اخبار   
 

 نوبت اصلاح سازمان نظام مهندسی ساختمان رسید

معاون ساختمان و مسکنِ وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ابلاغیه‌ی ممنوعیت مداخله‌ی کارمندان دولت در امور مهندسی ساختمان خبر خوبی برای اشتغال‌زایی و ارتقای سلامت اداری دولت است، گفت: اکنون نوبت اصلاح سازمان نظام مهندسی ساختمان رسیده است ...

نوبت اصلاح سازمان نظام مهندسی ساختمان رسید

معاون ساختمان و مسکنِ وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ابلاغیه‌ی ممنوعیت مداخله‌ی کارمندان دولت در امور مهندسی ساختمان خبر خوبی برای اشتغال‌زایی و ارتقای سلامت اداری دولت است، گفت: اکنون نوبت اصلاح سازمان نظام مهندسی ساختمان رسیده است.

حامد مظاهریان با اشاره به ابلاغیه دیروز وزیر راه و شهرسازی در خصوص ممنوعیت مداخله کارمندان دستگاه دولتی در ارائه خدمات مهندسی ساختمان، اظهار کرد: از این پس مهندسانی که در دولت اشتغال دارند، لازم است تا بین کار دولتی و کار در نظام مهندسی ساختمان تنها یکی را انتخاب کنند.

وی تصریح کرد: در ادامه اصلاحات قبلی و با ابلاغیه دیروز وزیر راه و شهرسازی فصل نوینی در ارتقای سلامت اداری در حوزه ساختمان و نظام مهندسی آغاز شد.

وی با تاکید بر این که ۹ دستگاهی که مشمول این تغییر خواهند شد، تصریح کرد: این دستگاه ها شامل وزارتخانه های راه و شهرسازی، کشور، نیرو، نفت، شهرداری ها، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شوراهای شهر و روستا، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که ابلاغیه خبری خوب برای اشتغال کشور و خبری خوب تر برای ارتقا سلامت اداری دولت است، اظهار کرد: در واقع به موجب این ابلاغیه کارکنان ۹ دستگاه اجرایی به دلیل وظایف ذاتی، نظارتی و کنترلی پیش بینی شده در قوانین و مقررات مربوطه آن دستگاه نباید در زمان فعالیت در دستگاه های مذکور به طور همزمان از پروانه اشتغال به کار خود استفاده کنند.

مظاهریان بیان کزد: اکنون نوبت سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور است تا اصلاحات را از درون انجام دهند. آیا سازمان ها چنین عزمی خواهند داشت؟

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری نسیم‌آنلاین
  12:54   یکشنبه 8 بهمن 1396  
 نظرات