اخبار   
 

 تهیه‌ی ۴۰ اطلس فرونشست کشور در سازمان نقشه‌برداری

رییس سازمان نقشه‌برداری از تهیه‌ی ۴۰ اطلس فرونشست کشور خبر داد و گفت: ما با برگزاری نشست‌های تخصصی، تلاش داریم تا آگاهی همگانی را نسبت به مخاطرات فرونشست افزایش دهیم. مسعود شفیعی امروز در نشست تخصصی فرونشست با تأکید بر این که در سال‌های اخیر از سوی پژوهشگران کشور درباره‌ی مخاطرات سهنان بسیاری شده است، افزود: مخاطره‌ی فرونشست در زمره‌ی پرتکرارترین موضوعاتی بوده است که از سوی محققان مطرح شده است ...

تهیه‌ی ۴۰ اطلس فرونشست کشور در سازمان نقشه‌برداری

رییس سازمان نقشه‌برداری از تهیه‌ی ۴۰ اطلس فرونشست کشور خبر داد و گفت: ما با برگزاری نشست‌های تخصصی، تلاش داریم تا آگاهی همگانی را نسبت به مخاطرات فرونشست افزایش دهیم. مسعود شفیعی امروز در نشست تخصصی فرونشست با تأکید بر این که در سال‌های اخیر از سوی پژوهشگران کشور درباره‌ی مخاطرات سهنان بسیاری شده است، افزود: مخاطره‌ی فرونشست در زمره‌ی پرتکرارترین موضوعاتی بوده است که از سوی محققان مطرح شده است، ولی باید بتوانیم که از ظرفیت‌های همه‌ی دستگاه‌ها برای رفع این چالش بهره ببریم، تا بتوانیم راهکارهای مناسبی برای رویارویی با مخاطرات طبیعی ارائه دهیم. وی با اشاره به برنامه‌های سازمان نقشه‌برداری در خصوص توسعه همکاری‌ها با سایر نهادها اظهار کرد: این همکاری‌ها به ویژه با سازمان زمین‌شناسی در دستور کار قرار گرفته است و در این راستا تقسیم کار معینی میان این دو سازمان صورت گرفته است و سعی می‌شود که براساس آن بهترین راهکارها برای مقابله با مخاطرات طبیعی اتخاذ شود.

شفیعی با بیان اینکه پدیده فرونشست امروز تبدیل به یک مسئله فراگیر شده است، خاطرنشان کرد: به غیر از ارائه راهکارهای علمی و تخصصی ما به دنبال توسعه همکاری‌های میان دستگاهی باید باشیم چرا که ما قائل به این هستیم که فعالیت‌های جزیره‌ای به نتیجه نمی‌رسد و باید باور کنیم که برای مقابله با مخاطرات طبیعی مهم‌ترین مولفه آگاهی بخشی عمومی با استفاده از ظرفیت‌های عمومی و اجتماعی است.

رییس سازمان نقشه‌برداری با تأکید بر اینکه زمانی که ما عمق مخاطرات را به درستی نشناسیم نمی‌توانیم آگاهی‌های لازم را برای مقابله با آن بیابیم، اظهار کرد: بر این اساس تلاش داریم تا سطح آگاهی عمومی مردم را از طریق برگزاری نشست‌های تخصصی ارتقاء دهیم. وی با اشاره به تهیه نقشه‌های فرونشست کشور در این سازمان افزود: سازمان نقشه‌برداری تاکنون موفق به تهیه ۴۰ اطلس فرونشست در ۴۹ نقطه از کشور شده است. به گفته وی، عمده این اطلس‌ها که مربوط به استان‌های تهران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سمنان، قزوین و زنجان است،ماحصل مطالعات ترازیابی و نقشه‌برداری و تلفیق این نقشه‌ها با تصاویر راداری و ماهواره‌ای بوده است.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:54   چهارشنبه 30 بهمن 1398  
 نظرات