اخبار   
 

 تماشای سه‌بعدی کره‌ی زمین با نسخه‌ی تازه‌ی «گوگل‌مپ»

«گوگل» به‌تازگی برنامه‌ی «گوگل‌مپ» (Google Maps) را به‌روزرسانی کرده است. در نگارش تازه‌ی این برنامه هنگامی که کاربران نقشه را کاملاً کوچک‌نمایی می‌کنند، چشم‌انداز تصویر به جای آن که به یک نقشه‌ی مسطح تبدیل شود، یک کره‌ی سه‌بعدی می‌شود ...

تماشای سه‌بعدی کره‌ی زمین با نسخه‌ی تازه‌ی «گوگل‌مپ»

«گوگل» به‌تازگی برنامه‌ی «گوگل‌مپ» (Google Maps) را به‌روزرسانی کرده است. در نگارش تازه‌ی این برنامه هنگامی که کاربران نقشه را کاملاً کوچک‌نمایی می‌کنند، چشم‌انداز تصویر به جای آن که به یک نقشه‌ی مسطح تبدیل شود، یک کره‌ی سه‌بعدی می‌شود.

اخیرا گوگل برنامه "نقشه گوگل" (Google Maps) را بروزرسانی کرده است. در نسخه جدید این برنامه کاربر می‌تواند با کوچک‌نمایی تصویر، نقشه سه بعدی کره زمین را مشاهده کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، "گوگل" به تازگی برنامه "گوگل مپ" (Google Maps) را بروزرسانی کرده است. در نسخه جدید این برنامه هنگامی که کاربران نقشه را کاملا کوچک‌نمایی می‌کنند، چشم انداز تصویر به جای اینکه به یک نقشه مسطح تبدیل شود، به یک کره سه بعدی تبدیل می‌شود.

تا کنون در برنامه "گوگل مپ" از سیستم دو بعدی "تصویر مرکاتور" استفاده می‌شد. این سیستم نوعی ترسیم استوانه‌ای نقشه است که به دلیل قابلیت نمایش خطوط با زاویه ثابت که به نام خطوط هم‌گوشه شناخته می‌شود، به سیستم تصویری استاندارد برای تهیه نقشه‌های دریایی تبدیل شده است. در این سیستم تصویر کره زمین به یک سطح صاف تبدیل می‌شود و اندازه کشور‌ها به اشتباه نشان داده می‌شود.

این در حالی است که گوگل اعلام کرد، نسخه جدید این برنامه که سه بعدی است، تنها در رایانه قابل اجرا است. این برنامه می‌تواند به تمام مرورگر‌های اصلی از قبیل: "گوگل کروم" (Google Chrome) و"فایرفاکس" (Firefox) دسترسی پیدا کند.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

"گوگل مپ" از زمان انتشار نسخه ابتدایی خود در ۱۳ سال گذشته، هوشمندتر شده است. گوگل اخیرا یک ویژگی "هوش مصنوعی" جدید را معرفی کرد که می‌تواند میزان علاقه مندی کاربر به یک رستوران را تشخیص دهد. این برنامه از "هوش مصنوعی" و تاریخچه جست و جوی کاربر در گوگل استفاده می‌کند. این برنامه که " Your Match" نام دارد، تنها زمانی قابل استفاده است که کاربر به "گوگل مپ" اجازه دهد که به مکان وی دسترسی پیدا کند.

این خبر را م افتخاری برای بخش خبرهای وبگاه فرستاده‌اند.
  منبع : وبگاه «فرارو»
  10:38   چهارشنبه 17 مرداد 1397  
 نظرات