اخبار   
 

 زمین‌لرزه در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر در ژرفای ۱۰کیلومتری زمین، ساعت ۰۰:۲۱ دقیقه‌ی بامداد دوشنبه، بخش‌هایی از استان کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند. بر پایه‌ی گزارش‌های مقدماتی، این زمین‌لرزه در ۱۸کیلومتری چرام، ۲۶ کیلومتری دوگنبدان و ۳۱ کیلومتری دهدشت رخ داده و در یاسوج نیز احساس شده است ...

زمین‌لرزه در کهگیلویه و بویراحمد
■ خانه‌های روستایی «چرام» و «دوگنبدان» از زمین‌لرزه آسیب جدی ندیده‌اند
■ ریزش جزئی محور چرام ـ دوگنبدان برطرف شد


به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر در ژرفای ۱۰کیلومتری زمین، ساعت ۰۰:۲۱ دقیقه‌ی بامداد دوشنبه، بخش‌هایی از استان کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند. بر پایه‌ی گزارش‌های مقدماتی، این زمین‌لرزه در ۱۸کیلومتری چرام، ۲۶ کیلومتری دوگنبدان و ۳۱ کیلومتری دهدشت رخ داده و در یاسوج نیز احساس شده است. رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر از اعزام شش تیم ارزیاب به بخش‌هایی از استان کهگیلویه و بویراحمد برای بررسی خسارت‌های احتمالی خبر داد.

عبدالمجید صفوی‌نژاد، مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: بر اساس گزارش‌های مقدماتی هیچ ریزشی در واحدهای مسکونی نزدیک به کانون زلزله گزارش نشده و آسیب‌های اعلام شده در حد ترک‌خوردگی دیوارهای برخی منازل روستایی است. مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسای، کانون این زلزله را شهرستان "چرام" عنوان کرد و گفت: خوشبختانه این زلزله خسارت جانی جدی نداشته است. وی افزود: تعدادی از واحدهای روستایی مناطق چرام و دوگنبدان به دنبال زلزلزله ترک‌ خورده‌اند ولی هیچ ریزشی تا این لحظه گزارش نشده است؛ همچنین در محور مواصلاتی چرام به دوگنبدان که یک محور فرعی است، شاهد ریزش جزئی بودیم که البته منجر به مسدود شدن این مسیر نشده بود ولی با سرعت عمل ادره کل راهداری این ریزش جزیی نیز برطرف شد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این زلزله دو پس‌لرزه ۳/۳ و ۳/۵ دهم ریشتری هم به دنبال داشته است، گفت: همکاران مدیریت بحران اداره کل راه و شهرسازی و ارزیابان بنیاد مسکن در منطقه حضور دارند و در حال بررسی دقیق خسارت‌های وارد شده به منازل مسکونی هستند.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : وزارت مسکن و شهرسازی
  12:54   دوشنبه 14 مرداد 1398  
 نظرات