اخبار   
 

 «دولت در طرح شبکه‌ی‌ شهرهای خلّاق فرهنگ و هنر، حامی و پشتیبان است»

دبیر اجرایی طرح شبکه‌ی شهرهای خلاق فرهنگ و هنر می‌گوید در این شبکه‌ با گروه‌سازی چند شهر و مشارکتِ مؤثر آن‌ها، در هر گروه برای یک منطقه‌ی جغرافیایی در زمینه‌ی مسائل فرهنگی و رونق کسب‌وکار هنر در سطح کشور تصمیم‌گیری می‌شود. شبکه‌ی شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، عنوان طرحی برای شناسایی خلاقیت‌های فرهنگی ـ هنریِ بومی در مناطق گوناگونِ جغرافیایی ایران و ایجاد شبکه‌هایی برای همکاری میان آن‌هاست ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  11:30   دوشنبه 24 شهریور 1399  

 تصویری که وزیر خارجه‌ی سوییس از ایران نشان داد

وزیر امور خارجه‌ی سوییس در سفرش به ایران به انگیزه‌ی بزرگداشت «یکصدمین سال حضور دیپلماتیک سوییس در ایران»، تصاویری از دیدارش از اصفهان را منتشر کرد و درباره‌ی این شهر نوشت: «به اصفهان، مرواریدی در خاورمیانه سفر کردم.». او که با پروازی مستقیم از شهر بِرن به اصفهان رفته بود، تصاویری از عالی‌قاپو، مسجدجامع عباسی، میدان نقش‌جهان، سی‌وسه‌پل، بازار قیصریه، کلیسای وانکِ جلفا و شیرینی‌های اصفهان در حساب‌های کاربری‌اش در فضای مجازی منتشر کرد و در تمجید از معماری ایرانی سخنانی نوشت ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:26   یکشنبه 16 شهریور 1399  

 پیشینه‌ی تاریخی شهر اصفهان دستخوش تغییر می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از پی‌گیریِ عملیات کاوش باستان‌شناسی در محوطه‌ی باستانی تپه‌اشرف، برای کشف علمی پیشینه‌ی تاریخی اصفهان خبر داد. به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره‌ی کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، فریدون اله‌یاری با اعلام این مطلب گفت: محوطه‌ی باستانی تپه‌اشرف اصفهان در کنار محوطه باستانی تپه‌ی «جی»، یکی از کهن‌ترین مراکز شکل‌گیری اصفهان در عصر باستان است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  08:18   شنبه 11 مرداد 1399  

 طرح مالیات بر خانه‌های خالی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد

طرح مالیات بر خانه‌های خالی برای کار کارشناسی بیش‌تر و رفع ابهام به کمیسیون اقتصادیِ مجلس ارجاع شد. به گزارش ایسنا، جزییات طرح دوفوریتی اصلاح ماده‌ی ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم (مالیات بر خانه‌های خالی) در دستور کار جلسه‌ی علنی صبح امروز (یک‌شنبه، ۲۹ تیر) مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. پیش از مطرح شدن جزییاتِ این طرح، محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی، درخواست رفع ابهام طرح در کمیسیون را ارائه کرد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:45   یکشنبه 29 تیر 1399  

 چراغ سبز دولت و مجلس برای ساخت آپارتمان‌های ۲۵ متری

ساخت آپارتمان‌های ۲۵ تا ۴۰ متری که اواخر سال گذشته مطرح و اخیراً شهرداری و وزارت کشور روی آن توافق کرده‌اند، مورد تأیید نمایندگان مجلس قرار گرفته و به اجرا نزدیک شده است. به گزارش ایسنا، اواخر آذر سال گذشته بود که معاون معماری و شهرسازیِ شهرداری تهران از طرح ساختِ خانه‌های ۲۵ تا ۴۰ متری خبر داد و گفت که احداث این نوع واحدها نه یک انتخاب، بلکه ضرورت است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:35   شنبه 7 تیر 1399  

 با پولی که چند سال پیش می‌شد خانه خرید، اکنون فقط می‌توان خانه اجاره کرد!

