اخبار   
 

 اقدام ضدفساد در نظام مهندسی فصل‌الخطاب است

نماینده‌ی مردم تهران در حوزه‌ی انتخابیه‌ی دماوند و فیروزکوه گفت: اصلاح قانون نظام مهندسی و دستورالعملی که دکتر آخوندی در این زمینه دادند، یک فصل‌الخطاب بود؛ اما با تخریب زیادی از سوی برخی افراد و رسانه‌ها روبه‌رو شد ...

اقدام ضدفساد در نظام مهندسی فصل‌الخطاب است
■ «خرد جمعیِ مجلس، اقدامات آخوندی را تأیید می‌کند»
■ برخی افراد و رسانه‌ها درصدد تخریب اقدامات ضدفساد هستند


نماینده‌ی مردم تهران در حوزه‌ی انتخابیه‌ی دماوند و فیروزکوه گفت: اصلاح قانون نظام مهندسی و دستورالعملی که دکتر آخوندی در این زمینه دادند، یک فصل‌الخطاب بود؛ اما با تخریب زیادی از سوی برخی افراد و رسانه‌ها روبه‌رو شد.

قاسم میرزایی نیکو نماینده مردم تهران در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اقدامات مناسب و قابل توجه وزیر راه و شهرسازی در همه حوزه‌های حمل و نقلی و مسکن با توجه به همه کمبودهای مالی و مشکلات اظهار داشت: با توجه به کمبودهای مالی و مشکلاتی که در بخش راه، مسکن و حوزه حمل و نقل ریلی، هوایی و دریایی داشتیم دکتر آخوندی توانست بخش عمده‌ای از نگرانی‌های نمایندگان را در استان‌های مختلف برطرف کند.

وی افزود: عملکرد شفاف ایشان به خصوص در بحث بافت‌های فرسوده، اصلاح ناوگان و خرید هواپیما با همه مسائلی که برسر راه بود در کمتر مدیری مشاهده شد و از نظر بنده و اغلب همکارانم وزیر راه و شهرسازی در کارشان بسیار موفق بوده‌اند.

این نماینده مجلس در ادامه در مورد بحث قانون نظام مهندسی و عملکرد ضدفساد وزیر راه و شهرسازی و با اشاره به جلوگیری از هرگونه سوء استفاده تصریح کرد: اصلاح قانون نظام مهندسی و دستورالعملی که دکتر آخوندی در این زمینه دادند یک فصل الخطاب بود.

وی ادامه داد: این اقدام وزیر راه و شهرسازی با تخریب‌های زیادی از سوی برخی رسانه‌ها و افراد مواجه شد و حتی برخی دوستان و همکاران ما در مجلس هم گزارشی را تهیه و در صحن قرائت کردند که عملا شاهد بودیم نمایندگان به این گزارش رای ندادند. این مساله به خوبی نشان داد که خرد جمعی مجلس هم اقدامات وزیر راه شهرسازی را تایید می‌کند.

نماینده مردم تهران در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد برخی تخریب‌ها و جوسازی‌ها برسر اقدام وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: همین مساله باعث شد نمایندگان اقدامات مثبت وزیر راه و شهرسازی در زمینه مبارزه با فساد و دیگر موارد را و همچنین هجمه‌ها و جوسازی‌ها علیه آخوندی را به رئیس جمهور محترم گزارش دهیم.

وی افزود: آقای آخوندی در چارچوب تخصص و در جمع بندی تصمیمات کارشناسی نشان داد که حاضر نیست هرکاری که به او دیکته می‌شود را انجام دهد و متاسفانه یکسری رسانه‌ها و افراد درصدد تخریب وزیر راه و شهرسازی اقدام کرده‌اند و چالش‌هایی را به وجود آورده‌اند.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

ـ در پیوند با همین موضوع :
پدیده‌ی «جنگل ساختمانی» و نگرانی‌های آقای وزیر
معامله‌ی شهر با پیمانکاران ـ ناگفته‌های دکتر عباس آخوندی
مهندسان و مدیریت خردمندانه‌ی سرزمین
آخوندی : نظام مهندسی وضع آشفته‌ای دارد
دکتر عباس آخوندی، مردی که از نو باید شناخت ـ بخش نخست
دکتر عباس آخوندی، مردی که از نو باید شناخت ـ بخش دوم
پیش‌نویس اصل اخلاق حرفه‌ای و شئون مهندسی
دیدگاه‌های آقای دکتر آخوندی در زمینه‌ی نظارت و مسئولیت‌های شهرداری
حمایت قاطع و تجلیلِ مجلس از اقدامات ضدفساد آخوندی
سخنی با مهندسان؛ همه با هم حرکت به سوی اصلاح نظام مهندسی ساختمان
آخوندی را استعفا دادند ...
واکاویِ دلایل تخریب آخوندی از سوی حامیانِ جعل و فساد

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  19:20   چهارشنبه 25 مهر 1397  
 نظرات