اخبار   
 

 ماجرای انتقال آب وان به دریاچه‌ی ارومیه چیست؟

سرپرست دفتر امور تالاب‌ها در سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که هنوز مطالعات مربوط به انتقال آب دریاچه‌ی وان به دریاچه‌ی ارومیه انجام نگرفته است، گفت: این طرح هنوز به‌طور رسمی در ستاد احیای دریاچه‌ی ارومیه مطرح نشده و گزارش فنی برای آن آماده نشده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه انتخاب
  14:54   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 کمبود شدید آب ۷۰۰ میلیون انسان را در جهان آواره می‌کند

سازمان ملل متحد و بانک جهانی در گزارشی اعلام کردند: تا سال ۲۰۳۰ میلادی، ۷۰۰میلیون انسان در معرض خطر آوارگی ناشی از کمبود شدید آب قرار می‌گیرند. به گزارش ایسنا در بررسی سازمان ملل متحد و بانک جهانی آمده‌ است: سرمایه‌گذاری در زیر ساخت‌های آب باید حداقل طی پنج سال آینده دو برابر ‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:51   پنجشنبه 24 اسفند 1396  

 انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی

حسن روحانی روز پنج‌شنبه در آخرین روز از سفر استانی خود به هرمزگان ـ که در آن ١٥ طرح عمرانی مهم به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی ١٥ طرح دیگر نیز آغاز شد ـ اصل وحدت را از ملزومات پیشرفت در هر استانی خواند، که قابلیت درست کردن همه‌ی امور را داراست. افزایش ١٠‌درصدی بودجه‌ی توسط مجلس، انتقال آب از خلیج‌فارس و دریای عمان به فلات مرکزی کشور، مسأله‌ی آب و اشتغال از محورهایی بود که رییس‌جمهوری به تشریح ابعاد آن پرداخت ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی شهروند
  07:29   شنبه 12 اسفند 1396  

 فرونشست شهرهای کشور را تهدید می‌کند

مشاور رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی گفت: خطر فرونشست در دشت‌ها، شهرهای کشور را تهدید می‌کند و ساختمان‌ها را در برابر زمین‌لرزه‌های با قدرت کم بسیار آسیب‌پذیر می‌سازد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  06:49   شنبه 12 اسفند 1396  

 «مشکل آب با لوله‌کشی حل نمی‌شود»

وزیر نیرو معتقد است که طرح‌های انتقال آب به‌تنهایی حل‌کننده‌ی مشکلات مناطق دریافت‌کننده آب نخواهد بود و توقف آن طرح‌ها هم به‌تنهایی حل‌کننده‌ی مشکلات مناطق عرضه‌کننده‌ی آب نیست؛ بلکه نکته‌ی مهم، شیوه‌ی مصرف آب است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  02:36   سه شنبه 24 بهمن 1396  

 زخم‌های محیط ‌زیستی

حالِ این روزهای محیط زیستِ کشور خوب نیست. محیط زیست بیمار است و رنجور، زخم بر تن دارد و بغض در گلو؛ زخمی از جنس خشکی و بی‌آبی، بغضی ازبی‌توجهی وفراموشی ... داستان از اوایل بهمن آغاز شد؛ روزی که «کاووس سیدامامی»، استاد شناخته‌شده‌ی دانشگاه امام صادق و عضو هیأت مدیره‌ی انجمن حیات وحش میراث پارسیان، در سکوت خبری به اتهام جاسوسی برای بیگانگان دستگیر شد و خبر مرگ او هم مثل بمب ترکید ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی همدلی
  02:09   سه شنبه 24 بهمن 1396  

 رویش کنترلِ‌ناپذیر گلسنگ‌ها در تخت‌جمشید

تا امروز پژوهشی جامع درباره‌‌ی گلسنگ‌های تخت‌جمشید انجام نگرفته است. به همین خاطر، اعداد و ارقامی که تا کنون اعلام شده‌اند، درست نیستند. همچنین، برآوردی دقیق در زمینه‌ی میزان آسیب‌هایی که گلسنگ‌ها وارد آورده‌اند، در دست نیست ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی قانون
  01:29   سه شنبه 24 بهمن 1396  

 هشدار هواشناسی : کولاک برف در محورهای تهران ـ چالوس و جاده‌هراز

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای هشدار دارد: برای چهارشنبه (۲۵ بهمن‌ماه) در نواحی کوهستانی، به‌ویژه در محورهای تهران به چالوس و جاده‌هراز، لغزندگی جاده و کاهش دید به علت مه‌آلودگی و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود. بنابراین، اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی، شامل برنامه‌ریزی و زمان‌بندیِ مناسب برای سفر، تجهیز به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی توصیه می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری خبرآنلاین
  00:24   سه شنبه 24 بهمن 1396  

 دستور روحانی برای کاهش تعرفه‌ی خودروهای هیبریدی

وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نظر به طرح برخی نظرات از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی در خصوص تعرفه‌ی خودرو‌های هیبریدی، به اطلاع می‌رساند، وزارت صنعت، معدن و تجارت قبلا و بنا به دستور رییس‌جمهور، مصوبه‌ی کاهش تعرفه‌ی خودروهاى هیبریدى متناسب با میزان کاهش مصرف سوخت فسیلی و در نتیجه‌ی کاهش آلایندگى هوا را تهیه و تقدیم دولت نموده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه عصرایران
  18:03   دوشنبه 16 بهمن 1396  

 تنها چند گام تا خروج باغ جهانی عباس‌آباد از ثبت جهانی

«فروش زمین با تغییر کاربری در موقعیت استثنایی؛ در فضای پاک زندگی کنیم تا با شادی به طول عمرمان بیفزاییم. ضلع غربیِ عباس‌آباد، شهرک تفریحی ـ رفاهی جلیلی ...» این فقط یک تبلیغ برای زندگی بهتر و در مکانی همگانی به نام "عباس‌آباد" نیست! بلکه می‌توان این تبلیغ را به گونه‌ای دیگر تفسیر کرد: «فروش زمین‌های باغ جهانی عباس‌آباد در بهشهر مازندران، با تغییر کاربری فضای سبز به مسکونی یا تجاری» ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  18:45   سه شنبه 10 بهمن 1396  
1
2
3
4