اخبار   
 

 شعار روز جهانی شهرها در سال ۲۰۲۲: با کار و کنش بومی، جهانی شوید

در راستای گسترش بحث درباره‌ی مسائل و فرصت‌های پیش روی محیط‌های شهری در سراسر جهان، سازمان ملل متحد از سال ۲۰۱۴، سی‌ویکم اکتبر را «روز جهانی شهرها» نام‌گذاری کرده و هر سال در جشنی که در این روز با همین عنوان برپا می‌شود، رویدادهایی گوناگون با موضوع شهری‌سازی پایدار در این روز برگزار می‌شود. در این روز، در کشورهای گوناگون جهان، رویدادهایی گونه‌گون برای آگاهی مردم درباره‌ی ویژگی‌ها و دستاوردهای شهرنشینی برگزار می‌شود ...

شعار روز جهانی شهرها در سال ۲۰۲۲: با کار و کنش بومی، جهانی شوید

در راستای گسترش بحث درباره‌ی مسائل و فرصت‌های پیش روی محیط‌های شهری در سراسر جهان، سازمان ملل متحد از سال ۲۰۱۴، سی‌ویکم اکتبر را «روز جهانی شهرها» نام‌گذاری کرده و هر سال در جشنی که در این روز با همین عنوان برپا می‌شود، رویدادهایی گوناگون با موضوع شهری‌سازی پایدار در این روز برگزار می‌شود. در این روز، در کشورهای گوناگون جهان، رویدادهایی گونه‌گون برای آگاهی مردم درباره‌ی ویژگی‌ها و دستاوردهای شهرنشینی برگزار می‌شود.

امسال شعار «بومی عمل کنید تا جهانی شوید» با هدف به اشتراک گذاشتن تجربیات، رویکردهای اقدامات محلی و ابتکاراتی که موفق یا ناموفق بوده‌اند به دنبال یافتن راه‌هایی هستند که دولت‌های محلی و منطقه‌ای می‌توانند به ایجاد شهرهای سبزتر، عادلانه تر و پایدارتر کمک کنند. موضوع بر اساس اقدامات محلی در دستیابی به اهداف توسعه پایدار تعیین شده برای سال ۲۰۳۰ انتخاب شده است. دستور کار ۲۰۳۰، بلندپروازی سازمان ملل را برای کمک به ایجاد شهرها و سکونتگاه‌های انسانی فراگیرتر، ایمن، انعطاف‌پذیرتر و پایدارتر را نشان می‌دهد. بزرگ‌ترین شهرهای جهان اغلب نابرابرترین شهرها هستند و موضوع امسال نشان می‌دهد که مسیری رو به جلو از طریق تغییرات تدریجی و اقدامات محلی وجود دارد. این اقدامات می‌تواند به نیازهای فردی جوامع، شرایط طبیعی اقلیم و توپوگرافی پاسخ بهتری داده و به تقویت هویت فرهنگی محیط‌های شهری کمک کند.


با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  11:16   سه شنبه 10 آبان 1401  
 نظرات