اخبار   
 

 رصد ادامه‌ی آتش‌سوزی‌ها در کالیفرنیا از دید ماهواره‌ها

تصاویر ماهواره‌ایِ تازه‌ای از آتش‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا منتشر شده که گستردگی آتش‌سوزی‌ها در این مناطق را نشان می‌دهد. به گزارش «اسپیس»، انتشار تصویرهای تازه‌ی ماهواره‌ای، از وضعیت نگران‌کننده‌ی آتش‌سوزی‌های واشنگتن، اورِگِن و کالیفرنیا حکایت دارد. آتش‌سوزی وسیع این مناطق، آسمان را به رنگ نارنجی درآورده و شهرها را خاکسترباران کرده است. این آتش‌سوزی چندین میلیون هکتار زمین را تخریب کرده و جان چندین نفر را گرفته است ...

رصد ادامه‌ی آتش‌سوزی‌ها در کالیفرنیا از دید ماهواره‌ها

تصاویر ماهواره‌ایِ تازه‌ای از آتش‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا منتشر شده که گستردگی آتش‌سوزی‌ها در این مناطق را نشان می‌دهد. به گزارش «اسپیس»، انتشار تصویرهای تازه‌ی ماهواره‌ای، از وضعیت نگران‌کننده‌ی آتش‌سوزی‌های واشنگتن، اورِگِن و کالیفرنیا حکایت دارد. آتش‌سوزی وسیع این مناطق، آسمان را به رنگ نارنجی درآورده و شهرها را خاکسترباران کرده است. این آتش‌سوزی چندین میلیون هکتار زمین را تخریب کرده و جان چندین نفر را گرفته است.

این تصاویر متحرک که توسط ماهواره "GOES-West" ثبت شده، توسط دانشگاه ایالتی کلرادو ارائه شده است. در این تصاویر، دوربین‌های مادون قرمز آتش را مشخص می‌کنند و نشان از آن دارد که آتش‌سوزی همچنان در شمال تا جنوب اورِگِن ادامه دارد. به گفته محققان، آتش‌سوزی‌های شدید امسال در کالیفرنیا نتیجه گرما و خشکی هواست که با تغییرات آب‌وهوا بیشتر می‌شود. هزاران نفر به دلیل این آتش سوزی‌ها خانه‌های خود را ترک کرده و صدها نفر مجبور شده‌اند خود را از نزدیک شدن به آتش نجات دهند. در این آتش‌سوزی‌ها، حداقل ۲.۵ میلیون هکتار از اراضی کالیفرنیا نابود شده است. در مجموع، تقریبا ۱۳ هزار و ۳۵۰ نفر در این مناطق زندگی می‌کنند.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  14:16   سه شنبه 25 شهریور 1399  
 نظرات