گزارش ها   
 

 چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان ـ مشهد (گزارش جامع)

همان‌گونه که در خبر گشایش نمایشگاه فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان در مشهد گفته شد، از ۲۴ بهمن چهارمین همایش بین‌المللی فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان در تالار صبای شهر مشهد آغاز شده و امروز به پایان می‌رسد. در این گزارش جزییاتی از سخنرانی‌های آیین گشایش و پنل‌های این همایش و نمایشگاه جنبیِ آن ارائه می‌شود ...

تاریخ ارسال: دوشنبه 25 بهمن 1395
گزارش جامع چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان ـ مشهد

همان‌گونه که در خبر گشایش نمایشگاه فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان در مشهد گفته شد، از دیروز (۲۴ بهمن) چهارمین همایش بین‌المللی فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان در تالار صبای شهر مشهد آغاز شده و امروز به پایان می‌رسد. در این گزارش جزییاتی از سخنرانی‌های آیین گشایش و پنل‌های این همایش و نمایشگاه جنبیِ آن ارائه می‌شود.

افتتاح نمایشگاه چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نمایشگاه چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان که از صبح امروز ۲۴ بهمن ماه در سالن فرهنگی هنری صبا استان خراسان رضوی آغاز به کار کرد، با ارایه آثاری در ۳۰ غرفه افتتاح شد.

۳۰ غرفه حاضر در این نمایشگاه که در حاشیه چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان ترتیب داده شده است، غرفه‌هایی ملی و همچنین بین‌المللی هستند.

۱۰ کشور شرکت کننده در این همایش ۱۰ غرفه را مدیریت می‌کنند و ۲۰ غرفه باقی‌مانده را شرکت‌های داخلی برعهده دارند.

چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان با موضوع توسعه پایدار و پاسخ به ۴ بحران آب، آلودگی هوا، انرژی و گرمایش زمین برگزار می‌شود.

example-imageexample-imageexample-imageexample-imageexample-image

حادثه‌ی پلاسکو توجه جامعه‌ی مهندسی کشور به الگوهای جهانی را الزامی کرد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: فرو ریختن ساختمان پلاسکو در تهران توجه جامعه مهندسی ایران برای انطباق با الگوهای جهانی و بازنگری در شیوه های ساخت و ساز در کلانشهرها را ضروری و الزامی کرد.

حامد مظاهریان روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه همایش بین المللی فناوری های نوین صنعت ساختمان در تالار صبا مشهد افزود: حادثه پلاسکو نشان می دهد که بسیاری از برج های مشابه در شهرهای بزرگ ایران نیازمند بازنگری هستند و این اهمیت استاندارد سازی فناوری های نوین ساختمانی منطبق با الگوهای بین المللی را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه ایران هشت تا ۱۰ سال از دانش مهندسی دنیا عقب تر است و این عقب ماندگی در حوادثی مانند ساختمان پلاسکو نمود پیدا کرد، اظهار کرد: نقشه ای از ساختمان پلاسکو که در قلب تهران مستقر بود، وجود نداشت و این فاجعه را گسترش داد و نجات کسانی که زیر آوار مانده بودند، بسیار دشوار شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص راهکارهای انطباق جامعه مهندسی با الگوهای جهانی گفت: استفاده از فناوری، نمونه شناخته شده در الگوهای جهانی مربوط به صنعت ساختمان و رسیدن به توسعه پایدار در صنعت ساختمان است که در این فناوری در ابتدا طراحی استاندارد می شود و براساس طرح ساختمان‌ ها شکل می گیرند تا بتوان داده‌های مختلف را بر روی ساختمان ‌ها پیاده کرد و با آنالیز داده ‌ها مرحله ساخت را سرعت بخشید.

مظاهریان گفت: استفاده از فناوری «مدل سازی اطلاعات ساختمانی» (‌BIM) در کاهش‌ هزینه ‌ها و اقتصادی شدن ساخت و سازها بسیار موثر است و این مدل کمک می ‌کند تا مدیریت بهتری در ساختمان سازی اعمال گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: فناوری «مدل سازی اطلاعات ساختمان»‌ شاخص ها در ساختمان سازی را مشخص و استفاده از نیروی انسانی کارآمد را ضروری می سازد و در واقع هدف این فناوری تسریع در امر ساخت و ساز و ایمنی بیشتر در ساختمان ‌ها برای رسیدن به توسعه پایدار است.

