اخبار   
 

 سامانه‌ی نظارت عالیه‌ی مقررات بر ساخت‌وساز راه‌اندازی شد

سامانه‌ی نظارت عالیه‌ی مقررات سیستم‌های جامع مدیریت بازدیدها، موضوع ماده‌ی ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، در دومین همایش نشان تعالی HSE با حضور وزیر راه و شهرسازی راه‌اندازی شد ...

سامانه‌ی نظارت عالیه‌ی مقررات بر ساخت‌وساز راه‌اندازی شد

سامانه‌ی نظارت عالیه‌ی مقررات سیستم‌های جامع مدیریت بازدیدها، موضوع ماده‌ی ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، در دومین همایش نشان تعالی HSE با حضور وزیر راه و شهرسازی راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سامانه نظارت عالیه مقررات سیستم های جامع مدیریت بازدیدهای موضوع ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان با حضور وزیر راه و شهرسازی راه اندازی شد.

به گفته مانی فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، وظیفه نظارت عالیه بر ساخت و سازها به استناد قانون نظام مهندسی برعهده وزارت راه و شهرسازی است. برای آنکه این نظارت بهتر اعمال شود و نتایج در جایی ثبت، ضبط و تجزیه و تحلیل شوند نیازمند سامانه ای بودیم که سامانه با همکاری استان ها ایجاد شد.

مانی‌فر ادامه داد: هم‌اکنون مباحث ۲۲ گانه مقررات ملی ساختمان در این سامانه ضبط شده و چک‌لیست‌هایی بر مبنای مقررات ملی در آن پیش‌بینی شده است که ناظران عالیه در استان ها بر اساس چک لیست عمومی نظارت را انجام می‌دهند. وی اعلام کرد: در حال حاضر سامانه درون سازمانی است و در آینده با به روز شدن سامانه این اطلاعات تکمیل و در معرض دید عموم قرار می گیرد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  18:30   یکشنبه 5 اسفند 1397  
 نظرات