اخبار   
 

 حناچی : چهره‌ی زمخت و خشن تهران باید بهبود یابد‌

پیروز حناچی، یکی از هفت گزینه‌ی شورای شهر تهران برای تصدی پست شهرداری، با تشریح دغدغه‌های خود برای تهران، تأکید کرد: باید شهری بسازیم که از رنج‌ها و آلام مردم بکاهد. پیروز حناچی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که اگر اعضای شورای شهر اطمینان کنند، تا آخر فرآیند انتخاب شهردار، در صحنه خواهم ماند، گفت: تلاشمان بر این اساس خواهد بود که از آلام شهریِ مردم و چهره‌ی زمخت و خشنی که تهران پیدا کرده، بکاهیم ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  07:11   شنبه 8 اردیبهشت 1397  

 سرپرست جدید شهرداری تهران کیست؟

سمیع‌الله حسینی مکارم، سرپرست تازه‌ی شهرداری تهران در پیشینه‌ی کاری‌اش پست‌هایی همچون معاونت مالی شهرداری و معاونت اداری و مالی و مدیرکلی بودجه و تشکیلاتِ وزارت آموزش و پرورش را در کارنامه دارد ... ادامه»

  منبع : وبگاه فرارو
  12:51   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 بهره‌گیری دوباره از ۱۵هزار تُن نخاله‌ی ساختمانی در آینده‌ای نزدیک

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از بهره‌گیریِ دیگربار از نخاله‌های ساختمانی به میزان ۱۵هزار تن در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: به‌زودی طرح جنگل‌کاری ۳۰ کیلومتر از مسیر فرودگاه امام عملیاتی خواهد شد. مجتبی یزدانی در جریان بازدید از محل دفن زباله‌ی آرادکوه با اشاره به این که تهران روزانه ۷۵۰۰ تا ۸۰۰۰ تن زباله تولید می‌کند، افزود: این میزان از زباله، حجم بسیار زیادی است و ظرف سال‌های گذشته با وجود افزایش جمعیت تهران تلاش کرده‌ایم که حجم زباله‌ی تولیدی را ثابت نگه داریم ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  17:22   پنجشنبه 24 اسفند 1396  

 جایگزینی ۷۴۰ اصله از درختان خیابان ولی‌عصر

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از احیا و سامان‌دهیِ درختان خیابان ولی‌عصر خبر داد و افزود: ‌در فاز نخست این طرح ۷۴۰ اصله درخت جایگزین درختانِ دچار قارچ سرطان رنگی در خیابان ولی‌عصر خواهند شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  06:30   شنبه 12 اسفند 1396  

 رویای برج‌سازی در بزرگ‌ترین خانه‌ی تاریخی تهران

داستان بزرگ‌ترین خانه‌ی تاریخی تهران پس از سال‌ها کشمکش و جنجال، با ثبت ملی آن در آخرین روز بهار امسال به‌پایان رسید؛ اما گویا این پایانِ ماجرای کاخ ورسای خیابان جردن نبوده: بر پایه‌ی طرحی که مالک کنونی کاخ «ثابت پاسال» به میراث فرهنگی داده و هنوز هیچ پاسخ رسمی درباره‌‌ی تأیید یا رد این طرح ارائه نشده است، در فضای خالیِ حیاط این بنا به سمتِ غربِ آن، طرح ساخت برجی ۱۴طبقه وجود دارد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی قانون
  07:29   سه شنبه 24 بهمن 1396  

 سکوت در برابر زمین‌خواری بوستان پنجم

این روزها اعضای کمیسیون شهرسازی و معماریِ شورای شهر تهران، یکصدا و یکپارچه در برابر بارگذاریِ خارج از قاعده‌ی شهرسازی در املاک پادگانِ ۰۶ ارتش که قرار است ۷۰درصد از آن به شهرداری تهران با هدف توسعه‌ی فضای سبز و زیرساخت‌های فرهنگی، ورزشی و تفریحی تبدیل شود، ایستاده‌اند و از شورای عالی شهرسازی و معماری می‌خواهند تا مصوبه‌ی خود را در مورد حجم بالای بارگذاریِ تجاری و مسکونیِ این زمین لغو کند ... ادامه»

  منبع : وبگاه تیتر شهر
  01:08   سه شنبه 24 بهمن 1396  

 احتمال ریزش ساختمان برق وزارت نیرو

شواهد میدانی از محل آتش‌سوزی ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو نشان می‌دهد که عملیات آتش‌نشانی از ظهر دیروز به دلایل نامعلومی با توقف‌های چندباره همراه بوده است و این در شرایطی است که بامداد امروز حوالی ساعت ۲ به‌یکباره بحرانی بودنِ شرایط بیش از پیش خود را نشان داد. تا این لحظه، گرما و دود در طبقه‌های منفی ۳ و ۴ ساختمان، عملیات را برای نیروهای آتش‌نشانی سخت کرده است، حجم بالای آتش در طبقه‌ی منفی ۴ است؛ مسأله‌ای که یک نگرانی بزرگ دیگر نیز پدید آورده: ریزش ساختمان ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری خبرآنلاین
  19:02   سه شنبه 17 بهمن 1396  

 افزایش ۴۰درصدیِ صدور پروانه‌ی ساختمانی در بافت‌های فرسوده

مدیرکل راه و شهرسازیِ استان تهران گفت: شهرداری برای تشویق سازندگان در بافت‌های فرسوده، پروانه‌ی ساختمانی رایگان صادر می‌کند و صدور پروانه‌ی ساختمانی در بافت فرسوده ۴۰درصد رشد داشته است ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  18:09   شنبه 14 بهمن 1396  

 ابلاغ نقشه‌ی پهنه‌های گسلی شهر تهران به شهرداری

معاون معماری و شهرسازیِ وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که نقشه‌ی پهنه‌های گسلی شهر تهران با جزییات دقیق به شهرداری تهران ابلاغ شده است، افزود: شناسایی پهنه‌های پرخطر کلان‌شهرهایی همچون اصفهان، شیراز و دیگر شهرها نیز تهیه خواهند شد و بالا بردن قیمت زمین تنها به این دلیل که اصفهان پهنه‌ی پرخطری ندارد، بر پایه‌ی واقعیت‌های موجود نیست ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  20:27   یکشنبه 8 بهمن 1396  

 بلوار کشاورز تهران شناسنامه‌دار شد

شناسنامه‌ی «بلوار کشاورز» در قالب تابلویی که توضیحاتِ کوتاهی از معرفی و تاریخچه‌ی آن ارائه می‌دهد، در ابتدای این بلوار و خیابان ولی‌عصر نصب شد. بلوار کشاورز از زمان ساختش در دهه‌ی ۳۰ توسط مهندس سرافراز غزنی، «بلوار آب کرج» یا «الیزابت» نامیده می‌شد، اما با پیروزی انقلاب، از سال ۵۷ به دلیل مجاورتش با ساختمان وزارت کشاورزی به «بلوار کشاورز» تغییر نام داد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی اطلاعات
  12:24   یکشنبه 8 بهمن 1396  
1
2
3
4
5
6
7