وی تاکید کرد: کشورهای آمریکا، آلمان، فرانسه و انگلستان در زمینه فناوری«مدل سازی اطلاعات ساختمان» پیشرو هستند و این فناوری تصویر روشنی از طرح، مصالح به کار رفته در ساخت و سازها و ایمنی آینده آنها را ارائه می کند و با توجه به شرایط ساختمان های فعلی در کشور، کاربرد این فناوری در ایران ضروری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هم اینک بسیاری از شرکت‌ های ساختمانی و مهندسی با فناوری «مدل سازی اطلاعات ساختمان» آشنا هستند و این مهم می تواند به ترویج به کاربردن این فناوری در کشور کمک کند و منجر به صدور خدمات مهندسی داخلی به خارج از کشور شود.

مظاهریان یکی از معضلات صنعت ساختمان در ایران را غیراقتصادی بودن آن به دلیل طولانی بودن مدت ساخت و بوروکراسی دانست و گفت: ایران در ساخت و ساز رتبه خوبی ندارد و به نوعی سرمایه‌ های کشور در این بخش هدر می‌ رود و بهره گیری از «مدل سازی اطلاعات ساختمان» می تواند ایران را به استانداردهای جهانی در صنعت ساختمان نزدیک کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گزارش واقعی، تهیه سند ملی، راه‌ اندازی بانک «مدل سازی اطلاعات ساختمان» برای راستی‌‌ آزمایی، شناسنامه ملی مرتبط با این فناوری ساختمان و در نهایت قانونی که همه را ملزم کند تا به مدل اطلاعاتی ساختمانی را مجهز شوند را از راهکارهای رسیدن ایران به استانداردهای بین‌المللی در امر ساخت و ساز و استفاده از تکنولوژی‌های نوین صنعت ساختمان برشمرد.

وی بیان کرد: صنعت ساختمان در کشور برای ارتقای سطح کیفی نیاز به بازنگری دارد که در چند سال اخیر نیروی انسانی در این حوزه گسترش خوبی پیدا کرده است اما برای ارتقا نیازمند تدوین مقررات ملی بیشتر در این زمینه هستیم.

مظاهریان با بیان اینکه برگزاری چنین همایش هایی می تواند کمک بزرگی برای ارتقاء نخبگان عرصه ساختمان و فناوری داشته باشد، افزود: وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی بخش ساختمان از نظرات مطرح شده در دبیرخانه همایش فناوری های نوین ساختمان در خراسان رضوی در راستای سیاست گذاری برای افزایش کیفیت ساخت و ساز پشتیبانی می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ترویج مقررات ملی ساختمان و افزایش سطح ایمنی از اهداف اصلی این همایش است و افزایش ایمنی و رفاه برای ساختمانهای ایجاد شده به خصوص ساختمانهایی که در بافت فرسوده هستند نیز از مهمترین محورهای این همایش به شمار می رود.

example-imageexample-image

ضروت بازتعریف صنعت ساختمان با رویکرد توسعه‌ی پایدار

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر تلاش برای کاهش سهم ۴۲ درصدی ایران به عنوان بزرگ‌ترین مصرف کننده و هدردهنده انرژی در کشور، از نیاز به بازتعریف صنعت ساختمان با رویکرد توسعه پایدار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان، با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام توسط سازمان آیسسکو گفت: این همایش در راستای تجلی مفهوم عینی پایتخت فرهنگی برای جهان اسلام است.

رشیدیان افزود: محور موضوعی این همایش در تداوم خط راهبردی دوره قبلی و تمرکز بر موضوع توسعه پایدار و بازاندیشی ضرورت توجه و نگاه جامع به کلیه مولفه‌های توسعه شهری است.

استاندار خراسان رضوی با بیان آنکه بخش مسکن و ساختمان با سهم ۴۲ درصدی، بزرگترین مصرف کننده و هدر دهنده انرژی در کشور است تاکید کرد: با اجرای راهکارهای کم هزینه و اعمال استاندارهای تدوین شده می‌توان تا ۳۰ درصد مصرف انرژی در این بخش را کاهش داد.

به گفته رشیدیان، طبق عکس‌برداری هوایی از شهر، میزان هدررفت انرژی در بخش شرقی مشهد که بخش کمتر توسعه یافته ای‌ست، چندین برابر سمت غربی آن است و این نشان دهنده نقش ساختمان‌های غیراستاندارد در هدررفت انرژی شهرها است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: با نگاهی به تاریخ و الگوی‌های مهم معماری ایرانی، می‌توان به بازتعریف مفاهیم در هم‌گرایی فرهنگی و ایدئولوژیک شهر و حقیقت هویت ایرانی دست یافت.

