گزارش ها   
 

 نوروزانه ـ ۵

زنده‌یاد استاد عبدالحسین زرین‌کوب ۳۸ سال پیش نوشته: هر بار که نوروز از راه می‌رسد، احساس می‌کنم که من نیز با «سرمدیت» آن دنیایی تولّدی دوباره می‌یابم و دل پیرم را پس از گذشت سال‌های دور جوانی، هنوز از وسوسه‌ی عشق خالی نمی‌بینم. این عشقی است که جان مرا با هرچه زیباست و هرچه انسانی است، پیوند می‌دهد ...». ما هم برای همه‌ی ایرانیان، آرزوی استوارتر شدنِ این «پیوند با هر آنچه زیبا‌ست» را داریم ...

تاریخ ارسال: پنجشنبه 5 فروردین 1400

زنده‌یاد استاد عبدالحسین زرین‌کوب ۳۸ سال پیش نوشته بود:
«هر بار که نوروز از راه می‌رسد، احساس می‌کنم که من نیز با «سرمدیت» آن دنیایی که ممکن است بهترین دنیای ممکن هم نباشد و در عین حال، بهترین بودنش هم ناممکن نیست، تولّدی دوباره می‌یابم و خود را برای مرور بر گذشته‌ای که نوروز بارها آن را پس پشت گذاشته است و رد پای خود را در چین پیشانی من نقش کرده است، آماده می‌یابم و هم‌اکنون نیز که توالی شصت نوروز را دارم پشت سر می‌گذارم، به‌رغم محنت‌ها و مصایبی که یاد آن‌ها در غربت بیش‌تر از هرجا و به هنگام تجدید سال بیش‌تر از هر وقت بر دل سنگینی می‌کند، همچنان مثل نوروز پیر، وجودم را در گذرگاه این نفحه‌ی ایزدی تسلیم جاذبه‌ی حیات سرمدی می‌یابم و دل پیرم را پس از گذشت سال‌های دور جوانی، هنوز از وسوسه‌ی عشق خالی نمی‌بینم. این عشقی است که جان مرا با هرچه زیباست و هرچه انسانی است، پیوند می‌دهد و بقای آن بعد از فنای من نیز همچنان ممکن است، ناممکن نیست.»
ما هم برای شما همراهان ارجمند، آرزوی تداوم این «پیوند با هر آنچه زیبا و انسانی‌ست» را داریم و به اندازه‌ی توان خود می‌کوشیم در این نوروز هر روز با یک بسته‌ی رسانه‌ایِ نوروزانه، سهمی در استوارتر شدن این پیوند داشته باشیم. امیدواریم نتیجه‌ی این تلاشمان، برای شما رضایت‌بخش باشد. خواهشمندیم دیدگاه‌هایتان را درباره‌ی این رشته کارهای رسانه‌ای با ما در میان بگذارید، تا گام‌ها و برنامه‌ها و پروژه‌های آینده را به خواسته‌های شما نزدیک‌تر کنیم. با سپاس و آرزوی شادکامی برای همه‌ی شما همراهان و کاربران.با کلیک بر روی تصویر زیر، ویدئویی از نوروزخوانی مازندرانی به مدت ۴ دقیقه و ۱۴ ثانیه
برای شما به نمایش درخواهد آمد.

معرفی وبگاهی معتبر و سرآمد در زمینه‌ی دانش و فن‌آوری
وبگاه scitechdaily.com تارنمایی معتبر با موضوع علم و تکنولوژی است که در زمینه‌های زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، علوم زمین، تندرستی، دانش‌های فضایی، فن‌آوری و تاریخ علم به تولید و انتشار گزارش‌های خواندنی می‌پردازد. با کلیک یا لمس تصویر زیر، رویه‌ی نخستِ این وبگاه برای شما گشوده خواهد شد.
در گلگشتی فرح‌انگیز و سفری مجازی به ایران زیبا و عزیزمان، با ما همراه باشید
با کلیک یا لمس هر یک از تصویرهای زیر،
روزنوشتی دربردارنده‌ی چشم‌اندازهایی دیدنی از جای‌جای ایرانِ جان برای شما گشوده خواهد شد.
روی تصویرها کلیک کنید.
چگونه با آرامش زندگی کنیم؟ ـ پیشنهاد کتاب
همه‌ی ما آرزو داریم آرام‌تر، شکیباتر و آسوده‌تر باشیم و بتوانیم در کمال آرامش و با شوخ‌طبعی با شکست‌ها و تلخکامی‌های زندگی روبه‌رو شویم. اما چگونه می‌توانیم این‌گونه آسوده باشیم، درحالی‌که اضطراب در روزها و شب‌های ما رخنه کرده است؟ توانایی آرام ماندن از جمله مهارت‌های مهم در زندگی‌ست که بسیار نادیده گرفته شده است. بدترین تصمیمات را هنگامی می‌گیرید که آرامش‌تان را از دست داده‌اید یا دچار اضطراب و آشفتگی شده‌اید، قرار نیست با تنفس عمیق یا نوشیدن دم‌نوش به آرامش برسید، بلکه باید درباره‌اش بیندیشید. برای آموختن این مهارت، خواندن کتابی از نویسنده‌ای که در پیوند دادنِ فلسفه با زندگی صاحب سبک است، می‌تواند آغازی راه‌گشا باشد. با کلیک یا لمس تصویر زیر، روزنوشتی دربردارنده‌ی معرفی این کتاب برای شما گشوده خواهد شد.
گزینش و گردآوری :
واحد تحریریه و تآمین محتوای وبگاه iiiwe.com