اخبار   
 

 غوغای ضدرسانه و انتخاب شهردار

عباس آخوندی که هفته‌ی پیش در فرآیند گزینش شهردار تهران تنها یک رأی کم‌تر از پیروز حناچی به دست آورد، امروز (شنبه، ۲۶ آبان) در روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد» یادداشتی نوشته که این‌گونه آغاز می‌شود: غوغای ضدرسانه در یک هفته‌ی منتهی به انتخاب شهردار تهران، از کم‌نظیرترین شانتاژهای رسانه‌ایِ پس از انقلاب در ایران یا حتی شاید از نمونه‌های برجسته‌‌ی قابل مطالعه در جهان باشد. علتش را هم می‌دانم: جمع کردنِ سفره‌های ریخت‌وپاشِ بیت‎‌المال و مبارزه با فساد پیرامون آن، خوشایندِ ذی‌نفعان نیست ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  13:54   شنبه 26 آبان 1397  

 نشست تخصصیِ آسیب‌شناسیِ برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه‌ی شهریِ تهران

نشست تخصصی «آسیب‌شناسی برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه‌ی شهری تهران» بعدازظهر امروز (شنبه، ۲۶ آبان‌ماه) به همت مرکز مطالعات شهرداری تهران و جامعه‌ی مهندسان مشاور برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  11:49   شنبه 26 آبان 1397  

 قانون حفظ ابنیه‌ی تاریخی از ۷۰ سال پیش تا کنون بازنگری نشده است

یک کنشگر حوزه‌ی میراث فرهنگی گفت: تخریب بافت تاریخی استان همدان در دوران صفویه آغاز شد و پس از آن، تخریب‌های گسترده‌ای نیز از جانب آغامحمدخان قاجار و سپس ناصرالدین‌شاه در این شهر انجام گرفت ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  14:25   پنجشنبه 24 آبان 1397  

 استخدام‌های دقیقه‌ی ۹۰ شهردار رفتنی

افزون بر افتتاح‌های سریالیِ پروژه‌های عمرانیِ کوچک، یکی دیگر ازکارهایی که محمدعلی افشانی را به محمدباقر قالیباف شبیه می‌کند، استخدام‌های دقیقه‌ی ۹۰ او پس از قطغی شدنِ رفتنش از شهرداری است. به گزارش اسکان‌نیوز، در حالی که افشانی امروز آخرین روز کاری خود را در شهرداری تهران سپری می کند و از شنبه او هیچ مسئولیتی در شهرداری نخواهد داشت، در آخرین حکم، او حسین پیرانی، داماد ابراهیم امینی را به‌عنوان مدیر سازمان ورزش شهرداری منصوب کرد ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  13:26   چهارشنبه 23 آبان 1397  

 مخالفت با پرداخت جریمه‌های تخلفات ساختمانی از بودجه‌ی عمومی شهرداری

محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماریِ شورای شهر تهران گفت: کمیسیون‌های شهرسازی و معماری، برنامه و بودجه و سلامت و محیط زیستِ شورا مخالف پرداخت جرایم تخلفات ساختمانی از محل بودجه‎ی شهروندان هستند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  16:05   سه شنبه 22 آبان 1397  

 نگاهی به تخصص و پیشینه‌ی شهردار تازه‌ی تهران در امور شهری

شورای شهر تهران از میان دو نامزد نهایی برای تصدی جایگاه «شهردار تهران» پیروز حناچی را به‌عنوان چهاردهمین شهردار پایتخت پس از انقلاب انتخاب کرد. در رأی‌گیریِ روز سه‌شنبه (۲۲ آبان، ۱۳ نوامبر) شورای شهر تهران، پیروز حناچی ۱۱ رای و عباس آخوندی، وزیر پیشینِ راه و شهرسازیِ دولتِ حسن روحانی ۱۰ رأی به دست آوردند. اما پیروز حناچی کیست و چه پیشینه‌ای در زمینه‌ی امور شهری دارد؟ در این گزارش نگاهی انداخته‌ایم به کارنامه‌ی شهردار جدید تهران ... ادامه»

  منبع : یورونیوز فارسی
  14:25   سه شنبه 22 آبان 1397  

 پیروز حناچی شهردار تهران شد

اعضای شورای شهر تهران صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۲ آبام‌ماه) در جلسه‌ی یکصدم آن شورا، از میان دو گزینه‌ی عباس آخوندی و پیروز حناچی، شهردار جدید را انتخاب کردند. در رأی‌گیری که هیأت‌رییسه‌ی شورا به انجام رساند، عباس آخوندی ۱۰ رأی به دست آورد و پیروز حناچی ۱۱ رأی؛ بر همین اساس، پیروز حناچی شهردار جدید تهران شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  09:49   سه شنبه 22 آبان 1397  

 حناچی: جمعیت‌پذیری، خط قرمز تهران است

معاون معماری و شهرسازیِ شهرداری تهران می‌گوید اگر هیچ کاری هم در تهران نکرده باشیم، تدوین طرح تفصیلیِ ویژه‌ی منطقه‌ی ۲۲، اقدامی مهم و بزرگ است. به گزارش «اسکان‌نیوز»، کارشناسان و صاحب‌نظران ساخت‌وسازهای منطقه‌ی ۲۲ را به قطاری تشبیه کرده بودند که از ریل خارج شده و رکورددار تخلف تراکم‌فروشی است. به‌تازگی پیروز حناچی، معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران، از نهایی شدنِِ طرح تفصیلی این منطقه خبر داده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  14:07   دوشنبه 21 آبان 1397  

 برنامه‌ی آخوندی برای تهران: ایجاد دولت محلی و پاره‌ای اقدامات فوری

فرآیند گزینش شهردار تهران در شورای شهر با معرفی «پیروز حناچی» و «عباس آخوندی» به‌عنوان دو گزینه‌ی منتخب از میان نامزدها، وارد گام پایانی شد. روز گذشته، معاون کنونیِ شهرسازیِ شهرداری تهران و همچنین وزیر مستعفیِ راه و شهرسازی موفق شدند از شورای شهر برای مرحله‌ی پایانی انتخاب شهردار که سه‌شنبه برگزار می‌شود، رأی به دست بیاورند. آخوندی در برنامه‌ای که برای پایتخت تدارک دیده، به‌دنبال ایجاد دولت محلی و مجموعه‌ای از اقدامات فوری برای شهر است ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  13:08   دوشنبه 21 آبان 1397  

 حناچی: ابرچالش شهرداری، وابستگی درآمد به ساخت‌وساز است

پیروز حناچی در صحن علنی شورای شهر تهران در تشریح برنامه‌ی خود برای شهر تهران گفت: با انتخاب شعار «تهران، شهری برای همه» در تلاش هستیم تا با نگاهی دیگرسان به معضلات شهر تهران بپردازیم. این نامزد تصدی شهرداری تهران، از تمرکز درآمدزاییِ کنونی و وابستگی آن به ساخت‌وساز، با تعابیر «جدی‌ترین چالش» و «ابرچالش شهر تهران» یاد کرد ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  12:27   دوشنبه 21 آبان 1397  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10