اخبار   
 

 سرویس AdWords فارسی شد

در حالی که کمتر از یک هفته از انتشار خبر ارائه برنامه‌های آندروید برای کاربران ایرانی می‌گذرد، وبلاگ رسمی شرکت گوگل خبر اضافه شدن زبان فارسی را به سرویس AdWords منتشر کرد...

به گزارش موبنا به دنبال لغو تحریم برخی از کالاهای ICT که خردادماه توسط دولت آمریکا صادر شد، شرکت‌های آمریکایی به تدریج در حال لغو تحریم‌ها هستند. بر این اساس اپل در اقدامی نام ایران را از لیست کشورهای تحریم خود حذف کرد و پس آن گوگل نیز امکان ارائه نرم‌افزارهای رایگان آندرویدی را برای کشور ایران به توسعه‌دهندگان داد. بر این اساس، وبلاگ رسمی شرکت گوگل خبر اضافه شدن زبان فارسی را به سرویس AdWords منتشر کرده است. به این ترتیب تبلیغ‌کنندگان می‌توانند فارسی‌زبانان را به شکل مستقیم مخاطب قرار دهند. AdWords سرویس نمایش تبلیغات متنی است که آگهی‌ها را بر اساس زبان، سلیقه و موارد جست‌وجو در گوگل برای کاربران به نمایش درمی‌آورد.
پیش‌تر نمایش تبلیغات به زبان فارسی با استفاده از شبکه GDN گوگل امکان‌پذیر بود، اما صاحبان آگهی نمی‌توانستند آگهی‌های خود را برای مخاطبان فارسی‌زبان در ایران و در وب‌سایت‌هایی که به این زبان نگارش می‌شوند، پخش کنند. اضافه شدن زبان فارسی به سرویس AdWords، این امکان در اختیار تبلیغ‌کنندگان قرار می‌گیرد که آگهی خود را برای کاربران فارسی زبان در سراسر دنیا و حتی داخل ایران و در وب‌سایت‌های فارسی زبان نمایش دهند. بر این اساس شرکت‌ها می‌توانند تبلیغ خود را فقط برای فارسی‌زبانان نمایش دهند. در بخش تنظیمات AdWords این امکان وجود دارد که کاربران زبان و منطقه مورد نظر خود را برای نمایش تبلیغ مشخص کنند. 

  منبع : دنیای اقتصاد
  11:25   سه شنبه 12 شهریور 1392  
 نظرات