اخبار   
 

 وزیر راه: مصالح ساختمانی کوپنی نمی‌شود

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در گفت‌وگویی رسانه‌ای، با بیان این که وزارت راه و شهرسازی به دنبال کوپنی کردنِ مصالح ساختمانی نیست، افزود: هدف ما از عرضه‌ی کارت‌های اجباری مصالح ساختمانی، توانمندسازی تولیدکنندگان مسکن است. او همچنین گفت: امیدواریم در سال آینده اتفاقات خوبی در بازار مسکن رخ دهد ...

وزیر راه: مصالح ساختمانی کوپنی نمی‌شود
■ ایجاد بازار تهاتری برای خرید انبوهِ مصالح ساختمانی


محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در گفت‌وگویی رسانه‌ای، با بیان این که وزارت راه و شهرسازی به دنبال کوپنی کردنِ مصالح ساختمانی نیست، افزود: هدف ما از عرضه‌ی کارت‌های اجباری مصالح ساختمانی، توانمندسازی تولیدکنندگان مسکن است. او همچنین گفت: امیدواریم در سال آینده اتفاقات خوبی در بازار مسکن رخ دهد.

وی ادامه داد: با توانمندسازی تولیدکنندگان و سازندگان مسکن، قیمت تمام شده برای خریداران کاهش می‌یابد و اقشار متوسط و پایین جامعه می‌توانند با قیمت مناسب‌تری واحد مسکونی خود را تهیه کنند. اسلامی افزود: افزایش قیمت مصالح ساختمانی زمینه‌ساز رشد قیمت تمام شده مسکن می‌شود و همین امر بازار خرید و فروش مسکن را از حالت تعادل خارج می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یک بازار تهاتری از طریق خرید انبوه مصالح ایجاد خواهیم کرد، گفت: با خرید انبوه مصالح ساختمانی عرضه مصالح ارزان‌تر و روان‌تر می‌شود. وی درباره وضعیت نوسازی بافت‌های فرسوده گفت: در سال‌های گذشته نوسازی بافت‌های فرسوده به صورت محله محوری و در قالب دو آیتم مسکن و فعالیت انجام می‌شد.

اسلامی ادامه داد: در کنار این دو آیتم قصد داشتیم کاستی‌های محله را برطرف کنیم و دولت تمام تمرکز خود را برای رفع کاستی‌ها به کار گرفت، اما زندگی در این محله‌ها شکل نگرفت و ما در طرح جدید سعی داریم آیتم‌های مسکن و فعالیت را به صورت معکوس اجرا کنیم که امیدواریم موفق شویم.

وزیر راه و شهرسازی درباره وضع بازار مسکن در سال آینده گفت: قیمت مسکن تابع مؤلفه‌هایی از جمله ارز و سکه است که خارج از حوزه بازار مسکن است. وی در پایان گفت: امیدواریم در سال آینده اتفاق ناگواری برای بازار مسکن رخ ندهد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
  13:49   پنجشنبه 18 بهمن 1397  
 نظرات