اخبار   
 

 باغ‌کُشی در تهران با متری یک‌میلیون

۲هزار و ۹۲ درخت در ۱۲ منطقه‌ی پایتخت، با موافقت نهایی مدیریت شهری برای تغییر کاربریِ ۶۲ قطعه زمین سبز، از محیط زیست تهران حذف می‌شود. جزییات مجوزی که اخیراً به شکل کلی برای احداث «برج‌باغ»‌ها در اراضی مشجر صادر شده است، نشان می‌دهد شهرداری تهران در ازای صدور پروانه‌ی ساختمانی روی ۱۶ هکتار از ذخایر سبز شهر ـ که در حالت بهینه باید از هر نوع ساخت‌وساز به نفع منافع آتی شهر و شهروندان محافظت شوند ـ درآمدی کم‌تر از یک درصد بودجه‌ی سالانه‌ی اداره‌ی پایتخت به دست آورده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  14:52   سه شنبه 21 اسفند 1397  

 لیست ۶۲ باغی که به‌زودی برج می‌شوند

۶۲ باغ مجوز ساخت‌وساز دریافت کردند. برخی از اعضای شورای شهر تهران معتقدند تا زمانی که پیوست طرح جامع در این باره تغییر نکند، صاحبان باغ‌ها می‌توانند از طریق محاکم قضایی حکم تخریب باغ‌ها را بگیرند و برخی از اعضای شورای شهر هم معتقدند که مصوبه‌های شورای شهر تهران به دلیل تأیید در فرمانداری لازم‌الاجرا هستند ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  08:19   آدینه 17 اسفند 1397  

 آخوندی در اصفهان: رشته نشست‌های «دوباره نصف‌جهان»

با پشتیبانی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی معماری، مرمت و شهرسازی ایران، رشته نشست‌های «دوباره نصف‌جهان، سه‌شنبه‌ی همین هفته (۱۴ اسفندماه) با سخنرانی دکتر عباس آخوندی و در موضوع‌های گوناگون برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  15:51   یکشنبه 12 اسفند 1397  

 متروی اصفهان «نقش‌جهان» را دور زد

مدیر اداره‌ی کل میراث‌فرهنگی استان اصفهان خبر داد: پنج‌شنبه، ۹ اسفند، وضعیت خط دوی متروی اصفهان مشخص و مسیر میدان نقش‌جهان از نقشه‌ی مترو حذف شد. فریدون الهیاری در گفت‌وگو با ایسنا گفت: در نشست‌هایی که در تهران و با مسئولان مترو داشتیم، سرانجام مترو از خط دو که بخشی از آن قرار بود از زیر میدان نقش‌جهان اصفهان بگذرد، خارج و قرار شد تا مسیری دیگر برای آن طراحی شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:59   یکشنبه 12 اسفند 1397  

 «فرارِ قهرمانانه، جایگزین مدیریتِ اصولی شده است»

معاونِ توسعه‌ی منابع و پشتیبانیِ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور می‌گوید: تا زمانی که در کشور با آزمون و خطا شهرها را اداره ‌کنیم، به توسعه نخواهیم رسید. او می‌افزید: شهرهایی که از مدل‌ و بومی‌سازیِ تجربه‌های موفق در جهان در زمینه‌های اقتصادی، محیط‌زیستی و ترافیکی بهره جُسته‌اند، از سیاهه‌ی ۱۰ شهر بحرانیِ جهان خارج شده‌ و به جایگاه ۱۰ شهر برتر رسیده‌اند ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  11:16   چهارشنبه 8 اسفند 1397  

 «گذر آقانجفی» به آزمون دکتری راه یافت

درحالی‌که میراث فرهنگی و مدیریت شهریِ اصفهان، بارها و بارها کوشیده‌اند طرح «گذر آقانجفی» را رخدادی معمولی در سطح شهر جلوه دهند، این‌بار طراحانِ پرسش‌های آزمون دکتری سال ۱۳۹۸ در رشته‌ی مرمت و احیای بناهای تاریخی این پروژه‌ی مداخله‌گرایانه را در زمره‌ی پرسش‌ها قرار داده‌اند، تا نشان بدهند که اعضای جامعه‌ی علمی در سطوح بالای کارشناسی نیز همگام و همسو با پویش‌های همگانی همچون «نه به گذر آقانجفی»، با خودسری‌ها و کارهای غیراصولیِ مدیریت شهری مخالف‌اند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  14:18   سه شنبه 7 اسفند 1397  

 ساخت‌وساز با کاربری تجاری و اداری در باغ‌ها مجاز شد

اعضای شورای شهر تهران ساخت حداکثر سه طبقه در باغ‌های ۳ تا ۵۰۰۰متری را تصویب کردند. صبح امروز بررسی بندهای لایحه‌ی پیشنهادیِ جایگزین «برج‌باغ» در شورای شهر تهران انجام گرفت و صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت و محیط زیستِ شورای شهر، پیشنهاد داد که رویکرد شورای شهر در تدوین لایحه‌ی تازه‌ی جایگزینِ برج‌باغ، بارگذاریِ حداقلی و کاهش طبقات در باغ‌ها باشد؛ و بر همین اساس، پیشنهاد می‌شود در باغ‌های سه تا پنج‌هزار مترمربع سقف تراکم مجاز حداکثر با ارتفاع ۱۳متر باشد ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  11:16   سه شنبه 7 اسفند 1397  

 «هدف کمیته‌ی نما، کاهش اغتشاش بصری است»

عضو کمیته‌ی نمای شهرداری منطقه‌ی ۱۷ تهران بر لزوم توجه به موضوع نماهای ساختمانی تأکید کرد و گفت: کمیته‌ی نما می‌کوشد که با اصلاح ساختارهای نما در شهر، به کاهش اغتشاش بصری و افزایش نظم در این گستره کمک کند. سارا امینی لاری افزود: متأسفانه در حال حاضر بسیاری از مالکان و سازندگان برای فروش راحت‌تر، اصرار دارند نمای ساختمان خود را متفاوت و چشمگیرتر از دیگر بناهای گذر طراحی کنند؛ درحالی‌که مالک و طراح قاعدتاَ تنها برای بخش اندرونی ساختمان می‌توانند ارائه‌ی نظر کنند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  19:45   دوشنبه 6 اسفند 1397  

 واکنش حناچی به احتمال صدور مجوز برای ۶۰ «برج‌باغ»

پیروز حناچی درباره‌ی احتمال دادنِ مجوز ۶۰ «برج‌باغ» در دوره‌ی مدیریتیِ وی گفت: بر پایه‌ی تصمیم شورا رفتار می‌کنیم، اما بدانیم: ترمز قطار را هم که بکشیم، ۲۰۰ متر تا توقف کامل حرکت می‌کند ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  12:29   دوشنبه 6 اسفند 1397  

 مصوبه‌ی انحرافی باغ‌ها سرانجام لغو شد

اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه‌ی جایگزین «برج‌باغ» را پس از چند ماه تعلیق تصویب کردند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، با گذشت یک سال از لغو مصوبه‌ی موسوم به «برج‌باغ» که چگونگی ساخت‌وساز در اراضی مشجر سبز تهران را مشخص می‌کند، شورای شهر تهران سرانجام مصوبه‌ی جایگزین را بررسی و تصویب کرد. برابرِ مصوبه‌ی شورای شهر تهران، آخرین ذخایر سبز پایتخت، با فرمول برد ـ برد (تأمین توام منافع شهر و خواسته‌ی مالکان)، اجازه‌ی تبدیل کاربری پیدا می‌کنند ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  07:36   دوشنبه 6 اسفند 1397  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10