اخبار   
 

 شمار ناپدیدشدگان و قربانیان احتمالی آتش‌سوزی کالیفرنیا به ۶۰۰ تن رسید

با ادامه‌ی آتش‌سوزی مرگبار کالیفرنیا، شمار افراد ناپدیدشده و قربانیان احتمالیِ آن به ۶۰۰ تن افزایش یافته است؛ رقمی که نسبت به آنچه پیش از این برآورد می‌شد، دو برابر شده است. انتظار می‌رود که با ادامه‌ی جستجوهای تیم‌های یاری و نجات، شمار قربانیان این حادثه که به‌طور رسمی تا کنون ۵۶ نفر اعلام شده، افزایش یابد ...

شمار ناپدیدشدگان و قربانیان احتمالی آتش‌سوزی کالیفرنیا به ۶۰۰ تن رسید

با ادامه‌ی آتش‌سوزی مرگبار کالیفرنیا، شمار افراد ناپدیدشده و قربانیان احتمالیِ آن به ۶۰۰ تن افزایش یافته است؛ رقمی که نسبت به آنچه پیش از این برآورد می‌شد، دو برابر شده است. انتظار می‌رود که با ادامه‌ی جستجوهای تیم‌های یاری و نجات، شمار قربانیان این حادثه که به‌طور رسمی تا کنون ۵۶ نفر اعلام شده، افزایش یابد. ابیش‌تر قربانیان آتش‌سوزی بزرگ کالیفرنیا از شهر پارادایس در شمال این ایالت بوده اند. تقریبا تمام خانه های این شهر در آتش سوخت و همه ساکنان آن بی‌خانمان شده‌اند.

جری براون، فرماندار ایالت کالیفرنیا روز گذشته با اشاره به اینکه باید در مورد اینگونه حوادث در آینده آمادگی بیشتری داشته باشد گفت: «ما قصد داریم تا مدیریت جنگل‌ها را بهتر کنیم و شهرهایمان را با هوشیاری بیشتری بسازیم. باید پناهگاه‌هایی بسازیم تا هنگام آتش‌سوزی‌های وحشتناکی مانند این مردم بتوانند به آن پناه ببرند. ما باید با تغییرات اقلیمی به درستی مواجه شویم و باید با طبیعت همراه شویم نه اینکه در مقابل آن قرار بگیریم.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده که در روزهای گذشته مسئولان کالیفرنیا را بارها مورد سرزنش قرار داده بود، روز شنبه از این ایالت بازدید می‌کند. وی در حساب توئیتری خود گفته بود که مدیریت اشتباه جنگل‌ها عامل این آتش‌سوزی بوده و مسئولان سازمان‌های مربوط را به قطع بودجه تهدید کرد. این اظهار نظر آقای ترامپ با واکنش شدید سیاستمداران، آتشنشانان و چهره‌های مشهور ایالات متحده مواجه شد.

با کشیده شدن آتش به سمت جنوب کالیفرنیا بیش از ۹ هزار آتشنشان همچنان در حال مبارزه با حریق هستند. سازمان جنگلداری ایالت کالیفرنیا می گوید که ۴۰ درصد آتش‌سوزی تا کنون کنترل شده است. در جریان این آتش‌سوزی مهیب تا کنون نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر از شهروندان مجبور به ترک خانه‌های خود شده و برخی از آنان در پناهگاه‌های سوپرمارکت‌ها چادر زده‌اند.

با کلیک بر روی هر تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی هر تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : یورونیوز فارسی
  14:25   شنبه 26 آبان 1397  
 نظرات