رییس اتحادیه‌ی مشاوران املاک کرج با بیان این که هزینه‌ی اجاره‌ی خانه برای مستأجران در کرج به شدت بالا رفته است، گفت: هم‌اکنون رهن کامل یک خانه‌ی ۶۰متری در یک منطقه‌ی معمولی کرج ۱۵۰میلیون تومان هزینه دارد. محمد قمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به رکود در بازار خرید و فروش مسکن گفت: در حال حاضر معامله‌ی چندانی در بازار مسکن انجام نمی‌گیرد. وی افزود: از این ماه احتمالاً شاهد افزایش درخواست‌ها برای اجاره و معاملات مربوط به رهن و اجاره‌ی مسکن خواهیم بود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  11:25   شنبه 7 تیر 1399  

 درخواست از سران قوا برای بررسی خطر زمین‌لرزه

رییس شورای شهر تهران گفت: مدیریت شهری تهران از زمان زلزله‌ی سال ۱۳۹۶، خواستار تشکیل نشست سران قوا برای بررسی خطر زمین‌لرزه‌ی تهران و اقدامات لازم در این زمینه است. به گزارش خبرگزاری مهر، محسن هاشمی در جلسه‌ی روز گذشته‌ی شورای شهر تهران با اشاره به زمین‌لرزه‌ی اخیر شهر تهران گفت: زلزله‌ی بامداد آدینه‌ی تهران، موجب نگرانی شهروندان شد و پس از حدود دوسال که موضوع خطر زلزله‌ی تهران به حاشیه رفته بود، دوباره آن را مطرح کرد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  08:28   دوشنبه 22 اردیبهشت 1399  

 «گذر آقانجفی» اصفهان در پاسکاری میان تخریب و مرمت

سه تن از ساکنانِ بافت تاریخی میدان نقش‌جهان که هنوز خانه‌هایشان تخریب نشده، اما بیش از ۱۰ سال است که میان انبوهی از خرابه‌ها گرفتار شده‌اند، به همراه شماری از اعضای سمن‌ها و کنشگران میراث فرهنگی، در یک نشست، از مشکلاتی گفتند که ایجاد «گذر آقانجفی» باعث و بانی آن شده است. نشست فانوس، با موضوع «روشنگری پیرامون دو پروژه‌ی مهم شهر؛ گذر آقانجفی و مرمت مسجد شیخ‌لطف‌الله» در سالن اجتماعات سرای ورزشکاران برگزار شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:18   چهارشنبه 30 بهمن 1398  

 کوچ سازنده‌ها به تهران قدیم

اختلاف درجه‌ی رکود ساختمانی در محدوده‌ی «تهرانِ قدیم» و دیگر مناطق شهریِ تهران، از مهاجرتِ سرمایه‌گذارانِ ساختمانی به محله‌های فرسوده‌ی جنوب شهر حکایت دارد. طی ۹ ماهِ نخستِ امسال، تیراژ ساخت‌وساز در بافت‌ فرسوده‌ی پایتخت در حد ۵درصد کاهش پیدا کرد؛ اما این شاخص در بیرون از مناطق فرسوده با اُفتِ بیش از ۲۰درصدی روبه‌رو شد. چهار عامل در هدایت نسبی سازنده‌ها به محله‌های واقع در تهران‌ قدیم مؤثر بوده است: قدرت خرید وام مسکن و اختلاف قیمت زمین، عوامل کلیدی هستند ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  08:30   چهارشنبه 30 بهمن 1398  

 همگرایی در طراحی و تمرکز بر سودمندی / نگاهی به کتاب «طراحی فراگیر»

«طراحی فراگیر، دستیابی به محیط‌های همه‌شمول» عنوان کتابی است که انتشارات دانشگاه عدالت آن را منتشر کرده است. طراحی فراگیر به‌عنوان یک الگو، سبب تکامل طراحی برای بهبود کیفیت زندگی شهروندانِ جهان می‌شود. به گزارش هنرآنلاین، انتشارات دانشگاه عدالت این کتاب نوشته‌ی «ادوارد استاینفلد» و ـجردانا. ال مایسل»، با ترجمه مشترک مریم پیرهادی، مانا پیرهادی، سعید کاردار و علی سروش‌راد را با شمارگان هزار نسخه، ۵۱۴ صفحه و بهای ۸۵هزار تومان منتشر کرده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  13:44   یکشنبه 20 بهمن 1398  
1
2