اخبار   
 

 جولان بیل مکانیکی در کوهستان کیاسر

این روزها فضای امنیتی دوباره سازمان‌های متولیِ طبیعت ایران را فراگرفته است و کم‌تر پیش می‌آید که مدیر یا معاونی در دو سازمانِ جنگل‌ها و محیط زیست، پاسخ‌گوی رسانه‌ها باشد؛ معلوم نیست در این دو سازمان چه اتفاق‌هایی رخ داده که اکنون در دولتی که دم از پاسخ‌گویی و حقوق شهروندی می‌زند، روش‌های امنیتیِ دولتِ تک‌صداییِ نهم و دهم در حوزه‌های محیط زیست و منابع طبیعی دوباره جان گرفته است ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  18:00   دوشنبه 17 دی 1397  

 آیا باغ سیب کرج از بیل‌وکلنگ‌به‌دست‌ها رها شده است؟

رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج در خصوص آخرین وضعیت باغ سیب مهرشهر گفت: روند احیای این باغ انجام گرفته و خطری آن را تهدید نمی‌کند. حسین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان این که در ۳۰ سال گذشته نزدیک به ۵۰درصد از فضای سبز شهری کرج از میان رفته است، گفت: طرح‌هایی چون کمربند سبز در بهبود وضعیت فضای سبز کرج مؤثر است، اما دیگر امکان بازگشت به شرایط گذشته وجود ندارد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  09:18   یکشنبه 16 دی 1397  

 بوی بد تهران آیا از «گوگرد» است؟

مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به این که هنوز منبع بوی نامطبوع تهران شناسایی نشده است، افزود: با توجه با افزایش غلظت آلاینده‌های گوناگون تهران، همچون دی‌اکسیدگوگرد، می‌توان نتیجه گرفت که یک منبع گوگرددار باعث افزیش شاخص آلاینده‌های تهران شده ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:29   پنجشنبه 13 دی 1397  

 «آتشفشان دماوند آنچنان هم خاموش نیست»

سونامی اخیر در اندونزی بهانه‌ای شد تا افزون بر بررسیِ این حادثه‌ی طبیعی، پرسش‌هایی را درباره‌ی آتشفشان‌ دماوند و چگونگی وضعیت آن با مهدی معتق، استاد مرکز علوم تحقیقات زمین و دانشگاه «لایبنیتز» هانوفر آلمان مطرح کنیم. آقای معتق نخست با تحلیل و توضیحِ آنچه به‌تازگی در اندونزی رخ داده به وضعیت آتشفشان دماوند در ایران اشاره کرد و گفت: آتشفشان دماوند آنچنان که باید هم خاموش نیست و بررسی و پایش رفتار این آتشفشان ضروری است ... ادامه»

  منبع : یورونیوز
  16:50   سه شنبه 11 دی 1397  

 وضعیت نامناسب باغ بهشهر، حتا پس از هشدار یونسکو

با این که اخیراً یونسکو برای مجموعه‌ی باغ جهانی بهشهر کارت زردی به منزله‌ی هشدار و اخطار به سازمان میراث فرهنگی داد، اما این باغِ ثبت‌شده‌ی جهانی همچنان وضعیتی نامناسب دارد. از زمان ثبت ۹ باغ ایرانی در هفتم تیر ۱۳۹۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو تا امروز، پیوسته خبرهایی از وضعیت نامناسب باغ بهشهر به گوش می‌رسد؛ و کم‌تر از یک سال پیش بود که در کنار دیگر خبرهای ریز و درشت از این محوطه‌ی جهانی، خبر دادند «باغ جهانی عباس‌آباد تنها چند گام تا خروج از ثبت جهانی فاصله دارد» ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  10:17   دوشنبه 3 دی 1397  

 شمار ناپدیدشدگان و قربانیان احتمالی آتش‌سوزی کالیفرنیا به ۶۰۰ تن رسید

با ادامه‌ی آتش‌سوزی مرگبار کالیفرنیا، شمار افراد ناپدیدشده و قربانیان احتمالیِ آن به ۶۰۰ تن افزایش یافته است؛ رقمی که نسبت به آنچه پیش از این برآورد می‌شد، دو برابر شده است. انتظار می‌رود که با ادامه‌ی جستجوهای تیم‌های یاری و نجات، شمار قربانیان این حادثه که به‌طور رسمی تا کنون ۵۶ نفر اعلام شده، افزایش یابد ... ادامه»

  منبع : یورونیوز فارسی
  14:25   شنبه 26 آبان 1397  

 تبریز، تحت تأثیر ریزگردهای نمکیِ دریاچه‌ی ارومیه

معاون پایش و نظارتِ اداره‌ی کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان‌شرقی گفت: تبریز و شهرهای پیرامونش تحت تأثیر ریزگردهای نمکیِ دریاچه ارومیه هستند. به گزارش ایسنا، حسن عباس‌نژاد در صحن علنی شورای شهر تبریز، افزود: رسوبات، کفِ دریاچه‌ی ارومیه را از حالت کاسه‌ای به شکل بشقابی تبدیل کرده و با کوچک‌ترین باد، ریزگردهای دریاچه به حرکت درآمده و باعث آلودگی در شهرهای اطراف می‌شود؛ و این درحالی‌ست که مطالعاتی هم درباره‌ی شعاع حرکتی ریزگردها انجام نگرفته است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  14:16   یکشنبه 6 آبان 1397  

 ساختمانی که اکسیژن تولید می‌کند

یک معمار ایتالیایی طرح اولیه‌ی سه ساختمان آپارتمانی در ساحل رودخانه را ارائه کرده، که در آن ۱۲۰ درخت و ۴۰۰ بوته کاشته می‌شود و می‌تواند سالانه ۲.۷ تن اکسیژن تولید کند. به گزارش «نیواطلس»، طرح‌های «استفانو بوئری»، معمار ایتالیایی، از جنگل‌های عمودی اکنون در میلان، سوییس، فرانسه و چین در دست اجرا هستند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  14:09   دوشنبه 30 مهر 1397  

 وضعیت زاینده‌رود قرمز شد

چندین سال است که زاینده‌رود با چالش‌های آبی روبه‌رو شده و تأمین آب چند شهر و روستا به مخاطره افتاده است. این شرایط تا جایی پیش رفته که برابر گفته‌های ‌مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، کل آورد در سد زاینده‌رود امسال تنها ۵۴۵ میلیون مترمکعب بود، که این عدد نسبت به سال‌های گذشته بسیار پایین‌تر است و عملاً یک رکورد را در این بخش پشت سر گذاشته‌ایم ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  14:07   یکشنبه 29 مهر 1397  

 پاسداری از طبیعت، بهترین راه برای خنک نگه‌داشتن زمین

کارشناسان مطالعات آب‌وهوایی در گزارشی اعلام کردند که حفاظت از طبیعت بهترین روش برای خنک نگه‌داشتن زمین است. به گزارش ایسنا، گروهی از سازمان‌های مردم‌نهاد بر پایه‌ی بررسی‌های اخیر اعلام کردند: بهترین و منطقی‌ترین روش برای مقابله با گرمایش جهانی، نیرومندسازیِِ ساکنانِ بومی جنگل‌ها، کاهش ضایعات مواد خوراکی و کاهش مصرف گوشت است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:30   سه شنبه 24 مهر 1397  
1
2
3