روزنوشت ها    
 

 برای گرفتن یک ماهی چند میلیون بچه‌ماهی را می‌کشند بخش محیط زیست

10
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور صد متر کابل می‌آورند به برق فشار قوی وصل می‌کنند و می‌اندازند توی رودخانه‌ای که زایشگاه ماهی‌هاست. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد، باید بدانیم که هزاران بچه‌ماهی که دیده نمی‌شوند هم می‌میرند ... ادامه»

سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 17:04 ، نظر بدهید

 ویلاهای چوبی بخش محیط زیست

4
 علی رضا محمودی زاده

علی رضا محمودی زاده ویلای چوبی سازه‌ای است که به‌طور کامل از چوب ساخته شده است و به حفظ محیط زیست کمک می‌کند. داشتن ویلای چوبی و زندگی در یک فضای چوبی در یک منطقه‌ی خوش‌آب‌وهوا، رویایی بسیار زیبا برای همه‌ی مردم جهان است ... ادامه»

دوشنبه 24 تیر 1398 ساعت 08:28 ، نظر بدهید

 تالاب بین‌المللی هامون دوباره آب‌گیری شد بخش محیط زیست

13
 حسین‌علی واعظی‌پور

حسین‌علی واعظی‌پور به برکت ریزش های جوی در حوضه آبریز رودخانه های منتهی به تالاب بین المللی هامون بخش وسیعی از آن که نقش تاثیر گذاری در کاهش گرد و غبار و ایجاد اشتغال برای مردم منطقه سیستان دارد آبگیری شد ... ادامه»

چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 ساعت 11:29 ، نظر بدهید

  پایداری و توسعه‌ی پایدار بخش محیط زیست

14
 حسین‌علی واعظی‌پور

حسین‌علی واعظی‌پور دو مفهوم «پایداری» و «توسعه‌ی پایدار» لزوماً یکسان نیستند. «پایداری» به توانایی درازمدت برای پی‌گیری فعالیت در زمینه‌ای خاص یا بهره‌گیری از منابع طبیعی اشاره دارد. در برابر، «توسعه‌ی پایدار» نشان‌دهنده‌ی یک هدف گسترده‌تر اجتماعی از چگونگی پیشرفت اقتصادی و اجتماعی است ... ادامه»

شنبه 18 اسفند 1397 ساعت 15:33 ، نظر بدهید

 تالاب: کارخانه‌ی طبیعت بخش محیط زیست

14
 حسین‌علی واعظی‌پور

حسین‌علی واعظی‌پور تالاب‌ها را به‌مثابه‌ی کارخانه هایی بدانیم که با کوچک‌ترین هزینه، بیش‌ترین سود را به ما می‌رسانند. دومِ فوریه هر سال به‌عنوان روز جهانی تالاب نام‌گذاری شده است، تا یادمان باشد که تالاب‌ها از مهم‌ترین اکوسیستم‌های زمین است که باید پاس داشته شوند ... ادامه»

چهارشنبه 17 بهمن 1397 ساعت 11:07 ، نظر بدهید

 رواج یک جشن خارجی «طبیعت‌برانداز» و «مرگبار» در ایران بخش محیط زیست

10
 ایرج شاهسون

ایرج شاهسون «جشن رنگ» میراث کشور هند است. با این حال چند وقتی است به جمع جشن‌های بیگانه در ایران اضافه شده و پای ثابت تورهای آخر زمستان شده است. جشنی که محققان هندی آن را تهدیدی برای طبیعت و مهم‌تر از آن جان انسان دانسته‌اند ... ادامه»

سه شنبه 29 آبان 1397 ساعت 16:44 ، نظر بدهید

 دیپلماسی آب را جایگزین ناامید کردن مردم کنیم بخش محیط زیست

11
 حسین‌علی واعظی‌پور

حسین‌علی واعظی‌پور ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از دریاچه‌ی هامون گفته‌اند که تالاب هامون را باید فراموش کرد، چرا که دیگر احیا نخواهد شد و مردم منطقه که به پیشه‌های صیادی و دامپروری مشغول هستند، می‌باید شغل‌های دیگری بیابند. پرسش این است که ایشان از تالاب هامون چه می‌دانند؟ ... ادامه»

سه شنبه 22 آبان 1397 ساعت 16:50 ، نظر بدهید

 زمین در حال بلعیدن ایران است (+ویدئو) بخش محیط زیست

12
 م افتخاری

م افتخاری زمین در حال بلعیدن ایران است؛ فروچاله‌ها، از شمال تا جنوب ایران پدید آمده‌اند و هر لحظه امکان دارد زمین بیش از ۴۰هزار تن از جمعیت میناب هرمزگان را ببلعد؛ احتمالی که در نقاط دیگر ایران هم وجود دارد ... ادامه»

سه شنبه 1 آبان 1397 ساعت 01:18 ، نظر بدهید

 دولت چشمش را بر تخلفات در هورالعظیم بست بخش محیط زیست

11
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور یک فعال محیط زیستی با اشاره به وضعیت هورالعظیم در پی آتش‌سوزی‌های چندباره‌ی امسال، گفت: من تصور می‌کنم که دولت از توانایی لازم برای جلب مشارکت همگانی و بومی عاجز بوده و این عوامل در نهایت دست در دست هم داده، تا وضعیت هورالعظیم با آن وضعیتی که مطلوب است، فاصله‌ی بسیار داشته باشد ... ادامه»

سه شنبه 1 آبان 1397 ساعت 01:06 ، نظر بدهید

 رکورد فرونشست زمین را شکستیم، آب هم از آب تکان نخورد بخش محیط زیست

11
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور فعال محیط زیست در کنگره‌ی حزب اراده‌ی ملت ایران گفت: در حالی که اتحادیه‌ی اروپا فرونشست زمین به اندازه‌ی ۴ میلی‌متر را بحرانی می‌داند، ما در سال ۲۰۱۵ در دشت فسا ۵۴ سانتی‌متر فرونشست زمین داشتیم و آب هم از آب تکان نخورد و هیچ صدایی از جایی بلند نشد ... ادامه»

یکشنبه 29 مهر 1397 ساعت 13:17 ، نظر بدهید
1
2