وی با اشاره به اینکه مثال بسیار عینی و روشن آن، مجموعه محوری و بسیار فاخر روضه منوره حرم حضرت امام رضا (ع) است، افزود: بیش از ۱۰ قرن پیش، مجموعه معماران ایرانی اسلامی با درک عمیق از فرهنگ، اقلیم، اقتصاد، مولفه‌های زیست محیطی و از همه مهمتر ارزش‌های انسانی به تعریف دقیقی از این هنر به تناسب هنر ایرانی اسلامی پرداختند.

example-image

انتقاد از عمر متوسط ساختمان ها به زیر ۲۵ سال

رشیدیان تأکید کرد: عمر متوسط ساختمان‌ها در کشور به زیر ۲۵ سال رسیده و روند استهلاک آنها به دلیل عدم توجه به فن‌آوری‌های پایا و روش‌های اجرایی مناسب، باعث هزینه های مستمر سالانه شهروندان شده است. از طرفی نیاز سالانه به حدود یک میلیون واحد در حوزه مسکن شهری و تاثیر بسزای آن، هم از لحاظ اقتصادی و هم از نظر اجتماعی و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است. وی تصریح کرد: عدم رعایت استاندارهای ایمنی و بهداشت در ساختمان‌ها، تهدیدی جدی برای شهرها است.

رشیدیان گفت: بحث‌های ایمنی، اطفا و اعلام حریق به ویژه در ساختمان‌های بلندمرتبه به تهدیدی جدی و ملموس بدل شده و تجارب ساختمان‌های حادثه دیده در تهران و مشهد، گواهی بر ضرورت اجرای شاخص های ایمنی و استفاده از تکنولوژی های نوین در این گروه از ساختمان‌ها است.

استاندار ادامه داد: همه این شرایط، پس‌آمدهای عدم توجه به توسعه پایدار در حوزه صنعت ساختمان است. امری ضروری، که خود را در کاهش قابلیت زندگی در کلانشهر، ناکارآمدی اقتصادی و بحران منابع زیستی، نشان داده و باعث بروز انواع مشکلات و بحران‌ها در توسعه مسکن می شود.

وی ادامه داد: توسعه در قالب یک مفهوم در رشد فیزیکی و بهره‌وری شهرها موضوعیت پیدا کرده و اقتصاد تنها مولفه پایدار در شکل‌دهی و رشد این مفهوم می‌شود.

توجه خاص به مسکن متناسب در منشور حقوق شهروندی رییس جمهور

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، منشور حقوق شهروندی که اخیرا توسط رئیس جمهور ابلاغ شد در مواد ۲ ، ۷۳ و ۷۴ موضوع مسکن متناسب را مورد توجه قرار داده است. محمد شکرچی‌زاده، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی در چهارمین همایش فناوریهای نوین صنعت ساختمان گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی در راستای صنعتی سازی، احداث نمایشگاه، فناوری صنعت ساختمان در مرکز تحقیقات و نظارت عالی بر صنعتی سازی کشور از تحقیقاتی است که در مرکز دنبال می‌شود و می‌تواند به عنوان مرجع فعالیتهای ساختمانی در کشور قلمداد شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در حال حاضر سامانه ای درحال تدوین است که شرکت‌هایی که در زمینه ساختمان نوآوری دارند را مدیریت می‌کند، گفت: به روز کردن کتاب صنعت ساختمان که آخرین ویرایش آن در سال ۸۸ انجام شد نیز در مرکز تحقیقات در دستور کار قرار دارد و می‌تواند مرجع قانونی انجام کارهای ساختمانی باشد.

رییس مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی ادمه داد: فناوریهای نوین فراوانی درحوزه‌های ساختمانی، سازه‌ای، مصالح، ابزار و ماشین آلات بررسی می‌شود که می‌تواند مورد استفاده کارشناسان و متخصصات قرار بگیرد.

