آخرین اخبار   
 

  «مردم از مزایای زندگی در ساختمان‌های سبز و پایدار...

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان این که احداث ساختمان‌های پایدار به معنای افزایش هزینه‌های ساخت‌وساز و یا صرفه‌جویی ۱۰۰درصدی انرژی نیست، گفت: نکته‌ی مهم این است که با صرف هزینه‌ی ۱۰‌درصدی، می‌توان به صرفه‌جوییِ ۷۰ درصدیِ انرژی در این ساختمان‌ها دست یافت ... ادامه»

  منبع : وبگاه صما
  14:34   شنبه 16 آذر 1398  

 کمبود بیش از ۴میلیون مسکن در کشور

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازانِ مسکن کشور با بیان این که شوک افزایش قیمت بنزین به بازار مسکن نیز رسیده است، گفت: دولت باید به‌عنوان حاکمیت، سیاستی را در راستای تقویت قدرت خرید مردم اعمال کند و آنچه باید به‌عنوان اولویت مورد توجه دولت قرار بگیرد، این سیاست است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  18:39   چهارشنبه 6 آذر 1398  

 دلیل توقف ساخت پلاسکو

پس از اعلام خبری از سوی شهردار منطقه‌ی ۱۲ تهران مبنی بر توقف ساخت ساختمان پلاسکو در پی دریافت نشدنِ پروانه‌ی ساخت‌وساز، رییس شورای ساختمان پلاسکو گفت: این اقدام شهرداری هیچ ربطی به مجوز ندارد و آن‌ها به دنبال اخذ عوارضی هستند که برابر مصوبه‌ی قانونی نباید دریافت شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:19   چهارشنبه 6 آذر 1398  

  پیشنهادهای پنجگانه‌ی معاون وزیر راه و شهرسازی...

 آخرین مقالات   
 

 تاب‌آوری اجتماعی و فرآیند بازسازی

عنوان مقاله: بررسی نقش تاب‌آوری اجتماعی در موفقیت فرآیند بازسازی (مطالعه‌ی موردی: جوامع روستایی درب‌آستانه و باباپشمان... ادامه»

 
فرزانه جهانمردی
  یکشنبه 24 آذر 1398  

 ساختارشناسی الگوی رانتی شهر ایرانی

عنوان مقاله: شهر معاصر ایران: بنیادهای ساختارشناسی الگوی رانتی شهر ایرانی (مطالعه‌ی موردی: شهرکرد) / نویسنده: اسماعیل... ادامه»

 
میثم تقی‌زاده
  شنبه 23 آذر 1398  

 تغییر پارادایم‌ها در اصول طراحی شهری

عنوان مقاله: تغییر پارادایم‌ها در اصول طراحی شهری؛ از مؤلفه‌های کالبدی و اجتماعی و ادراکی به رهیافت مکان‌سازی / نویسندگان:... ادامه»

 
آیدا شیرانی
  سه شنبه 19 آذر 1398  

  میزان انطباق فضایی نابرابری‌های اجتماعی ـ اقتصادی...

 شاخص‌های ناهمسانی و انزواگرایی فضایی

 احیای فضاهای شهری با کافه‌های فضای باز

  کیفیت‌سنجی و کاربرد دوباره‌ی پهنه‌های متروکه...

 مواجهه‌ی شهر اردبیل با دریاچه‌ی شورابیل

 روزنوشت ها    
 

 مؤلفه‌های هویتی تهران کدام‌ها هستند؟ ـ نشست تخصصی بخش شهرسازی

6
 ندا سیستانی

ندا سیستانی گروه «ترانه‌ی تهران» بعدازظهر شنبه، شانزدهم آذرماه در «خانه‌ی گفتمان شهر و معماری» (تهران، خیابان طالقانی غربی) نشستی با موضوع «تأثیر رفتار اجتماعی و هویتِ فضا بر یکدیگر (مؤلفه‌های هویتی تهران کدام‌ها هستند؟)» برگزار می‌کند. حضور در این نشست، برای همگان آزاد و رایگان است ... ادامه»

دوشنبه 11 آذر 1398 ساعت 13:02 ، نظر بدهید

 «مدیرانِ شهری، صرفاً تفکر مهندسی دارند» بخش شهرسازی

11
 سهراب شیروانی‌فر

سهراب شیروانی‌فر مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی، رویکرد «شهر خلاق» را جزو نظریه های نوپا دانست و افزود: واژه‌ی «شهر خلاق» به موتور محرک مدنی در شهرها تبدیل شده و توسعه‌ی فرهنگی شهرمحور را مد نظر قرار داده است ... ادامه»

شنبه 2 آذر 1398 ساعت 16:05 ، نظر بدهید

 «بزرگ‌ترین مسأله‌ی شهرسازی در ایران، قانون‌شکنی است» بخش شهرسازی

11
 ندا سیستانی

ندا سیستانی رییس دبیرخانه‌ی ملی بزرگداشت روز جهانی شهرسازی گفت: پراکندگی قوانین باعث ایجاد خلاء‌ قانونی شده و بسیاری دادگاه‌ها به علت واقف نبودن به قوانین، نمی‌توانند با آن برخورد کنند ... ادامه»

دوشنبه 27 آبان 1398 ساعت 12:42 ، نظر بدهید