اخبار   
 

 مهندسان سابق اپل و گوگل، محکم‌ترین قفل هوشمند جهان را ساختند

مدیریت خودکار ورود و خروج افرادی که به‌طور مرتب به ساختمان‌های گوناگون رفت‌وآمد می‌کنند، کار دشواری است و ابداع یک قفل هوشمند به حل این مشکل کمک می‌کند. به گزارش «دیجیتال ترندز»، این قفل هوشمند که «اوتو» نام دارد، حاصل چهار سال پژوهش و بررسیِ شماری از مهندسانِ سابق شرکت‌های اپل و گوگل است و با آن می‌توان ورود و خروج کودکان، فروشندگان و تحویل‌دهندگان کالا و بستگان و دوستان را به‌خوبی مدیریت کرد ...

مهندسان سابق اپل و گوگل، محکم‌ترین قفل هوشمند جهان را ساختند

مدیریت خودکار ورود و خروج افرادی که به‌طور مرتب به ساختمان‌های گوناگون رفت‌وآمد می‌کنند، کار دشواری است و ابداع یک قفل هوشمند به حل این مشکل کمک می‌کند. به گزارش «دیجیتال ترندز»، این قفل هوشمند که «اوتو» نام دارد، حاصل چهار سال پژوهش و بررسیِ شماری از مهندسانِ سابق شرکت‌های اپل و گوگل است و با آن می‌توان ورود و خروج کودکان، فروشندگان و تحویل‌دهندگان کالا و بستگان و دوستان را به‌خوبی مدیریت کرد.

در این قفل از کلیدهای سنتی و پیچاندن ضامن و دیگر بخش های آسیب پذیر قفل های امروزی خبری نیست و مقاومت آن در برابر حمله، فشار ناگهانی و بچه های شیطان بسیار زیاد است.

اجزای مختلف این قفل از فولاد ضدزنگ بسیار مستحکم ساخته شده و حتی در صورت وارد آمدن بیش از صدهزار بار فشار شدید و غیرعادی و بیشتر از ۲۵۰ هزار بار باز و بسته شدن از کار نمی افتد.

باز کردن این قفل تنها در صورت اطلاع از کد دسترسی تنظیم شده یا از طریق اتصال وای – فای یک گوشی مورد تایید به آن، ممکن است. ساکنان منزل می توانند به مهمانان یا دیگر مراجعان قابلیت تنها یک بار باز کردن این قفل را از طریق برنامه موبایلی مربوطه اعطا کنند.

یکی دیگر از مزایای این قفل امکان باز و بسته کردن آن در هر زمان و از هرنقطه کره زمین است. سازندگان قفل اوتو می گویند این قفل از یک سیستم ارتباطی پیشرفته رمزگذاری شده بهره می گیرد که مرتبا به روز می شود تا از حمله هکرها در امان باشد.

پیش خرید این قفل که عرضه آن از پاییز امسال آغاز می شود ۶۹۹ دلار هزینه دارد و نصب و راه اندازی آن باید توسط کارشناسان شرکت سازنده صورت بگیرد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری مهر
  08:37   یکشنبه 5 شهریور 1396  
 نظرات