اخبار   
 

 برق‌آبی‌ها آیا زنده می‌شوند؟

برابر آخرین آمار، بارش‌های امسال نسبت به مدت همانند پارسال ۲۰۹درصد افزایش داشته، که این موضوع موجب افزایش اندوخته‌های سدهای کشور شده است. افزون بر این، بر پایه‌ی پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، پاییز و زمستان امسال پُرباران خواهد بود، که البته این به معنای پایان خشکسالی در ایران نیست ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  09:18   شنبه 26 آبان 1397  

 برگزیده شدنِ یک دانشمند ایرانی به ریاست یکی از بخش‌های IEEE

دکتر مهتا مقدم، پژوهشگر ایرانی و استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، به ریاست یکی از زیرمجموعه‌های بنیاد «مهندسان برق و الکترونیک» ( IEEE) برگزیده شد. به گزارش وبگاه رسمی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، دکتر مقدم، پژوهنده و استاد دانشکده‌ی مهندسی «ویتربی» در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی(USC) به ریاست یکی از زیرشاخه‌های بنیاد IEEE رسیده است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  09:18   پنجشنبه 10 آبان 1397  

 چرا فیبر نوری به خانه‌ها نرسید؟

به گفته‌ی مدیرعامل پیشین شرکت مخابرات ایران، اگرچه انحصاری در حوزه‌ی فیبر نوری وجود ندارد، اما علت پیشرفت نکردنِ این پروژه، نبود سرمایه‌گذاریِ شرکت‌های اینترنتی است و البته برای ورود بخش خصوصی به این عرصه، به تسهیل قوانین نیاز است ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:54   دوشنبه 30 مهر 1397  

 ساخت دستگاهی برای کاهش مصرف برق در زمان اوج

پژوهشگران توانشته‌اند دستگاهی برای کاهش مصرف برق در زمان اوج مصرف بسازند، که به کاهش آسیب و قطعی شبکه می‌انجامد. به گزارش خبرنگار مهر، محققان در شهرک فن‌آوری الکترونیک ارومیه موفق به طراحی و ساخت نسل جدید و بسیار پیشرفته‌ای از اتوبوسترها شدند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  10:29   یکشنبه 29 مهر 1397  

 صادرات برق ایران از سر گرفته شد

سخنگوی صنعت برق کشور از آغاز صادرات برق به کشورهای همسایه خبر داد و افزود: پس از رفع خاموشی‌ها در کشور، این پتانسیل ایجاد می‌شود که بتوانیم در زمان‌هایی از طول روز که بار کاهش می‌یابد، برق را به کشورهای دیگر صادر کنیم ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:30   سه شنبه 30 مرداد 1397