اخبار   
 

 هشدار هواشناسی : کولاک برف در محورهای تهران ـ چالوس و جاده‌هراز

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای هشدار دارد: برای چهارشنبه (۲۵ بهمن‌ماه) در نواحی کوهستانی، به‌ویژه در محورهای تهران به چالوس و جاده‌هراز، لغزندگی جاده و کاهش دید به علت مه‌آلودگی و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود. بنابراین، اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی، شامل برنامه‌ریزی و زمان‌بندیِ مناسب برای سفر، تجهیز به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی توصیه می‌شود ...

هشدار هواشناسی : کولاک برف در محورهای تهران ـ چالوس و جاده‌هراز

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای هشدار دارد: برای چهارشنبه (۲۵ بهمن‌ماه) در نواحی کوهستانی، به‌ویژه در محورهای تهران به چالوس و جاده‌هراز، لغزندگی جاده و کاهش دید به علت مه‌آلودگی و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود. بنابراین، اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی، شامل برنامه‌ریزی و زمان‌بندیِ مناسب برای سفر، تجهیز به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی توصیه می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، سازمان هواشناسی با انتشار اخطاریه‌ای اعلام کرد: برای امروز بارش باران همراه با بارش برف در نواحی کوهستانی و وزش باد در غرب و جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان وکرمانشاه، بارش برف در شمال زنجان و نواحی کوهستانی در استان‌های قزوین، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود.

سه‌شنبه (۲۴ بهمن‌ماه) بارش باران و برف و وزش باد شدید در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران، مازندران، گیلان، ارتفاعات زاگرس مرکزی در استانهای لرستان و چهارمحال و بختیاری، بارش باران و وزش باد شدید در استان‌های لرستان، شمال و شرق خوزستان و ایلام گاهی با رگبار باران و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها قابل پیش‌بینی است و بارش در مناطق کوهستانی در جنوب لرستان و شمال چهارمحال و بختیاری عمدتا به شکل برف خواهد بود.

چهارشنبه (۲۵ بهمن‌ماه) بارش برف و وزش باد شدید در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، مازندران، سمنان، ارتفاعات گلستان، استان خراسان‌شمالی، ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، بارش باران و وزش باد شدید، همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در جنوب چهارمحال‌ و بختیاری، کهکیلویه‌ و بویراحمد و شرق خوزستان پیش‌بینی می‌شود. در این مدت نواحی کوهستانی این مناطق بویژه در محورهای تهران به چالوس و جاده هراز لغزندگی جاده و کاهش دید به علت مه آلودگی و کولاک برف پیش بینی می شود بنابراین اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارتهای احتمالی شامل برنامه ریزی زمان مناسب برای سفر، تجهیز به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی توصیه می شود.

روز سه‌شنبه وزش باد شدید در استان‌های خوزستان و بوشهر موجب گردوخاک و کاهش دید می شود و احتمال اختلال در حمل و نقل بخصوص در نشست و برخاست هواپیما در فرودگاههای استان خوزستان وجود دارد.

همچنین سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «سه‌شنبه (۲۴ بهمن‌ماه) به سبب وزش باد شدید جنوبی روی خلیج فارس مرکز و غرب خلیج فارس در سواحل بوشهر و خوزستان مواج و طوفانی است. حداکثر ارتفاع موج در این روز بین ۲ تا ۳ متر پیش‌بینی می‌شود. از این رو توصیه می‌شود در تردد شناورهای سبک محدودیت اعمال شود.»

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری خبرآنلاین
  00:24   سه شنبه 24 بهمن 1396  
 نظرات