اخبار   
 

 آخوندی نامه‌ی استعفای خود را منتشر کرد

وزیر راه و شهرسازی نامه‌ی استعفای خود را که در تاریخ ۱۰ شهریورماه خطاب به رییس‌جمهور نوشته شده است، در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرد. به گزارش«صما»، عباس آخوندی در این نامه که در تاریخ ۱۰ شهریور ماه خطاب به رییس‌جمهور نگاشته شده است، دلیل استعفای خود را اختلاف‌نظر در زمینه‌ی روش سامان‌دهی امور اقتصادی کشور و شیوه‌ی بازآفرینی شهری اعلام کرده است ...

آخوندی نامه‌ی استعفای خود را منتشر کرد
■ دلیل استعفا: اختلاف‌نظر در روش سامان‌دهی امور اقتصادی کشور
■ «نسبت به سیاست دخالتِ حداکثریِ دولت در اقتصاد، امکان هماهنگی ندارم»


وزیر راه و شهرسازی نامه‌ی استعفای خود را که در تاریخ ۱۰ شهریورماه خطاب به رییس‌جمهور نوشته شده است، در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرد. به گزارش«صما»، عباس آخوندی در این نامه که در تاریخ ۱۰ شهریور ماه خطاب به رییس‌جمهور نگاشته شده است، دلیل استعفای خود را اختلاف‌نظر در زمینه‌ی روش سامان‌دهی امور اقتصادی کشور و شیوه‌ی بازآفرینی شهری اعلام کرده است.

آخوندی نامه استعفای ۴۸ روز قبل خود را در حالی منتشر کرد که ساعاتی پیش با حضور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی تفاهم نامه ای را با این سازمان در زمینه بازآفرینی شهری امضا کرد. حال و هوای آخوندی در مراسم امضای تفاهم نامه مذکور گویای آن بود که وی شیوه دولت در بازافرینی شهری (بازسازی بافت های فرسوده) را قبول ندارد و در سخنان کوتاه خود در این برنامه نیز کنایه ای به این اختلاف نظر زد و گفت: من امروز برای حرف زدن اینجا نیامده‌ام بلکه برای کف زدن آمده‌ام!

متن کامل نامه استعفای آخوندی به این شرح است:

جناب آقای دکتر روحانی
رییس‌جمهور محترم
با سلام و عرض ادب

پیرو سه بار درخواستی که در سال گذشته از محضر جنابعالی داشتم، اجازه می‌خواهم از خدمت شما در دولت رخصت بخواهم. به نظر نمی‌رسد در ارتباط با روش بازآفرینی شهری مورد نظر جنابعالی بتوانم کار مؤثری انجام دهم. همچنین در ارتباط با سیاست دخالت حداکثری دولت در بازار و روش ساماندهی امور اقتصادی به لحاظ شرایط موجود کشور نیز امکان هماهنگی ندارم. این حق شماست که وزیر همراه‌تری را در دولت داشته باشید. خواهشمندم این بار با درخواست اینجانب موافقت و در تعیین جانشین تسریع فرمایید.

من بر این اعتقاد هستم که سه اصلِ پایبندی به قانون، احترام به حقوق مالکیت و اقتصاد بازار رقابتی را در هیچ شرایطی نباید زیر پا گذاشت. آنچه که در تدبیر شرایط سخت جدید ناشی از تحریم‌های آمریکا شاهدیم دقیقاً نقض همین سه اصل است. در هر صورت با این سطح از تفاوت دیدگاه، از حیث اخلاقی ادامه کار من درست نیست. خواهش می‌کنم که به من رخصت دهید در اولین فرصت از خدمتتان خارج شوم. ولی، درخواست دارم که این زمان از پایان مهرماه سال جاری فراتر نرود. برای جنابعالی و همکاران در دولت و مردم عزیز ایران آرزوی توفیق و سرافرازی دارم.

با سپاس
عباس آخوندی

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

ـ در پیوند با همین موضوع :
پدیده‌ی «جنگل ساختمانی» و نگرانی‌های آقای وزیر
معامله‌ی شهر با پیمانکاران ـ ناگفته‌های دکتر عباس آخوندی
مهندسان و مدیریت خردمندانه‌ی سرزمین
آخوندی : نظام مهندسی وضع آشفته‌ای دارد
دکتر عباس آخوندی، مردی که از نو باید شناخت ـ بخش نخست
دکتر عباس آخوندی، مردی که از نو باید شناخت ـ بخش دوم
پیش‌نویس اصل اخلاق حرفه‌ای و شئون مهندسی
دیدگاه‌های آقای دکتر آخوندی در زمینه‌ی نظارت و مسئولیت‌های شهرداری
حمایت قاطع و تجلیلِ مجلس از اقدامات ضدفساد آخوندی
سخنی با مهندسان؛ همه با هم حرکت به سوی اصلاح نظام مهندسی ساختمان
آخوندی را استعفا دادند ...
واکاویِ دلایل تخریب آخوندی از سوی حامیانِ جعل و فساد

  منبع : وبگاه صما
  11:54   شنبه 28 مهر 1397  
 نظرات