اخبار   
 

 آتش‌سوزی گسترده در کالیفرنیا صدها واحد مسکونی را ویران کرد

آتش‌سوزی‌های جنگلی در شمال ایالت کالیفرنیای آمریکا روز آدینه افزون بر ویران کردنِ صدها واحد مسکونی، هزاران تن را ناچار را به ترک محل زندگی‌شان کرد. این آتش‌سوزی‌ها که پهنه‌ی گسترده‌ای را دربرگرفته است، اکنون به یکی از بزرگ‌ترین حریق‌های تاریخ ایالت کالیفرنیا تبدیل شده است. بیش از ۱۲هزار آتش‌نشان با کمک بالگرد و هواپیمای آب‌پاش برای مهار و فرونشاندن این آتش‌سوزی‌ها می‌کوشند ...

آتش‌سوزی گسترده در کالیفرنیا صدها واحد مسکونی را ویران کرد

آتش‌سوزی‌های جنگلی در شمال ایالت کالیفرنیای آمریکا روز آدینه افزون بر ویران کردنِ صدها واحد مسکونی، هزاران تن را ناچار را به ترک محل زندگی‌شان کرد. این آتش‌سوزی‌ها که پهنه‌ی گسترده‌ای را دربرگرفته است، اکنون به یکی از بزرگ‌ترین حریق‌های تاریخ ایالت کالیفرنیا تبدیل شده است. بیش از ۱۲هزار آتش‌نشان با کمک بالگرد و هواپیمای آب‌پاش برای فرونشاندن این آتش‌سوزی‌ها می‌کوشند. حریق جنگلی در سه منطقه جداگانه در شمال، شرق و جنوب شهر سانفرانسیسکو تاکنون جان پنج نفر را گرفته است. وسعت نواحی آتش گرفته در این مناطق بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر مربع است.

مقامات محلی تاکنون به دستکم ۱۰۰ هزار نفر از ساکنان ایالت کالیفرنیا دستور داده اند که محل زندگی خود را ترک کنند. گوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا گفته است که ۱۰ ایالت دیگر آمریکا برای کمک به اطفای حریق، ماموران آتش نشانی و تجهیزات ویژه مهار آتش سوزی به این ایالت فرستاده اند. او با این حال تاکید کرد که کمک های ارسالی کافی نیست و برای مهار آتش سوزی به کمک دولت فدرال نیاز است. آتش سوزی در برخی مناطق کالیفرنیا بر اثر برخورد صاعقه با درختان آغاز شد. تخمین زده می شود که آتش سوزی دهها هزار واحد مسکونی را تهدید می کند.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : یورونیوز
  18:30   شنبه 1 شهریور 1399  
 نظرات