آخرین اخبار   
 

  تأکید بر بازیافت بتن، به‌عنوان راهکاری برای...

امروزه بر کسی پوشیده نیست که سرعت بهبود و پیشرفت‌های صنعتیِ بشر در سطح جهانی، تأثیرهای ویرانگر بسیاری بر روی محیط زیست داشته و تا اندازه‌ای مخاطره‌آمیز تعادل و پایداریِ محیط زیست را تحت تأثیر قرار داده است. بهره‌برداریِ بیش‌از اندازه از منابع طبیعی تجدیدناپذیر به‌منظور گسترش زیرساخت‌های صنعتی و مدنی، به مصرف میلیون‌ها تُن از منابع طبیعی می‌انجامد و از سوی دیگر، تخریب ساختمان‌های قدیمی و نامنطبق با نیازهای بشر مدرن نیز منجر به تولید زباله‌های ساختمانی و صنعتیِ بسیار می‌شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:00   یکشنبه 6 بهمن 1398  

  به پیشواز روز مهندسی: برترین‌های علوم مهندسی...

نکوداشت شانزدهمین دوره‌ی روز مهندسی و مراسم هشتمین دوره‌ی تجلیل از چهره‌های برگزیده‌ی مهندسی کشور، ۵ اسفند ۱۳۹۸ در فرهنگستان علوم برگزار می‌شود. دکتر مجیدرضا آیت‌الهی، نامزد شاخه‌ی مهندسی مکانیک،‌ دکتر امیرحسین کوکبی، نامزد شاخه‌ی مهندسی مواد و معدن، دکتر داریوش مولا، نامزد شاخه‌ی مهندسی شیمی و دکتر فریدون کیانفر، نامزد شاخه مهندسی صنایع، از سوی فرهنگستان علوم به عنوان استادان برجسته‌ی گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم تقدیر می‌شوند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  11:16   یکشنبه 6 بهمن 1398  

  بررسیِ رخدادهای لرزه‌ایِ هفته‌ی گذشته ـ تا...

بزرگ‌ترین زمین‌لرزه‌ی هفته‌ی گذشته در «سرگز» استان هرمزگان با بزرگای ۵.۲ ریشتر بین استان‌های کرمان و هرمزگان رخ داد. رومرکز این زلزله در گسل اصلی جوان زاگرس در شمال تنگه‌ی هرمز بود. افزون بر آن، در جزیره‌ی خارکِ استان بوشهر نیز زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۱ ریشتر و همچنین زلزله‌های ۳.۶ و ۲.۹ به ثبت رسید و به اعتقاد پژوهشپرانِ این حوزه، این زمین‌لرزه در بستر دریا رخ داده، ضمن آن که در پای ارتفاعات شمالی استان بوشهر نیز گسل "عسلویه" کشیده شده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  18:09   شنبه 5 بهمن 1398  

 پیشنهاد مقاوم‌سازیِ روکش آسفالت با PVC

 آخرین مقالات   
 

 مقاومت فشاری و خمشی مصالح خاک سیمان

عنوان مقاله: بررسی آزمایشگاهی پارامترهای مؤثر در مقاومت فشاری و خمشی مصالح خاک سیمان و بررسی عددی استفاده از این مصالح... ادامه»

 
سهراب شیروانی‌فر
  سه شنبه 27 اسفند 1398  

  تاثیر رفتار هیسترسیس هیدرولیکی بر ظرفیت باربری...

عنوان مقاله: مطالعه‌ی آزمایشگاهی تأثیر رفتار هیسترسیس هیدرولیکی بر ظرفیت باربری کالیفرنیای یک مخلوط ماسه رسی تراکم‌پذیر... ادامه»

 
میثم تقی‌زاده
  چهارشنبه 14 اسفند 1398  

  بزرگ‌نمایی لرزه‌ای در ساختگاه‌های روی سازه‌های...

نام مقاله: ارزیابی الگوی بزرگ‌نمایی لرزه‌ای سطح زمین در ساختگاه‌های واقع بر سازه‌های زیرزمینی جعبه‌ای‌شکل / پدیدآورندگان... ادامه»

 
گروه رسانه‌ای دیرین
  سه شنبه 6 اسفند 1398  

 رفتار شمع ـ ستون‌ها تحت بار جانبی

 مدل‌سازی گسلش نرمال و تونل قطعه‌ای

 بخش کاهش‌یافته‌ی اتصال فولادی RBS

 رفتار شاه‌تیرهای مرکب بتنی ـ فولادی

 تقویت اتصالات تیر به ستون بتنی آسیب‌دیده