اخبار   
 

 آیا امیدی هست که خانه‌ی تختی، «موزه‌ی کُشتی» شود؟

حجت نظری، عضو شورای شهر تهران در جلسه‌ی دیروز شورا در تذکر پیش از دستور خود با بیان این که در آستانه‌ی سالگرد درگذشت «جهان‌پهلوان تختی» قرار داریم، از وضعیت خانه و باشگاه تختی انتقاد کرد. او گفت: متأسفانه خانه‌ی پدری تختی و زورخانه‌ی پولاد از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند. این‌ در حالی است که خانه‌ی پدری تختی می‌تواند به خانه/موزه‌ی کُشتی تبدیل شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:42   دوشنبه 17 دی 1397  

 بررسی تجربه‌ی ژاپن در ایفای نقش شهروندان در طرح‌های شهری

نشست «بررسی نقش شهروندان در طرح‌های شهری امروز» امروز (دوشنبه، ۱۷ دی‌ماه) در خانه‌ی گفتمان شهر تهران برگزار می‌شود ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  11:09   دوشنبه 17 دی 1397  

 توضیح معاون میراث فرهنگی استان فارس درباره‌ی ساخت‌وساز در باغ ارم

معاون میراث فرهنگی استان فارس به دنبال انتشار عکس و خبری مبنی بر قطع درخت‌های باغ ارم با هدف احداث سرویس بهداشتی در محوطه‌ی این باغ جهانی در فضای مجازی، توضیحاتی ارائه کرد. عبدالرضا نصیری گفت: خبر ساخت سرویس بهداشتی در باغ ارم حقیقت دارد، اما هیچ درختی برای این کار قطع نشد، بلکه درخت‌هایی جابه‌جا شده‌اند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:09   یکشنبه 16 دی 1397  

 مقاومت در برابر مصوبات شورای‌عالی شهرسازی زیر ستون‌های نقش‌جهان

پویش مردمیِ «نه به گذر آقانورالله نجفی» در پیرامون میدان نقش‌جهان اصفهان، در اعتراض به تعدی شهرداریِ آن شهر به حریم میدان تاریخی نقش‌جهان با تعریض گذری در حاشیه‌ی آن میدان که در تضاد با مصوبات شورای‌عالی شهرسازی و معماری نیز هست، مدتی‌ست مطرح شده است ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  12:57   یکشنبه 16 دی 1397  

 عزم جدی شهرداری‌ها برای از میان بردن تاریخ جهانی ایران!

کم نبوده‌اند خبرهایی که در طول یک ماه گذشته از وضعیت آثار جهانیِ کشور منتشر شدند و هر کدام به جای کاشتن امید برای حفاظت و جذب گردشگر، بیش‌تر ترس و هشدار را به دل‌ها انداختند، از احتمال قرار گرفتن این آثار جهانی‌شده در فهرست «میراث در خطر یونسکو»! ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:34   یکشنبه 16 دی 1397  

 اصفهان از شورای‌عالی شهرسازی و معماری تذکر گرفت

سال‌های زیادی است که مدیران شهری اصفهان بی‌توجه به قوانین و تذکرات مدیران و قوانین بالادستی، به بهانه‌ی توسعه‌ی شهر اصفهان، آثار تاریخی آن شهر را یکی پس از دیگری به شکل‌های گوناگون از بین می‌برند. به‌تازگی هم پی‌گیری اجرای طرح عمرانی در گذر «آقانجفی» که در مجاورت یکی از تاریخی‌ترین میدان‌های جهان است مطرح شده است. بی‌توجهی مدیران میراث فرهنگی به آثار تاریخی کشور، حتی باعث نارضایتی و ابراز گلایه‌ی شورای امنیت ملی هم شده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  09:45   یکشنبه 16 دی 1397  

 «در صدور مجوزهای ساخت‌وساز باید همه‌ی جوانب فنی دیده شود»

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن طرح جامع شهری در صدور مجوزهای ساخت‌وساز گفت: در طرح جامع شهری جوانب گوناگونی باید دیده شود و در صدور مجوز برای ساخت یک پروژه، نظارتِ مستقیم سازمان نظام مهندسی باید وجود داشته باشد، تا از لحاظ ایمنی و جوانب دیگر مشکل‌ساز نشود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:28   شنبه 15 دی 1397  

 جلوگیری از ایجاد خیابانی تازه در حریم نقش‌جهان اصفهان

معاون معماری و شهرسازیِ وزیر طی نامه‌ای به سرپرست اداره‌ی کل راه و شهرسازی استان اصفهان، خواستار جلوگیری از هرگونه اقدام اجرایی در خیابان موسوم به «آقانورالله نجفی» در محدوده‌ی بافت تاریخی اصفهان و میدان نقش‌جهان شد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  12:27   چهارشنبه 12 دی 1397  

 داستان یک کوه‌خواری: ساخت ۱۷۰هزار مترمربع بنا در تراز ممنوعه

بیش از ۱۷۰هزار مترمربع ساخت‌وساز غیرمجاز در زمین‌های واحد علوم و تحقیقاتِ دانشگاه آزاد در تراز بالای ۱۸۰۰ متر ساخته شده است. به گزارش «اسکان‌نیوز»، در شمال غرب پایتخت، در بالاترین نقطه، شهری ساخته‌اند که شمار بسیاری از دانشجویان برای رسیدن به قله‌ی آن ناچارند نزدیک به ۴۰ دقیقه درون اتوبوس‌های فرسوده در راه باشند ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  07:29   چهارشنبه 12 دی 1397  

 تبریز همچنان زیر تازیانه‌ی سودجویی و سوءمدیریت شهری

موج توسعه‌ی شهری در تبریز این بار به باغِ بوستانِ ۱۰هکتاریِ «شمس تبریزی» رسیده و قرار است که بخشی از این باغ تبدیل به مجتمع تجاری، هتل‌آپارتمان، پارکینگ و مابقی آن فضای سبز شود ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  13:18   سه شنبه 4 دی 1397  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10