اخبار   
 

 نقشه‌ی ماهواره‌ای فیس‌بوک، رقیبی برای گوگل‌مپ

فیس‌بوک با بهره‌گیری از هوش مصنوعی موفق به تهیه‌ی نقشه‌ای شده است که جای زندگیِ تک‌تک افراد را بر روی کره‌ی زمین نشان می‌دهد. به گزارش «دیلی‌میل»، این غول اینترنت امیدوار است بتواند به واسطه‌ی این نقشه، امکان دسترسی افراد بیش‌تری را به اینترنت فراهم کند. این فن‌آوریِ نقشه‌برداری که فیس‌بوک ادعا می‌کند به تنهایی آن را توسعه داده، می‌تواند هر ساختار دست بشر را در هر کشوری بر روی زمین تا ۱۵ فوت به‌درستی مشخص کند ...

نقشه‌ی ماهواره‌ای فیس‌بوک، رقیبی برای گوگل‌مپ

فیس‌بوک با بهره‌گیری از هوش مصنوعی موفق به تهیه‌ی نقشه‌ای شده است که جای زندگیِ تک‌تک افراد را بر روی کره‌ی زمین نشان می‌دهد. به گزارش «دیلی‌میل»، این غول اینترنت امیدوار است بتواند به واسطه‌ی این نقشه، امکان دسترسی افراد بیش‌تری را به اینترنت فراهم کند. این فن‌آوریِ نقشه‌برداری که فیس‌بوک ادعا می‌کند به تنهایی آن را توسعه داده، می‌تواند هر ساختار دست بشر را در هر کشوری بر روی زمین تا ۱۵ فوت به‌درستی مشخص کند.

این نقشه از تلفیق ارقام سرشماری دولت با اطلاعاتی که از ماهواره‌های فضایی به دست آمده، ساخته شده است.

"جنا لوویس"، رئیس فدراسیون مشارکت نوآوری استراتژیک و منابع انسانی، به انجمن فناوری فضایی و سرمایه‌گذاری در سانفرانسیسکو، گفت: از این داده‌ها می‌توان برای شناختن توزیع جمعیت بر روی زمین استفاده کرد تا بهترین تکنولوژی‌های ارتباطی را در مکان‌های مختلف ارزیابی کرد.

او گفت: "ما این را به عنوان یک گزینه قابل قبول برای خدمت به جمعیت‌هایی می‌بینیم که یا به اینترنت دسترسی نداشته و یا اینترنت ضعیف دارند."

شرکت "مارک زاکربرگ" در حال توسعه انواع مختلفی از فناوری برای ارائه دسترسی به اینترنت از هواپیماهای بدون سرنشین خود گرفته تا ماهواره‌ها را توسعه داده و امیدوار است که این نقشه بتواند برای تشخیص اینکه کدام فناوری برای کدام ناحیه مناسب است، مورد استفاده قرار گیرد.

"لوییس" در این باره بیان کرد که ماهواره‌ها برای ما واقعا هیجان انگیز هستند. ما برای تکمیل شبکه‌های مبتنی بر زمین، با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین ارتفاع بالا و ماهواره‌ها در حال تلاش برای اتصال افراد از استراتوسفر و از فضا هستیم.

فیس بوک قبلا گفته است که نقشه‌ها را با استفاده از هوش مصنوعی AI ساخته و همچنین از تکنیک‌های دید رایانه‌ای در تصاویر ماهواره‌ای با وضوح بالای شرکت DigitalGlobe استفاده کرده است.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  01:26   دوشنبه 13 شهریور 1396  
 نظرات