اخبار   
 

 خبرگزاری مهر از «آغاز واریز کمک معیشتی دولت از امروز» خبر می‌دهد

«خبرگزاری مهر» امروز (دوشنبه) نوشت: مرحله‌ی نخستِ کمک معیشتی دولت که قرار است به ۶۰میلیون نفر اختصاص یابد، امروز برای ۲۰میلیون نفر، گروه دیگر تا پایان هفته و گروه سوم نیز تا اوایل هفته‌ی آینده واریز خواهد شد ...

خبرگزاری مهر از «آغاز واریز کمک معیشتی دولت از امروز» خبر می‌دهد

«خبرگزاری مهر» امروز (دوشنبه) نوشت: مرحله‌ی نخستِ کمک معیشتی دولت که قرار است به ۶۰میلیون نفر اختصاص یابد، امروز برای ۲۰میلیون نفر، گروه دیگر تا پایان هفته و گروه سوم نیز تا اوایل هفته‌ی آینده واریز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مطابق با اعلام رئیس جمهوری، کمک های معیشتی دولت به ۱۸ میلیون خانوار شامل روستاییان و عشایر، مستمری بگیران،‌ مددجویان کمیته امداد،‌ کارگران، معلمان، مددجویان بهزیستی، کارمندان، زنان سرپرست خانوار، اقشار کم درآمد و بازنشستگان از امروز کلید می خورد.

مبلغ حمایتی برای حدود ۲۰ میلیون نفر امروز ۲۷ آبان،‌ گروه دیگر تا پایان هفته و گروه سوم نیز تا اوایل هفته آینده واریز خواهد شد که در مجموع شامل ۶۰ میلیون نفر (۱۸ میلیون خانوار) می‌شود. گفتنی است؛ همزمان با از سرگیری نظام سهمیه بندی بنزین و اصلاح قیمت آن، رییس سازمان برنامه و بودجه از طرح حمایتی دولت برای خانوارها خبر داد و گفت که دولت کل درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین را در قالب کمک معیشتی به خانوارها اختصاص خواهد داد.

براین اساس قرار است هر ماه علاوه بر یارانه نقدی ، برای خانوارهای تک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز شود. در همین ارتباط، معاون وزیر رفاه خبر داده : از چند روز دیگر مردم می توانند کدملی سرپرست خانوار را به شماره ۶۳۶۹ پیامک کنند و از وضعیت خود در طرح یارانه حمایتی با خبر شوند.


با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری مهر
  11:16   دوشنبه 27 آبان 1398  
 نظرات