اخبار   
 

 شرط افتتاح خط شش متروی تهران

مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه شرط لازم برای افتتاح فاز یکِ خط ۶ متروی تهران را تأمین مالی ۲۶۰ میلیارد تومانی تا مردادماه اعلام و اظهار کرد: در این صورت ۱۰ کیلومتر از خط ۶ حدفاصل دولت‌آباد تا میدان امام حسین در پایان شهریورماه افتتاح خواهد شد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  07:29   سه شنبه 5 تیر 1397  

 کارخانه‌ی روغن ‌نباتی اصفهان به مجتمع تجاری ـ تفریحی تبدیل می‌شود

مدیر منطقه‌ی ۱۱ شهرداری اصفهان اعلام کرد: کارخانه‌ی روغن نباتی خیابان امام خمینی به مجتمع تجاری ـ تفریحی تبدیل می‌شود ... ادامه»

  منبع : وبگاه عصرایران
  15:54   پنجشنبه 31 خرداد 1397  

 خشت اول پلاسکوی جدید کج است

نزدیک به یک سال و نیم از حادثه‌ی غم‌انگیز ریزش ساختمان پلاسکوی تهران می‌گذرد و هنوز خبری از ساخت ساختمان تازه‌ی این مرکز تجاری مهم نیست. با آن که بنیاد مستضعفان به‌عنوان مالک زمین ساختمان پلاسکو، بارها خبر از آغاز ساخت بنای جدید داده، هنوز وعده‌ی آغاز ساخت پلاسکوی تازه محقق نشده است. مغازه‌دارانِ پلاسکو بارها و بارها نسبت به بلاتکلیفی‌شان اعتراض کرده‌اند و به دنبال حقوق مکتسبه‌ی خود هستند ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «قانون»
  14:18   دوشنبه 28 خرداد 1397  

 پلاسکوی تازه، قانونی یا غیرقانونی؟

در پی گودبرداری و کلنگ‌زنیِ ساختمان تازه‌ی «پلاسکو» پس از حدود ۱۷ ماه از ریزش ساختمانِ پیشین، واکنش‌هایی از سوی شورای شهر تهران مبنی بر تخلف بودنِ ساخت پلاسکو در ۱۵ طبقه مطرح شده، که رییس بنیاد مستضعفان اعلام کرد: ساخت پلاسکوی جدید بر اساس مصوبه‌ی استانداری تهران، قانونی است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  10:44   یکشنبه 27 خرداد 1397  

 کلنگ‌زنی پلاسکو بدون مجوز ساخت

برابر اعلام استاندار تهران، صبح روز آدینه‌ی گذشته کلنگ ساختمان پلاسکو زده شد. این در حالی است که به گفته‌ی اعضای شورای شهر تهران، به دلیل اختلاف‌نظر با مالک، شهرداری تهران هنوز مجوز ساخت برای احداث این ساختمان صادر نکرده است ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  10:27   یکشنبه 27 خرداد 1397  

 حناچی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران می‌شود

پیروز حناچی به‌عنوان معاون شهرسازی و معماریِ شهرداری تهران منصوب می‌شود. او یکی از هفت گزینه‌ی شورای شهر تهران برای تصدی پست شهرداری بود، که سرانجام به محمدعلی افشانی رسید ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  09:49   سه شنبه 22 خرداد 1397  

 مجوز ساخت برج ـ باغ در تهران لغو شد

معاون شهرسازیِ وزارت راه و شهرسازی با اشاره به این که در طرح جامع، برای دره‌ی فرحزاد و منطقه‌ی کن کاربری فضای سبز در نظر گرفته شده است، بر لزوم حفظ زیستگاه طبیعی این منطقه تأکید کرد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  09:18   سه شنبه 22 خرداد 1397  

 حناچی : چهره‌ی زمخت و خشن تهران باید بهبود یابد‌

پیروز حناچی، یکی از هفت گزینه‌ی شورای شهر تهران برای تصدی پست شهرداری، با تشریح دغدغه‌های خود برای تهران، تأکید کرد: باید شهری بسازیم که از رنج‌ها و آلام مردم بکاهد. پیروز حناچی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که اگر اعضای شورای شهر اطمینان کنند، تا آخر فرآیند انتخاب شهردار، در صحنه خواهم ماند، گفت: تلاشمان بر این اساس خواهد بود که از آلام شهریِ مردم و چهره‌ی زمخت و خشنی که تهران پیدا کرده، بکاهیم ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  07:11   شنبه 8 اردیبهشت 1397  

 سرپرست جدید شهرداری تهران کیست؟

سمیع‌الله حسینی مکارم، سرپرست تازه‌ی شهرداری تهران در پیشینه‌ی کاری‌اش پست‌هایی همچون معاونت مالی شهرداری و معاونت اداری و مالی و مدیرکلی بودجه و تشکیلاتِ وزارت آموزش و پرورش را در کارنامه دارد ... ادامه»

  منبع : وبگاه فرارو
  12:51   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 بهره‌گیری دوباره از ۱۵هزار تُن نخاله‌ی ساختمانی در آینده‌ای نزدیک

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از بهره‌گیریِ دیگربار از نخاله‌های ساختمانی به میزان ۱۵هزار تن در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: به‌زودی طرح جنگل‌کاری ۳۰ کیلومتر از مسیر فرودگاه امام عملیاتی خواهد شد. مجتبی یزدانی در جریان بازدید از محل دفن زباله‌ی آرادکوه با اشاره به این که تهران روزانه ۷۵۰۰ تا ۸۰۰۰ تن زباله تولید می‌کند، افزود: این میزان از زباله، حجم بسیار زیادی است و ظرف سال‌های گذشته با وجود افزایش جمعیت تهران تلاش کرده‌ایم که حجم زباله‌ی تولیدی را ثابت نگه داریم ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  17:22   پنجشنبه 24 اسفند 1396  
1
2
3
4
5