اخبار   
 

 میزگرد «سکونت در بافت تاریخی؛ مرمت بافت: موانع و راهکارها»

میزگرد «سکونت در بافت تاریخی؛ مرمت بافت: موانع و راهکارها» ۲۷ آذر در دانشگاه آزاد تهران مرکز برگزار می‌شود. گروه شهرسازیِ دانشکده‌ی معماری و شهرسازی با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، این میزگرد را به مناسبت روز پژوهش برگزار می‌کند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  09:59   یکشنبه 24 آذر 1398  

 «احیای کریدور باد» بایگانی شد

نسخه‌ی احیای کریدور باد تهران که نیمه‌ی تابستان امسال در شورای عالی شهرسازی به تصویب رسید، بی آن که از سوی مدیریت شهری پایتخت به اجرا دربیاید، وارد بایگانیِ مصوبه‌ها شده است. منطقه‌ی ۲۲ تهران که منطقه‌ی استراتژیکِ شهر تهران به شمار می‌رود، قرار بود با اجرای طرح تفصیلی ویژه، از روند پُرشتابِ ساخت‌و‌سازهای مرتفع و تغییر کاربری‌های ضدمحیط‌زیست فاصله بگیرد. این منطقه همچُنین محدوده‌ی ورود هوای تازه به شهر محسوب می‌شود؛ اما برج‌سازی‌های توافقی در آن، مانع باد شده است ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  07:29   یکشنبه 24 آذر 1398  

 نامه‌ی محرمانه به حناچی درباره‌ی «بام‌لند»

معاون نظارتِ شورای شهر تهران از فرستادنِ نامه‌ای محرمانه به شهردار تهران درباره‌ی وضعیت «بام‌لند» خبر داد. افشین حبیب‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی فعالیت مجتمع «بام‌لند» گفت: مدتی پیش نامه‌ای محرمانه در مورد پروژه‌ی بام‌لند و نوع قرارداد آن به شهردار تهران ارسال کردیم. جرا که کارشناسان این قرارداد را به لحاظ حقوقی و همچنین سطح و سطوحی که در قرارداد آمده، با آن چیزی که اجرا شده و احصا کرده‌اند، و در مورد شرایطی که امروز این پروژه دارد و آیا این که قرارداد نیاز به اصلاح دارد یا نه، بررسی کرده‌اند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  19:02   دوشنبه 18 آذر 1398  

 «تهران جزو ۵۰ شهر خلاقِ جهان است»

معاون علمی و فن‌آوریِ رییس‌جمهور گفت: شهرداری اکنون صاحب شهر و اتفاقاتی که درونِ آن رخ می‌دهد، نیست. به گزارش خبرنگار ایلنا، سورنا ستاری در آیین گشایش سومین نمایشگاه شهر هوشمند گفت: خوشحالم که شهرداری تهران حرکتی جدی در این حوزه ایجاد کرد است. از نظر ما، شهر هوشمند سیستم عامل جدیدی است که قرار است روی سخت‌افزار تهران قرار گیرد و کاربریِ شهر را تغییر دهد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایلنا
  18:30   دوشنبه 18 آذر 1398  

 دومین نشست از رشته‌نشست‌های شهر و رمان، با عنوان «بازنمایی شهری»

دومین نشست از رشته‌نشست‌های رمان و شهر با موضوع «بازنمایی شهر؛ پیشینه و دگرگونی» با تلاش انجمن صنفی داستان‌نویسان استان تهران، پنج‌شنبه‌ی همین هفته برگزار می‌شود. در این نشست که از ساعت ۱۵ تا ۱۸ پنج‌شنبه، ۲۱ آذر برگزار می‌شود، قرار است نوید پورمحمدرضا درباره‌ی «ردپاها و زمزمه‌های شهر در ادبیات داستانی ایران، پیش از دوم خرداد ۷۶» سخنرانی کند. او مدیر پنل دومین نشست از رشته‌نشست‌های رمان و شهر خواهد بود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایلنا
  16:50   دوشنبه 18 آذر 1398  

 «مردم از مزایای زندگی در ساختمان‌های سبز و پایدار بی‌خبرند»

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان این که احداث ساختمان‌های پایدار به معنای افزایش هزینه‌های ساخت‌وساز و یا صرفه‌جویی ۱۰۰درصدی انرژی نیست، گفت: نکته‌ی مهم این است که با صرف هزینه‌ی ۱۰‌درصدی، می‌توان به صرفه‌جوییِ ۷۰ درصدیِ انرژی در این ساختمان‌ها دست یافت ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  14:34   شنبه 16 آذر 1398  

 کمبود بیش از ۴میلیون مسکن در کشور

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازانِ مسکن کشور با بیان این که شوک افزایش قیمت بنزین به بازار مسکن نیز رسیده است، گفت: دولت باید به‌عنوان حاکمیت، سیاستی را در راستای تقویت قدرت خرید مردم اعمال کند و آنچه باید به‌عنوان اولویت مورد توجه دولت قرار بگیرد، این سیاست است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  18:39   چهارشنبه 6 آذر 1398  

 دلیل توقف ساخت پلاسکو

پس از اعلام خبری از سوی شهردار منطقه‌ی ۱۲ تهران مبنی بر توقف ساخت ساختمان پلاسکو در پی دریافت نشدنِ پروانه‌ی ساخت‌وساز، رییس شورای ساختمان پلاسکو گفت: این اقدام شهرداری هیچ ربطی به مجوز ندارد و آن‌ها به دنبال اخذ عوارضی هستند که برابر مصوبه‌ی قانونی نباید دریافت شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:19   چهارشنبه 6 آذر 1398  

 پیشنهادهای پنجگانه‌ی معاون وزیر راه و شهرسازی

در آیین گشایش چهارمین اجلاس کارگروه‌های عالی‌رتبه‌ی کریدور‌های بین‌المللی جاده‌ایِ کتای و آی‌تی‌آی در تهران، رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقلِ جاده‌ای پیشنهاد کرد که گزارش آماده‌شده از سوی مشاور سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو در خصوص این دو کریدور، در پنج محور بررسی شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایلنا
  13:00   دوشنبه 4 آذر 1398  

 بی‌آسمان شدنِ شهرها در ایران

به نظر می‌رسد که در سال‌های اخیر، شهرها و شهرستان‌های ایران، تنها به خاطر منفعت و سود برخی سازندگان، رشد و توسعه یافته‌اند و در این میان، آرامش و رفاه شهروندان عنصری گمشده بیش نیست که عملاً کسی به آن نمی‌اندیشد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  09:20   یکشنبه 20 مرداد 1398  
1
2
3
4