شکرچی زاده با اشاره به اینکه ویرایش جدید مبحث ۱۱ مقررات ملی ساختمان درحال تدوین است گفت: مبحث ۱۱ به طور خاص به صنعتی سازی اختصاص دارد. همچنین در سال ۱۳۹۵ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مجددا به مقوله فناوریهای نو پرداخته است و این مسئولیت نیز بر عهده مرکز تحقیقات قرار داده شده تا شناسایی و ارزیابی مستمری از فناریهای نو انجام دهد. وی تصریح کرد: تهیه و توسعه روند ارزیابی ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مسئولیت قانونی مرکز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی مقوله حقوق شهروندی و عنصر انسان را از مباحث جدی تمام تحقیقات مرکز تحقیقات خواند و گفت: ظرفیت زیستی در توسعه فناوری باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: منشور حقوق شهروندی که اخیرا توسط رئیس جمهور ابلاغ شد در موارد ۲ ، ۷۳ و ۷۴ موضوع مسکن متناسب را مورد توجه قرار داده است و این توجه را می دهد که باید از دانش روز استفاده کنیم و شرایط محیطی و زیستی سالمی را برای شهروندان فراهم کنیم که این جزو مسئولیت‌های حاکمیتی است.

example-image

شکرچی زاده گفت: در بحث آسیب شناسی ساخت و سازها چالش‌های جدی وجود دارد که نیاز داریم راهکارهای مناسبی را برای آن تدوین کنیم.

وی یکی از مقوله های مهم شهرهای کنونی را مباحث بلند مرتبه سازی در کلانشهرها عنوان کرد و با اشاره به اینکه ساختمان پلاسکو اولین بلندمرتبه ایران به یکباره فروریخت گفت: ساختمان پلاسکو مظهر توجه به فناوری در چهار تا پنج دهه گذشته است و موید این مطلب که با در زمینه ساخت و سازهای بلند مرتبه درکلان شهرها هوشمندانه برخورد نکرده‌ایم و همین مسئله امروزه ما را با چالشهای جدی روبرو کرده است.

وی توزیع ساختمان‌های بلندمرتبه در ۲۲ منطقه تهران را تشریح کرد و گفت: درحال حاضر ظرفیت زیستی تهران چهار تا پنج میلیون نفر است ولی جمعیتی هشت میلیون نفری در تهران سکنی داده شده اند که با پیرامون تهران به ۱۴ میلیون نفر می‌رسد و این توزیع جمعیتی نشان دهنده عدم توجه به ظرفیتهای زیست محیطی می‌تواند مقوله حقوق شهروندی را با مخاطره مواجه کند.

وی با اشاره به آخرین مطالعه ای که توسط معاونت معماری و شهرسازی وزارتخانه درمورد ساختمان‌های بلند مرتبه انجام شده است گفت: در تهران ۲۳۱ ساختمان داریم که اطلاعاتی از آنها و نحوه ساختشان نوع مصالح وجود ندارد. تعداد این ساختمانها قبل از سال ۵۰ برابر ۱۳ مورد بین سال‌های ۵۰ تا ۵۹ برابر ۲۴ مورد و بین سال‌های ۶۰ تا ۶۴ برابر سه مورد بوده است. درحالیکه از سال ۷۰ به بعد تعداد ساختمانهای بلندمرتبه ناگاه افزایش بی‌رویه یافت و همین مسئله اثرات منفی جدی بر حقوق شهروندی گذاشت و سکونت درتهران را با مشکل مواجه کرد.

شکرچی زاده ادامه داد: درحال حاضر از نظر تعداد طبقات، ۱۲ تا ۱۵ طبقه ۵۶۳ مورد ۱۶ تا ۲۰ طبقه ۲۷۷ واحد ۲۱ تا ۲۵ طبقه ۱۰۳ مورد و بیش از ۳۰ طبقه هشت مورد وجود دارد و نگرانیهای زیادی را درحوزه حقوق شهروندی ایجاد می‌کند.

وی درباره تعداد ساختمان‌های بلند مرتبه در معابر مختلف گفت: ساختمانهای بلندمرتبه در عرض معابر شش متری سه برج، در عرض بین ۶ تا ۱۲ متری ۲۷۵ مورد، بیش از ۲۰۰ بلند مرتبه در معابر ۱۲ تا ۲۰ متری و ۳۱۶ بلند مرتبه در معابر ۲۰ تا ۳۵ متری و چهار بلند مرتبه نیز در معابر بیش از ۳۵ متر قرار گرفته‌اند.

