اخبار   
 

 ضرورت رعایت استانداردهای ساخت‌وسازهای بتنی با توجه به لرزه‌خیز بودن ایران

رییس مرکز تحقیقات بتن با تأکید بر این که استانداردها در ساخت‌وساز باید به‌صورت کامل در کشور به اجرا برسند، گفت: جامعه‌ی امروز ایران با بحرانِ ناشی از گسستِ میانِ دانش اقتصاد با اقتصاددانان، دانش مهندسی با مهندسان و مهارت‌های تکنیکی و کاربردی با تکنسین‌ها روبه‌روست ...

ضرورت رعایت استانداردهای ساخت‌وسازهای بتنی با توجه به لرزه‌خیز بودن ایران

رییس مرکز تحقیقات بتن با تأکید بر این که استانداردها در ساخت‌وساز باید به‌صورت کامل در کشور به اجرا برسند، گفت: جامعه‌ی امروز ایران با بحرانِ ناشی از گسستِ میانِ دانش اقتصاد با اقتصاددانان، دانش مهندسی با مهندسان و مهارت‌های تکنیکی و کاربردی با تکنسین‌ها روبه‌روست. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مصطفی احمدوند با اشاره به برگزاری بیست و دومین همایش انجمن علمی بین‌الملل بتن اظهار داشت: این همایش در راستای ضرورت اجرای قوانین و استانداردهای ملی اجباری، نظام بازرسی، ارزیابی و نظارت بر کنترل کیفیت فرایند تولید بتن آماده و ارتقای مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز در برابر حوادث طبیعی برگزار می‌شود. وی با اشاره به پیاده‌سازی اولویت‌های برنامه اقدام و عمل چشم‌انداز ۲۰ ساله توسعه پایدار بتن و سازه‌های بتنی گفت: با توجه به این واقعیت که بسیاری از شهرهای مهم کشورمان از جمله تهران روی گسل قرار دارد، ضروری است برای مدیریت این بحران در صورت وقوع احتمالی زلزله در پایتخت تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های دقیقی ارائه شود.

رییس مرکز تحقیقات بتن با تاکید بر اینکه استانداردها در ساخت و ساز باید به صورت کامل در کشور به اجرا برسد، گفت: جامعه امروز ایران با بحران ناشی از عدم رابطه دانش اقتصاد با اقتصاددانان، دانش مهندسی با مهندسان و مهارت‌های تکنیکی و کاربردی با تکنسین‌ها مواجه است که تنها راه برون‌رفت از آن پایبندی به استانداردهای مصوب خواهد بود. وی با اشاره به نبود تکنسین‌های متخصص صلاحیت‌دار در فرایند تولید بتن گفت: یکی از موضوعات مهم، نبود تکنسین‌های متخصص در این حوزه است و همواره مسئله‌ساز بوده و هیچ قانون یا استانداردی در این خصوص وجود ندارد.

احمدوند با بیان اینکه وجود تکنسین‌های صلاحیت‌دار نقش مهمی در اجرای استانداردها و افزایش عمر مفید ساختمان‌های بتنی دارد، گفت: ارتقای دانش فنی جامعه مهندسی عمران کشور باعث بهبود کیفیت ساخت و سازها خواهد شد. رییس مرکز تحقیقات بتن مدیریت بحران حوادث طبیعی و ارزیابی شرایط در جهت مدیریت ریسک را از مهمترین محورهای این همایش دانست و گفت: در این همایش تاثیر مواد افزودنی در کاهش مصرف آب در تولید بتن، ساخت و سازهای ساختمان بتنی با استفاده از فناوری‌های جدید ارائه خواهد شد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایلنا
  17:40   یکشنبه 10 آذر 1398  
 نظرات