اخبار   
 

 اعتراض به طرح توسعه‌ی مجلس

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران نسبت به محدودیت ایجادشده از سوی مجلس برای ساخت‌وسازهای اطراف مجلس انتقاد کرد. محمد سالاری با بیان این که بارگذاری‌های پیرامون مجلس برخلاف طرح تفصیلی شهر تهران بوده، گفت: این ساخت‌وسازها بدون مصوبه و بدون پیوست مطالعاتی ساخته شده‌اند، که برخلاف اصول شهرسازی بوده و نماهای این ساختمان‌ها که مرتبط با مجلس هستند و باید به هویت‌بخشی شهرها کمک کنند نیز بدون هیچ‌کدام از این عناصر از شاخص‌ها طراحی شده‌اند ...

اعتراض به طرح توسعه‌ی مجلس
■ محدودیت تازه برای همسایگان


رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران نسبت به محدودیت ایجادشده از سوی مجلس برای ساخت‌وسازهای اطراف مجلس انتقاد کرد. محمد سالاری در جلسه‌ی علنی روز یک‌شنبه با بیان این که بارگذاری‌های پیرامون مجلس برخلاف طرح تفصیلی شهر تهران بوده، گفت: این ساخت‌وسازها بدون مصوبه و بدون پیوست مطالعاتی ساخته شده‌اند، که برخلاف اصول شهرسازی بوده و نماهای این ساختمان‌ها که مرتبط با مجلس هستند و باید به هویت‌بخشی شهرها کمک کنند نیز بدون هیچ‌کدام از این عناصر از شاخص‌ها طراحی شده‌اند. بارها از دوره‌ی گذشته در خصوص این نماها تذکر داده شده است. وی ادامه داد: به تازگی محدودیتی در خصوص ساختمان هایی که در شعاع ۳۰۰ متری و ۵۰۰ متری این ساختمان ها ساخته می شود ایجاد شده که حقوق عمومی مالکان و پلاک های قدیمی را تضعیف کرده است. این پلاک ها اجازه ندارند بیش از ارتفاع ۱۰.۵ تا ۱۱ متر ساخت و ساز کنند درعین حال پرونده این ساختمان ها باید توسط مجلس مورد تایید قرار گیرد که عملا بسیاری از این پرونده ها در مجلس مانده و پاسخی نیز داده نشده است.

سالاری با اشاره به بسته شدن خیابان مردم توسط مجلس در آغاز کار شورای پنجم گفت: در آن زمان نسبت به اینکه خیابان مردم در اختیار مردم نیست و توسط مجلس محصور شده و به یک فضای درونی مجلس بدل شده اعتراض کرده ایم اما پاسخی دریافت نکرده ایم. وی در نهایت از شهرداری و مجلس درخواست کرد این محدودیت های جدی که حقوق عمومی مردم را تحت شعاع قرار داده مورد بررسی قرار داده و طرح توسعه مجلس به نحوی اجرایی شود که حقوق مالکان رعایت شود.

هاشمی در ادامه از سالاری خواست مرجع تذکر دهنده را مشخص کند که سالاری اعلام کرد شهرداری و مجلس باید به این موضوع رسیدگی کنند. مدتی پیش معاون شهرسازی منطقه پروانه ای را صادر کرد که مجلس با آن موافقت نکرد و شهرداری را ملزم کرد صدور هر گونه مجوز با موافقت مجلس باشد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  11:00   یکشنبه 16 تیر 1398  
 نظرات