اخبار   
 

 دو جایزه‌ی جشنواره‌ی ونیز برای سینمای ایران

دو جایزه‌ی مهم و اصلی بخش افق‌های جشنواره‌ی فیلم ونیز برای فیلم سینمایی «بدون تاریخ، بدون امضا» به سینمای ایران رسید. در آیین اختتامیه‌ی این بخش در هفتادوچهارمین جشنواره‌ی فیلم ونیز که دیشب برگزار شد، نوید محمدزاده، بازیگر ایرانی برای بازی در فیلم سینمایی «بدون تاریخ، بدون امضا» جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد را از آنِ خود کرد و جایزه‌ی بهترین کارگردانی بخش «افق‌های نو» نیز به وحید جلیلوند برای همین فیلم تعلق گرفت ...

دو جایزه‌ی جشنواره‌ی ونیز برای سینمای ایران

دو جایزه‌ی مهم و اصلی بخش افق‌های جشنواره‌ی فیلم ونیز برای فیلم سینمایی «بدون تاریخ، بدون امضا» به سینمای ایران رسید. در آیین اختتامیه‌ی این بخش در هفتادوچهارمین جشنواره‌ی فیلم ونیز که دیشب برگزار شد، نوید محمدزاده، بازیگر ایرانی برای بازی در فیلم سینمایی «بدون تاریخ، بدون امضا» جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد را از آنِ خود کرد و جایزه‌ی بهترین کارگردانی بخش «افق‌های نو» نیز به وحید جلیلوند برای همین فیلم تعلق گرفت.

«بدون تاریخ، بدون امضاء» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در بهمن ماه ۹۵ سیمرغ بهترین کارگردانی، سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و سیمرغ بهترین صداگذاری را دریافت کرد. وحید جلیلوند کارگردان، علی جلیلوند و احسان علیخانی تهیه‌کنندگان و هدیه تهرانی، امیر آقایی، نوید محمدزاده بخشی از بازیگران این فیلم هستند.

«چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» فیلم قبلی برادران جلیلوند در هفتادودومین دوره جشنواره فیلم ونیز برنده جایزه فیپرشی شده بود.

هفتادوچهارمین جشنواره فیلم ونیز از ۳۰ اوت تا ۹ سپتامبر (۸ تا ۱۸ شهریورماه) در ونیز ایتالیا برگزار شد.

امسال «رخشان بنی اعتماد»، سینماگر مطرح ایرانی به عنوان یکی از هفت داور بخش افق‌های ونیز حضور داشت. ریاست هیأت داوران بخش افق‌های جشنواره ونیز را «جیانی آمیلو»، کارگردان ایتالیایی بر عهده داشت و رخشان بنی‌اعتماد در کنار «آبی کینن مان»، کارگردان آمریکایی، «مارک کازینز»، کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرلندی-اسکاتلندی، «آندرس دوپارت»، فیلمنامه‌نویس آرژانتینی، «فین تروش»، سینماگر بلژیکی و «ربکا زلوتوفسکی»، کارگردان فرانسوی دیگر اعضای هیأت داوران این بخش از جشنواره ونیز بودند.

با کلیک بر روی هر یک از تصویرها، مطلبی دیگر درباره‌ی سبنمای ایران در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی هر یک از تصویرها، مطلبی دیگر درباره‌ی سبنمای ایران در دسترس شما خواهد بود.

ـ در همین زمینه :
■ ستاره‌ها به موفقیت فیلم «بدون تاریخ، ‌بدون امضا» واکنش نشان دادند

  منبع : وبگاه عصرایران
  04:54   دوشنبه 20 شهریور 1396  
 نظرات