اخبار   
 

 دومین نشست از رشته‌نشست‌های شهر و رمان، با عنوان «بازنمایی شهری»

دومین نشست از رشته‌نشست‌های رمان و شهر با موضوع «بازنمایی شهر؛ پیشینه و دگرگونی» با تلاش انجمن صنفی داستان‌نویسان استان تهران، پنج‌شنبه‌ی همین هفته برگزار می‌شود. در این نشست که از ساعت ۱۵ تا ۱۸ پنج‌شنبه، ۲۱ آذر برگزار می‌شود، قرار است نوید پورمحمدرضا درباره‌ی «ردپاها و زمزمه‌های شهر در ادبیات داستانی ایران، پیش از دوم خرداد ۷۶» سخنرانی کند. او مدیر پنل دومین نشست از رشته‌نشست‌های رمان و شهر خواهد بود ...

دومین نشست از رشته‌نشست‌های شهر و رمان، با عنوان «بازنمایی شهری»

دومین نشست از رشته‌نشست‌های رمان و شهر با موضوع «بازنمایی شهر؛ پیشینه و دگرگونی» با تلاش انجمن صنفی داستان‌نویسان استان تهران و با همکاری اداره‌ی کل مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ۲۱ آذرماه ۹۸ برگزار می‌شود. در این نشست که از ساعت ۱۵ تا ۱۸ پنج‌شنبه، ۲۱ آذر برگزار می‌شود، قرار است نوید پورمحمدرضا درباره‌ی «ردپاها و زمزمه‌های شهر در ادبیات داستانی ایران، پیش از دوم خرداد ۷۶» سخنرانی کند. او مدیر پنل دومین نشست از رشته‌نشست‌های رمان و شهر خواهد بود. همچنین در این نشست «سینا دادخواه» در سخنرانی خود به «سبک زندگی و سیاست؛ بازخوانی شهر در چند رمان دیده شده» می‌پردازد. دیگر سخنران این نشست نیز «پویا رفویی» است که با موضوع «وجه پدیداری شهری » دیدگاه خود را مطرح می‌کند.

شرکت در دومین نشست از سلسله نشست‌های رمان و شهر نیز به سیاق سابق برای عموم آزاد است. این نشست نیز در سالن اشراق از مجموعه ایوان شمس واقع در تقاطع اتوبان‌های جلال‌آل‌احمد و کردستان برگزار می‌شود. نخستین نشست از سلسله نشست‌های رمان و شهر ۱۴آبان۹۸ در حالی برگزار شد که دست‌اندرکاران برپایی این نشست‌ها این پرسش را پیش روی مخاطبان قرار دادند که «آیا رویایی درباره شهرهای‌مان داریم؟: سیدمحسن حبیبی، شهرساز، ابوالحسن ریاضی، متخصص جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری و حسین سناپور، نویسنده، سخنرانانِ نخستین نشست از این رشته‌نشست‌ها بودند.

در نشست پیشین که «احمدمسجدجامعی» عضو شورای شهر تهران ری و شمیرانات، محسن جوادی یگانه معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران و محسن گودرزی جامعه‌شناس و ایده‌پرداز اصلی این سلسله نشست هم حضور داشتند «خاطره گسیختگی و حیات شهری؛ سیرتحولات مضامین شهری در رمان» عنوان بحث سیدمحسن حبیبی بود. «ذهن جنایتکار تهران» عنوان موضوعی بود که سیدابوالحسن ریاضی ، به آن پرداخت. «حسین سناپور» نیز با موضوع «شهر و رمان امروز» امروز سخنرانی کرد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایلنا
  16:50   دوشنبه 18 آذر 1398  
 نظرات