آخرین اخبار   
 

  «فرآیند صدور پروانه‌ی ساختمانی باید در شورای...

رییس کمیته‌ی معماریِ شورای شهر تهران بر لزوم تصویب فرآیند صدور پروانه‌ از سوی شورای شهر تهران تأکید کرد. علی اعطا در یکصدوپنجاه‌وششمین نشست علنی شورای شهر تهران، در جریان بررسی طرح الزام شهرداری به ارائه‌ی لایحه‌ی فرآیند صدور پروانه‌ی عملیات ساختمانی و گواهی‌های پایان کار ساختمانی، گفت: این طرح در اردیبهشت سال ۱۳۹۸ با امضای ۱۶ تن از اعضای شورای شهر تقدیم هیأت رییسه شد و پس از ارجاع به کمیسیون شهرسازی، در صحن ارائه خواهد شد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:15   یکشنبه 30 تیر 1398  

  انتقاد از صدور شناسنامه‌های صوری برای ساختمان‌ها...

رییس کمیسیون معماری و شهرسازیِ شورای شهر تهران از لزوم صدور شناسنامه‌ی واقعی فنی ساختمان خبر داد. به گزارش ایسنا، محمد سالاری صبح دیروز در نشستی درباره‌ی شناسنامه‌ی فنی ساختمان، با پرسیدنِ این که «من از مسئولان نظام مهندسی سوال دارم که تا کنون برای صدور چند شناسنامه‌ی فنی از مردم تهران پول گرفته‌اید؟»، افزود: سالانه حدود ۱۰ تا ۱۲هزار پروانه‌ی ساختمان صادر می‌شود؛ برای این تعداد ساختمان، تا کنون چند شناسنامه‌ی فنی ساختمان صادر شده است؟ ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  09:00   سه شنبه 25 تیر 1398  

  راه‌اندازی سامانه‌ی شناسنامه‌ی فنی و ملکیِ...

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: هم‌اکنون همه‌ی برج‌های نوساز تهران دارای شناسنامه‌ی فنی و ملکی هستند و در این شناسنامه تمامی جزییاتِ ساختمان و نقشه‌های کلی دیده شده است ... ادامه»

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  08:01   سه شنبه 25 تیر 1398  

  عملیات تخریب چهارباغ، با اسم رمز «توسعه‌ی گردشگری»...

 آخرین مقالات   
 

 تحلیل فضایی رشد هوشمند شهری

نام مقاله : تحلیل فضایی شاخص‌های رشد هوشمند شهری (مطالعه‌ی موردی: مناطق شهر اصفهان)/ پدیدآورندگان : اصغر ضرابی ، حمید... ادامه»

 
امیریاشار فیلا
  دوشنبه 31 تیر 1398  

 ارتقای خدمات شهری با گسترش شهرهای الکترونیک

عنوان مقاله: گسترش شهرهای الکترونیکی و نقش آن در ارتقای خدمات شهری از دیدگاه شهروندان؛ موردشناسی: کلان‌شهر تبریز / نویسندگان:... ادامه»

 
آیدا شیرانی
  شنبه 29 تیر 1398  

 پیاده‌مداری و بهبود هویت رفتاری شهروندان

عنوان مقاله: نقش پیاده‌مداری بر بهبود هویت رفتاری شهروندان در فضای شهر (مطالعه‌ی موردی: خیابان فردوسی سنندج) / نویسندگان:... ادامه»

 
میثم تقی‌زاده
  چهارشنبه 26 تیر 1398  

 نظام پشتیبان تصمیم در مدیریت شهری

 توسعه‌‌ی پایدار شهری با فضاهای زیرسطحی

  مبلمان شهری و سرزندگی پیاده‌راه‌های بافت تاریخی...

 آسیب‌شناسی مطالعات کالبدی وقف در شهر

 مدل رگرسیونی برای تورهای کاری درون شهری

 روزنوشت ها    
 

 جای خالی افراد پیاده در کلان‌شهرها / لزوم بازنگری در شهرهای متکی به خودروها بخش شهرسازی

7
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور جای خالی فضاهای مناسب برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در بیش‌تر کلان‌شهرهای ایران، از رشته مباحثی است که به نظر می‌رسد هنوز نگاهی جدی به آن نشده است ... ادامه»

شنبه 29 تیر 1398 ساعت 11:36 ، نظر بدهید

 طرح تفصیلی چیست؟ بخش شهرسازی

6
 میثم تقی‌زاده

میثم تقی‌زاده طرح تفصیلی، تنظیم برنامه‌های مفصل و انجام اقدامات جزیی در مناطق و محلات شهری و طراحی آن‌هاست. در طرح تفصیلی، خدمات و فضاهای شهری با مشخص کردن جزییات قابل اجرا تعیین می‌شوند. با استفاده از این طرح‌ها می‌توان برنامه‌های مشخص بخش عمومی را تعیین کرد ... ادامه»

یکشنبه 16 تیر 1398 ساعت 11:25 ، نظر بدهید

 طرح هادی شهری چیست؟ بخش شهرسازی

9
 میثم تقی‌زاده

میثم تقی‌زاده طرح هادی شهری عبارت از طرحی است که در آن، جهتِ گسترش آتی شهر و نحوه‌ی استفاده از زمین‌های شهری برای عملکردهای مختلف تعیین می‌شود ... ادامه»

چهارشنبه 12 تیر 1398 ساعت 07:29 ، نظر بدهید

 انتشار ۳ دهه آمارِ شهر و شهرداری تهران بخش شهرسازی

11
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از انتشار سالنامه‌های آماری شهرداری از سال ۱۳۶۳ تا تا ۱۳۹۶ در سامانه‌ی «داده‌نمای تهران» خبر داد و گفت: این سالنامه‌ها که تصویری شفاف از وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهر تهران ارائه می‌دهند، به‌تازگی در درگاه data.tehran.ir منتشر شده‌اند ... ادامه»

دوشنبه 10 تیر 1398 ساعت 09:27 ، نظر بدهید