آخرین اخبار   
 

  چراغ سبز دولت و مجلس برای ساخت آپارتمان‌های...

ساخت آپارتمان‌های ۲۵ تا ۴۰ متری که اواخر سال گذشته مطرح و اخیراً شهرداری و وزارت کشور روی آن توافق کرده‌اند، مورد تأیید نمایندگان مجلس قرار گرفته و به اجرا نزدیک شده است. به گزارش ایسنا، اواخر آذر سال گذشته بود که معاون معماری و شهرسازیِ شهرداری تهران از طرح ساختِ خانه‌های ۲۵ تا ۴۰ متری خبر داد و گفت که احداث این نوع واحدها نه یک انتخاب، بلکه ضرورت است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:35   شنبه 7 تیر 1399  

  با پولی که چند سال پیش می‌شد خانه خرید، اکنون...

رییس اتحادیه‌ی مشاوران املاک کرج با بیان این که هزینه‌ی اجاره‌ی خانه برای مستأجران در کرج به شدت بالا رفته است، گفت: هم‌اکنون رهن کامل یک خانه‌ی ۶۰متری در یک منطقه‌ی معمولی کرج ۱۵۰میلیون تومان هزینه دارد. محمد قمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به رکود در بازار خرید و فروش مسکن گفت: در حال حاضر معامله‌ی چندانی در بازار مسکن انجام نمی‌گیرد. وی افزود: از این ماه احتمالاً شاهد افزایش درخواست‌ها برای اجاره و معاملات مربوط به رهن و اجاره‌ی مسکن خواهیم بود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  11:25   شنبه 7 تیر 1399  

  درخواست از سران قوا برای بررسی خطر زمین‌لرزه...

رییس شورای شهر تهران گفت: مدیریت شهری تهران از زمان زلزله‌ی سال ۱۳۹۶، خواستار تشکیل نشست سران قوا برای بررسی خطر زمین‌لرزه‌ی تهران و اقدامات لازم در این زمینه است. به گزارش خبرگزاری مهر، محسن هاشمی در جلسه‌ی روز گذشته‌ی شورای شهر تهران با اشاره به زمین‌لرزه‌ی اخیر شهر تهران گفت: زلزله‌ی بامداد آدینه‌ی تهران، موجب نگرانی شهروندان شد و پس از حدود دوسال که موضوع خطر زلزله‌ی تهران به حاشیه رفته بود، دوباره آن را مطرح کرد ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  08:28   دوشنبه 22 اردیبهشت 1399  

  «گذر آقانجفی» اصفهان در پاسکاری میان تخریب و...

 آخرین مقالات   
 

 زنان، فضاهای شهری، امنیت و معاشرت‌پذیری

نام مقاله: بررسی معیارهای تأثیرگذار بر افزایش میزان فعالیت زنان در فضاهای شهری؛ مطالعه موردی: محله‌ی پونک (۲۰متری گلستان)... ادامه»

 
گروه رسانه‌ای دیرین
  سه شنبه 25 شهریور 1399  

 الگوهای اقلیمی بافت‌های مسکونی کم‌ارتفاع

عنوان مقاله : الگوهای مناسب اقلیمی در بافت‌های مسکونی کم‌ارتفاع «بررسی تطبیقی شهرهای با اقلیم معتدل : واشینگتن دی.... ادامه»

 
فرزانه جهانمردی
  دوشنبه 24 شهریور 1399  

 ساخت پیاده‌راه‌های گردشگری در مراکز شهری

عنوان مقاله: بررسی امکان ایجاد پیاده‌راه‌های گردشگری در مراکز شهری؛ موردشناسی: مرکز شهر زنجان / نویسندگان: آمنه جوری،... ادامه»

 
آیدا شیرانی
  یکشنبه 23 شهریور 1399  

 متریک‌های منظر و شبکه‌ی اکولوژیک شهری

 کیفیت زندگی و توسعه‌ی منطقه‌ای در ایران

 سنجش پارامترهای زیبایی‌شناختی فضای شهری

  توسعه‌ی پایدار محله‌ای با رویکرد دارایی مبنا...

 بازآفرینی شهری، IT و هویت‌بخشی محلی

 روزنوشت ها    
 

 دریافت رایگان کتاب الکترونیک «فاولا، سکونتگاه‌های غیررسمی ریودوژانیرو» بخش شهرسازی

10
 ندا سیستانی

ندا سیستانی در راستای اقدامات ترویجیِ وزارت راه و شهرسازی، آرشیوی از فایل کتب منتشرشده در سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۹۸، در دو مرحله به‌صورت رایگان و برای بهره‌مندیِ همگان در وبگاه وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است، که در چند روزنوشت، فایل‌های این کتاب‌ها برای همکاران ارجمند ارائه می‌شود ... ادامه»

دوشنبه 3 شهریور 1399 ساعت 12:15 ، نظر بدهید