اخبار   
 

 مرگ‌ومیر روزانه‌ی ناشی از کرونا در ایران بار دیگر از ۲۰۰ تن فراتر رفت

شمار جان‌باختگانِ بیماری کووید ۱۹ در ایران به بالاترین حد در ۵ روز گذشته رسید. سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز یک‌شنبه اعلام کرد: «با فوت ۲۰۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۴هزار و ۱۸۸ نفر رسید.» شمار روزانه‌ی جان‌باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران از روز سه‌شنبه‌ی هفته‌ی پیش به کم‌تر از ۲۰۰ مورد رسیده بود ...

مرگ‌ومیر روزانه‌ی ناشی از کرونا در ایران بار دیگر از ۲۰۰ تن فراتر رفت

شمار جان‌باختگانِ بیماری کووید ۱۹ در ایران به بالاترین حد در ۵ روز گذشته رسید. سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز یک‌شنبه اعلام کرد: «با فوت ۲۰۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۴هزار و ۱۸۸ نفر رسید.» شمار روزانه‌ی جان‌باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران از روز سه‌شنبه‌ی هفته‌ی پیش به کم‌تر از ۲۰۰ مورد رسیده بود. به گفته خانم لاری، در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۹ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۸۲ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در ایران شناسایی شده‌اند‌ که با این حساب، مجموع مبتلایان به این بیماری به ۲۷۳ هزار و ۶۵۶ رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین خاطرنشان کرد که ۳ هزار و ۵۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت ویژه در بیمارستان‌ها قرار دارند. بدبن ترتیب ایران پس از آمریکا، برزیل و هند دارای بیشترین شمار بیماران کرونایی تحت مراقبت‌های ویژه است. بنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران، استان‌های آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران، کرمان و فارس همچنان در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارند. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان روز یکشنبه از ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر فراتر رفت. از این میان تا کنون افزون بر ۶۰۵ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : یورونیوز
  13:17   یکشنبه 29 تیر 1399  
 نظرات