اخبار   
 

 سودآوری ‌یک‌میلیون دلاری باتری عظیم تسلا تنها در چند روز

ذخیره‌ساز بزرگ نیروی تسلا، واقع در جنوب استرالیا فقط در چند روز نه‌تنها موجب ثبات شبکه شد، بلکه سود عظیمی نیز به همراه آورد. به گزارش «ساینس آلرت»، گزارش شده است که پروژه‌ی تأمین نیروی ۱۰۰مگاواتی یا ۱۲۹مگاوات‌ساعتیِ تسلا واقع در جنوب استرالیا، نزدیک به یک‌میلیون دلار استرالیا (۸۰۰هزار دلار آمریکا) در چند روز سودآوری داشته است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  18:12   یکشنبه 8 بهمن 1396  

 چهار اصل تأمین برق در ایران

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، چهار اصل تأمین برق در ایران را تشریح کرد. به گفته‌ی محمودرضا حقی‌فام، «دسترسی آسان»، «میزان قابلیت اطمینان در شبکه‌های برق»، «کیفیت برق» و «تاب‌آوری شبکه‌های برق در برابر زمین‌لرزه و حوادث طبیعی» از مهم‌ترین اصول تأمین برق در کشور به شمار می‌روند ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی دنیای اقتصاد
  18:49   چهارشنبه 22 آذر 1396  

 الزام ساختمان‌های تازه برای فیبرکشی داخلی

معاون وزیر ارتباطات گفت: با سازمان نظام مهندسی در حال مذاکره هستیم تا ساختمان‌های جدید را ملزم کنند که فیبرکشی داخلی ساختمان‌ها همزمان با بسیاری از امکانات اولیه انجام بگیرد. حسین فلاح جوشقانی با اشاره به توسعه‌ی تکنولوژی فیبر نوری برای دسترسی کاربران به اینترنت و حرکت کاربران پرمصرف اینترنت به سوی این فن‌آوری افزود: هم‌اکنون در کشور ما سیم‌کشی داخلی بیش‌تر ساختمان‌ها پاسخ‌گوی تکنولوژی فیبر نوری برای درون ساختمان نیست ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  14:19   چهارشنبه 22 آذر 1396