اخبار   
 

 ۱۸ ساختمان ماندگار در کشور ساخته می‌شود

نخستین ساختمان ماندگار در تهران با محوریت محیط زیست، سلامت، مسائل اجتماعی و اقتصادی ساخته شده و در کشور نیز ۱۸ساختمان دیگر در دست مطالعه است. به گزارش ایسنا، بحث ایجاد ساختمان‌هایی با محوریت استفاده‌ی حداکثری از انرژی، حفظ محیط زیست، سلامت فردی و دیگر مؤلفه‌ها مدت‌هاست که مطرح می‌شود. در این زمینه، طی مراسمی با حضور استادان حوزه‌ی صنعت ساختمان و نظارت علمی دانشگاه خوارزمی، انجمن معماری تهران و مشاوران، نخستین ساختمان ماندگار در تهران معرفی شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  07:11   سه شنبه 5 تیر 1397  

 اصول چهل‌گانه‌ی زیست‌محیطی در طراحی، اجرا و بهره‌برداری از راه‌های کشور

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، اصول چهل‌گانه‌ی زیست‌محیطی در طراحی، اجرا و بهره‌برداری از راه‌های کشور را به‌منظور رعایت در همه‌ی طرح‌ها و پروژه‌های راه‌سازی به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  14:42   دوشنبه 28 خرداد 1397  

 نگاهی به آمار بیابان‌زایی و بیابان‌زدایی، به بهانه‌ی روز جهانی مقابله با بیابان‌زایی

امروز ۱۷ ژوئن، برابر با ۲۷ خردادماه، روز جهانی مقابله با بیابان‌زایی است. چَرای مفرط، بوته‌زنی و بوته‌کنی، آبیاری نادرست، استفاده نکردنِ بهینه از زمین‌ها و قابلیت آن‌ها، تبدیل بی‌رویه‌ی زمین‌های مرتعی به دیم‌زار، رعایت نکردن موازین علمی در شخم زمین، کشت فشرده و نامناسب در زمین‌های کشاورزی، تغییرات آب و هوایی، افزایش جمعیت و نیاز انسان‌ها به مواد خوراکی بیش‌تر و شرایط متغیر اجتماعی و اقتصادی، از عوامل بیابان‌زایی هستند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  11:43   یکشنبه 27 خرداد 1397  

 ماجرای انتقال آب وان به دریاچه‌ی ارومیه چیست؟

سرپرست دفتر امور تالاب‌ها در سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که هنوز مطالعات مربوط به انتقال آب دریاچه‌ی وان به دریاچه‌ی ارومیه انجام نگرفته است، گفت: این طرح هنوز به‌طور رسمی در ستاد احیای دریاچه‌ی ارومیه مطرح نشده و گزارش فنی برای آن آماده نشده است ... ادامه»

  منبع : وبگاه انتخاب
  14:54   سه شنبه 21 فروردین 1397  

 کمبود شدید آب ۷۰۰ میلیون انسان را در جهان آواره می‌کند

سازمان ملل متحد و بانک جهانی در گزارشی اعلام کردند: تا سال ۲۰۳۰ میلادی، ۷۰۰میلیون انسان در معرض خطر آوارگی ناشی از کمبود شدید آب قرار می‌گیرند. به گزارش ایسنا در بررسی سازمان ملل متحد و بانک جهانی آمده‌ است: سرمایه‌گذاری در زیر ساخت‌های آب باید حداقل طی پنج سال آینده دو برابر ‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:51   پنجشنبه 24 اسفند 1396  

 انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی

حسن روحانی روز پنج‌شنبه در آخرین روز از سفر استانی خود به هرمزگان ـ که در آن ١٥ طرح عمرانی مهم به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی ١٥ طرح دیگر نیز آغاز شد ـ اصل وحدت را از ملزومات پیشرفت در هر استانی خواند، که قابلیت درست کردن همه‌ی امور را داراست. افزایش ١٠‌درصدی بودجه‌ی توسط مجلس، انتقال آب از خلیج‌فارس و دریای عمان به فلات مرکزی کشور، مسأله‌ی آب و اشتغال از محورهایی بود که رییس‌جمهوری به تشریح ابعاد آن پرداخت ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی شهروند
  07:29   شنبه 12 اسفند 1396  

 فرونشست شهرهای کشور را تهدید می‌کند

مشاور رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی گفت: خطر فرونشست در دشت‌ها، شهرهای کشور را تهدید می‌کند و ساختمان‌ها را در برابر زمین‌لرزه‌های با قدرت کم بسیار آسیب‌پذیر می‌سازد ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  06:49   شنبه 12 اسفند 1396  

 «مشکل آب با لوله‌کشی حل نمی‌شود»

وزیر نیرو معتقد است که طرح‌های انتقال آب به‌تنهایی حل‌کننده‌ی مشکلات مناطق دریافت‌کننده آب نخواهد بود و توقف آن طرح‌ها هم به‌تنهایی حل‌کننده‌ی مشکلات مناطق عرضه‌کننده‌ی آب نیست؛ بلکه نکته‌ی مهم، شیوه‌ی مصرف آب است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  02:36   سه شنبه 24 بهمن 1396  

 زخم‌های محیط ‌زیستی

حالِ این روزهای محیط زیستِ کشور خوب نیست. محیط زیست بیمار است و رنجور، زخم بر تن دارد و بغض در گلو؛ زخمی از جنس خشکی و بی‌آبی، بغضی ازبی‌توجهی وفراموشی ... داستان از اوایل بهمن آغاز شد؛ روزی که «کاووس سیدامامی»، استاد شناخته‌شده‌ی دانشگاه امام صادق و عضو هیأت مدیره‌ی انجمن حیات وحش میراث پارسیان، در سکوت خبری به اتهام جاسوسی برای بیگانگان دستگیر شد و خبر مرگ او هم مثل بمب ترکید ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی همدلی
  02:09   سه شنبه 24 بهمن 1396  

 رویش کنترلِ‌ناپذیر گلسنگ‌ها در تخت‌جمشید

تا امروز پژوهشی جامع درباره‌‌ی گلسنگ‌های تخت‌جمشید انجام نگرفته است. به همین خاطر، اعداد و ارقامی که تا کنون اعلام شده‌اند، درست نیستند. همچنین، برآوردی دقیق در زمینه‌ی میزان آسیب‌هایی که گلسنگ‌ها وارد آورده‌اند، در دست نیست ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی قانون
  01:29   سه شنبه 24 بهمن 1396  
1
2
3
4