اخبار   
 

 تا چند روز آینده آب به سی‌وسه‌پل می‌رسد

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از رهاسازی آب از سد زاینده‌رود برای کشت پاییزه‌ی کشاورزانِ شرق در بامداد هشتم بهمن‌ماه خبر داد. حسن ساسانی در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی زمان دقیق بازگشایی زاینده‌رود، گفت: با توجه به نشست صبح امروز (شنبه، ششم بهمن‌ماه) که با حضور کمیته‌ی ۱۵نفره‌ی کشاورزان و جهاد کشاورزی برگزار شد، مقرر شد بامداد هشتم بهمن‌ماه خروجی سد زاینده‌رود برای کشت پاییزه‌ی کشاورزان اصفهان افزایش یابد ...

تا چند روز آینده آب به سی‌وسه‌پل می‌رسد

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از رهاسازی آب از سد زاینده‌رود برای کشت پاییزه‌ی کشاورزانِ شرق در بامداد هشتم بهمن‌ماه خبر داد. حسن ساسانی در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی زمان دقیق بازگشایی زاینده‌رود، گفت: با توجه به نشست صبح امروز (شنبه، ششم بهمن‌ماه) که با حضور کمیته‌ی ۱۵نفره‌ی کشاورزان و جهاد کشاورزی برگزار شد، مقرر شد بامداد هشتم بهمن‌ماه خروجی سد زاینده‌رود برای کشت پاییزه‌ی کشاورزان اصفهان افزایش یابد.

وی ادامه داد: حجم خروجی آب از سد برای کشت پاییزه کشاورزان شرق و غرب اصفهان به مدت حداکثر ۲۰ روز در زاینده‌رود جریان خواهد داشت.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به حجم کنونی سد زاینده‌رود، گفت: در حال حاضر ذخیره سد زاینده‌رود ۱۹۰ میلیون مترمکعب است که ورودی سد ۲۵ و خروجی ۸.۵ مترمکعب برثانیه است.

وی افزود: با توجه به خشکی ۱۸ ماهه زاینده‌رود پیش‌بینی می‌شود آب تا حدود ۴۸ ساعت بعد از رهاسازی آب از سد به اصفهان برسد.

ساسانی در خصوص برخی خاک‌برداری در بستر زاینده‌رود، گفت: صنف کشاورزان اصفهان برای تسطیح بستر زاینده‌رود جهت حرکت روانِ آب برای رسیدن به کشاورزان شرق اصفهان در حال انجام است.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:53   شنبه 6 بهمن 1397  
 نظرات