اخبار   
 

 «مصوبه‌ی الحاق ۱۴۰ هکتار، در تضاد با سند توسعه‌ی اصفهان است»

نایب‌رییس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمرانِ شورای شهر اصفهان می‌گوید: مصوبه‌ی الحاق ۱۴۰ هکتار سه پهنه (جی‌شیر، کِردآباد و پینارت) به اصفهان، برخلاف منافع شهر و در جهت تأمین منافع فردی بوده، همان‌گونه که برابر برنامه‌ی ۱۴۰۴ شهرداری اصفهان و با تکیه بر ظرفیت‌های آن، توسعه‌ی شهر باید به‌صورت عمودی و درو‌ن‌زا باشد، نه برون‌زا. بنابراین، با تصویب این لایحه، شورای شهر سیاست‌های توسعه‌ایِ اصفهان را نادیده گرفته است ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  14:25   دوشنبه 2 مهر 1397  

 شاه‌کلید نوسازی تهران قدیم

«بازآفرینی شهری» به‌عنوان طرح ملی برای نوسازی بافت فرسوده، به غریبه‌ای بزرگ در محله‌های کلنگی پایتخت تبدیل شده است. شواهد و آمارهای ساختمانی نشان می‌دهد نقشه‌ای که بر پایه‌ی این طرح تدوین شده، نتوانسته زمینه‌ساز پیوند دو بازیگر اصلی احیای «تهران قدیم» شود؛ اما اخیراً نتایج یک بررسی در مدیریت شهری با الگوبرداری از تجربه‌ی جهانی، «نسخه‌ی مکمل» بازآفرینی شهری را به‌عنوان شاه‌کلید نوسازی معرفی کرده است ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  13:29   سه شنبه 13 شهریور 1397  

 نشست دوم از رشته نشست‌های اندیشه و تمدن ایران‌شهری در اصفهان

نشست دوم از رشته نشست‌های اندیشه و تمدن ایران‌شهری در اصفهان، روز چهارشنبه، ۱۴ شهریورماه با موضوع «ایران» در خانه‌ی صفوی برگزار خواهد شد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  08:30   سه شنبه 13 شهریور 1397  

 شهرداری تهران زیر بار اجرای بازرسی ساختمان نمی‌رود

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان این که اخیراَ جلسه‌ای با شهردار تهران داشته‌ام و درباره‌ی موضوع آیین‌نامه‌ی کنترل ساختمان با او گفت‌وگو کرده‌ام، تصریح کرد: شهردار تهران گفت زیر بار اجرای بازرسی ساختمان نمی‌رود ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  16:30   یکشنبه 11 شهریور 1397  

 شهرداری تهران توان مدیریت بحران‌های پایتخت را ندارد

رییس کمیسیون عمرانِ مجلس شورای اسلامی گفت: ضروری است مسئولیتِ مدیریت بحرانِ شهر تهران را دستگاهی بالاتر از شهرداری بر عهده بگیرد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  21:54   شنبه 3 شهریور 1397  

 «بازآفرینی شهری، اصلی‌ترین مسأله‌ی ۲۰ سال آینده‌ی ایران»

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که اصلی‌ترین مسأله در ۲۰ سال آینده‌ی ایران، بازآفرینی شهری خواهد بود، افزود: اگر به این مسأله پرداخته نشود، این بیماری و گرفتاری تعمیق می‌یابد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  13:09   شنبه 27 مرداد 1397  

 درخواست وکیل مدافع یاشار سلطانی برای تبرئه‌ی موکلش

وکیل مدافع یاشار سلطانی گفت: انتظار ما این است که در راستای مبارزه‌ی جدی با فساد، موکلم تبرئه شود. صادق کاشانی از اعلام ختم رسیدگی به پرونده‌ی یاشار سلطانی در جلسه‌ی روز ۲۱ مردادماه دادگاه خبر داد و افزود: در جلسه‌ی پایانی آقای سلطانی، من به عنوان وکیل ایشان، وکیل آقای پیرهادی و وکیل آقای قالیباف حضور داشتیم ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  19:29   پنجشنبه 25 مرداد 1397  

 در سال ۲۰۱۸ بهترین و بدترین شهرها برای زندگی کدام هستند؟

شهر ملبورن استرالیا پس از هفت سال صدرنشینی به‌عنوان بهترین شهر برای زندگی، امسال در رده‌ی دوم قرار گرفت. در این فهرست، وین، پایتخت اتریش، با ۹۹/۱درصد امتیاز، عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی در سال ۲۰۱۸ را از آن خود کرد. وین سال گذشته در جایگاه دوم قرار داشت. در این پژوهش که هر سال «اکونومیست» انجام می‌دهد، ۱۴۰ شهر با در نظر گرفتن ۳۰ شاخص بررسی می‌شوند و از میان آن‌ها بهترین شهرها برای زندگی برگزیده می‌شوند ... ادامه»

  منبع : وبگاه «یورونیوز» فارسی
  16:23   پنجشنبه 25 مرداد 1397  

 مأموریت متفاوت در مسکن مهر

محله‌های مسکن مهر اطراف پایتخت در دو دسته از شهرهای اقماری تهران، از سوی یک تیم دانشگاهی، اسکنِ سه‌منظوره شدند. یافته‌های این ویزیت اجتماعی ـ اقتصادیِ ساکنان مسکن مهر در شهرهای جدید و شهرهای کوچکِ استان تهران حاکی است: عارضه‌های چهارگانه‌ی ناشی از اجرای نادرستِ طرح ساخت مسکن ارزان‌قیمت در اطراف کلان‌شهر تهران باعث شده محله‌هایی طی ۶ سال اخیر در این شهرها پدید آیند که به جای «مناطق قابل زندگی»، به «خوابگاه‌های سکونتی» شباهت بیش‌تری یافته‌اند ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  19:29   سه شنبه 23 مرداد 1397  

 ساخت یک پیاده‌روی تازه در محدوده‌ی تئاتر شهر

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با اعلام این که طرح «حریم مجموعه‌ی تئاتر شهر» در دست آماده‌سازی است، از دنبال کردنِ ایده‌ی پیاده‌راه‌سازی حدفاصل تئاتر شهر تا تالار رودکی خبر داد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  17:22   دوشنبه 22 مرداد 1397  
1
2
3
4
5