اخبار   
 

 طراح ایرانی و یک پروژه‌ی معاصر در کوه‌های آلپ

به‌تازگی در یکی از شهرهای فرانسه و در دامنه‌ی کوه‌های آلپ، یک خانه‌ی بتنی ـ چوبی توسط «استودیو رضوی» طراحی و ساخته شده است. «خانه‌ی کوهستان» را علیرضا رضوی، معمار ایرانی، با به‌کارگیریِ مواد معاصر و پیروی از معماریِ سنتیِ رشته‌کوه‌های آلپ، به‌شکلی مدرن طراحی کرده است ...

طراح ایرانی و یک پروژه‌ی معاصر در کوه‌های آلپ

به‌تازگی در یکی از شهرهای فرانسه و در دامنه‌ی کوه‌های آلپ، یک خانه‌ی بتنی ـ چوبی توسط «استودیو رضوی» طراحی و ساخته شده است. «خانه‌ی کوهستان» را علیرضا رضوی، معمار ایرانی، با به‌کارگیریِ مواد معاصر و پیروی از معماریِ سنتیِ رشته‌کوه‌های آلپ، به‌شکلی مدرن طراحی کرده است.

رویکرد معاصر این پروژه به‌خوبی در ترکیب بتن و چوب آشکار شده است. حجم چوبی خانه متمایز از کوهستانی پوشیده از برف بیرون زده و بتن به‌عنوان پایه‌های آن عمل می‌کند. این خانه در دو سطح طراحی‌شده و طراحی داخلی آن به شکلی مدرن و با استفاده از چوب انجام‌شده است. همچنین استفاده از پنجره‌های گسترده رو به دامنه و جنگل‌های منطقه چشم‌اندازی فوق‌العاده برای ساکنین این خانه ۲۰۰ مترمربعی ایجاد کرده است.

خانه بتنی-چوبی کوهستان در منطقه مانیگاد باوجود محدودیت‌ها و دسترسی به یک ساختار جدید قابل انطباق با محیط طراحی شده است. دلیل استفاده از چوب در خانه کوهستان، تقلید از اردوگاه‌ها و خانه‌های سنتی این منطقه است که این معمار ایرانی به‌خوبی پس از تجزیه‌وتحلیل به ترکیبی ایده‌آل از بتن و چوب در این خانه دست‌یافته است.

علیرضا رضوی معمار ایرانی عضو موسسه معماری آمریکا یکی از برجسته‌ترین معماران ایرانی در سطح جهانی است. این معمار در سال ۱۹۷۰ فعالیت مستقل معماری خود را در فرانسه آغاز کرد و پس‌ازآن در سال ۲۰۰۵ مجوز حرفه‌ای معماری در آمریکا و در سال ۲۰۱۶ نشان معمار خبره انگلستان را کسب کرد. این معمار ایرانی در سال ۱۹۹۷ با کار در دفتر آیزنمن شروع به طراحی و کسب تجربه در زمینهٔ معماری کرد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : وبگاه هنرآنلاین
  18:18   یکشنبه 26 شهریور 1396  
 نظرات