهرک «باستی‌هیلز» لواسان اضافه کرد: این را که ساخت‌وسازها در این شهرک به‌طور قانونی انجام گرفته است یا نه، باید از شهرداری پرسید ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  10:09   سه شنبه 25 تیر 1398  

 انتقاد از صدور شناسنامه‌های صوری برای ساختمان‌ها

رییس کمیسیون معماری و شهرسازیِ شورای شهر تهران از لزوم صدور شناسنامه‌ی واقعی فنی ساختمان خبر داد. به گزارش ایسنا، محمد سالاری صبح دیروز در نشستی درباره‌ی شناسنامه‌ی فنی ساختمان، با پرسیدنِ این که «من از مسئولان نظام مهندسی سوال دارم که تا کنون برای صدور چند شناسنامه‌ی فنی از مردم تهران پول گرفته‌اید؟»، افزود: سالانه حدود ۱۰ تا ۱۲هزار پروانه‌ی ساختمان صادر می‌شود؛ برای این تعداد ساختمان، تا کنون چند شناسنامه‌ی فنی ساختمان صادر شده است؟ ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  09:00   سه شنبه 25 تیر 1398  

 راه‌اندازی سامانه‌ی شناسنامه‌ی فنی و ملکیِ ساختمان برای برج‌های تهران

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: هم‌اکنون همه‌ی برج‌های نوساز تهران دارای شناسنامه‌ی فنی و ملکی هستند و در این شناسنامه تمامی جزییاتِ ساختمان و نقشه‌های کلی دیده شده است ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  08:01   سه شنبه 25 تیر 1398  

 عملیات تخریب چهارباغ، با اسم رمز «توسعه‌ی گردشگری»

پس از گذراندن مترو از زیر خیابان جهارباغ اصفهان، اجرای طرح احیای بدنه‌ی شرقی و پیاده‌راه کردنِ آن که هرکدام با نام توسعه و رونق گردشگری در چهارباغ در دو دهه‌ی گذشته سبب شده تا بخشی از این خیابان تاریخی برای همیشه تخریب و نابود شود، این بار به اسم «توسعه‌ی گردشگری»، قرار است هتل‌سازی آخرین بخش‌های به‌جامانده از هویتِ تاریخی و اجتماعیِ این فضای شهری قدیمی را هدف قرار دهد ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  16:05   دوشنبه 24 تیر 1398  
1
2
3
4