اخبار   
 

 استاد دانشگاه علم و صنعت، برنده‌ی جایزه‌ی جهانی انجمن مهندسان مکانیک

جایزه‌ی بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک در بخش ریلی در سال ۲۰۱۷ میلادی، به داوود یونسیان، عضو هیأت علمی دانشکده‌ی مهندسی راه‌آهن دانشگاه علم وصنعت ایران تعلق گرفت ...

استاد دانشگاه علم و صنعت، برنده‌ی جایزه‌ی جهانی انجمن مهندسان مکانیک

جایزه‌ی بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک در بخش ریلی در سال ۲۰۱۷ میلادی، به داوود یونسیان، عضو هیأت علمی دانشکده‌ی مهندسی راه‌آهن دانشگاه علم وصنعت ایران تعلق گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علم و صنعت، این جایزه بدلیل ایده نوآورانه مطرح شده برای کنترل تلاطم مایعات در واگنهای تانکر در مقاله
«Novel control strategies for roll/pitch stabilization of tank wagons» که در مجله معتبر «Rail and Rapid Transit» انتشارات « SAGE» در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، به عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت اهدا می شود.

انجمن مهندسان مکانیک (Institute of Mechanical Engineering) که به اختصار IMECHE خوانده می شود، قدیمی ترین و از معتبرترین انجمن های مهندسی دنیا است که مقر آن در کشور انگلستان بوده و از سال ۱۸۴۷ فعالیت دارد.

عنوان جایزه به اختصار به نام موسسین بخش ریلی این انجمن، AGNEW/GOODALL است و هر ساله به محققان برتر این حوزه اهدا می شود.این جایزه در مراسم رسمی که ۱۲ اکتبر ۲۰۱۷ در مقر اصلی این انجمن در لندن برگزار می شود، اهدا خواهد شد.

از دریافت کنندگان این جایزه معتبر بین المللی می توان از پروفسور Polach از کشور سوئیس و صاحب تئوری مشهوری به همین نام در تماس چرخ و ریل نام برد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری مهر
  13:11   یکشنبه 16 مهر 1396  
 نظرات