اخبار   
 

 از جادوی بیل گیتس برای کاهش انتشارات گلخانه‌ای چه خبر؟

بیل گیتس به تازگی اعلام کرده است که جهان به یک جادوی انرژی برای حذف گازهای گلخانه ای نیاز دارد و مطمئن است که چنین موفقیتی ظرف ۱۵ سال به دست خواهد آمد ...

از جادوی بیل گیتس برای کاهش انتشارات گلخانه‌ای چه خبر؟

بیل گیتس به تازگی اعلام کرده است که جهان به یک جادوی انرژی برای حذف گازهای گلخانه ای نیاز دارد و مطمئن است که چنین موفقیتی ظرف ۱۵ سال به دست خواهد آمد.

بیل گیتس تخمین می‌زند برای اجتناب از بدترین تاثیرات تغییرات آب‌وهوایی، کشورهایی که بیشترین انتشارات کربن را دارند، باید تا سال ۲۰۵۰ انتشارات گازهای گلخانه‌ای را تا ۸۰ درصد کاهش دهند. بر اساس این اعلام، دنیا باید چنین انتشاراتی را تا سال ۲۱۰۰ متوقف سازد و با روند موجود، چنین هدفی محقق نخواهد شد.

گیتس اعلام کرده از این موضوع متعجب است که میزان تحقیقات اندکی در این زمینه صورت گرفته است. وی سال گذشته گفت که یک میلیارد دلار از سرمایه خود را طی پنج سال آینده برای سرمایه‌گذاری در حوره انرژی پاک اختصاص خواهد داد و در حال مجاب‌کردن دولت‌ها برای افزایش سرمایه‌گذاری در این زمینه بوده است.

وی اعلام کرد: انتظار دارم ظرف ۱۵ سال آینده دنیا موفقیت بزرگی را در زمینه انرژی پاک تجربه کند و این موضوع سیاره ما را نجات داده و انسان را قدرتمندتر خواهد کرد.

گیتس معتقد است انتخاب‌های پاک مانند خودروهای برقی و روشنایی ال‌ای‌دی، مصرف انرژی را به اندازه کافی برای رسیدن به اهداف موجود کاهش نمی‌دهد.

در واقع وی هیچ نوع فناوری انرژی پاک موجودی را نمی‌بیند که تا سال ۲۱۰۰ دنیا را قادر به حذف انتشارات دی‌اکسیدکربن سازد زیرا این فناوری ها به اندازه کافی ارزان و پایدار نیستند.

بیل گیتس شخصا در نسل بعدی فناوری انرژی هسته‌ای سرمایه گذاری می کند و این روند را بسیار امیدبخش می‌داند. وی همچنین از تلاش‌ برای ارتقای فناوری باتری پشتیبانی می‌کند به طوری که منابع پاک مانند انرژی خورشیدی و باد در مقیاس بزرگ ذخیره شوند.

وی پیشرفت در این زمینه را تضمین و اعلام کرده انتظار دارد ظرف ۱۵ سال آینده دنیا موفقیت مهمی را در زمینه انرژی پاک تجربه کند.

  منبع : خبرگزاری سینا
  10:45   شنبه 14 فروردین 1395  
 نظرات