اخبار   
 

 با سازمان‌های نظام مهندسیِ متخلف، به‌شدت برخورد می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از برخورد قاطع با افرادی خبر داد که از مهندسان ناظر درخواست دریافت ۵درصد حق‌الزحمه را می‌کنند. بر اساس ابلاغیه‌ی دی‌ماه گذشته‌ی آخوندی، دریافت این مبلغ از ۱۰ بهمن ۹۶ ممنوع شده است ...

با سازمان‌های نظام مهندسیِ متخلف، به‌شدت برخورد می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از برخورد قاطع با افرادی خبر داد که از مهندسان ناظر درخواست دریافت ۵درصد حق‌الزحمه را می‌کنند. بر اساس ابلاغیه‌ی دی‌ماه گذشته‌ی آخوندی، دریافت این مبلغ از ۱۰ بهمن ۹۶ ممنوع شده است.

عباس آخوندی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که "بر اساس ابلاغیه شما از ۱۰ بهمن سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان از دریافت ۵ درصد حق‌الزحمه منع شدند، اما برخی از مسئولان این سازمان به‌صراحت اعلام می‌کنند دریافت این مبلغ از مهندسان همچنان ادامه دارد"، اظهار کرد: هر مهندسی که از وی درخواست دریافت ۵ درصد شده می‌تواند شکایت کرده و به آن رسیدگی می‌کنیم.

وی تصریح کرد:‌ چنانچه تخلفی در این زمینه صورت گرفته باشد،‌ متخلفان به شورای انتظامی سازمان‌های نظام مهندسی معرفی و با آنها برخورد می‌شود. وی افزود: با هیچ کس در این رابطه تعارف نداریم.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

به گزارش تسنیم، وزیر راه و شهرسازی ۲۶ دی‌ماه سال گذشته در ابلاغیه‌ای دریافت ۵ درصد کمیسیون از محل حق نظارت مهندسان ناظر توسط سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌های سراسر کشور را لغو کرد.

آخوندی در نامه‌ای به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور دستور لغو کسر پنج درصد مبلغ حق نظارت (مهندسان ناظر) واریزی صاحب کار به حساب سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌های کشور را از ۱۰ بهمن سال گذشته صادر کرد.

در این نامه آمده است؛ «بر اساس اختیارات مصرح در ماده ۴۰ آیین‌نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب ۱۷ تیرماه ۸۳ هیئت وزیران (ابلاغی ۴۶۰۵ / ۲۸۵۴۹ ه مورخ ۲۲/ ۴/ ۱۳۸۳) بدین‌وسیله قسمت اول بند ۱۶-۳-۱ پیوست مبحث دوم مقررات ملی ساختمان (نظامات اداری) مبنی بر کسر ۵درصد مبلغ حق نظارت واریزی صاحب کار به حساب سازمان استان، از ابتدای ۱۰/ ۱۱/ ۱۳۹۶ ملغی می‌گردد.

لازم است مراتب توسط سازمان‌های استان‌ها در بودجه سالانه ملحوظ و عدم اخذ این مبلغ به‌دقت رعایت و ملاک عمل قرار گیرد».

این در حالی است که برخی مسئولان سازمان نظام مهندسی به‌صراحت اعلام می‌کنند همچنان ۵ درصد از حق‌الزحمه مهندسان ناظر کسر و به حساب سازمان‌ها واریز می‌شود.

  منبع : وبگاه صما
  15:18   سه شنبه 21 فروردین 1397  
 نظرات