اخبار   
 

 درخواست از سران قوا برای بررسی خطر زمین‌لرزه

رییس شورای شهر تهران گفت: مدیریت شهری تهران از زمان زلزله‌ی سال ۱۳۹۶، خواستار تشکیل نشست سران قوا برای بررسی خطر زمین‌لرزه‌ی تهران و اقدامات لازم در این زمینه است. به گزارش خبرگزاری مهر، محسن هاشمی در جلسه‌ی روز گذشته‌ی شورای شهر تهران با اشاره به زمین‌لرزه‌ی اخیر شهر تهران گفت: زلزله‌ی بامداد آدینه‌ی تهران، موجب نگرانی شهروندان شد و پس از حدود دوسال که موضوع خطر زلزله‌ی تهران به حاشیه رفته بود، دوباره آن را مطرح کرد ...

درخواست از سران قوا برای بررسی خطر زمین‌لرزه

رییس شورای شهر تهران گفت: مدیریت شهری تهران از زمان زلزله‌ی سال ۱۳۹۶، خواستار تشکیل نشست سران قوا برای بررسی خطر زمین‌لرزه‌ی تهران و اقدامات لازم در این زمینه است. به گزارش خبرگزاری مهر، محسن هاشمی در جلسه‌ی روز گذشته‌ی شورای شهر تهران با اشاره به زمین‌لرزه‌ی اخیر شهر تهران گفت: زلزله‌ی بامداد آدینه‌ی تهران، موجب نگرانی شهروندان شد و پس از حدود دوسال که موضوع خطر زلزله‌ی تهران به حاشیه رفته بود، دوباره آن را مطرح کرد.

وی ادامه داد: نباید به مسائلی مانند زلزله، به‌صورت مناسبتی پرداخته شود و شهر تهران با وجود حدود ۱۵ میلیون نفر در تهران و شهرهای حومه‌ای، در صورت بروز زلزله بالای ۷ ریشتر بسیار آسیب‌پذیر است و زیرساخت‌های شهری به‌ویژه خطوط نیرورسانی و همچنین تاب‌آوری تاسیسات شهری به‌ویژه آب اضطراری و ایمنی خطوط گاز، باید برای مقابله با این خطر بهبود یابد. به گفته هاشمی همچنین با وجود ۳۵۰ محله در تهران، حدود یکصد سوله مدیریت بحران برای ارائه خدمات به شهروندان کافی نیست و باید با همکاری دولت و سایر ارگان‌ها، حداقل برای هر محله یک سوله بحران پیش‌بینی شود تا امکان استفاده شهروندان از آن در زمان بحران به آسانی فراهم شود. رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: مدیریت شهری تهران از زلزله سال ۱۳۹۶، خواستار تشکیل جلسه سران قوا برای بررسی خطر زلزله تهران و اقدامات لازم در این حوزه است که امیدواریم این جلسه با شورای شهر تهران، هم برای زلزله و هم برای کرونا، سریع‌تر برگزار شود.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  08:28   دوشنبه 22 اردیبهشت 1399  
 نظرات