اخبار   
 

 برگزاری مراسم خصوصی خاک‌سپاری پروفسور میرزاخانی بعدازظهر امروز در امریکا

استاد مشاور پروفسور مریم میرزاخانی با تأکید بر این که مراسم خاک‌سپاری این دانشمند، بعدازظهر امروز به وقت آمریکا به‌صورت خصوصی برگزار خواهد شد، گفت: همچنین، مراسم ترحیم این نابغه‌ی ریاضی روز پنج‌شنبه در تهران برگزار می‌شود ...

برگزاری مراسم خصوصی خاک‌سپاری پروفسور میرزاخانی بعدازظهر امروز در امریکا

استاد مشاور پروفسور مریم میرزاخانی با تأکید بر این که مراسم خاک‌سپاری این دانشمند، بعدازظهر امروز به وقت آمریکا به‌صورت خصوصی برگزار خواهد شد، گفت: همچنین، مراسم ترحیم این نابغه‌ی ریاضی روز پنج‌شنبه در تهران برگزار می‌شود.

دکتر سید عبادالله محمودیان، استاد مشاور پروفسور «مریم میرزاخانی» در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تشریح مراسم خاکسپاری و وداع با این نابغه علم ریاضیات گفت: بر اساس اطلاعیه رسمی که در این زمینه منتشر شده است، صبح روز سه‌شنبه به وقت کالیفرنیا مراسم خاکسپاری این نابغه ریاضی ایران در آمریکا به صورت خصوصی برگزار خواهد شد.

به گفته وی با توجه به اختلاف ساعت آمریکا با ایران، برگزاری مراسم خاکسپاری بعد از ظهر امروز سه‌شنبه، ۲۷ تیرماه به وقت ایران برگزار خواهد شد.

محمودیان خاطر نشان کرد: روز پنج‌شنبه ۲۹ تیرماه جاری نیز مراسم یادبودی در مسجد جامع شهرک غرب تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر مریم میرزاخانی از چهار سال قبل به سرطان سینه مبتلا شد و این سرطان به مغز استخوان وی سرایت کرد و در نهایت صبح روز ۲۴ تیرماه جاری دار فانی را وداع گفت.

وی به عنوان یکی از ۱۰ ذهن جوان برگزیده سال ۲۰۰۵ از سوی نشریه "پاپیولار ساینس" در آمریکا و به عنوان «ذهن برتر» در رشته ریاضیات تجلیل شد.

میرزاخانی برنده جوایزی چون جایزه «ستر» از انجمن ریاضی آمریکا در سال ۲۰۱۳، جایزه «کلی» و مدال «فیلدز» در سال ۲۰۱۴ است. وی از یازدهم شهریور ماه ۱۳۸۷ (اول سپتامبر ۲۰۰۸) در دانشگاه "استنفورد" استاد دانشگاه و پژوهشگر رشته ریاضیات بوده و پیش از این نیز به عنوان استاد دانشگاه "پرینستون" مشغول به فعالیت بوده است.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:45   سه شنبه 27 تیر 1396  
 نظرات