اخبار   
 

 تصویرهای سه‌بعدی به فیس‌بوک می‌آیند

به نظر می‌رسد فیس‌بوک از این پس قصد دارد قابلیت پشتیبانی از تصاویر سه‌بعدی را به پلت‌فرم خود بیفزاید. به گزارش وبگاه The Verge، با توجه به آن که شبکه‌ی اجتماعی فیس‌بوک در ماه‌های اخیر به خاطر سریال دنباله‌دار رسوایی‌هایش به‌شدت از سوی کاربران و منتقدان و همچنین نهادهای امنیتی و سیاسی زیر فشار قرار گرفته، اکنون گویی قصد دارد با قابلیت‌های نوین نظر بسیاری از کاربران و طرفداران را جلب کند، تا بتواند بخشی از آبروی ازدست‌رفته‌ی خود را بازبیابد ...

تصویرهای سه‌بعدی به فیس‌بوک می‌آیند

به نظر می‌رسد فیس‌بوک از این پس قصد دارد قابلیت پشتیبانی از تصاویر سه‌بعدی را به پلت‌فرم خود بیفزاید. به گزارش وبگاه The Verge، با توجه به آن که شبکه‌ی اجتماعی فیس‌بوک در ماه‌های اخیر به خاطر سریال دنباله‌دار رسوایی‌هایش به‌شدت از سوی کاربران و منتقدان و همچنین نهادهای امنیتی و سیاسی زیر فشار قرار گرفته، اکنون گویی قصد دارد با قابلیت‌های نوین نظر بسیاری از کاربران و طرفداران را جلب کند، تا بتواند بخشی از آبروی ازدست‌رفته‌ی خود را بازبیابد.

فیس‌بوک بدین منظور سعی کرده قابلیت پشتیبانی از تصاویر سه بعدی را به پلت‌فرم خود بیفزاید تا کاربران بتوانند در صفحه خبری نیوزفید و با بهره‌گیری از هدست واقعیت مجازی مخصوص این گونه تصاویر را مشاهده کنند و تجربه لذت‌بخش‌تری را در استفاده از این شبکه اجتماعی داشته باشند.

در تصاویر سه بعدی کاربران قادر خواهند بود علاوه بر تصویر صحنه موردنظر، عمق و حرکت را نیز مشاهده کنند که این مساله باعث می‌شود تصویر بسیار زنده و مشابه به واقعیت آن به نظر بیاید.

کاربران همچنین می‌توانند با گرفتن یک عکس با یک گوشی هوشمندی که قادر به ثبت تصاویر سه بعدی (مجهز به دوربین دوگانه) است، بگیرند و با دیگران بر روی پروفایل شخصی خود به اشتراک بگذارند. مخاطبان نیز با جابجایی علامت بر روی تصویر، می‌توانند موجب چرخش عکس شده و از طریق آن به صحنه موردنظر بنگرند.

گفته می‌شود کاربران گوشی‌های آیفون ۷ پلاس، ۸ پلاس، ۱۰ و ۱۰ ایکس مکس قادر خواهند بود از این قابلیت بهره‌مند شوند.

این گزارش‌ها در حالی در فضای مجازی منتشر شده است که هنوز زمان دقیق و جزئیات انتشار عمومی آن برای کاربران فیس‌بوکی به زبان آورده نشده است.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  09:00   دوشنبه 23 مهر 1397  
 نظرات