به گفته وی ساختمانها با استفاده از فناوریهای نوین و دانش روز ساختمان ساخته شده‌اند اما مخاطرات جدی نظیر زلزله و آتش آنها با مخاطرات جدی روبرو می‌کند به این معنا که امکان استفاده از دستگاههای آتش نشان در معابر کوچک وجود ندرد تا بتواند با این مخاطرات مقابله کند.

شکرچی زاده تصریح کرد: تغییر کاربری‌ها میلیونها مترمربع بر سطح بارگذاری شهر افزوده است و موید آن است که با موضوعات جدی شهرسازی و ساخت و ساز خردمندانه رفتار نشده است که یکی از آنها ساختمان پلاسکو است.

وی گفت: اشکالات فنی و نبود سیستم اطفا و اعلام حریق مواردی بود که در ساختمان پلاسکو وجود نداشت و باعث شد که اولین نماد بلند مرتبه در تهران فروبریزد.

وی با اشاره به اینکه تهیه گزارش ملی حادثه پلاسکو توسط شورایی که رئیس جمهور تشکیل داده بررسی می‌شود افزود: علت آتش سوزی در برج سلمان مشهد به دلیل مواد قابل اشتعال از نوع کامپوزیت آلومینیوم بود و موید این مطلب است که در رابطه با ایمنی نگاه همه جانبه وجود نداشته است.

وی تصریح کرد: استفاده غیرصحیح و غیر همه جانبه مشکلات جدی را در نظام ساخت و ساز ایجاد کرده است.

برگزاری چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین ساختمان به‌صورت مجازی در چهار استان

همزمان با چهارمین همایش ملی فن‌آوری‌های نوین ساختمانی که با صوت حضوری با محوریت توسعه پایدار در مشهد برگزار شد، این همایش به صورت مجازی و آنلاین در استان‌های فارس- قزوین – اصفهان و خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی فارس، محمدحسین حمیدی زاده مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی فارس گفت: در این روش همزمان آموزش به‌صورت گروهی و در یک فضای کنترل شده به‌صورت کلاس برگزار شد.

وی بیان کرد: پنج کارگاه و کلاس آموزشی مجهز به پهنای باند اینترنت سیستم رایانه‌ای و WEBCAM جهت برقراری ارتباط صوتی و تصویری و ویدئو پروژکتور و پرده نمایش و سیستم صوتی جهت برگزاری این دوره تدارک دیده شد.

مهندس حمیدی زاده افزود: گذراندن دوره‌های فوق امتیاز تمدید و ارتقاء پایه را برای شرکت‌کنندگان در بر خواهد داشت.

مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی فارس تعداد شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها را ۲۰۰ نفر اعلام و تصریح کرد: این دوره مجازی به صورت ۵ کارگاه تشکیل گردید و در هر کارگاه تعداد ۴۰ نفر شرکت کردند.

example-image

کارگاه‌های چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان

کارگاه‌های چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان با حضور صاحب‌نظران ایرانی و بین‌المللی در سالن صبای مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، چهارمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن با برگزاری ۵ کارگاه طی روز گذشته ۲۴ و امروز ۲۵ بهمن ماه در سالن فرهنگی هنری صبای استان خراسان رضوی درحال برگزاری است.

کارگاه های روز دوم شاملِ اصول طراحی سامانه های ایستا در معماری پایدار توسط سیدمجید مفیدی، انتخاب سیستم روشنایی بهینه، آشنایی با نرم افزار شبیه سازی DIALUX (برق- معماری) با ارایه توسط محمدعلی مزینانی و بهنام داداشی، سقف‌های عرضه بتنی، سقف‌های وافلی (مهانیت) (عمران- معماری) ارایه توسط محسن گرامی، طراحی سیستم‌های پمپ دور متغیر به وسیله شیرهای کنترل دبی مستقل از فشار (مکانیک) ارایه توسط مهرداد آقاجان نوری، مدیریت و ممیزی و رده‌بندی انرژی در ساختمان، اصول طراحی سامانه های ایستا در معماری پایدار ارایه توسط سیدمجید مفیدی، بتن و توسعه پایدار (عمران- معماری) ارایه توسط جواد مروتی، اینترنت اشیا در شهر هوشمند ارایه توسط محمدحسین یغمایی مقدم، فاطمه بنایی و پروانه تشریف، طراحی سیستم پمپ دور متغیر به وسیله شیرهای کنترل دبی مستقل از فشار ارایه توسط تاسد میراورهان و بهداد شهریاری، نگه داشت انرژی در ساختمان‌ها با استفاده از فن‌آوری TES (مکانیک) ارایه توسط علی سپهر، سیستم Es در تصفیه فاضلاب خاکستری ارایه توسط کامبیز صادقی، سیستم های تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی (عمران- معماری- مکانیک) ارایه توسط کامبیز صادقی بخشی از کارگاه های امروز، ۲۵ بهمن ماه است.

