آخرین اخبار   
 

  جزیره‌ی ابوموسی با زمین‌لرزه‌ای ۳.۹ریشتری...

بزرگ‌ترین زمین‌لرزه‌ی هفته‌ی گذشته در «لیکک» استان کهگیلویه و بویراحمد با بزرگای ۴.۶ ریشتر به ثبت رسید، ضمن آن که جزیره‌ی ابوموسی در استان هرمزگان با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۹ ریشتر لرزید. به گزارش ایسنا، افزون بر این‌ها، در مهرانِ استان ایلام زمین با لرزه‌ای به بزرگای ۳.۱، در محمله‌ی استان فارس با بزرگای ۳.۲، و در بازار جمعه‌ی استان گیلان با بزرگای ۳ ریشتر لرزید ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  14:25   شنبه 23 آذر 1398  

 میلگرد در مرز ۵هزار تومان

دیروز بهای میلگرد در بازار آزاد، بالای ۵هزار تومان هم شنیده شد؛ گویی بازار همه‌ی تلاش خود را به‌کار گرفته بود تا به این نرخ دست‌ یابد. افزایش قیمت شمش در کنار جوّ روانی افزایش قیمت دلار را می‌توان مهم‌ترین دلیل برای تداوم رشد قیمت‌ها به شمار آورد؛ آن هم در شرایطی که رقابت برای خرید در بورس کالا هم بی‌ارتباط با این افزایش قیمت‌ها نبوده است ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  07:20   سه شنبه 19 آذر 1398  

 سدهای دز و کرخه به ثبت ملی رسیدند

مدیر اداره‌ی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اندیمشک از ثبت ملی اثر و حوزه‌‌ی اطراف، بالادست و پایین‌دستِ ۲ سد بزرگِ کرخه و دز خبر داد. روح‌الله شاهرخیان گفت: همایش ملی ثبت میراث صنعتی کشور با حضور مدیران ۲۶ استان کشور در بندر ماهشهر برگزار و پس از دفاعیه‌ی مدیران‌عامل سدها و نظارت هیأت داورانِ وزارت میراث فرهنگی کشور، با توجه به اهمیت صنعتی و گردشگری، ۲ سد کرخه و دز و بخش‌هایی از فضاهای پیرامونی‌شان به ثبت ملی رسیدند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  11:49   دوشنبه 18 آذر 1398  

 بررسی رخدادهای لرزه‌ایِ هفته‌ی گذشته

 آخرین مقالات   
 

  ویژگی‌های درزه‌ها و جریان پایدار آب در تونل...

عنوان مقاله: بررسی تأثیر خصوصیات درزه‌ها بر روی جریان پایدار آب ورودی به تونل؛ مطالعه‌ی موردی: تونل سوم کوهرنگ / نویسندگان:... ادامه»

 
سهراب شیروانی‌فر
  دوشنبه 30 دی 1398  

 رفتار عرشه‌ی پل‌های قطعه‌ایِ پیش‌ساخته‌

عنوان مقاله: اثر زلزله‌ی قائم بر رفتار عرشه‌ی پل‌های قطعه‌ایِ پیش‌ساخته‌ی پس‌کشیده‌ی غیرچسبیده / نویسندگان: میلاد... ادامه»

 
میثم تقی‌زاده
  یکشنبه 29 دی 1398  

 تیر مختلط در قاب خمشی پیش‌ساخته

عنوان مقاله: معرفی نوعی تیر مختلط در قاب خمشی پیش‌ساخته با هدف حذف تراکم آرماتوری در آن و بدون نیاز به بتن‌ریزی درجا... ادامه»

 
فرزانه جهانمردی
  شنبه 28 دی 1398  

 پردازش پاسخ سازه‌ها با تبدیل موجک

 لنگر خمشی سینماتیک در گروه شمع‌ها

 بتن‌های دارای سرباره‌ی سرب و میکروسیلیس

 ارزیابی یک اتصال نیمه‌صلب فولادی جدید

 پیاده‌سازی بهینه‌ی توابع پایه‌ی نمایی

 روزنوشت ها    
 

 مصرف سیمان دو برابر میزان تولیدات کشور است بخش عمران

6
 فرزاد وفادار

فرزاد وفادار شکرچی‌زاده گفت: میزان تولید سیمان در کشور ۵۰ تا ۵۵هزار تن است، در حالی که مصرف آن به ۱۰۰هزار تن رسیده است. وی افزود: هم‌اکنون به دلیل افزایش قیمت قیر، تقاضا برای استفاده از بتن و سیمان افزایش یافته است و در ساله‌ای گذشته هم در بسیاری از پروژه‌های آزادراهی و بزرگراهی از بتن استفاده شده است ... ادامه»

شنبه 21 دی 1398 ساعت 16:05 ، نظر بدهید