اخبار   
 

 فراخوان «ایلان ماسک» برای استخدام مهندس

«ایلان ماسک»، بنیادگذار شرکت نوروتکنولوژی «نورالینک» در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرد به دنبال استخدام چندین مهندس برای این شرکت است. «ماسک» در توییت روز شنبه‌ی خود نوشته: اگر در زمینه‌ی تلفن‌های همراه و دستگاه‌های پوشیدنی، مسائل سخت مانند پردازش سیگنال و شارژ القایی و غیره را حل کرده‌اید، لطفاً کار در Engineering@neuralink.com را در نظر داشته باشید ...

فراخوان «ایلان ماسک» برای استخدام مهندس

«ایلان ماسک»، بنیادگذار شرکت نوروتکنولوژی «نورالینک» در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرد به دنبال استخدام چندین مهندس برای این شرکت است. به گزارش «آی‌ای»، «ایلان ماسک» در توییت کرده است که روز شنبه برای شرکت «نورالینک» (Neuralink) مهندس استخدام می‌کند. وی نوشت: اگر در زمینه‌ی تلفن‌های همراه و دستگاه‌های پوشیدنی، مسائل سخت مانند پردازش سیگنال و شارژ القایی و غیره را حل کرده‌اید، لطفاً کار در Engineering@neuralink.com را در نظر داشته باشید.

"نورالینک" یک شرکت نوروتکنولوژی یا فناوری عصبی است که در حال ایجاد رابط‌های مغز-ماشین قابل کاشت در بدن است. نگاهی گذرا به صفحه مشاغل این شرکت نشان می‌دهد که می‌خواهد ۱۱ مهندس استخدام کند. "نورالینک" در سال ۲۰۱۶ تأسیس شد و گفته می‌شود از آن زمان تاکنون چندین دانشمند برجسته علوم اعصاب را از دانشگاه‌های مختلف استخدام کرده است. تا ژوئیه سال ۲۰۱۹، این شرکت ۹۰ کارمند و ۱۵۸ میلیون دلار بودجه داشته است. "ماسک" توضیح داد که قصد دارد به پیشرفت انسانی معروف به "ترابشریت"(transhumanism) با هدف نهایی دستیابی به همزیستی با هوش مصنوعی برسد. این مفهوم با اظهارنظرهایی که وی درمورد هوش مصنوعی کرده است و آن را تهدیدی برای بشریت در صورت عدم کنترل دانسته است، تناقض دارد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

ترابشریت (فرا بشریت) جنبشی فکری و فرهنگی است که می‌گوید با پیشرفت فناوری و افزایش در دسترس بودن آن، می‌توان به جلوگیری از افزایش سن پرداخت یا به توانمندسازیِ انسان‌ها به لحاظ توانایی‌های فیزیکی، ذهنی یا روان‌شناختی دست زد. این مکتب فکری، چنین تغییرهای بنیادی در وضعیت انسان‌ها را ممکن می‌بیند و آن را هم ضروری و هم خوشایند می‌داند. متفکران ترابشریت، درباره مزیت‌ها یا خطرهای بالقوه فناوری‌های نوپدیدی که می‌توانند به محدودیت‌های بنیادینِ انسان پایان دهند، مطالعه می‌کنند و همچنین درباره مسئله‌های اخلاقی‌ که در گسترش دادن یا استفاده از این فناوری‌ها پیش می‌آید، بحث می‌کنند. آنها پیش‌بینی می‌کنند که انسان‌ها در نهایت می‌توانند خودشان را به موجودهایی تبدیل کنند که آنچنان نسبت به انسان‌های فعلی ارتقاء یافته‌اند که بتوان آنها را پساانسان نامید.

وبسایت نورالینک اعلام کرده است که این شرکت هم اکنون ضبط و تحریک عصب‌ها را به هزاران کانال افزایش داده است که تصویری واضح‌تر از فعالیت مغز ارائه می‌دهد. علاوه بر اینکه کار بر روی این مفهوم، یک زمینه جدید برای توسعه و بسیار مهیج است، مهندسان ممکن است به این دلیل هم بخواهند برای ماسک کار کنند که او در سال ۲۰۱۸ به عنوان یکی از بهترین مدیرعامل‌ها توسط کارمندان خود رأی آورده است. در سال ۲۰۱۸ یک وب سایت فهرستی از بهترین مدیرعامل‌ها را تهیه کرد و ایلان ماسک در رتبه ۱۹ این فهرست قرار داشت.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:54   یکشنبه 29 تیر 1399  
 نظرات