از دیگر کارگاه های روز دوم، جداسازی لرزه‌ای در سازه‌ها (عمران) ارایه توسط کی تاء هونگ، استاندارد LEED و ساختمان‌های سبز ارایه توسط حمید عرفانیان‌جم، زیرساخت‌های ارتباطی IOT هوشمند نمونه‌های اجرایی ساختمان سبز ارایه توسط محمدحسین یغمایی‌مقدم، سیستم‌های هوشمندسازی و مدیریت انرژی در ساختمان‌ها ارایه توسط هاشم قربان‌پناه، دیگ‌های چگالشی (مکانیک) ارایه توسط ایمان پیش‌بین، بتن‌های ویژه و توسعه پایدار (عمران)، شهر پایدار اصول و راهبردها ارایه توسط مظفر صرافی، تحلیل اکولوژیکی ساختمان‌های بلند ارایه توسط فرزانه رزاقیان، مدیریت پسماند در توسعه پایدار شهری ارایه توسط مهسا مجتهدزاده، فرآیین سعیدآبادی و محمود مجتهدزاده، ارایه راهکارهایی برای طراحی پایدار ارایه توسط آناهیتا زنده دلان هستند.

روز ۲۴ بهمن ماه نیز، کارگاه کنترل دود در ساختمان، سیستم‌های نوین نمای ساختمان، مدیریت عملکرد بهینه ساختمان، عایق‌های حرارتی فوم الاستومری انعطاف‌پذیر(مکانیک- عمران)، اصول و کاربردهای مدل سازی انرژی ساختمان، شاخص های سنجش پایداری در ساختمان، مخاطرات بلوک های پلی استایرن غیراستاندارد، به کارگیری انرژی خورشیدی در ساختمان و نقش خواص نوری در سطوح ساختمان، و همچنین، چالش ها، تهدیدات و امنیت سایبری در شهر هوشمند برگزار شد.

تجلیل از برترین‌های چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان

در چهارمین همایش ملی فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان از غرفه های برتر شرکت کننده در همایش، تجلیل شد. بنا بر این گزارش، از میان ۳۵ غرفه حاضر در نمایشگاه ۵ غرفه به نام های شرکت بازرگانی مغان، شرکت انبوه سازی ایستا، شرکت پوشش گستر قشم، شرکت پلیران و عرش گستران دامون به عنوان برترین غرفه های این نمایشگاه معرفی شدند.
در این همایش از سه پیشکسوت فعال در این حوزه دکتر غلامرضا بهار وحدت، ماشالله سعیدیان و محمد حسن اکبرزاده ابراهیمی نیز تجلیل شد. همچنین مفیدی، توکلی زاده و صحافی به عنوان پرکارترین داوران مقالات معرفی و تقدیر شدند.
در این مراسم از نمایندگان کشورهای خارجی حاضر در چهارمین همایش فن آوری های نوین صنعت ساختمان نیز تجلیل و قدردانی شد.

example-image■ تصویرهایی از آیین گشایش نمایشگاه و پنل‌ها و رویدادهای
چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان :example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image example-image

برگرفته از :
■ افتتاح نمایشگاه چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان
■ حادثه‌ی پلاسکو توجه جامعه‌ی مهندسی کشور به الگوهای جهانی را الزامی کرد
■ تلاش برای کاهش سهم ۴۲درصدی بخش مسکن در هدررفت انرژی
■ فراهم‌آوردن زیستی سالمی برای شهروندان جزو مسئولیت‌های حاکمیتی است
■ گزارش تصویری افتتاح نمایشگاه چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان
■ گزارش تصویری افتتاح نمایشگاه چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان (۲)
■ گزارش تصویری پنل‌های نخستین روز از چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان
■ برگزاری چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین ساختمان به‌صورت مجازی در فارس
■ جزئیات کارگاه‌های چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان
■ گزارش تصویری پنل های دومین روز از چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان
■ تجلیل از برترین‌های چهارمین همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان

آماده‌سازی و تنظیم :
■ واحد تحریریه و تأمین محتوای iiiwe