اخبار   
 

 ماهواره‌ی نظارت بر دریا از سوی چینی‌ها آزمایش شد

ماهواره‌ی تازه‌ی چینی‌ها که با هدف نظارت بر اقیانوس‌ها ساخته شده است، مراحل آزمایش کارخانه‌ای را سپری کرد. به گزارش «چاینادیلی»،‌ وزارت منابع ملی چین اعلام کرد این کشور یک ماهواره‌ی تازه برای نظارت‌ بر اقیانوس‌ها ساخته که «HY-۱D» نام دارد و مراحل آزمایش‌های کارخانه‌ای را گذارنده است. «HY-۱D» چهارمین ماهواره‌ی نظارت بر اقیانوس‌ها و یک ماهواره‌ی عملیاتی برای سامانه‌ی زیرساخت‌های فضای شهری چین است ...

ماهواره‌ی نظارت بر دریا از سوی چینی‌ها آزمایش شد

ماهواره‌ی تازه‌ی چینی‌ها که با هدف نظارت بر اقیانوس‌ها ساخته شده است، مراحل آزمایش کارخانه‌ای را سپری کرد. به گزارش «چاینادیلی»،‌ وزارت منابع ملی چین اعلام کرد این کشور یک ماهواره‌ی تازه برای نظارت‌ بر اقیانوس‌ها ساخته که «HY-۱D» نام دارد و مراحل آزمایش‌های کارخانه‌ای را گذارنده است. «HY-۱D» چهارمین ماهواره‌ی نظارت بر اقیانوس‌ها و یک ماهواره‌ی عملیاتی برای سامانه‌ی زیرساخت‌های فضای شهری چین است. پیش از این ماهواره "HY-۱C" در سال ۲۰۱۹ میلادی پرتاب شد. این ماهواره که از سوی آکادمی علوم و فناوری چین توسعه یافته بود، توسط موشک" Long March – ۲C "به فضا پرتاب شد.

این ماهواره در نظارت بر وضعیت اکولوژیک و گرمای اقیانوس‌های کل جهان و آب‌های سواحل کشورها، مناطق، جزایر و منابع پایدار اقیانوس مورد استفاده قرار می‌گیرد. گفته شده که ماهواره " HY-۱D" به عنوان اولین ماهواره چینی با کاربرد غیرنظامی برای نظارت بر دریاها خواهد بود تا پوشش نظارتی چینی‌ها در سطح جهان را افزایش دهد.

هنگامی‌که این ماهواره در مدار قرار گرفت، اطلاعاتی راجع به رنگ اقیانوس‌ها و دمای آب برای منابع و محیط زیست آب‌های چین و جزایر این کشور فراهم خواهد کرد. همچنین این اطلاعات ممکن است برای تسهیل پیشگیری و کاهش بلایای دریایی،استفاده پایدار از منابع دریایی، هشدار زود هنگام زیست محیطی و حفاظت از محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  07:29   دوشنبه 22 اردیبهشت 1399  
 نظرات