اخبار   
 

 با پولی که چند سال پیش می‌شد خانه خرید، اکنون فقط می‌توان خانه اجاره کرد!

رییس اتحادیه‌ی مشاوران املاک کرج با بیان این که هزینه‌ی اجاره‌ی خانه برای مستأجران در کرج به شدت بالا رفته است، گفت: هم‌اکنون رهن کامل یک خانه‌ی ۶۰متری در یک منطقه‌ی معمولی کرج ۱۵۰میلیون تومان هزینه دارد. محمد قمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به رکود در بازار خرید و فروش مسکن گفت: در حال حاضر معامله‌ی چندانی در بازار مسکن انجام نمی‌گیرد. وی افزود: از این ماه احتمالاً شاهد افزایش درخواست‌ها برای اجاره و معاملات مربوط به رهن و اجاره‌ی مسکن خواهیم بود ...

با پولی که چند سال پیش می‌شد خانه خرید، اکنون فقط می‌توان خانه اجاره کرد!

رییس اتحادیه‌ی مشاوران املاک کرج با بیان این که هزینه‌ی اجاره‌ی خانه برای مستأجران در کرج به شدت بالا رفته است، گفت: هم‌اکنون رهن کامل یک خانه‌ی ۶۰متری در یک منطقه‌ی معمولی کرج ۱۵۰میلیون تومان هزینه دارد. محمد قمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به رکود در بازار خرید و فروش مسکن گفت: در حال حاضر معامله‌ی چندانی در بازار مسکن انجام نمی‌گیرد. قمی درباره‌ی وضعیت اجاره و رهن هم گفت: با توجه به پایان تمدید دوماهه‌ی قراردادهای سال پیش، از این ماه احتمالاً شاهد افزایش درخواست‌ها برای اجاره و معاملات مربوط به رهن و اجاره‌ی مسکن خواهیم بود. وی ادامه داد: متأسفانه با توجه به اینکه قانونی برای تعیین هزینه اجاره و رهن مسکن وجود ندارد و همه چیز به توافق مالک و مستأجر وابسته است، بسیاری از مالکان هر طور که توان دارند هزینه را افزایش داده‌اند.

رییس اتحادیه املاک کرج خاطرنشان کرد: وعده‌های زیادی برای تعیین هزینه رهن و اجاره داده شد اما هیچکدام عملی نشده است و این آشفتگی در بازار اجاره همچنان وجود دارد. وی اظهار کرد: در چنین شرایطی اجاره خانه در برخی مناطق کرج حداقل ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است البته در برخی مناطق شاهد افزایش ۵۰ تا ۹۰ درصدی و حتی بیشتر هم هستیم؛ وضعیت اجاره خانه آنقدر بالا رفته که حتماً باید چاره‌اندیشی و برای آن نرخ مشخص گذاشته شود. قمی افزود: به طور کلی می‌توان برآورد کرد که رهن کامل خانه‌ای ۶۰ متری در یک منطقه متوسط کرج ۱۵۰ میلیون تومان هزینه دارد، اگر وضعیت منطقه کمی بهتر باشد این هزینه تا ۳۰۰ میلیون تومان هم خواهد بود البته در مهرشهر خانه‌هایی وجود دارد که در حال حاضر رهن آن تا ۷۰۰ میلیون تومان هم نرخ گذاری شده است.

رییس اتحادیه املاک کرج تصریح کرد: اگر دستگاه‌های نظارتی وارد موضوع مسکن شوند، خانه‌های خالی شناسایی و بر آن مالیات بسته شود، انبوه‌سازی صورت بگیرد و عرضه مسکن بالا برود آن موقع می‌توان نسبت به سر و سامان بازار مسکن و اجاره امیدوار بود. وی در خصوص مباحثی که اخیراً در خصوص پشت بام خوابی و اجاره یک واحد مسکونی توسط دو خانوار مطرح شده است هم گفت: ما تاکنون گزارشی از پشت بام خوابی و اجاره یک واحد توسط دو خانوار در کرج نداشته‌ایم، البته اجاره یک واحد توسط دو یا چند خانوار در میان اتباع خارجی از قبل وجود داشته است.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  11:25   شنبه 7 تیر 1399  
 نظرات